Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 16:23 
Csak ötletelek...

1. Próbáld meg pálcával. Fakanál méretűvel. Arra felül-e (igazából ennek csak akkor van értelme, ha félne tőled, de talán itt is "bejön").

2. Túl fiatal még, elég lenne talán először a fellép-re megtanítani (hogy lépjen fel a kezedre). Nekem ezt mindegyik madaram gyorsan megtanulta eddig.

kpala írta:
Én amúgy a Kamikazee papagájhámot néztem http://www.kamikazee.hu/ az elég megbízhatónak tűnik így elsőre, nektek mi a véleményetek? vagy tudtok valami jobbat?

Nem is ismerek másik típust vagy gyártót aki idehaza árulna. Amúgy egy a lényeges (de az nagyon). Ne csak egy szimpla karabiner legyen az ami csatlakozik a hámhoz. Azt egy jákó a szemem láttára 10 másodperc alatt kibontotta.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 8, 15:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 14:40 
5 hónapos kézzel nevelt szenegálim 2 hete van nálam tanítanám az ujjra ülést, de akár milyen türelmes vagyok állandóan csak az ujjamat rágcsálja persze csak játékosan. de esze ágában sincs az ujjamra menni. a kalitkán belül oktatom, mitévő legyek segítsetek!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 8, 15:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 0:33 
Köszönöm szépen a válaszaitokat :wink:

Én amúgy a Kamikazee papagájhámot néztem http://www.kamikazee.hu/ az elég megbízhatónak tűnik így elsőre, nektek mi a véleményetek? vagy tudtok valami jobbat?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 0:22 
Üdv, itt :D

A papagájoknál csak a pozitív megerősítés működik, és ha valami semleges, vagy negatív megerősítést ("büntetést") nyer, akkor az nem fog később a szokásukká válni.

Mivel a természetben prédák, és ezt mi el sem tudjuk képzelni milyen érzés, sokszor nem értjük miért olyan beszari a madarunk minden új tárggyal szemben. Meg kell neki mutatni, hogy biztonságos.

Nem hallottam vagy láttam még olyan madarat, aki simán magára engedte volna a hámot :D

Ha részekre bontod a folyamatot, és minden kisebb lépcső után jutalmazol, akkor nem lesz vele semmi gond.

pl. a hámhoz közelít, jutalom, majd ha hozzáért, jutalom, ha átdugta a fejét, jutalom, stb., így tovább, míg el nem éred a célt. 8)

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 21:33 
africz írta:
szabadba vitellel nagyon vigyázz akármennyire is szeret jó eséllyel elrepül és nem jön vissza.

Ez lenne a hám lényege. Hogy ne tudjon elrepülni. Bár megvan a hátránya is. Ha nyáron megszokta, télen hiányolni fogja. És igen, nagyon óvatosnak kell lenni, mert ha vacak a hám, akkor akár ki is nyílhat használat közben...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 20:18 
kpala írta:
Sziasztok!
van egy 5 hónapos kézzel nevelt Szenegáli papagájom, és a papagájhámhoz való szoktatáson gondolkozom mert így azért mégis szabadabb lenne a madárka nem csak a lakásba lenne hanem kilehetne vinni a természetbe.


Nagyon korán vettem a kismadaramnak hámot ugyanilyen okokból, igyekezett módszeresen tönkre tenni, egyszer megpróbáltam ráadni , az eredmény egy repülő kötözött sonka lett belőle ami leesett az ágyra. Azóta nem próbáltam, szabadba vitellel nagyon vigyázz akármennyire is szeret jó eséllyel elrepül és nem jön vissza. Én már 2x jártam igy...azóta meg van veszve, hogy kimehessen nem múlik el nap hogy ne próbálna kimenni. Talán emiatt sem jó ötlet a hám , egy óvatlan rossz pillanat és huss... nincs többé.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 16:25 
kpala írta:
Még annyi kérdésem lenne hogy a hámhoz való szoktatást mikor kezdjem meg?

Először is a madárnak bíznia kell benned. Ezt kell megtanulnia legelőször. A hámtól meg nem szabad félnie. Erre a legjobb módszer, hogy a közelében tartod, hogy láthassa, megérinthesse. Amikor kiveszed vagy a kezeden ül, tedd a hám közelébe. Nem kell erőltetni, ha elég kíváncsi ő fog érdeklődni iránta. Apró lépésekben lehet haladni előre, de "Dobozostej" szerintem tud (és hamarosan fog is) még pár jó tanáccsal szolgálni :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 8, 15:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 16:02 
Warhawk írta:
kpala írta:
Az lenne a kérdésem hogy a hámot a papagájok mennyire tolerálják? Mert hallottam már olyat hogy a madár tolltépdesős lett tőle.

Madaranként változik, de hozzá lehet szoktatni őket. Azt pedig, hogy emiatt tolltépősé válna, nem hiszem el. Ahhoz komoly stresszt kellene okozni a madárnak (gyakorlatilag ráerőszakolni minden pozitív élmény nélkül). Elég nagy "ügyetlenkedésre" lenne szükség a gazdi részéről.

A kulcsszavak: Türelem, fokozatosság, pozitív élmény.


köszi hogy áthelyezted ide!
Még annyi kérdésem lenne hogy a hámhoz való szoktatást mikor kezdjem meg? Mert a madárka most van 2 hete nálam, éppen a kézre ülést próbálom tanítani neki és lassan kiengedem repülni a szobába.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 15:57 
kpala írta:
Az lenne a kérdésem hogy a hámot a papagájok mennyire tolerálják? Mert hallottam már olyat hogy a madár tolltépdesős lett tőle.

Madaranként változik, de hozzá lehet szoktatni őket. Azt pedig, hogy emiatt tolltépősé válna, nem hiszem el. Ahhoz komoly stresszt kellene okozni a madárnak (gyakorlatilag ráerőszakolni minden pozitív élmény nélkül). Elég nagy "ügyetlenkedésre" lenne szükség a gazdi részéről.

A kulcsszavak: Türelem, fokozatosság, pozitív élmény.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 8, 15:33
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 15:39 
Sziasztok!
van egy 5 hónapos kézzel nevelt Szenegáli papagájom, és a papagájhámhoz való szoktatáson gondolkozom mert így azért mégis szabadabb lenne a madárka nem csak a lakásba lenne hanem kilehetne vinni a természetbe. Az lenne a kérdésem hogy a hámot a papagájok mennyire tolerálják? Mert hallottam már olyat hogy a madár tolltépdesős lett tőle.

Várom válaszaitokat!
Üdv: kpala


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2011 júl. 11, 13:11 
Örülök hogy tetszik :)
Hát igen, az fontos hogy megtaláld a kedvencét, mert anélkül nehezen fog menni, de egyébként nem túl bonyolult. Valószínűleg fogok csinálni még egy bejegyzést a többi trükkről is amit azóta tanult meg (kézfogás, integetés stb.) ;)

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 10, 22:03 
Szia!
A "forog" mutatvány nagyon tetszik :D Már tudja a gyere ide és a lépj föl gyakorlatokat :D Csak az a baj még nincs kedvenc csemegéje, mert még etetni kell, 5 hetes, de majd ha lesz, megpróbálom megtanítani neki :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 10, 21:51 
Köszike :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2011 júl. 10, 20:48 
Szia!
Az én verebem, Myke tud pár trükköt, és a blogomon "tanítási útmutatót" is találsz párhoz, ha gondolod nézd meg: http://verebpapagaj.hu
Sok sikert hozzájuk! :)

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 3, 19:14 
Köszönöm


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 júl. 3, 18:27 
Siropiju írta:
Végül is a verébpapagájt választottam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan taníthatnám meg neki, hogy integessen, bukfencezzen stb?

Ez azért nem olyan egyszerű. Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket: http://papagajidomitas.hu/rendelesek/add

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 3, 10:28 
Sziasztok!
Végül is a verébpapagájt választottam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan taníthatnám meg neki, hogy integessen, bukfencezzen stb?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 14:07
Hozzászólások: 82
   
Hozzászólás 2011 júl. 3, 9:25 
Siropiju írta:
Sziasztok!
Melyik az a papagáj (ha egyáltalán ilyen), amelyik nem olyan nagy, könnyen szelídíthető és nem olyan drága (max. 10000ft) ?

Kecske?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 24, 20:09
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2011 júl. 3, 8:40 
Üdv!
Frissen kirepült kissanyimnál hogyan tudnám elérni, hogy rászálljon a kezemre?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 7, 15:38
Hozzászólások: 209
   
Hozzászólás 2011 jún. 23, 21:41 
De pyrrhura is lesz,de megtetszettek a verébpapagájok is :)

Köszi,elolvasom a blogod.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 12:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO