Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 12, 13:53
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 14:17 
Kézzel nevelésről lévő tapasztalataimat szeretném megosztani másokkal is! Gyerek korom óta imádom a papagájokat és mindig is volt madaram. Pár év kihagyása után a fiam kérésére vettünk egy madárkát és később mellé egy kislányt is. Kíváncsiságból csináltunk nekik odút és a végeredmény 5 db. fióka lett. Őket még a szülök nevelték fel. Elajándékoztuk Őket. A szülök mivel kereskedésből származnak eléggé vadak, pár próbálkoztunk a szelídítéssel nem sok sikerrel.1 1/2 éve találtam hirdetésben kézzel nevelt fiókát aki a család kedvence lett, velünk és köztünk volt minden pillanatban amikor itthon voltunk. Beszélni is tudott 20 szót mondott. sajnos tavaly novemberben elment :( . Szerettünk volna megint egy ilyen madárkát, de nem találtam. Akkor jött az ötlet, hogy próbáljuk meg a kézzel nevelést! Hát végül lett 5 fióka abból a szülök sajnos 2 elnyomtat és ezért ők nyomorékok lettek volna. Maradt 3. Orlux nevelő tápot vásároltam is azóta azt kapják. Most 5 illl 4 hetesek. Nem könnyű de a végeredményt szerintem megéri! reggel 6-kor kezdünk és este 10-kor van az utolsó etetés. A legnagyobb már eszik önállóan ő már nem kap tápot! Szépen kifejlődtek és nagyon aranyosak mikor meglátnak minket már kiabálnak és jönnek ránk. Sok olyan hozzászólást olvastam, hogy ez önzőség, és a madárnak árt. Szerintem ez nem az, sőt ez az igazi felelősség. Hozzájuk igazítom a napi beosztást. Ők az elsők. Olyanok mint a gyerekek. Ha éhes kiabál, ha tele a begye, boldog és alszik.Én igazi családtagot szeretnék, nem pedig csak 1 madarat aki a kalitkából ki se akar jönni.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 2, 22:08 
Készpénz, étkezési utalvány, vagy hibátlan madáreleség érdekelne. :)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2013 márc. 2, 21:40 
Pulipinty írta:
Üdv, nekem van eladó bontatlan Nutribird A19 kézzel nevelőm, ha esetleg téged vagy mást érdekelne?

Láttam a hirdetést, ezzel etetek én is, csak én a nagy kiszerelést szoktam megvenni. Mit kérsz érte?

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 2, 21:15 
Üdv, nekem van eladó bontatlan Nutribird A19 kézzel nevelőm, ha esetleg téged vagy mást érdekelne?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2013 márc. 2, 21:07 
Mai fészek ellenőrzéskor még időben észrevettem hogy a 4.-ik legkisebb picurt elnyomták a nagytesók, már alig mozgott szegény.
Gyorsan kivettem, most kézzel nevelés lép életbe. Remélem gyorsan felépül és visszarakhatom a tesókhoz :)

Kép

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 13:17 
Pulipinty írta:
Köszi! :) Már csak az a kérdés, hogy a katalinok nagy energiaigényűek vagy sem? Kell-e a sok zsír, vagy sem?

Nem, ők nem nagy energiaigényűek, de ha azok lennének, akkor is fel lehet nevelni őket a sima táppal is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 19:54 
Köszi! :) Már csak az a kérdés, hogy a katalinok nagy energiaigényűek vagy sem? Kell-e a sok zsír, vagy sem?
Mert ha azt vesszük, hogy a hullámosokhoz képest mi mennyiségű napraforgót és kendermagot esznek meg, akkor a fiókáikat is zsírosabb pürével etetik.
Mondjuk biztos nem ezen fog elcsúszni a dolog, hanem valami alapvető hülye lúzerséget fogok elkövetni velük és mind elpusztul... fő a magabiztos hozzáállás! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 19:41 
Pulipinty írta:
A különbség éppenhogy elég nagy az A19 és az A21 között, míg a high Energynél csak 2 % zsírtartalom béli különbség van.

A NutriBird A 19 High Energy egy teljes értékű, nagy energiatartalmú madártáp a nagy energiaigényű fiókák, pl. ara-, jákópapagáj-fiókák és egyéb 7 naposnál fiatalabb fiókák kézzel nevelésére.

A NutriBird A 19 teljes értékű madártáp a nagy energiaigényű arapapagájok, eclectusok, fodros papagájok, jákópapagájok és egyéb fiókák kézzel nevelése céljára.

A NutriBird A 21 teljes értékű madártáp, mely mindenféle fióka kézzel nevelésére megfelelő. Optimális növekedést biztosító, tudományosan összeállított eleség.


Továbbra is az A 21-et ajánlom neked vagy az "általános célú" Katee-t. Az A 19-es nagy energiaigényű fajoknak készült, csak a tartalma más, de ugyanarra a célra való (A hasonló célú Kaytee exact macaw pl nem különbözteti meg a 7 naposnál fiatalabb madarakat, ugyanazt használod az első naptól az utolsóig).

Nekem speciel a Kaytee jobban bejön, de ez egy teljesen szubjektív vélemény a részemről. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 13:40 
Szia!

A különbség éppenhogy elég nagy az A19 és az A21 között, míg a high Energynél csak 2 % zsírtartalom béli különbség van.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 13:04 
A rajta lévő képek csak szépek, nem az a lényeg. A katiknak szerintem a "sima" A21 vagy Kaytee (sima) jó. Igazság szerint csak a High Energy különbözik jobban a többitől, az viszont nem szükséges a katiknak.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 12:43 
Katalin papagáj neveléshez Nutribird A19 vagy A21 a jobb? Vagy az A19 High Energy?

Az A19 High Energynek (fehér tetős) Azt írja, ara, jákó papagájoknak, a dobozán egy valami színes madár van és egy sárga ??? faj papagáj
Fehérje 19 %
Zsírtartalom 15 %

A sima A19 (sárga tetős) ara, jákó, electusok és fodros papagájok részére, ara és jákó képe van rajta
Fehérje 19 %
Zsírtartalom 12 %


Az A 21 azt írja, hogy mindenféle madárnak és egy amazon és egy kakadú van rajta.
Fehérje 21 %
Zsírtartalom 8 %


A Kaytee 22/9-es, kakaduval és jákóval szimbolizálva.

Teljes a káosz a fejemben. Melyik legyen?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 0:01 
Na, úgy gondoltam, hogy megcsinálom a kaját és amíg az egyiket megetetem a kaja simán kihül, akkor felmelegítem, lehűtöm, etetek belőle, kihűl, stb, ezért kéne a melegen tartó. Sikerült amúgy megcsípnem a Vaterán egyet 150 forintért! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 dec. 18, 23:47 
Pulipinty írta:
Olvasgatok, készülgetek...
Az elektromos cumisüveg melegítő alkalmas? Használjátok a püré melegen tartására?

Szia! Még nem neveltem kézzel, de azért belepofázok...
Tudtommal a tápot mindig frissen kell bekeverni és a maradékot ki kell dobni, mert nagyon gyorsan megromlik. Vagy te milyen püré melegen tartására gondolsz?

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 18, 21:28 
Olvasgatok, készülgetek...
Az elektromos cumisüveg melegítő alkalmas? Használjátok a püré melegen tartására?

Pl ilyesmi:
Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 16:36 
Pulipinty írta:
Ma megyek a könyvért, sikerült megszerezni!!! :D

Na, az a könyv egy nagy segítség (épp a lentebb említett szakmai sovinizmus miatt nehéz ilyen információkhoz jutni sajnos). A gyakorlati tapasztalat lehetne a másik fele a felkészülésnek, de a "mobil inkubátor" tekintetében nincs sok hasznos ötletem... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 15:24 
Ma megyek a könyvért, sikerült megszerezni!!! :D
Hőtárolós dobozban ami vastag hungarocell (kb 5 cm) szerintem elhanyagolható a hőveszteség, vagy ha mégsem, akkor pl egy melegített sóval töltött zokni is sokáig meleg, (tudjátok gyerekeknek fülfájásra.) Kell egy kábeles érzékelős hőmérő, amit bevezetek a dobozba és figyelni tudom a benti hőt. Kell valami rácsos (függönyanyagból pl.) készített apró szellőzőnyílás. Mindezt be egy sporttáskába és már indulhatok is.

A csirkekeltető amit a neten néztem folyamatosan mér hőt és páratartalmat, de sajna nem szabályozható, 38+- 1 fok amit folyamatosan tart. Nyilván ha nem teszem rá a tetejét, hogy jöjjön be szobahőmérsékletű levegő, akkor annál vadabbul fűt, mert kell tartania a 38 fokot. Itt akadtam meg.

Ma meglett az első tojás, tehát még kb. 1 hónap, mire ebből "projekt" lesz, olyan 7-10 napos kor körül kell majd elvennem őket.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 15:14 
Pulipinty írta:
Jó, akkor ne segítsetek, majd megoldom valahogy.

Szervusz.
Abban az esetben ha Te azt szerettted volna olvasni "segítség "ként, hogy az általad leírtak "kivitelezhetők csak így tovább" rendesen félre lettél volna vezetve. Anélkül, hogy a kézzel nevelést túl lihegném: ha a madár keltetőben kel minimum 24-48 óráig ajánlatos éjjel-nappal 1 óránként etetni, majd ezután 1-1,5 hétig 2 óránként, majd újab 1-1,5 hétig 4 óránként és így tovább. Közben biztosítani kell a madár korának megfelelő hőmérsékletet, az adot nevelő táp 37-38 c fokos hőmérsékletét, a tároló eszközben a páratartalmat, tisztántartást stb. Az ajánlott könyv valóban jó és segít, de ha találsz olyan személyt aki a gyakorlatban megmutatja neked mit is kell valójában csinálni és a későbbiekben is fordulhatsz hozzá segítségért az az igazi segítség. Sajnos erre nem sok esélyed van ( ezt saját tapasztalatból tudom) mert a szakmai sovinizmus az nagy úr. Nekem azért sikerült találnom -már több éve ismertem- azt a személyt aki itt a fórumon belül létrehozta a " Papagájok kézzél nevelése" rovatot nekem Ő volt és még ma is a mentorom. Természetesen el lehet kezdeni saját ötletek alapján is de így jóval több a kudarc, sajnos a kudarc az benne van a pakliban- csak nem mindegy mennyi és mekkora. Többen többféle képpen nevelnek a főbb irányok és szempontok nagyjából azonosak.
ÜDV.

UI: Nem a magam reklámozása a cél- nem akarok kisregényt írni- ha gondolod hívj fel:06 30 9037 245

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 14:09 
Ajánlom ezt a könyvet minden érdeklődő figyelmébe:

Kép
(Klikk a képre a bővebb infóért).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 12:05 
Én valamelyest ismerem pulipintyet, tudom, hogy a jószándék vezérli, és ha lehetne minden állatbébit megmentene..

De valahol el kell kezdeni..ha nem próbálkozik akkor a büdös életbe nem sikerül, valahol mindenki elkezdte aki madarat tenyészt és rá volt kényszerülve.Nyilván utánaolvasott és olvas is, sztem megtesz minden annak érdekében, hogy a fiókák ne pusztuljanak el.Lehet, hogy a kezdeti gyakorlatlanság pár fióka pusztulásával jár (nem arra gondolok, hogy ezeken fog kísérletezni, és szórakozásból ezeken tanul, hanem egyéb kényszer miatt!!) de majd belejön.

De már egy börzei képemen elmerengtünk, amelyen egy jákó bébi volt inkubátorban, hogy helyes-e cipelni ide oda.Nem szerencsés, de ha más megoldás nincs...
A kényszer nagy úr...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 11:29 
Ádámnak van igaza, meg akarom menteni őket.
Nem azért akarom csinálni, mert már jódolgomban nem tudok mit kitalálni!
Madárbarát munkahely, minden megoldható.
De majd én megoldom.
Üdv.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 14:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO