Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 23:53 
vargasi írta:
Szerintem kézzel nevelt madár volt mert kb. három nap után már ki tudtam venni és a vállamon ült teljesen nyugodtan.

Ők könnyen szelidülnek. Még a szülők által neveltek is. A vadonbefogottakkal voltak gondok, egyből el is terjedt, hogy "Jajj az első mozdulatra ott hagyják a fészket! Nem bírják a fészek kontrollt." Pedig dehogy is! ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 10, 20:05
Hozzászólások: 18
Valódi név: Varga Sándor
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 19:50 
Sziasztok !

Két hete vettem egy két éves zárt gyűrűs hím Szenegál papagájt. A volt tulajdonosa egy kedves ismerősöm
azt mondta, hogy amikor ő cserélte egy másik madárra azt mondták neki, hogy szülők által nevelt madár.
Szerintem kézzel nevelt madár volt mert kb. három nap után már ki tudtam venni és a vállamon ült teljesen nyugodtan.
Négy napja elkezdtem trükkökre tanítani, Bíró Bálint módszerével klikkerrel. Eddig egész jól bejött.Csatolok egy videót az eddig elértekről. Először pálca érintés, majd fejvakarás és végül megfordulás.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qVGR8SZYn2A[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 17:31 
Ha belekényszeríted, akkor feltehetőleg zavarja. Ha egy pozitív élménnyel kapcsolja össze, akkor megszereti.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 16, 13:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szimonetta
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 15:58 
Köszönöm, hogy áttetted ide és a megnyugtatásokat is! Reméltem, hogy nem fél tőlünk, de igyekszünk nem hirtelen menni felé. :)


Warhawk, a linkelt videódat már láttam régebben, de csak tegnap jöttem rá, hogy mit csinál a bottal, és a kajával. Bár nem ebben a videóban, hanem ahol a fejük megrázására tanítja őket. Elképesztő ez a klikkeres módszer...
Szerintetek nem zavarja a hám a papikat? Olvastam róla véleményeket, valaki szerint olyan, mint egy kutyán a hám, valaki kínzásnak tartja. Bocsi, ha már kitárgyaltátok a hám témát, de még nem olvastam bele ebbe a topicba. :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 10:49 
Szimonetta írta:
Ezen a videón, 1 perc 40 másodpercnél, amikor a papagáj felemeli a szárnyát, az milyen gesztus?

Lehet simán csak megmozgatja a szárnyait. Nem úgy tűnik, hogy félelem vagy agresszió lenne.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 16, 13:47
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szimonetta
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 4:12 
Sziasztok!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yWLMu1TmJ_Q[/youtube]
Ezen a videón, 1 perc 40 másodpercnél, amikor a papagáj felemeli a szárnyát, az milyen gesztus? A nemtetszését fejezi ki vele? A katalinomnál is feltűnt, hogy csinálja, főleg, ha hirtelen megyünk el előtte, néha pedig csak úgy. Nem tudom eldönteni, hogy ez félelem lenne, vagy csak nemtetszés... Egyébként szelíd. Mikor hívom magamhoz, és nem akar idejönni, vagy csak úgy "rájön az öt perc", akkor a fejét hirtelen mozgatja, és minden mozdulata nagyon hirtelen, lépked, néha ilyen cserregő hangot hallat (bár azt nagyon ritkán). Kicsit nehéz elmagyarázni. Nem tudom, hogy ez félelem, esetleg öntörvényűség és ezzel is a nemtetszését fejezi ki. Mit gondoltok? :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 feb. 28, 10:41-kor.
Videó beillesztése


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 22:06 

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 15:59 
Idézet:
Szerintem elég nagy kalitkájuk van 65 cm magas 45 cm széles és 65 cm hosszú elférnek mart a szárnyukat is kinyújtják benne meg raktam be négy darab ülőfát is de valamiért nem szeretik egymást főleg kajakor.

Szia nem tudom milyenek a lehetőségeid, de nállam még a katalinok is nagyobb helyen voltak párban.90x50x80.
És röptetve voltak minden nap. :)
Idézet:
Hát ehet hogy a kalitka takarítás miatt utálnak de ma amikor etettem őket "aranyfiam" Kokó az egyik kifurakodott az etető nyíláson ahol az etető tál van és mikor kesztyűben megfogtam olyan hangokat adott ki magából mintha megakarnám ölni. mivel többször is megcsinálták már ezt a műveletet, hogy etetés közben kirepülnek és úgy kell őket két három óra után a szobában kézzel befogni lehet ezért is haragszanak rám.

Próbáld botra léptetni és úgy vissza tenni hátha bejön. Bár szerintem ha kiröpködték magukat és a kalitban a kaja akkor vissza mennek maguktól is. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 10, 20:05
Hozzászólások: 18
Valódi név: Varga Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 12:28 
Szerintem elég nagy kalitkájuk van 65 cm magas 45 cm széles és 65 cm hosszú elférnek mart a szárnyukat is kinyújtják benne meg raktam be négy darab ülőfát is de valamiért nem szeretik egymást főleg kajakor.

Hát ehet hogy a kalitka takarítás miatt utálnak de ma amikor etettem őket "aranyfiam" Kokó az egyik kifurakodott az etető nyíláson ahol az etető tál van és mikor kesztyűben megfogtam olyan hangokat adott ki magából mintha megakarnám ölni. mivel többször is megcsinálták már ezt a műveletet, hogy etetés közben kirepülnek és úgy kell őket két három óra után a szobában kézzel befogni lehet ezért is haragszanak rám.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 11:20 
vargasi írta:
Az nem tudom számít-e valamit, hogy ketten vannak és mostanában már elég jól ütik egymást, csak akkor ehet az egyik ha a másik már jól lakot, így kénytelen leszek megválni az egyiktől mert nem szeretném ha kinyúvasztanák egymást.

Lehet túl kicsi a kalit nekik és így mindig túl közel vannak egymáshoz? Emiatt lehetnek agresszívek. Mekkora helyen vannak?

Lehet valami olyan tapasztalatuk van veled ami miatt "pikkelnek" rád. Talán amikor szállítottad őket vagy a kalit takarítás miatt. Szóval olyan emlék ami miatt nem vagy nekik szimpatikus. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 10, 20:05
Hozzászólások: 18
Valódi név: Varga Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 11:04 
Sziasztok!

Megpróbáltam a fejlehajtásos kézhátra rakásos gügyügéses módszert de csak felmásznak a kalitka oldalára, bár
az is igaz, hogy ha apósom vagy anyósom vagy a gyerek megy a kalitka közelébe nem másznak fel a kalitka oldalára.
Pedig leginkább én etetem,itatom, takarítom a helyüket. Hlakan beszélek hozzájuk tőlük 1 méterre ülök a kanapén hogy szokjanak de rám alergiásak pedig én szeretem az állatokat, van két kutya, kacagó gerle. de ezek ketten rühellnek engem.
Az nem tudom számít-e valamit, hogy ketten vannak és mostanában már elég jól ütik egymást, csak akkor ehet az egyik ha a másik már jól lakot, így kénytelen leszek megválni az egyiktől mert nem szeretném ha kinyúvasztanák egymást.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 16:18 
vargasi írta:
Köszönöm a tanácsokat!
Megpróbálom ezt a módszert Africzot pedig megkövetem bocsáss meg de egy kicsit bővebben kifejthetted volna és akkor nem értem félre. Még egyszer elnézést.


Ok, nem gond.

Egyszer egy olyan jákó aki örületbe kergette a tenyésztőtt a folyamatos rémüldözéssel és sipákolással , 2 percen belül a számból evett a fenti módszerrel. Legszivesebben azonnal elhoztam volna azt a madarat aki senkinek sem kellett, de hát már van egy.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 10, 20:05
Hozzászólások: 18
Valódi név: Varga Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 13:20 
Köszönöm a tanácsokat!
Megpróbálom ezt a módszert Africzot pedig megkövetem bocsáss meg de egy kicsit bővebben kifejthetted volna és akkor nem értem félre. Még egyszer elnézést.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 11:33 
Warhawk írta:
vargasi írta:
africz írta:
Hajts le a fejed , hátra tett kezekkel gugyogve kozelits lassan ...

Gratulálok a hozzászólásodhoz, ez építő jellegű javaslat volt, azt gondolom rád nem kell hallgatnom.

Igazából (bármennyire is hülyén hangzik elsőre) vannak madarak amiknél ez működik. ;) Ugyanis, ha nézed, akkor attól megijedhet (simán érezheti úgy, hogy egy ragadozó figyeli őt, elvégre idegen helyen van, minden gyanús még neki). A "gügyögés" az meg csak annyit jelent, hogy halkan kell beszélni hozzá, mert a halk beszéd megnyugtatja a madarakat. Ha egy pár madarad van, akkor éjszaka néha hallani ahogy nagyon halkan csiporognak, gügyörésznek egymáshoz. A halk hangok, beszéd megnyugtatja a madarat. Lényegtelen, hogy természetesen nem értik amit mondasz, a hangsúly és a hangerő az ami "hat" rájuk.

Tehát, ha azt tapasztalod, hogy a madár fél, verdes vagy csak rémülten próbál minnél távolabbi sarkába bújni a kalitjának a közeledtedre, akkor a fentihez hasonló módszer (szem kontaktus kerülése, halk duruzsoló beszéd) nyugtatólag hat rájuk (nem csak jákóknál működik ez).


Szia Warhawk !

Bizony ez így van ahogy írod, és még kiegészíteném azzal, hogy a természetben a csapatban, vagy csoportosan élő madaraknál az éles hangok többnyire vészjelzést jelentik, a halkak meg a közeli kapcsolattartást. A hívóhang meg más célt szolgál.
Tehát a jó tenyésztő érti a madarak reakcióit és igyekszik azt a mozgásával, hanghordozásával, ruházatának színével a számukra legkevésbé feltűnővé tenni.
A lehajtott fej is jó módszer a madár fenyegetettségi érzésének semlegesítésére, de én pl. fényre sötétedő szemüveget viselek, így nem látják a madarak a szemmozgásomat, nem riadnak meg, ha figyelem őket. A szempár látványa a vadvilágban, így a madaraknál is többnyire riasztó jellegű, egyes fajok ezzel a módszerrel védekeznek más fajok támadása ellen.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 10:06 
vargasi írta:
africz írta:
Hajts le a fejed , hátra tett kezekkel gugyogve kozelits lassan ...

Gratulálok a hozzászólásodhoz, ez építő jellegű javaslat volt, azt gondolom rád nem kell hallgatnom.

Igazából (bármennyire is hülyén hangzik elsőre) vannak madarak amiknél ez működik. ;) Ugyanis, ha nézed, akkor attól megijedhet (simán érezheti úgy, hogy egy ragadozó figyeli őt, elvégre idegen helyen van, minden gyanús még neki). A "gügyögés" az meg csak annyit jelent, hogy halkan kell beszélni hozzá, mert a halk beszéd megnyugtatja a madarakat. Ha egy pár madarad van, akkor éjszaka néha hallani ahogy nagyon halkan csiporognak, gügyörésznek egymáshoz. A halk hangok, beszéd megnyugtatja a madarat. Lényegtelen, hogy természetesen nem értik amit mondasz, a hangsúly és a hangerő az ami "hat" rájuk.

Tehát, ha azt tapasztalod, hogy a madár fél, verdes vagy csak rémülten próbál minnél távolabbi sarkába bújni a kalitjának a közeledtedre, akkor a fentihez hasonló módszer (szem kontaktus kerülése, halk duruzsoló beszéd) nyugtatólag hat rájuk (nem csak jákóknál működik ez).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 10, 20:05
Hozzászólások: 18
Valódi név: Varga Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 8:34 
africz írta:

Hajts le a fejed , hátra tett kezekkel gugyogve kozelits lassan ...

Africz !

Gratulálok a hozzászólásodhoz, ez építő jellegű javaslat volt, azt gondolom rád nem kell hallgatnom.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 1:52 
vargasi írta:
Sziasztok !

Először is kezdő fórumozó és kezdő madár tartó vagyok így minden építő jellegű tanácsot előre is köszönök.
Júliusban vásároltam két tenyésztőtől két kis sándor papagájt, az egyik 2010 márciusi a másik 2010.április közepén született.
Július óta ha közelítek a kalitka felé felmásznak a kalitka oldalára és ha takarítom azt akkor repkednek mint akit ölnek és hangosan rikoltanak pedig beszélgetek neki én etetem őket itatom őket de jó lenne ha meglehetne őket meg szelídíteni, ha valaki tud bevált módszert ami nála bejött írja meg és kipróbálom.
Az "éheztetéses" majd kajával odacsalogatós módszert öt óra kalitka mellett ülés után meguntam.Jelenleg tanácstalan vagyok mit tegyek hogy szelídek legyenek. :?:


Hajts le a fejed , hátra tett kezekkel gugyogve kozelits lassan ...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 20:40 
A papagájokat csakis pozitív dolgokkal lehet tanítani.

A kutyákat már lehet büntetni is, mert azok úgy is tanulnak, de hiába kutya intelligencia ide, vagy oda, mégis vannak olyan fajták, amelyeket szintén nem lehet büntetni, különben úgy elronthatjuk, mint egy Jákót. Csak félni fog és semmit nem tanul meg.

Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy ezek a madarak nem kényesek és úgymond "túlreagálják" a dolgokat, hanem csak egyszerűen ilyenek.
Rory is sokkal jobban viselkedik, mint eleinte. Ha valami jót csinál, akkor kap egy finom falatot. Ha rosszat, akkor otthagyjuk és nem figyelünk rá. Így aztán kevesebbet rosszalkodik. :D
Bár most valamelyik nap letépett egy plakátot a szekrényről. De hát nem tudok mit kezdeni egy akkora csőrrel. :D
Szerencse, hogy nem a szekrényajtót bontotta le. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 19:46 
Értem én :D , csak ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy a düh soha nem egy erősebb válasz megerősítése. És ezért a "biztonság kedvéért" mindig jobb módszer a pozitív megerősítés, mintha elvernénk :D . Például ha a madár szétrágta a fa lépcső szélét, akkor a reakciónkat a madár érzékenységére kell szabni, és nem pedig a tárgy értékére.

Másképp fogalmazva, egy ilyen helyzet kiváló arra, hogy a gazdi megfélemlítse papagáját, és valószínűleg állandó kárt okozzon ezzel az iránta való bizalmában.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 19:32 
dobozostej írta:
Követte a "parancsomat", így tehát most már jó papagáj, megérdemli a dícséretet, még ha a előzőleg fájt is a csípés, de így nem alkalmaztam büntetést, hanem pozitív megerősítést. 8)

Majd teszek fel képet a kezemről.... :lol:

Amúgy igazad van, de a madár viselkedésétől és temperamentumától is függ, hogy működik-e a módszer (illetve mennyire hatásos). Az én Lizzym sajnos eléggé szeszélyes, sosem tudhatod, hogy megcsíp vagy csak gyengéden megkapaszkodik a kezedben. Mondjuk eddig ő a leginkább szeszélyes madaram. Másoknál a legtöbbször mindig előre lehetett tudni mi fog történni (voltak "jelek").

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 17:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO