Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 okt. 8, 20:09 
Nagyon szépen köszönöm az előző válaszolónak, nevezetesen : Warhawk-nak! Bár lenne még egy-két kérdésem!
Nagyjából mikor kezdenek el tollasodni? Valószínüleg a két madaras ügy nem fog összejönni, főleg mert nincsen akkora ketrecem, és nem is terveztem kettőt, de mindenképpen meg fogom oldani, ha nem is mindennapos, de legalább 2 naponkénti találkozást a testvéreivel! Inkubátorom van, az melegen tartaná. Honnan tudom eldönteni, hogy a begye teljesen kiürült e?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 8, 19:56 
Favaf írta:
Megkérdezném, hogy mikor lehet kivenni leghamarabb a fészekből, úgy hogy az a madarat se terhelje meg lelkileg(ha lehet, akkor 2 hetesen is elhoznám, természetesen 4 hetes koráig is tudnék várni, de mindenképpen ebben az időszakban szeretném elválasztani. Érdekelne még, hogy milyen fajta tápszerrel, és milyen módszerrel, mennyi időnként etessem, valamint hány fokos helyen tartsam, és hol.

Bármikor ki lehet venni, de ha lehetőséged van rá, akkor várj legalább addig amíg a tollasodni kezd. Így a megfázástól vagy a mellényeléstől sem kell már annyira félni (persze vigyázni kell, de javulnak az esélyek). Szerintem 2 kis madarat próbálj meg nevelni egyszerre, jót tesz nekik, hogy nem egyedül vannak.

Tápszernek talán jelen esetben az "Orlux Hand Feed Mix" a legjobb választás, de ha tudsz esetleg tenyésztőtől venni kisebb mennyiségben bármilyen kézinevelő tápot, az lenne a legjobb, mert a fél kilós amit boltban kapsz az rengeteg.

A módszer.. a legjobb lenne, ha valakitől elleshetnéd, mert elmondani ezt nagyon nehéz lenne, inkább látni kell. Nézhetsz videókat is (itt a fórumon is be van pár), de mindezt élőben kellene látnod. Addig is szerezz be pár inzulinos fecskendőt (tű nem kell, csak a fecsi).

Etetni ... A három hetes hullámosokat kb napi 3-4 alkalommal kell (de éjszaka már nem szükséges). De ne a papírformát tartsd be, hanem ahogy az emésztésük dolgozik úgy időzítsd az etetést (mindenképpen ki kell ürülnie a begynek). Ha ráetetsz a még nem teljesen kiürült begyre az nagyobb gond mintha picit később kap kaját. Ebből a szempontból is az idősebb madár a jó választás, mert úgy csökkennek a hibalehetőségek ahogy nőnek a madarak.

Inkubátor lenne a legideálisabb a melegen tartáshoz, de ha meg tudod oldani, akkor egy házilag készített "melegen tartó" edény is megfelel. Nagyon fontos, hogy huzatot ne kapjon, az edényt is ennek megfelelően kellene kialakítani.

...röviden ennyi lenne, biztos valamit kihagytam, nyugodtan kérdezz ha nem volt egyértelmű vagy érthető valami. És csak javasolni tudom, hogy olvass vissza a topikban, sok infó van benne ami hasznos. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 okt. 8, 17:24 
Szeretnék egy kézzel nevelt fiókát, már meg is van a delikvens, őt és a többi fiókát nem fogadta el a tojó. Megkérdezném, hogy mikor lehet kivenni leghamarabb a fészekből, úgy hogy az a madarat se terhelje meg lelkileg(ha lehet, akkor 2 hetesen is elhoznám, természetesen 4 hetes koráig is tudnék várni, de mindenképpen ebben az időszakban szeretném elválasztani. Érdekelne még, hogy milyen fajta tápszerrel, és milyen módszerrel, mennyi időnként etessem, valamint hány fokos helyen tartsam, és hol. Természetesen minden ötletet szívesen fogadok!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2012 júl. 22, 21:18 
Értem én
nem haragszom meg
csak tanulok mert még kezdő vagyok a madarászatban

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 júl. 22, 13:26 
david írta:
Hát olyan 2-3naposra mert elég sokan vannak és könnyíteni akarom a tojó dolgát meg szeretnék kézhez szoktatott madarat.Hogy kell elkészíteni?


Mennyi az a sok?
Szerintem a szülők dolgát azzal könnyíted meg, ha minőséges és tartalmas lágyeleséget adsz neki, amivel tudnak etetni. Ettől a fiókák is jobban fognak fejlődni. És a szülő pontosan tudja mikor és mennyit kell a kicsiknek adnia...

A kicsiket pedig könnyen kézhez tudod szoktatni, úgy hogy amikortól elkezdenek szépen tollasodni, kiveszed őket a fészekből és "dajkálod" őket. Minden nap foglalkozol velük és levekarhatatlanok lesznek :)

A házi nevelőtáp receptje le van irva valahol ebben a topikban is valahol. Ajánlom olvasd el az egészet, csak hogy meglásd mit is jelent az hogy kézzel nevelés.

(Nem kötözködni meg lebeszélni akarlak, csak megmutatni hogy mennyire nem egyszerű a dolog, aztán majd eldöntöd neked megéri-e.)

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2012 júl. 22, 13:09 
Hát olyan 2-3naposra mert elég sokan vannak és könnyíteni akarom a tojó dolgát meg szeretnék kézhez szoktatott madarat.Hogy kell elkészíteni?

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 22, 12:54 
david írta:
Nem tudjátok h kell elkészíteni házilag a kézelneveléshez való kaját még kicsi madaraknak?

Nem egy nagy dolog, de a gyári az kb 1000 x jobb annál amit házilag tudsz barkácsolni. Az is igaz, hogy nem olcsó, de van benne minden ami kell egy kismadárnak.

Amúgy az a kicsi madarak konkrétan mennyire kicsik?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2012 júl. 21, 21:34 
Sziasztok
Segítségeteket kérem.
Nem tudjátok h kell elkészíteni házilag a kézelneveléshez való kaját még kicsi madaraknak?

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 2, 8:38
Hozzászólások: 8
Valódi név: Keszler Bernadett
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 21:13 
Jaj,nagyon szépen köszönöm. Kicsit megnyugtattál. Nem önitatót használunk. Kis tálban van neki a víz. Le is locsoltam onnan kicsit,hogy tudja mi az. Próbáltam már szotyival a szájból etetést,de nem vette el. Répát is reszeltem neki,de azt sem eszi. Holnap próbálom gyümölccsel. De olyan kis elesettnek és esetlennek látom szegénykémet.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 19:35 
Ha a szotyit megeszi, akkor az már jó. Próbálkozzatok gyümölccsel (alma, barack, öszibarack, minden ami papagájoknak adható), kevés friss! fött tojással, egyébb magokkal, föleg a fürtös kölest szokták szeretni nagyon... Ha a gyümölcsöt elfogadja, akkor a vízbevitel is meg van oldva, részben. Különben biztos iszik, csak nem látod. Nem kell túlaggódni a dolgot, ha van előtte kaja és víz, nem fog éhenpusztulni. Ugye nem önitatót használsz?
Esetleg ha nagyon szelid és szeretnéd ha kötödne hozzád, próbáld a szádból etetni, először olyannal amit elvesz, aztán új dolgokkal...:)

kdetti írta:
Sziasztok!
Nagyon kétségbe vagyok esve. Egyáltalán nem akar enni kanállal. Csak szotyit eszik. Sem reggel sem este nem fogadja el a tápot kanálból. De nem tudom,hogy inni tud-e. még nem láttam. Mi lehet az oka annak,hogy nem fogadja el kanálból? Nem fog kiszáradni? Vagy éhen halni? Nem szeretnénk. Nagyon szeretjük.

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 2, 8:38
Hozzászólások: 8
Valódi név: Keszler Bernadett
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 19:21 
Sziasztok!
Nagyon kétségbe vagyok esve. Egyáltalán nem akar enni kanállal. Csak szotyit eszik. Sem reggel sem este nem fogadja el a tápot kanálból. De nem tudom,hogy inni tud-e. még nem láttam. Mi lehet az oka annak,hogy nem fogadja el kanálból? Nem fog kiszáradni? Vagy éhen halni? Nem szeretnénk. Nagyon szeretjük.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2012 júl. 3, 14:50 
Attila69 írta:
kdetti írta:
Sziasztok!
Két hete vettünk egy nagy sándorpapagájt. Akkor volt 6 hetes. Kézzel kell etetni. egy hétig a barátnőmnél volt,mert neki már van egy és ő gyakorlott már az etetésben. Meg is tanult szépen enni. Reggel,délben,este evett. Mikor hazahoztuk,nekünk is szépen evett. De most pár napja alig eszik pár kanállal. Mindig menni akar,sétálni az asztalon,meg repülni. Igaz,sokat volt a kezünkben ez a pár nap alatt,szépen megszelídítettük. De nagyon aggaszt,hogy ilyen keveset eszik. Barátnőm azt tanácsolta etessük 3 óránként. Nektek esetleg lenne valami ötletetek,hogy miért van ez? Most már nem is vesszük ki olyan sűrűn a kalitkából. Köszönöm.

Szia!
Akkor ha jól számolok 8 hetes a madárka! Ilyenkor már kezdenek önállóak lenni tegyél be neki magot, almát,répát, vizet stb. Próbáld ezeket kézből is adni neki úgy előbb rákap és míg nem eszik rendesen add neki a tápszert is :wink:

Szia.
Azt vedd figyelemmbe, hogy dagadt madár nagyon rosszul repül (a Gombóc Artúr mesében a Pompom) ezért a szervezete készül a repülésre és már nem eszik annyit mint ezelőt.Magot vizet, sárgarépát( keveset) rakj elébe és csak akkor etesd és csak annyit amennyit Ő akar( a szülei is ezt teszik vele). Évek óta nevelek kézzel és nállam is ezt csinálják és nem csak a Nagy sándorpapagájok.
Üdv.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 21:15 
kdetti írta:
Sziasztok!
Két hete vettünk egy nagy sándorpapagájt. Akkor volt 6 hetes. Kézzel kell etetni. egy hétig a barátnőmnél volt,mert neki már van egy és ő gyakorlott már az etetésben. Meg is tanult szépen enni. Reggel,délben,este evett. Mikor hazahoztuk,nekünk is szépen evett. De most pár napja alig eszik pár kanállal. Mindig menni akar,sétálni az asztalon,meg repülni. Igaz,sokat volt a kezünkben ez a pár nap alatt,szépen megszelídítettük. De nagyon aggaszt,hogy ilyen keveset eszik. Barátnőm azt tanácsolta etessük 3 óránként. Nektek esetleg lenne valami ötletetek,hogy miért van ez? Most már nem is vesszük ki olyan sűrűn a kalitkából. Köszönöm.

Szia!
Akkor ha jól számolok 8 hetes a madárka! Ilyenkor már kezdenek önállóak lenni tegyél be neki magot, almát,répát, vizet stb. Próbáld ezeket kézből is adni neki úgy előbb rákap és míg nem eszik rendesen add neki a tápszert is :wink:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 2, 8:38
Hozzászólások: 8
Valódi név: Keszler Bernadett
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 15:40 
Sziasztok!
Két hete vettünk egy nagy sándorpapagájt. Akkor volt 6 hetes. Kézzel kell etetni. egy hétig a barátnőmnél volt,mert neki már van egy és ő gyakorlott már az etetésben. Meg is tanult szépen enni. Reggel,délben,este evett. Mikor hazahoztuk,nekünk is szépen evett. De most pár napja alig eszik pár kanállal. Mindig menni akar,sétálni az asztalon,meg repülni. Igaz,sokat volt a kezünkben ez a pár nap alatt,szépen megszelídítettük. De nagyon aggaszt,hogy ilyen keveset eszik. Barátnőm azt tanácsolta etessük 3 óránként. Nektek esetleg lenne valami ötletetek,hogy miért van ez? Most már nem is vesszük ki olyan sűrűn a kalitkából. Köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 11:08 
adam92 írta:
Felesleges. Inkább csak vedd ki minden nap kicsit dajkálni, ugyanott vagy vele és még jobb megoldás is sokkal. Csak baj lesz belőle ha te is próbálod a kicsiket tömni a szülők mellett.


Igen, a dajka tényleg egyszerűbb, kockázatmentesebb és hálásabb megoldás :) Azért merült fel bennem a kérdés egyébként, mert a hím nimfám most a fiókanevelés során teljesen rákattant a fecsizésre (kézzel nevelt volt, de később kapott párt, tehát gondolom innen az emlékek...), "muszáj" őt a kellő halmazállapotba hozott lágyeleséggel etetnem - amit aztán visz a fiókáinak. Nos erről jutott eszembe, hogy mi van, ha én is viszek nekik olykor... :D
Köszönöm szépen a választ!

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 10:53 
malnabokri írta:
Sziasztok! Kíváncsi lennék a véleményetekre arról, hogy vajon jó ötlet-e úgymond "besegíteni" a szülőknek a nevelésben?

Konkrétan úgy, hogy teljesen változatlanul hagyunk mindent, tehát a szülők etetik rendesen a fiókákat a szokott módon, ugyanakkor alkalmanként (de napi rendszerességgel, mondjuk a 2. héttől kezdve) kézinevelő táppal mi is etetjük a piciket. Abból a feltételezésből kiindulva, hogy így a kismadarak mire kirepülnek, már teljesen hozzászoknak az emberhez, ugyanakkor nem avatkozunk be olyan durván, mintha teljesen elvennénk őket a szülőktől. (Ez esetben is értelemeszerűen figyelve a megfelelő táplálékösszetételre, hogy ettől a kis plusztól ne boruljon fel a rend.)

Vagy ez teljesen elvetélt ötlet? Volt már dolgom kézzel neveléssel, de akkor nyilván szülők hiányában és az teljesen más...

Felesleges. Inkább csak vedd ki minden nap kicsit dajkálni, ugyanott vagy vele és még jobb megoldás is sokkal. Csak baj lesz belőle ha te is próbálod a kicsiket tömni a szülők mellett.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 9:50 
Sziasztok! Kíváncsi lennék a véleményetekre arról, hogy vajon jó ötlet-e úgymond "besegíteni" a szülőknek a nevelésben?

Konkrétan úgy, hogy teljesen változatlanul hagyunk mindent, tehát a szülők etetik rendesen a fiókákat a szokott módon, ugyanakkor alkalmanként (de napi rendszerességgel, mondjuk a 2. héttől kezdve) kézinevelő táppal mi is etetjük a piciket. Abból a feltételezésből kiindulva, hogy így a kismadarak mire kirepülnek, már teljesen hozzászoknak az emberhez, ugyanakkor nem avatkozunk be olyan durván, mintha teljesen elvennénk őket a szülőktől. (Ez esetben is értelemeszerűen figyelve a megfelelő táplálékösszetételre, hogy ettől a kis plusztól ne boruljon fel a rend.)

Vagy ez teljesen elvetélt ötlet? Volt már dolgom kézzel neveléssel, de akkor nyilván szülők hiányában és az teljesen más...

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 8, 22:29 
tashagirl írta:
Folyamatosan enni kér, ha meglát, hogy fog így teljesen átszokni?

Ne félj, egy idő után azt fogod majd tapasztalni, hogy kevesebbet eszik a tápból, illetve nagy vehemenciával kéri, de mégsem eszik majd belőle "rendesen". Ez azt fogja jelenteni, hogy már csak reflexből kunyerál, nyugodtan el lehet hagyni akkor az etetését (persze nem hirtelen).

Leszoktatás idejében (amikor kirepülnének a természetben) a madárnak már csak este és reggel kell adni. Egy idő után már csak reggel. Közben az adagot is lehet csökkenteni (illetve amúgy is kevesebbet fog enni).

tashagirl írta:
Vettem délután ilyen pépes bébikaját almás-sárgarépásat teljes kiőrlésű zabbal. Gondolom nem árt neki, de nem tudom hogy/mikor adjam? A nevelőtápba bele lehet keverni? Vagy külön? Vagy táp helyett adjam?

Lehet neki adni, szerintem azt mindenképp kanálból próbáld, hogy szokja ő is a változást. Az egyetlen dolog amire oda kell figyelni, hogy a bébikaja ne tartalmazzon hozzá adott cukrot, ne legyen benne tartósítószer illetve só.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 7, 22:50
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2012 jún. 8, 21:48 
Közben újabb fejlemények történtek: :)
Mikor azt hitte nem vagyok ott, meglestem, láttam, hogy apránként, óvatosan, de nekiállt a magokat csipegetni. De. Folyamatosan enni kér, ha meglát, hogy fog így teljesen átszokni? Vettem délután ilyen pépes bébikaját almás-sárgarépásat teljes kiőrlésű zabbal. Gondolom nem árt neki, de nem tudom hogy/mikor adjam? A nevelőtápba bele lehet keverni? Vagy külön? Vagy táp helyett adjam? Bocs a sok kérdésért, de mást/máshol nem hiszem, hogy választ kapok :) :/ Előre is köszi! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 8, 6:48 
tashagirl írta:
Sziasztok!

Szia!

tashagirl írta:
Kaptam hozzá fecskendőt, és ilyen port, amivel etetve volt, (nem tudom mi a neve) és igazából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan etethetem jól? Mert hát minden olyan lett kb mikor megpróbáltuk először :D Nekem még idegen nagyon ez a fecsis dolog, és csak a legjobbat akarom a drágámnak, szeretnék jó mami lenni :)

A tenyésztő nem mutatta meg, hogyan eteti ő? Esetleg ha nagyon nem megy, akkor próbálhatod kiskanállal is az etetést, az még "piszkosabb", de talán jobban kézre állna egy idő után neked. Egyébként van olyan tenyésztő aki az elejétől kezdve kiskanállal etet, de van olyan is aki mindkét módszert alkalmazza mindvégig.

tashagirl írta:
Úgyhogy kérhetnék hasznos tanácsokat etetéssel de végül is akármivel kapcsolatban? Mire figyeljek stb?

Az egyetlen dolog amire nagyon kell figyelned, hogy egyszerre sose próbálj nagy adagot "betölteni" a madárba, mert félrenyelhet (bár ebben a korban az már ritka). Amikor ütemesen rázza a fejét, akkor kell "érzéssel" adagolni a kaját. Amikor szünetet tart a madár, akkor hagyj neki időt te is.

tashagirl írta:
Például, nem tudom tényleg lehet-e , de a tenyésztő mondta, hogy tehetek már be fürtöst, meg magokat...mikortól szabad?

Bármikor tehetsz be neki, abból nem lehet baj, hogy "túl korán" eszik magokból. Sőt, ez kifejezetten jó, mert amikor már érdeklődni kezd, akkor kéznél (azaz csőrnél) lesz a táplálék. Eleinte csak játszik vele, csipegeti, kóstolgatja, de aztán egyre többet fog enni belőle. Nem csak fürtöst tehetsz be mellé, hanem akár apró kockára vágott almát, körtét is (amit aztán egy idő után vegyél ki, hogy nehogy megerjedjen).

tashagirl írta:
És még egy: hogy kellene aludnia? :D köszi előre is :D

Ha nagyon fiatal, akkor a földön, ha már kezd felnőni, akkor az alacsonyan elhelyezett ülőrúdon. Még később már ő maga próbál majd a legmagasabb helyen található rúdra feljutni. Ebben a korban még két lábbal vadul kapaszkodik, de később majd fél lábon is látod amint ücsörög rajta...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 7:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO