Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 14:12 
Warhawk írta:
A kalitka nem börtön. A kalitka a madár otthona, a háza. Ha abban van biztonságban érzi magát (legalábbis ha jól van minden, akkor úgy kell éreznie). A kalitka nem a madár bezárását, rabságban tartását szolgálja. A kalitka a védelem amivel néha akár önmagától is megvédhetjük a madarat.


Ezt csak megerősíteni tudom! Igaz, nekünk két pici hulink van, de sokkal inkább érzik magukat biztonságban a kalitkában, mint a szoba bármely szabad akár magas részében. Mutatja is ezt sztem, hogy a kalitkán belül sokkal közvetlenebbek, bátrabbak. És sokszor hiába van nyitva a kalitka ajtaja, nem menekülnek kifele, inkább bent csücsülnek. :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 11:27 
africz írta:
Gondolkodj úgy róla amit megérdemel az intelligenciaja 4-5 éves gyereké minimum, nem hiszem, hogy egy 4-5 éves gyerek boldog lenne azzal , hogy kalitkába zárják, egyedül hagyják és néha kiengedik... maximum be lehet törni erre egy madarat , de nem hiszem , hogy boldog lenne.

.....

A másik választás, hogy betöröm, bezárom és néha kegyesen kiengedem mint sokan teszik. Ez számomra elfogadhatatlan nem teszek ilyet a gyermekemmel vagy a párommal.

Nagyon tetszik ez a fajta látásmód, ahogy gondolsz a madaradra, sajnos nagyon sokan csak egyfajta tárgyként tekintenek rá ami dekorálja a szobát (mondjuk ilyen ember szerintem nincs itt a fórumon, de úgy az életben találkoztam már ilyenekkel). Az egyetlen apró, de lényegi dologban azonban szerintem te is meg mások is tévednek. És ez a kalitka megítélése. A kalitka nem börtön. A kalitka a madár otthona, a háza. Ha abban van biztonságban érzi magát (legalábbis ha jól van minden, akkor úgy kell éreznie). A kalitka nem a madár bezárását, rabságban tartását szolgálja. A kalitka a védelem amivel néha akár önmagától is megvédhetjük a madarat. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha egész nap csak a kalitkában van akkor az jó lesz neki vagy jót teszünk vele. Tehát igenis szükség van (szinte minden esetben), hogy szabadon mozoghasson "társadalmi életet" élhessen velünk a falka tagjaival. Mert ránk úgy tekint mint arra a madárcsapatra tekintene amiben él a természetben. Mi vagyunk a párja, a társa, mi vagyunk a falka többi tagja. Ha megnézitek a videót amin jákók vannak a természetben azok a legtöbb esetben 20-30 vagy néha több száz fős csapatokban vannak. A jákók társas lények, keresik a többiek közelségét, csak a költési időben különülnek el a párjukkal. Viszont a csapaton belül is megvan a hierarchia, megvan ki kehez lehet bizalmas és ki van alárendelve. Ha mindent megengedünk neki, akkor bizonyára mi leszünk az alárendelt szerepben. Tudni kell mit szabad és mit nem, így mi leszünk a domináns az ember-madár kapcsolatban.

Felteszem ide a kedvenc videómat. ;) Ezen egy jákó és egy rózsás látható amint szabadon repkednek és hívásra odamennek a gazdájukhoz. Ezt pedig nem azért teszik, mert félnek tőle vagy mert kényszerítve vannak rá. Egyszerűen olyan erős kötelék (bond) alakult ki az ember és a madár között, hogy számukra ez a természetes. Ennyire erős kötődést csak szeretettel, figyelemmel és gondos törődéssel lehet elérni. Viszont ehhez nem csak akarat, de megszerzendő tudás is szükséges, szóval nehogy megkísérelje valaki ezt egyedül odahaza a saját madarával :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eT_p3uzziIk[/youtube]


Elnézést, ha valaki már ismerte volna vagy untattam volna valakit ezzel a videóval, de szerintem a madártartás és a madár nevelés csúcsa a szabadon való röptetés (free flight) és engem mindig lenyűgöz. Láthatóan élvezik a madarak is, szóval nem "betörték" hanem megtanították nekik, hogy hívásra visszajöjjenek (illetve el se akarjanak menni). A rózsás amúgy egy légi akrobata, számára két pont között a legrövidebb távolság az össze-vissza. A jákó azonban okos, tudja, hogy a legrövidebb út az egyenes ;) Akiket érdekelnek esetleg az előzmények, az a YT-n megtalálja az előző 4 nap eseményeit is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 8:06 
Kép

Kép

Kép
Sziasztok. Az én hím madaramat 1 évesen vettem teljesen vad volt.
Otthon az első naptól kiengedtem repülni, és este faágra ültetve simán vissza tettem a helyére. Pár nap múlva már a faágról átsétált a karomra, majd a vállamra. :shock:
Innentől kezdve levakarhatatlan lett, ezért kapott egy két éves tojót,gondoltam jól el lesznek egymással. Az eredmény az lett hogy egymással nem igen foglalkoztak, viszont a tojó is megszelidült pár hét alatt magától. :shock:
Szerintem a közös légtér (lakás) számít a legtöbbet. Ők keresték a közvetlen kapcsolatot velünk. Előtte kerti röpdés madár volt mind a kettő és vad. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 13, 10:59
Hozzászólások: 105
Valódi név: Ajkay Ádám
   
Hozzászólás 2010 aug. 15, 9:35 
Igen ahogy írod egyéniségtől is függ, hogy szelídül meg!!!
De ahogy írod nekem engedné hogy "egyenként kitépkedjem a tollait" :D mondjuk ezt még nem probáltam :D :D De azt engedi , hogy a bóbitáját jobbra balra simogassam neki!

_________________
Ajkay Ádám


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 21:14 
Érdekes, de a madár egyéniségétől is függ!

Szerintem lehet egy madár olyan szelíd, hogy hagyja, hogy a gazdája egyesével kitépkedje a tollait, mégis, ha úgy adódik, akkor elrepül.

Szerencséje van ezzel a madárral, hogy nem egy elszökős típus! :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 21:07 
adamsen írta:
Köszi szépen , de én naponta kb 20 percet foglalkozok vele!

Napi 20 perc foglalkozástól ennyire megszelídült?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 13, 10:59
Hozzászólások: 105
Valódi név: Ajkay Ádám
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 20:42 
Köszi szépen , de én naponta kb 20 percet foglalkozok vele!

_________________
Ajkay Ádám


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 19:41 
Gratulálok a madaradhoz! Szerencsés vagy, hogy mindig visszaszáll hozzád!

És a madár! Na az egy igen tetszetős példány! :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 13, 10:59
Hozzászólások: 105
Valódi név: Ajkay Ádám
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 16:51 
Sziasztok nekem is van 1 kézzel nevelt nimfám nagyon szelíd! annyira hogyha az utcán vagy bárhol elrepül akkor megy 1 kört és visszarepül a fejemre. Most 2-2,5 éves és az a neve hogy Rudi ha adok neki puszit akkor ő is ugyanolyan hangot ad ki mint én és ugyanez van a fütyüléssel is de még ha meglát akkor integet nekem (feltartja a lábát és mozgatja az ujjait) és mondja a nevét!
Itt 1 pár kép róla:
Kép


Kép

Kép

_________________
Ajkay Ádám


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 15:07 
Most tűzfarkúval szenvedek, trükköket tanítok neki, hátha könnyebben adja magát 8)

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 23:41 
Nekem is hasonló szitum volt, csak egy hullámos tojóval.
Az első madarammal, amit elég öregen vettem meg, még tizen akárhány évesen.

Addig vettem a kezembe szépen szólva, hogy a végén már én is a vállamon tarthattam és simán ki tudtam vinni anélkül, hogy elrepült volna tőlem. Ha kaját tartottam a kezemben, akkor odaszállt.
Egy igazi élmény volt számomra, hogy meg tudtam szelídíteni, majd kis idő elteltével elpusztult.
Asszem nem is próbálkoztam többet, mert azt hittem, hogy miattam ért véget az élete, pedig csak már öreg volt.

Majd pár évre rá, amikor már saját fiókáim is voltak, akkor szelídítettem meg a fiatalokat. :)
Nimfáéknál ez nehezebben ment. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 21:18 
Nekem az első nimfám körülbelül 2-3 héten belül már olyan szelíd volt, mint egy kézzel nevelt papagáj. Igaz kb 11 évesen kaptam, és elég gátlástalan voltam szelídítés terén, de nem emlékszem, hogy hogy csináltam. Arra viszont igen, hogy kesztyű és keksz is volt a dologban :D

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 21:09 
Szerintem az egyik és legfontosabb dolog a szelidítésnél a türelem. Én 4 évvel ezelőtt vásároltam egy nimfa tojót, aki vad volt. A vásárlást követően kb két hétig hagytam, hogy szokja a helyét, nem zavargattam, de azért néha leültem a kalitja elé és beszéltem hozzá.
A 3. héten kiengedtem a szobában, had repüljön pár kört, majd pár perc után visszaraktam. Ez így ment kb egy hónapig, viszont a kintlétét mindig növeltem pár perccel.
Miután már elfogadott mint gazdáját, egyre közelebb mentem mindig hozzá, mígnem elértem azt, hogy hagyja magát megsimogatni. Természetesen kaptam rengeteg csípést és fújtatott is rám, de ez nem tántorított el, nem adtam fel.
A bizalmába a 4. hónap után fogadott, tehát nem hetekről volt szó az én esetemben.
Innentől kezdve csak azt látta , hogy Én szeretem, simogatom, csak a jót kapja tőlem és egyáltalán nem volt félelemérzete mikor játszottunk.
Annyira összebarátkoztunk, hogy az 5. hónaptól órákat volt képes a vállamon ülni, míg én dolgoztam a számítógépen :)

Ez az Én tapasztalatom a szelidítéssel kapcsolatban.

Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 13, 20:57 
Kíváncsi vagyok, ki milyen házi praktikákat ismer? :D

A díszmadár magazinban volt róla egy érdekes cikk:

http://diszmadarmagazin.hu/hun/cikk_dis ... php?id=856

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO