Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 okt. 4, 14:36 
Szervusztok.

Nekem van két pár olyan nagy sándorpapagájom ahol a tojók kézzelneveltek, az egyik kilenc éve rendesen költ ez a tojó olyan szelíd volt, hogy kezembe vittem haza szálító nélkül az eredeti gazdája az utcán sétált vele úgy , hogy a kezén ült a madár és a szárnytollai nem voltak megvágva. Most viszont már olyan vad, hogy ha nyúlok felé támadja a kezemet.
A másik tojó ha tojás vagy fiók van alatta és meghalja a hangomat rohan ki az oduból hagy ott mindent és jön nekem. Kinyitom az etetés miatt az ajtót csőrrel szárnyat támad és morog mint egy kutya, ha nincs se tojás se fiók akor is odajön de nem támad csak lefelé tartja a fejét és morog. Nem lehet semmivel sem elriasztani. Ennek ellenére az idén is négy fiókot nevelt. Az én tapasztalatom az, hogy madara válogatja milyen a viselkedése. Ez a tojó ül a vállamon itt a baloldali képen.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 3, 11:19 
Warhawk írta:
Mivel más topikban már felmerült (bár nem közvetve), én itt tenném fel a kérdést:

Mennyire gyakori vagy működőképes az, hogy kézzel nevelt madarat tenyészmadárnak állítsunk? Van valakinek ezzel tapasztalata? Tudom ez fajonként és egyedenként is változó, de azért kíváncsi lennék az esetleges tapasztalatokra. Én egy Ausztrál tenyésztőtől hallottam azt, hogy felemás párokat használ (egy kézzel nevelt mellé egy szülők által neveltet tesz). Az indok az volt, hogy a madarak így jobban tűrik a fészek kontrollt. Persze azt feltételezem, hogy nem 4-5 éve ember mellett élő madarakra gondolt amikor kézzel neveltről beszélt.

Szia kb 2 hete mondta ugyanezt nekem egy magyar tenyésztő, (igaz nem nagypapagájos) hogy azért nevel szelíd tojókat saját célra mert nem ugrálnak,ill törik a tojást fészek kontroll alatt. Nála mükszik a dolog. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 3, 10:48 
Mivel más topikban már felmerült (bár nem közvetve), én itt tenném fel a kérdést:

Mennyire gyakori vagy működőképes az, hogy kézzel nevelt madarat tenyészmadárnak állítsunk? Van valakinek ezzel tapasztalata? Tudom ez fajonként és egyedenként is változó, de azért kíváncsi lennék az esetleges tapasztalatokra. Én egy Ausztrál tenyésztőtől hallottam azt, hogy felemás párokat használ (egy kézzel nevelt mellé egy szülők által neveltet tesz). Az indok az volt, hogy a madarak így jobban tűrik a fészek kontrollt. Persze azt feltételezem, hogy nem 4-5 éve ember mellett élő madarakra gondolt amikor kézzel neveltről beszélt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 20:49 
Warhawk írta:
Próbálok "on-topic" lenni, így egy idevágó kérdés:

Ki mit használ? Szerintetek melyik a jobb?

A Versele-Laga féle Nutribird vagy a Kaytee Exact? És miért?


Amikor elkezdtem a kézzelneveléssel foglalkozni, még csak elméletben így nyomoztam mivel kellene etetni egy bajai madarász ( lipták József) volt a segítségemre. Két etető anyagot említett a Kaytee Exact-ot és a Nutribird-et. Azt mondta van különbség a kettő között de nem egetrengető. Megadta a beszerzési forrást és akkor csak a Nutribird volt raktáron így ezt rendeltem meg, azóta is ezzel etetek, nincs semmi rossz tapasztalatom vele. Nem tervezem a kísérletezést egyenlőre mással.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 18:30 
Próbálok "on-topic" lenni, így egy idevágó kérdés:

Ki mit használ? Szerintetek melyik a jobb?

A Versele-Laga féle Nutribird vagy a Kaytee Exact? És miért?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 17:34 
Köszönöm a válaszokat!

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 23:13 
Warhawk írta:
Firebird írta:
Az egyik hozzászólásban olvastam hogy chippezni is lehet a madarakat. Én nem tudom mi ez, valaki felvilágosítana hogy ez hogy történik és mi a lényege, mert érdekelne. Köszi!

Ez ugyanaz a chip (RFID) amit a kutyák és macskák bőre alá ültetnek be. Kistestű madárba meglehetősen értelmetlen és szerintem kivitelezhetetlen lenne a beültetése. Hogy a madár ne kaparhassa ki a bőre alól az idegen anyagot, esetükben a mellizomba helyezik a csipet. Mivel a zárt gyűrűvel ellentétben a csip bármikor betehető vagy akár át is ültethető egy elhullott madártetemből egy másik egyedbe, ezért a "hivatal" sem szereti a csipes megoldást.

Maga a csip egy ceruzabél vastagságú és rövidebb mint egy centi (az igazán jó minőségű alig nagyobb mint egy rizsszem). Passzív módon működik azaz egy speciális leolvasó rádiójelei segítségével egy 15 számjegyű kódot lehet kinyerni belőle. Ezzel pontosan be lehet azonosítani az állatot.

Így néz ki maga a chip (mellette egy rizsszem az összehasonlítás végett):

Kép


Az a pár Jákóm amely eddig már kétszer költött (először nem, de másodszor már neveltek) befogottak karantén gyűrűvel és az ennekmegfelelő papírral érkeztek, (most is négy tojáson ülnek ). Az első évben összenyonyomták a lábukon levő gyűrűt amit az illetékes hatóság "adott" és elkezedett gennyesedni a lábuk. Telefonon jeleztem, hogy chipezni szeretnék- válasz, nem jó az ötlet- kérdeztem miért-azért mert a madár védett., és ezért ebbe bele kell esetleg pusztulnia mondták nem de a chip nagyon sok esetben nem reagál a leolvasóra. Kérdeztem mi a megoldás- mit akarok kérdezték-írjam le és küldjem el. Leírtam ,elküldtem-ENGEDÉlYEZTÉK írásban. Valamilyen szabály- rendelet kell de nem ilyen összevisszaság, hasukra ütnek és ötletelnek a "jogalkotok". Pár éven keresztül a nemzeti parkok felügyelték ezt a részt, most a vízügyi és környezetvédelmi hatóság, lehet pár hónap múlva meg a Cirkusz és Varieté Vállalat, ha még van ilyen. :jocolor:

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 21:37 
Firebird írta:
Az egyik hozzászólásban olvastam hogy chippezni is lehet a madarakat. Én nem tudom mi ez, valaki felvilágosítana hogy ez hogy történik és mi a lényege, mert érdekelne. Köszi!

Ez ugyanaz a chip (RFID) amit a kutyák és macskák bőre alá ültetnek be. Kistestű madárba meglehetősen értelmetlen és szerintem kivitelezhetetlen lenne a beültetése. Hogy a madár ne kaparhassa ki a bőre alól az idegen anyagot, esetükben a mellizomba helyezik a csipet. Mivel a zárt gyűrűvel ellentétben a csip bármikor betehető vagy akár át is ültethető egy elhullott madártetemből egy másik egyedbe, ezért a "hivatal" sem szereti a csipes megoldást.

Maga a csip egy ceruzabél vastagságú és rövidebb mint egy centi (az igazán jó minőségű alig nagyobb mint egy rizsszem). Passzív módon működik azaz egy speciális leolvasó rádiójelei segítségével egy 15 számjegyű kódot lehet kinyerni belőle. Ezzel pontosan be lehet azonosítani az állatot.

Így néz ki maga a chip (mellette egy rizsszem az összehasonlítás végett):

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 20:55
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Székesfv.
Valódi név: Bővíz Marcell
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 20:57 
Sziasztok!
Az egyik hozzászólásban olvastam hogy chippezni is lehet a madarakat. Én nem tudom mi ez, valaki felvilágosítana hogy ez hogy történik és mi a lényege, mert érdekelne. Köszi!

_________________
Bővíz Marcell verébpapagájos :)
http://verebpapagaj.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 19:21 
conure írta:
Lehet, hogy általad írt rendeletben is már bent volt, de mindenesetre úgy néz ki , hogy ebben is bent lesz, ha jól értem.
Igen valóban arról szól, hogy a még nem önálló állatot nem lehet eladni, de mégis adják-veszik már a pá napos fiókákat is. Ez a rendelet alapján ez illegális, vagy csak értelmezés kérdése, hiszen úgyis tovább nevelik?
Nekem nem tűnik egyértelműnek.


Magyarországon eddig nem volt érvényben ez a rendelkezés. Most az egységesítés miatt mi is belevettük a törvénybe. Lehetséges ugyanerről van szó az osztrákoknál, csak a fordításban "más jött át" annak akitől ezt hallottam. Amúgy egész pontosan erről van szó:

Illegal to sell/buy unweaned baby parrots (1951 Pet Animals Act & confirmed by DEFRA).

Csak eladni nem lehet ("ki nem repült madarat"), de pl a tojásokra ez nem vonatkozik). Ugyanakkor elég nehezen betartható törvényről van szó (szvsz).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 19:01 
Lehet, hogy általad írt rendeletben is már bent volt, de mindenesetre úgy néz ki , hogy ebben is bent lesz, ha jól értem.
Igen valóban arról szól, hogy a még nem önálló állatot nem lehet eladni, de mégis adják-veszik már a pá napos fiókákat is. Ez a rendelet alapján ez illegális, vagy csak értelmezés kérdése, hiszen úgyis tovább nevelik?
Nekem nem tűnik egyértelműnek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 18:35 
conure írta:
Sziasztok

A tervezett kormányrendeletben találtam. Ebbe akármit bele lehet magyarázni, pl. a kézzel nevelés betiltását.
Szerintem az osztrákoknál is erről lehet szó, mert ha jól tudom ez EU előírás.

9. §
Nem forgalmazható az az állat, amely saját szülőjének gondoskodása nélkül nem képes önálló
életre, illetve még nem szokott hozzá a faj(ta) jellegének megfelelő táplálék fogyasztásához, kivéve
más állat táplálása céljából tartott takarmányállatok fejletlen egyedei.

Nem, ez az 1951-es rendelet. Gyakorlatilag azt tiltja meg, hogy "kézzel továbbnevelésre" adjon el valaki madarakat. Tehát csak akkor lehet eladni (nem csak madarat) ha az már önálló táplálkozásra képes.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 18:33 
Sziasztok

A tervezett kormányrendeletben találtam. Ebbe akármit bele lehet magyarázni, pl. a kézzel nevelés betiltását.
Szerintem az osztrákoknál is erről lehet szó, mert ha jól tudom ez EU előírás.

9. §
Nem forgalmazható az az állat, amely saját szülőjének gondoskodása nélkül nem képes önálló
életre, illetve még nem szokott hozzá a faj(ta) jellegének megfelelő táplálék fogyasztásához, kivéve
más állat táplálása céljából tartott takarmányállatok fejletlen egyedei.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 25, 18:24 
madár írta:
Különben nem egy akármilyen élmény tíz egynéhány héten keresztül végig nézni hogyan és mi lessz a tojásból, hát van vele egy kis "meló" de engem senki nem kötelezett rá

Bár én nem kikelés pillanatától neveltem, de tényleg egy hatalmas élmény látni amint szinte óráról órára fejlődik a kis madár. Neveltem már csincsillát (ami ugyan nem madár, de éjjelente két óránként kellett etetni) és neveltem már nagyobbacska szarka bébit is akihez eleinte még egyszer éjjel is felkeltem, később már csak napközben lett etetve.

Viszont, hogy "on topik" maradjunk ;) Ki melyik módszert tartja a legjobbnak a nevelésnél? Fecskendő vagy görbített kiskanál? Nekem a fecskendő jött be, a kiskanalas verzióval több ment mellé mint bele... :D


Néhány videó (nem én készítettem). Fecskendővel:



és egy számomra elég fura itatós módszer:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2010 jan. 27, 16:24-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jan. 25, 18:15 
Warhawk írta:
csibaat írta:
Szervusz, én nem vagyok a híve a kézzel etetésnek, esetleg néha ha a szulok nem nevelnek maguk tudom megérteni, de hogy valaki csak anyagi okokból szedje el a kicsiket a jól nevelo szuloktol, hát nem tudom.

Szerintem nem nagy titkot árulok el, de jó néhány kézzel nevelt nem is kézzel nevelt. Mert egy jó nevelő szülőtől senki sem bolond elvenni a kicsiket. Az meg már lelkiismeret kérdése, hogy amikor áruba kerül a madár, akkor mellé hazudja-e a "kézzel nevelt" minősítést. Sajnos van ilyen is. Viszont biztos vagyok benne, hogy a lelkiismeretes tenyésztő örül ha a madara egészséges és jól nevel. Elvégre ez a cél. Ugyanakkor ha megrendelésre (speciális okokból) valaki hajlandó kézzel nevelni - nem tudok rá sem neheztelni, mert nem kis munka, energia (és pénz) a kézzel történő nevelés.


Az igazi kézzelnevelt madár elég nehezen téveszthető össze azzal amelyiket mondjuk csak az utolsó kéthétben etettek kézzel (az önálló evésre való rászokás tart kb.eddig), természetesen madara válogatja. Akit át tudnak verni egy madárral, hogy kézzel nevelt , közben csak ember közelségéhez szokott na azért aki ezt a madár viselkedése alapján beveszi az egy kicsit nem árt ha elgondolkozik. Azok a madarak amelyeket rendesen kézzel felneveltem ( nem azért mert én neveltem) rámszáltak, belekotorásztak a zsebembe ( nem az APEH nek neveltem őket) :D Keresték velem a kapcsolatot. Vágyaim egyike, hogy lássam hogyan gondozzák a fiókáikat a Jákóim-repüljenek együtt, de nem merem fölválalni a gyűrűzés utánni esetleges pusztítást vagy csonkolást.
Mindaz amit itt és az előzőekben leírtam nem a fölháborodás-sértődöttség iratta velem, csak a TAPASZTALATAIMAT szerettem volna megosztani másokkal és természetesen nem a saját fényezésem miatt.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jan. 25, 17:45 
csibaat írta:
Szervusz, én nem vagyok a híve a kézzel etetésnek, esetleg néha ha a szulok nem nevelnek maguk tudom megérteni, de hogy valaki csak anyagi okokból szedje el a kicsiket a jól nevelo szuloktol, hát nem tudom. De ez a privát véleményem és jól tudom, hogy a kézzel etetés nem méznyalás, tehát félreértés ne essék, nem irigylem a kézzel neveloktol a tobbletbevételt, csak szerintem ami megy a madaraknak azt nem muszáj nekunk csinálni.


Szervusz.
Én csak a magam nevében nyilatkozom és mint az előzőekben már írtam kényszerből kezdtem el kézzelnevelni, a szülők kikeltették a fiókokat és nem etettek ( Nagysándor, király) nem hagytam elpusztulni őket. Jákóim tavaj négy fiókót NEVELTEK nyolc napos korukig ezidőtájt nemsokára MEG KELL gyűrűzni vagy CSIPPEZNI ( ez utóbbi ellen tiltakozik a hatóság),ha meggyűrűzöm és vissza teszem igen nagy a valószínűsége, hogy megölik vagy leveszik a szülők a lábát a gyűrű miatt. A nagytudású okosok mikor megalkották az ide vonatkozo jogszabályt annyi eszük nem volt, hogy tájékozódjanak mennyire kivitelezhető az ötletük. Most nevelek tollasodó Gouldokat a tojó elpusztult ( mert ez is benne van ám a pakliban), itt az IDRE fórumon van róla fönt videó.
A másik variáció az amikor elszedik a tojásokat keltetőbe rakják, közben nagy eséllyel újból letojik a tojó (abban az esetben ha a "madarász " telhetetlen még néha azt is elveszi- másodszor is) és azt hagyják neki felnevelni. Ebben a variációban valóban a pénz a domináns.
Különben nem egy akármilyen élmény tíz egynéhány héten keresztül végig nézni hogyan és mi lessz a tojásból, hát van vele egy kis "meló" de engem senki nem kötelezett rá

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 25, 16:44 
csibaat írta:
Szervusz, én nem vagyok a híve a kézzel etetésnek, esetleg néha ha a szulok nem nevelnek maguk tudom megérteni, de hogy valaki csak anyagi okokból szedje el a kicsiket a jól nevelo szuloktol, hát nem tudom.

Szerintem nem nagy titkot árulok el, de jó néhány kézzel nevelt nem is kézzel nevelt. Mert egy jó nevelő szülőtől senki sem bolond elvenni a kicsiket. Az meg már lelkiismeret kérdése, hogy amikor áruba kerül a madár, akkor mellé hazudja-e a "kézzel nevelt" minősítést. Sajnos van ilyen is. Viszont biztos vagyok benne, hogy a lelkiismeretes tenyésztő örül ha a madara egészséges és jól nevel. Elvégre ez a cél. Ugyanakkor ha megrendelésre (speciális okokból) valaki hajlandó kézzel nevelni - nem tudok rá sem neheztelni, mert nem kis munka, energia (és pénz) a kézzel történő nevelés.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 jan. 25, 15:21 
Szervusz, én nem vagyok a híve a kézzel etetésnek, esetleg néha ha a szulok nem nevelnek maguk tudom megérteni, de hogy valaki csak anyagi okokból szedje el a kicsiket a jól nevelo szuloktol, hát nem tudom. De ez a privát véleményem és jól tudom, hogy a kézzel etetés nem méznyalás, tehát félreértés ne essék, nem irigylem a kézzel neveloktol a tobbletbevételt, csak szerintem ami megy a madaraknak azt nem muszáj nekunk csinálni.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 15:05 
Warhawk írta:
madár írta:
Lehet, hogy vannak ilyen " álmok-tervek ötletek" de sok fentmaradási veszélybe került madár talán így menekülhet meg a kipusztulástól.

Én tisztába vagyok ezzel és egyet is értek ezzel. Én nem ellenzem a kézzel történő nevelést. A probléma az, hogy a fenti (azaz lenti) állítást nem tudtam megcáfolni, mert nem ismerem az ausztriai szabályozást. Nem akarom feldobni a magas labdát, hogy azt állítom, hogy hülyeség, ilyen nincs, de a végén kiderül, hogy mégis... mert attól kezdve én leszek a nem szavahihető. Szerintem (remélem) azzal az 1951(?) környéki törvénnyel keverhette össze (jó esetben) az illető ezt, ami megtiltja az önálló táplálkozásra még képtelen állatok árusítását.

Ha nem lenne kézzel nevelés, akkor jó egynéhány fajjal szegényebbek lennénk.


Nincs semmi gond én csak reagáltam nem minősítettem. Van esély rá, hogy "begyűrűzik " hozzánk is valami ilyesmi. De addig még az a szemlélet uralkodik R Katalinék hivatalában -ami uralkodik, addig mindenre van esély. Én egyenlőre úgytekintek a kézzelnevelésre, hogy vagy kényszerből történik, vagy anygiak motiválják és persze a kereslet.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 0:29 
madár írta:
Lehet, hogy vannak ilyen " álmok-tervek ötletek" de sok fentmaradási veszélybe került madár talán így menekülhet meg a kipusztulástól.

Én tisztába vagyok ezzel és egyet is értek ezzel. Én nem ellenzem a kézzel történő nevelést. A probléma az, hogy a fenti (azaz lenti) állítást nem tudtam megcáfolni, mert nem ismerem az ausztriai szabályozást. Nem akarom feldobni a magas labdát, hogy azt állítom, hogy hülyeség, ilyen nincs, de a végén kiderül, hogy mégis... mert attól kezdve én leszek a nem szavahihető. Szerintem (remélem) azzal az 1951(?) környéki törvénnyel keverhette össze (jó esetben) az illető ezt, ami megtiltja az önálló táplálkozásra még képtelen állatok árusítását.

Ha nem lenne kézzel nevelés, akkor jó egynéhány fajjal szegényebbek lennénk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 18:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO