Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 szept. 25, 16:40
Hozzászólások: 1
Valódi név: Murvainé Enikő
   
Hozzászólás 2017 okt. 4, 15:58 
Üdvözlöm Önöket! Barátnőm papagájait látogattuk meg a mai délelőtt folyamán, hogy kisfiam ismerkedjen az állatokkal is (2 évesen ideje, úgy gondoltam). Kedves barátnőm újra megpróbálkozott a hullámosok szaporításával, annak ellenére, hogy kértem, hogy ne tegye. Eddig minden alkalommal kudarcba fulladt a kísérlet, ugyanis a szülők 2 hetes kor után nem etettek tovább. Jelenleg 3 tojás van a fészekben. Volt néhány papagájom, de kicsik soha nem voltak. Elárvult vad madár fiókákat neveltem már, akiket sikeresen engedtem szabadon. Arra gondoltam, hogy ha ismét nem etetnek rendesen a szülők, akkor elhozzuk a kicsiket és felneveljük őket, mert hiányzik már a papagáj a lakásból. Nutribirt A21 tápszer megfelelne nekik? Milyen hőmérséklet és páratartalom szükséges? Ezeket milyen gyakran és milyen mértékben kell csökkenteni? A kicsiket nem eladásra nevelném fel, tehát nem érdekel, hogy ki szeretne kézzel nevelt hullámost. Csak akkor hozom el őket, ha nem etetik a szülők és csak az ő érdekükben. Ha öten lesznek, akkor mind az öt marad velünk. Ha a szülők rendesen etetnek, akkor nem piszkáljuk a kicsiket sem. Segítségüket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Murvainé Enikő


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 26, 15:54 
kowirag írta:
Esetleg az segíthet az önállósodásban, ha napközben átteszem őket a nagyokhoz?

Mindenképpen. De főleg az első napokban érdemes odafigyelni rájuk, hogy nehogy bántsák őket a többiek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 25, 9:12
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2015 aug. 26, 15:19 
Köszönöm a segítséget.
Esetleg az segíthet az önállósodásban, ha napközben átteszem őket a nagyokhoz?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 26, 12:09 
kowirag írta:
...Holnap lesznek 4 hetesek a kicsik. Kelésüktől fogva én nevelem őket, a szülők sajnos otthagyták őket, ketten vannak.
Most már csak napi 3(-4) alkalommal kapnak tápot (nutribird a21), valamint van bent náluk fürtösköles is, amihez viszont nem nyúlnak. Hogyan lehetne rávenni őket, hogy fokozatosan szokjanak át a magokra, egyáltalán mikortól kéne önállóvá válniuk?

A kirepülést követően alig pár hét alatt teljesen függetlenednek a szülőktől. A te madaraid kb most vannak "kirepülési" időben. Egyre kevesebb táplálékot adj nekik, csökkentsd az etetések számát is. Először a táplálék mennyiségét etetésenként, majd az etetések számát célszerű csökkenteni. Az éhség nagy úr, beindulnak a túlélő ösztönök. Egy idő után csak reggel és este adj nekik, később már csak egy alkalommal. Látni fogod az önállóan elfogyasztott táplálék mennyiségből, hogy mikor lehet elhagyni az etetést. Koldulni és a felkínált tápot elfogadni szinte a végtelenségig képesek, de még ha eteted is őket, egy idő után rá fognak szokni a magokra, csak mindig legyen előttük egy kevés (de változatosan sokféle magból álló keverék).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 25, 9:12
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2015 aug. 25, 9:24 
Sziasztok
Nimfák kézzel nevelésével kapcsolatban lenne kérdésem. Holnap lesznek 4 hetesek a kicsik. Kelésüktől fogva én nevelem őket, a szülők sajnos otthagyták őket, ketten vannak.
Most már csak napi 3(-4) alkalommal kapnak tápot (nutribird a21), valamint van bent náluk fürtösköles is, amihez viszont nem nyúlnak. Hogyan lehetne rávenni őket, hogy fokozatosan szokjanak át a magokra, egyáltalán mikortól kéne önállóvá válniuk?
Előre is köszönöm a segítséget


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 16, 21:40 
Szia

Röviden tudok csak sajnos (időhiány miatt) írni.

Valóban két nap van csak a két fióka között? Elképzelhető ez esetben, hogy a kicsi egy kissé vissza van maradva.

A lóritáp nem alkalmas kézi nevelésre, a lágyeleség pedig bár alkalmas, de nem kizárólagosan. Ha jót akarsz a madárkáknak, akkor szerezz be kézinevelőt (Kaytee, Nutribird), ezeknek az összetétele ideális. Természetesen a jelenlegi keverék is alkalmas lehet, de a kisebbik madár esetében erős kétségeim vannak. Ha kézinevelőt használsz, akkor semmi mást nem kell adni nekik. Minden esetben csak akkor szabad újra etetni, ha a begy már kiürült. Sose etess rá, mert az könnyen végzetes lehet (begypangás).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 23:16 
Esetleg valami ötlet,hogy a kissebbik miért rázza a fejét kb fél percen ként?? Nem baj ez ,valamit esetleg nem kell adni neki?
Fél 6-6óra közt kaptak enni,a következő etetés kb háromnegyed 9kor volt ,a nagyobbiknak nem kellett akkor adni enni,11órakor néztem ,a nagyobbiknak még mindig van a begyébe ennivaló,de azért kevesebb már. 1-2nap különbség lehet a két madár közt de a nagyobbik minimum 2x akkora méretre és fejletségre.
Esetleg a nagyobbiknak kell valami kiegészítés a gyorsabb emésztés eléréséhez vagy teljesen normális ,hogy sokkal fejlettebb és nagyobb már,így kevesebbszer kell etetni? Ha kell a "kiegészítés" az emésztés miatt akkor azt is csak akkor adhatom ha a begye már üres?
Bocsi a sok kérdésér.:/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 22:18 
Köszi és bocsi!:)
Ilyen lóri tápom van : http://www.petnet.hu/termek/Versele_Lag ... g-170-6297
Ebbe kevertem a lágy eleséget,hagytam ázni benne aztán szitán át préseltem.
Köszi szépen de sajnos Somogy megyében lakom. Most néztem utánna ,hogy délig elvileg nyitva lesz a bolt,nagyon remélem,hogy kapok ilyen tápot vagy legalább valamilyent..
Ha sikeres lesz a nevelés akkor mellékelem majd a képeket és a késöbbiekben felmerülő kérdéseket.
Amúgy a Barát papagájok alkalmasak a házi kedvenc szerepre vagy jó eséllyel gyorsan vissza vadulnak?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 22:02 
Ha a közelben laksz tudok adni 1-2 napra valót!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 21:57 
Mark469 írta:
Nagyon szépen köszi a választ!!
Lóri táp felesleges nekik,vagy azt nem is szabad adni?
Sima kis kávés kanállal etetem őket,2.ra már sokkal jobban ment.
Mekkora kiszerelésű kézzel nevelő tápot vegyek,orluxban lehet olyant kapni,vagy esetleg mit javasol?

Tegezödjünk!Egyre jobban fog menni. meg kell nekik is szokni,hogy máshogy kapják a kaját.Nem ismerem a lóri táp tartalmát,szerintem tehetsz bele egy picit!
Én kaytee tápot használom.2,27kg 6-7000ft ekkorát vehetsz kb ezen fel is nőnek.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 21:36 
Nagyon szépen köszi a választ!!
Lóri táp felesleges nekik,vagy azt nem is szabad adni?
Sima kis kávés kanállal etetem őket,2.ra már sokkal jobban ment.
Mekkora kiszerelésű kézzel nevelő tápot vegyek,orluxban lehet olyant kapni,vagy esetleg mit javasol?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 21:26 
Mark469 írta:
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni kézzel neveléssel kapcsolatban.
Barát papagájokról lenne szó. A problémám,hogy egy darabig szépen nevelték a szülők a fiókákat de sajnos abba hagyták az etetésüket, 3fióka volt az egyiket sajnos meghalva találtam már, 2. aránylag szépen néz ki,a harmadik pedig csont sovány de van bent élet még.
Kézzel nevelő tápom sajnos nincs itthon, csak hétfőn tudok vásárolni. Amim van:lóriknak való eleség (Orlux,a por állagú),illetve orlux gold patee lágyeleség,ha ezt a kettőt össze keverem akkor esetleg jó lehet nekik hétfőig?
Mennyi időn ként szabad őket etetni,mennyit szabad nekik adni (sajnos nagyon erőltetni kell az evést,de esznek) ,teljesen megvárjam míg kiürül a begyük és csak utána szabad etetni őket?
Egyéb tapasztalatokat és segítséget szívesen fogadok!!:)
Köszi előre is!!
Kép

Szia!
A lágy eleséggel kihúzzák hétfőig. Daráld porrá úgy könnyebben ki jön a fecskendőből,csak nagyon óvatosan nyomd hogy lassan jöjjön inkább próbálgasd előtte nehogy le tüdőzze a madár látni fogod hogy bírja nyelni,ha lassan adod akkor meg sok levegőt nyel! Vagy lehet kávés kanál,v alakba meg hajtod az elejét! Elsőre inkább ezt javaslom.Ha erőltetni kell az etetés lehet hogy túl hideg, meleg,sűrű vagy híg a kaja. kb.4 óránként etesd őket,ha nem ürül ki a begyük akkor később,ha így sem akkor 1-2 csepp citrom vagy narancs lét adj nekik ez segíthet le emészteni.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 19:56 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni kézzel neveléssel kapcsolatban.
Barát papagájokról lenne szó. A problémám,hogy egy darabig szépen nevelték a szülők a fiókákat de sajnos abba hagyták az etetésüket, 3fióka volt az egyiket sajnos meghalva találtam már, 2. aránylag szépen néz ki,a harmadik pedig csont sovány de van bent élet még.
Kézzel nevelő tápom sajnos nincs itthon, csak hétfőn tudok vásárolni. Amim van:lóriknak való eleség (Orlux,a por állagú),illetve orlux gold patee lágyeleség,ha ezt a kettőt össze keverem akkor esetleg jó lehet nekik hétfőig?
Mennyi időn ként szabad őket etetni,mennyit szabad nekik adni (sajnos nagyon erőltetni kell az evést,de esznek) ,teljesen megvárjam míg kiürül a begyük és csak utána szabad etetni őket?
Egyéb tapasztalatokat és segítséget szívesen fogadok!!:)
Köszi előre is!!
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jún. 2, 22:18 
jani72 írta:
Sziasztok! Par napja hoztunk el egy 4 es fel hetes kis sandor fiokat. A fiokat egy kecske papagaj par nevelte. A tenyeszto azt mondta, daralt keksz es tojas higitott peppel fecskendobol etessem 4 orankent. Normalis az hogy etetes kozbe alszik, meg amugy is sokat alszik, es van amikor enni sem akar. Elore is koszonom a segitseget!


Egyáltalán nem normális ha etetés közben alszik.
Vegyél neki rendes kézi nevelő tápot.
Kaytee, Nutribird stb.
Addig ne etesd amíg teljesen ki nem ürült a begye!!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 1, 6:10
Hozzászólások: 1
Valódi név: jani
   
Hozzászólás 2014 jún. 1, 7:54 
Sziasztok! Par napja hoztunk el egy 4 es fel hetes kis sandor fiokat. A fiokat egy kecske papagaj par nevelte. A tenyeszto azt mondta, daralt keksz es tojas higitott peppel fecskendobol etessem 4 orankent. Normalis az hogy etetes kozbe alszik, meg amugy is sokat alszik, es van amikor enni sem akar. Elore is koszonom a segitseget!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
Hozzászólás 2013 júl. 8, 10:08 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni kézzel neveléssel, ill tenyésztéssel kapcsolatban. Hogy lehet elérni, hogy a fiókák egyszerre keljenek ki (nagyjából). Tudom hogy a tojásokat kell ehhez kivenni, de nem tudom hogy ennek pontosan mi a menete. Mikor kell kivenni őket, mit kell velük csinálni? Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
Üdv. Marcell

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 18:00 
Köszönöm a választ!
Megteszek mindent! :)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 14:04 
Favaf írta:
Köszi a segítséget!
De ha van egy nagy kalitkám, amiben már van egy másik papagáj, betehetem mellé a kicsit is?
igazából nem a csendességre pályázom, inkább a szelídségre! :)

Szia "Favaf"
A szelídség nagyban füg természetesen attól is melyik fajról van szó. De nem elhanyagolható az sem, hogy mikor lett elkezdve a kézzelnevelés-sőtt ez kimondottan meghatározó. Egy két nappal a szeme kinyílása után idekerült hozzá egy Nagy sándorpapagáj kézzelvaló felnevelésre mert a szüleik abbahagyták a nevelését (etetését).Az önállóvá válásáig enyhénszólva nem volt egyszerű etetni, azokat a madarakat a legkönnyebb kézzelnevelni amelyeket a szüleik nagyon rövid (1-3 nap)etettek így természetesen még nem nyílt ki a szemük a bevésődés miatt-ugyanis azt tekintik a szüleiknek akiket először meglátnak. Az említett Nagy sándor papagájt együtt neveltem egy olyannal amely nállam keltetőben kelt az kézzszelíd lett de a másik az megse közelíti szelídségben. Mind ez az Én tapasztalatom, természetesen lehet, hogy más ezt másképpen látja.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2013 jún. 12, 16:37 
Rendben :)
Köszönöm a sok segítséget, ha gondokba ütközöm, tudom hova kell jönnöm! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 12, 15:52 
Favaf írta:
De ha van egy nagy kalitkám, amiben már van egy másik papagáj, betehetem mellé a kicsit is?
igazából nem a csendességre pályázom, inkább a szelídségre! :)

A karantén miatt amúgy sem célszerű betenni, szóval inkább ne tedd be mellé. A szelídség az aztán végképp nem függ a madár nemétől (néhány faj kivételével). Inkább egyed függő.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO