Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 2, 21:04 
Az lenne még a kérdésem, hogy a mogyorófa nem mérgező-e a papagájokra?
Nálunk sok erdő van, sok fával, és a mogyorót találtam a legmegfelelőbbnek alakja, megmunkálhatósága, és tartóssága miatt.

Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 2, 21:01 
Köszi a klikker tippet, ma vettem 500,- ért, próbálkoztam de még nem igazán hatásos, gondolom sokat kell gyakorolni...
Ma próbáltam leszoktatni a nappali lámpáján való alvásról, mivel készítettem egy szuper mászófát neki, 10 majdnem vízszintes ággal, és azt szeretném ha azon aludna.
A lámpa alatt nehéz volt utána takarítani.
Legalább 10x vissza raktam a törölközős módszerrel a fára, most éppen a fán ül.
Remélem ott is marad, mert éppen mielőtt vissza tettem mondtam hogy ha mégegyszer a lámpára repül akkor megy be a kalitkájába aludni...
Lehet hogy értette?
Az lenne a kérdésem, hogy a papagájoknál van-e valami trükk, hogy mit tegyünk oda ahova nem akarjuk hogy menjen?
Illetve oda ahova azt akarjuk hogy oda szokjon?
Nyusziknál pl. az ecetes víz segít, ha nem akarjuk hogy oda menjen valahova körbe kell spriccelni a területet vele...
Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 19:10 
JA..

Klikkert tudsz venni kutyás boltban, esetleg teszkóban meg ilyesmi helyeken, esetleg vaterán, meg rendelni is lehet csak úgy jó drága :) . A kuytás klikker szabad térre való, általában hangosabb, ebayen vehetsz i-click klikkert, ez halkabb, és lábbal is tudod nyomogatni ami sokszor kelleni fog.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 19:00 
Elöbb klikkelj, aztán add a jutalmat. Ne lássa se a klikkert se a jutalmat, és így fogja összekapcsolni, hogy a klikkelés után jön a kaja. :wink:

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy túl gyorsan jutalmaznak a klikker hangja után, azaz bizonyos mozdulataik előrejelzik, hogy klikkelni fognak. Például még mielőtt klikkelnének, már a zsbeük felé nyúlnak, hogy kivegyék a jutalomfalatot. Ez nagyon nagy hiba, hiszen épp az szeretnéd, hogy a klikker hangja jelezze a madár számára, hoyg jutalom fog érkezni. Ha a kézmozdulatod előbb észrevehető, mint a klikk hang, akkor a madár a mozdulathoz fogja kötni a jutalmat, nem pedig a klikker hangjához.

Érdemes ezt a kondícionálást egy hétig gyakorlni, különböző napszakokban 5-10 percig, 1 hétig, mert ha rossz alapra építesz, akkor a többi sem fog értelemszerűen menni. :P

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 17:55 
Légyszíves segíts, hogy hol lehet ilyen klikkert kapni, vagy esetleg mi a jó ezen kívül erre a célra?
Most éppen beteg vagyok, így itthon tudnék többet foglalkozni Totyival.

Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 17:27 
molnarl.g írta:
Sajnos az én madarammal (Totyi a galléros) nem valósítható meg, mert mióta nálam van az óta összesen nem ült annyit egy helyen mint ez a Jákó...

Eleinte nem is kell, hogy egy helyben ücsörögjön. Csak győzd "nasival". Adsz neki egy ilyen jutalom falatot és amikor elveszi a hátad mögé rejtett kezeddel aktiválod a klikkert. Pár hét után már összekapcsolja a jutalom falatot és a klikket. Ekkor kezdődhet az igazi tréning :)

molnarl.g írta:
A csaj is jó a videón, nekem is jól jönne egy tréning tőle...

Ismert hivatásos tréner, sok videó van fent a neten amin szerepel :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 17:10 
Szia!
Éppen most akartam rákeresni erre a módszerre a neten...
Gondolatolvasók vagytok!
Most már értem, bár nem tudok angolul.
Sajnos az én madarammal (Totyi a galléros) nem valósítható meg, mert mióta nálam van az óta összesen nem ült annyit egy helyen mint ez a Jákó...
A csaj is jó a videón, nekem is jól jönne egy tréning tőle...

Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 31, 10:31 
Ha már így belejöttünk, akkor clicker training alapok:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6z-yiDIjn2s[/youtube]

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 15:18 
dobozostej írta:
egyébként a legtöbb(?) kutya sem szalad el ha elengeded. A különbség a 2 között, h a kutya ragadozó, a madár zsákmány állat, és mások a nevelési sémák, de jólenne ha lenen it egy sólymász, vagy akárki :D

Szomszédom solymász volt, tőle tudom amit tudok erről... szóval a vadászmadarakat éhesen viszik el vadászni, különben esze ágában sem lenne vadászni. Sőt, ha jóllakik békésen felgallyaz egy fa tetejére és le nem imádkozod onnét amíg emészt. Volt aki két napig kereste a madarát mire meglett.

Az szárnyvágós, vizezős trükkökről még nem hallottam, de a lenti videón lévő madarak biztos nem ilyenek :D Amúgy persze, hogy éhesek (de ahogy mondtad nem éheznek!), mert különben elég nehéz lenne motiválni őket és igen egy jóllakott madár az féllábon ül egy ágon :)

Legtöbben a cliker tréninget használják, erre is tudok példavideót de biztos, hogy ide tegyük fel? Lassan külön topik járna már ennek a témának... :twisted:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 15:01 
Nem én írtam, hogy a nimfám mellettem repült, mikor bicikliztem, de jó lett volna.. :D 8)

Egyébként a köteléket viszonylag gyorsan ki lehet alakítani. Aki tanított már trükköt a madarának, vagy kutyájának az biztosan tud róla beszélni. Mert a tanulás során megtanul az állat következetesen bízni bennünk. Nemhiába sulykolják az emberbe a birdtricksen, hogy milyen előnyei vannak, és látjátok, náluk szabadon is repül a madár, bár én ezt soha nem próbálnám ki.

A fogság meg nem börtön szerintem, ha gondoskodunk olyan dolgokról, amik űzik az unalmat. És pont itt jön szóba a tanítás, vagy olyan cuccok, amikkel a madár elvan (fajTÁRS, ételkereső játékok, mert ezzel kielégíted a természetes "zsákmány szerzés utáni vágyát" ((egyébként a trükk tanulás ezért is jó)))

De az igaz, hogy "éheztetik" a madarat, de az mindaddig nem éheztetés, amíg megkapja a napi betevőt :D

Ha nem lenne éhes, nem lenne motivált. Vagy közönség előtt, nembiztos, hogy elég motiváció lenne az, hogy játsszhat a gondozójával, Amikor én tanítom a madaraim, akkor is általában 10 perc után megtelnek, és láthatóan már nem izgatja őket a dolog, viszont addig eszeveszettül. Nem tudom, egy ara mennyit bír enni, de én kb kisebb fél darab "hámozott" napraforgó darabokat adok neki tanítás alatt, és így 10-20perc.

Ha jól tudom, a szárnyat annyira vágják, hogy minimálisan tudjon felfelé repülni, egyébként csak siklani, vagy még ezt be is vizezik, persze vannak kivételek :wink:

Csak nimfát, pyrrhurát és sziklát tanítottam eddig, de láthatóan más kaliber a 2 másik a nimfához képest. :shock: Mondjuk gyorsabban tanulnak, de idő kérdése szerintem, minden megtanítható mindenre.

Ja és hogy mire akartam válaszolni vagy hozzászólni azt már nemtudom :D

egyébként a legtöbb(?) kutya sem szalad el ha elengeded. A különbség a 2 között, h a kutya ragadozó, a madár zsákmány állat, és mások a nevelési sémák, de jólenne ha lenen it egy sólymász, vagy akárki :D

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 14:54 
africz írta:
Első alkalommal amikor megszokott a Papka, azt hittem nem fog elmenni annyira kötödött hozzám 12 órát vagyunk sülve-főve együtt minden hova még a kishelységbe is velem jön. Reggel le repül a rúdjáról beszalad az állam alá és simogatni kell fél orát. Szóval a kapcsolat jó. Kivittem egy nagy rétre ahol nagyon messze voltak a fák gondoltam csak nem repül el odáig ...

...

Jelenleg is ki akar menni az ablakon....

Az, hogy kimenne azt kell mondjam (szerencsére) teljesen normális viselkedésre utal. Az, hogy 10-12 órát vagytok együtt és elrepül az is (sajnos) normális viselkedés. A madár idomításra specializált idomárok trükkje nem csak az, hogy együtt vannak vele, hanem az a rengeteg cél orientált játék és tréning ami során a madarat játékosan ráveszik egy olyasfajta viselkedésre ami a természetesre alapoz, de attól eltérő. Amíg ezt elérik az persze rengeteg idő és igen... folyamatosan ott a kockázat, hogy a madár megijed valamitől és elrepül. Ezért is a videókon mindig azt látni, hogy valahol nagyon elhagyatott helyeken gyakorolnak a madárral (városon kívül vagy egy nagy de üres sportterepen, stb). Ha nem tanultad el azt, hogy hogyan kell nevelni, hogy hogyan kell viselkedni a madárral, akkor az az ösztöneinek és kíváncsiságának engedelmeskedve bizony az első alkalommal túl messzire repül. Amúgy a gyakorlást a kirepüléstől kezdve azaz a madár első repülési kísérletétől kezdve folyamatosan érdemes csinálni, szinte a madárral együtt kell "megtanulni repülni". Nem könnyű, én félnék belefogni. Félnék, hogy örökre elveszítem azt aki már hozzám nőtt és ez a félelem az ami miatt ez szinte törvényszerűen bekövetkezne...

Amúgy persze ez a madár eredeti viselkedésétől is függ (plusz minden madár egyéniség, azaz eltér az "átlagtól"). A törpepapagájok megfelelő szoktatással kb 300 méterre távolodnak maximum el a "lakóhelyüktől". De a territóriumukhoz való ragaszkodás beléjük van "kódolva". Sajnos a jákók területe jóval nagyobb mint 300 méter távolság. Olvastam valahol, hogy akár 20-30 kilométert is repülnek néha egyetlen nap alatt. És vándorolnak a jobb táplálék lelőhelyek után. De nem csak ezért repülnek "világgá", hanem egy vadidegen világban vannak ami ismeretlen, ijesztő és zajos.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 14:15 
Warhawk írta:
Betty írta:
Aki nem tud a madarával naponta legalább 5 órát ilyen téren foglalkozni, az szerintem ne próbálja meg.

Én írtam is, hogy nehogy megpróbálja valaki magától :) Ez valóban napi sok sok óra foglalkozást igényel. De hát kemény munka nélkül nincs is jó eredmény. Viszont ha "csak" az akaratuk, a lelkük "betörése" lenne a cél, akkor tized ennyi munkába kerülne.


Első alkalommal amikor megszokott a Papka, azt hittem nem fog elmenni annyira kötödött hozzám 12 órát vagyunk sülve-főve együtt minden hova még a kishelységbe is velem jön. Reggel le repül a rúdjáról beszalad az állam alá és simogatni kell fél orát. Szóval a kapcsolat jó. Kivittem egy nagy rétre ahol nagyon messze voltak a fák gondoltam csak nem repül el odáig ...
dehogynem felrepült az égbe alig lehetett látni és eltünt , aztán másnap , harmadnap jött ismét vissza , szisztematikusan átkutatta a várost utánnam és én is ő utánna de nem találtuk meg egymást.
Később a helyi rádió és internet segített amikor halálosan fáradtan éhesen berepült valakihez és ő értesített.

Nagy volt a szerelem utánna... aztán két három hónap után ujra folyamatosan ki akart menni , 2 év után sikerül is meglógnia, akkor gyorsan visszajött de megijedt a zajtol (fűnyirok és világgá menekült) aztán ismét internet és meglett...
Jelenleg is ki akar menni az ablakon....

Tenyésztőnek a madara (Árnyék András ) egy amazon papagáj a nap jó részét ketrecben tölti , időnként kint van veluk a szabadban a teraszon csak a szomszed faig repult el. Valoszinuleg mint mindenben ezek a kis tollas emberek is kulonbozoek.

Gyurcsirol peldaul el tudnam kepzelni , hogy ha nem ijesztik meg ott marad Bettyvel a kertben, Kincsőröl nem az biztosan el menne. Tenerifen szabad repteteshez radio adokat raktak a madarak farkara... aztan mentek keresni ... ezt lattam egy sas nem jott vissza. Ausztraliaban egy baratom levagja a kakadu egyik szarnyan az evezo tollakat rovidre, igy egy fara fel tud repulni pl macska , kutya elol , de messzire nem jut el. Talan ez a legjobb kompromiszum. Vettem egy madar hamot , nem sikerult ra adnom ..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 14:06 
Betty írta:
Aki nem tud a madarával naponta legalább 5 órát ilyen téren foglalkozni, az szerintem ne próbálja meg.

Én írtam is, hogy nehogy megpróbálja valaki magától :) Ez valóban napi sok sok óra foglalkozást igényel. De hát kemény munka nélkül nincs is jó eredmény. Viszont ha "csak" az akaratuk, a lelkük "betörése" lenne a cél, akkor tized ennyi munkába kerülne.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 30, 13:46 
Azokkal a madarakkal amelyek visszamennek a gazdájukhoz, vagy az idomárhoz naponta legalább 6-8 órát foglalkoznak és már pici koruktól tanítják erre őket. Én láttam olyan tenyésztőt, aki a vállán egy arával sétált ki a kertbe és zavarta volna, hogy repüljön kicsit, annak meg esze ágában sem volt menni. Viszont ha megijed valamitől, nincs az az ember aki lecsalogatj a fenyőfa tetejéről. Ők ösztönszerűen ilyenkor menekülnek és biztos nem jönne vissza hozzám. Lehet a lakásban máshogy viselkednek a madaraink és visszajönnek hozzánk, de kint a szabadban menne világgá. Aki nem tud a madarával naponta legalább 5 órát ilyen téren foglalkozni, az szerintem ne próbálja meg.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 22:50 
Warhawk írta:
africz írta:
Szabad röptetésről beszéltem idomárokkal , többek közt itthon az állatkertben is, nem azért jönnek vissza mert erősen kötödnek. Azért jönnek vissza mert éhesek, gondosan lemérik előtte a sulyát hogy, tudják biztosan éhes (magyarul éheztetve van) és ha elég sovány akkor nem megy el mert tudja kaját fog kapni ha vissza jön, ha nagyobb a súlya , jól van lakva azonnal elrepül , körül néz és órák múlva ha megéhezik jön vissza.

Szerintem ez enyhén szólva is az illető "szakértő" tudatlanságát tükrözi. Nekem volt egy verebem (6-7 éves koromban). Egész éjszaka bent lakott a házban, reggel kiült a teraszra, a ház fájára repült, de soha nem ment el messzire. Akármilyen jóllakott volt, ha meglátott minket néha csak magától is odarepült hozzánk. Ha hívtam (bár nem kapott jutalomfalatot) a legtöbbször elsőre odajött. A szomszéd macska ölte meg, mert szegény madár nem tudta, hogy félni kellene tőle... :(

Aztán ott van az ismert Gerald Durrell könyvek valamelyike. A fiatal Durrell a ház körül tartott szarkákat és csak akkor lettek bezárva amikor a testvérének szétkapták a szobáját. Egyszer amikor kiszöktek az első dolguk volt a vacsorára terített asztalt felforgatni (és berúgtak a sörtől).

És ahogy Norbi is írta a postagalambok sem azért maradnak ott, mert éhesek :D Talán "Dobozostej" írta, hogy a nimfája repült mellette szabadon miközben ő biciklizett.

Szóval ez a "betörni" meg hasonlót nyugodtan elfelejtheted. Azok az állatok pontosan azért maradnak ott, így lettek tanítva (nem kényszerítve, mert kényszeríteni nem lehet semmire sem egy madarat). Ezt persze csak következes tanítással lehet elérni (érdemes a http://www.mybirdtips.com (bár mostanában már http://www.birdtricks.com lett belőle) weboldalon körülnézni, érdekes videókat lehet találni rajta ezzel a dologgal kapcsolatban is. Vagy érdemes még rákeresni a YT-n az ilyen videókra.


Nincs igazad, elrepülnek , ha nem hiszed kérdezd meg magad az állatparkokban ahol madár show-t tartanak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 20:49 
Nem is tudom már, hogy miben olvastam, de azokat a fajokat nem lehet "helybe" szoktatni, amelyek eredeti élőhelyükön is vándorló életmódot élnek (nimfa, hullámos).
Mivel a génjeikben benne a van a vándorlási ösztön, így minek is maradnának helyben, ha egy belső hang az súgja, hogy repülj messzire. :)

De persze egyértelmű, hogy minden egyes élőlényt (akár még néha az embereket is) egyetlen egy dologgal lehet helyben tartani, megszelídíteni....és ez az ennivaló.

Aki enni ad nekik abban megbíznak, ezért miért is mennének el, ha az ismerőseik között lehetnek, repülhetnek és ráadásul még enni is kapnak, amiért csak elbohóckodnak a levegőben, ami nekik is tetszik, mert mozognak és szabadnak érezhetik magukat.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 20:38 
africz írta:
Szabad röptetésről beszéltem idomárokkal , többek közt itthon az állatkertben is, nem azért jönnek vissza mert erősen kötödnek. Azért jönnek vissza mert éhesek, gondosan lemérik előtte a sulyát hogy, tudják biztosan éhes (magyarul éheztetve van) és ha elég sovány akkor nem megy el mert tudja kaját fog kapni ha vissza jön, ha nagyobb a súlya , jól van lakva azonnal elrepül , körül néz és órák múlva ha megéhezik jön vissza.

Szerintem ez enyhén szólva is az illető "szakértő" tudatlanságát tükrözi. Nekem volt egy verebem (6-7 éves koromban). Egész éjszaka bent lakott a házban, reggel kiült a teraszra, a ház fájára repült, de soha nem ment el messzire. Akármilyen jóllakott volt, ha meglátott minket néha csak magától is odarepült hozzánk. Ha hívtam (bár nem kapott jutalomfalatot) a legtöbbször elsőre odajött. A szomszéd macska ölte meg, mert szegény madár nem tudta, hogy félni kellene tőle... :(

Aztán ott van az ismert Gerald Durrell könyvek valamelyike. A fiatal Durrell a ház körül tartott szarkákat és csak akkor lettek bezárva amikor a testvérének szétkapták a szobáját. Egyszer amikor kiszöktek az első dolguk volt a vacsorára terített asztalt felforgatni (és berúgtak a sörtől).

És ahogy Norbi is írta a postagalambok sem azért maradnak ott, mert éhesek :D Talán "Dobozostej" írta, hogy a nimfája repült mellette szabadon miközben ő biciklizett.

Szóval ez a "betörni" meg hasonlót nyugodtan elfelejtheted. Azok az állatok pontosan azért maradnak ott, így lettek tanítva (nem kényszerítve, mert kényszeríteni nem lehet semmire sem egy madarat). Ezt persze csak következes tanítással lehet elérni (érdemes a http://www.mybirdtips.com (bár mostanában már http://www.birdtricks.com lett belőle) weboldalon körülnézni, érdekes videókat lehet találni rajta ezzel a dologgal kapcsolatban is. Vagy érdemes még rákeresni a YT-n az ilyen videókra.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 19:54 
Erre való a postagalamb. :)
Az otthon marad akkor is, ha nem adsz neki soha enni. :D
Akkor meg főleg, ha mindig eteted. :)

Egyébként a kalitkával kapcsolatban teljesen egyetértek Warhawk-al. Az a madár otthona, biztonságérzetet ad neki és oda bújik el, ha megijedt valamitől.
Viszont más a helyzet egy vadon befogott madárral. Neki a világ legnagyobb röpdéje is rabságot jelent.
Amelyik, pedig kalitkában kelt ki, annak az jelenti az "élőhelyet". És ezt mi csak ki tudjuk bővíteni nekik a szobával, vagy röpdével.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 16:01 
Szabad röptetésről beszéltem idomárokkal , többek közt itthon az állatkertben is, nem azért jönnek vissza mert erősen kötödnek. Azért jönnek vissza mert éhesek, gondosan lemérik előtte a sulyát hogy, tudják biztosan éhes (magyarul éheztetve van) és ha elég sovány akkor nem megy el mert tudja kaját fog kapni ha vissza jön, ha nagyobb a súlya , jól van lakva azonnal elrepül , körül néz és órák múlva ha megéhezik jön vissza.
Sajnos ez is egy a sok visszaélés közül amit elkövetnek az emberek velük.

Nem engedek meg neki mindent, újra és újra megpróbálja ha valami tiltva van. A tiltás határozott , de sokszor hiába ha kell hónapokig próbálja, hogy lehet-e. Egy darabig feladja majd újrakezdi.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 29, 15:55 
Vikemi írta:
Warhawk írta:
A kalitka nem börtön. A kalitka a madár otthona, a háza. Ha abban van biztonságban érzi magát (legalábbis ha jól van minden, akkor úgy kell éreznie). A kalitka nem a madár bezárását, rabságban tartását szolgálja. A kalitka a védelem amivel néha akár önmagától is megvédhetjük a madarat.


Ezt csak megerősíteni tudom! Igaz, nekünk két pici hulink van, de sokkal inkább érzik magukat biztonságban a kalitkában, mint a szoba bármely szabad akár magas részében. Mutatja is ezt sztem, hogy a kalitkán belül sokkal közvetlenebbek, bátrabbak. És sokszor hiába van nyitva a kalitka ajtaja, nem menekülnek kifele, inkább bent csücsülnek. :D



Mivel már megtörtek, túl sok időt töltöttek bent , a normális az ha ki akar menni a lakásból is nem, hogy a kalitkából.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO