Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 10:57 
Pulipinty én se akarlak elkeseríteni, de sajnos ezzel az utaztatással ez nem kivitelezhető.
Nyilván azért szeretnéd kézzel nevelni őket hogy megmensd az életüket, de sajnos az állandó mozgatás, hőmérséklet ingadozás, stressz és így is elpusztulnának a kicsik.
A kézzelnevelés nem olyan egyszerű dolog és nem minden embernek vannak meg hozzá a körülmények, ezt sajnos elkell fogadni...
Nekem ez a véleményem.

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 22:44 
Pulipinty írta:
Jó, akkor ne segítsetek, majd megoldom valahogy.

MIlyen munkahelyen dolgozol, hogy meg engednék ezt? És milyen papagájra gondoltál?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 22:32 
Pulipinty írta:
Jó, akkor ne segítsetek, majd megoldom valahogy.

Épp most próbáltunk meg segíteni neked...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 20:42 
Jó, akkor ne segítsetek, majd megoldom valahogy.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 19:38 
Pulipinty írta:
Sziasztok!

Tervezgetem a kézzel nevelés kipróbálását. Kéne viszont hozzá egy hőtároló egység. A lámpát nem találom valami biztonságosnak. (tűzveszély, túlzott fény) Milyen egyéb házi barkács ötletetek van? Pl melegítőpárna vagy valami ilyesmi? Minden nap vinnem kell majd őket be "dolgozni" tehát kb 1 órán át buszon-metrón fognak utazni, azon kívül a melegítő egységet is vinni hozni kell magammal. Annyi pénzem nincsen, hogy egy inkubátort vásároljak. 1 hetes kortól kezdve fogom őket nevelni. Ez a terv. Az ötleteket szívesen olvasom.
Üdv Sz.

Szervusz.
Tervezgeted a kézzelnevelés kipróbálását ez dícséretes de ezzel a megközelítéssel nemsok jóra számíthatsz de legfőképpen az a szerencsétlen madár akit ennek az általad leírt tortúrának ki akarsz tenni. Ezzel a megoldással vastagon kimeríted az állatkínzás fogalmát. Az általad egyhetesnek leírt madarat 37-38 c-fokon kell tartanod folyamatosan ( buszon-metrón), az eleségét szintén ezen a hőmérsékleten kell adnod neki stb. Hat éve nevelek madarakat kézzel az idén is felneveltem tizenötöt (király, nagysándor, kanári X mexikói pirók, jákó) ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy ezen a téren én vagyok a legokosabb- távolról sem, van még mit tapasztalnom és tanulnom. Tarsd szem előt a leendő kis élőlény igényeit elsősorban -mert rád lesz utalva tőled függ az élete, a kézzelnevelés nem csak egy elhatározás -éjjel nappali készültség, főleg az elején amikor még picike a fióka. Járj utánna méllyebben miről is szól a kézzelnevelés.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 17:08 
Egy ilyesmi keltető pl nem jó inkubátornak?

http://allateledel.teszvesz.hu/haszonal ... 72619.html

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 15:14 
Nincs választásom az életkoruk tekintetében. Még nincsenek meg, tojások sincsenek, csak fel kell készülnöm, hogy ne akkor kelljen kapkodnom.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 15:07 
Pulipinty írta:
1 hetes kortól kezdve fogom őket nevelni. Ez a terv.

Kezdésnek ne egy hetes kortól próbáld, mert az még elég nehéz. Amikor tollasodik, azt válaszd, akkor a hőháztartása is kialakul és kevésbé kényes a hőmérséklet ingadozásra.

Itt jön a képbe a másik probléma, hogy ezt napi buszozással ebben a hidegben el sem tudom képzelni, hogy lehetne megoldani...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 14:16 
Sziasztok!

Tervezgetem a kézzel nevelés kipróbálását. Kéne viszont hozzá egy hőtároló egység. A lámpát nem találom valami biztonságosnak. (tűzveszély, túlzott fény) Milyen egyéb házi barkács ötletetek van? Pl melegítőpárna vagy valami ilyesmi? Minden nap vinnem kell majd őket be "dolgozni" tehát kb 1 órán át buszon-metrón fognak utazni, azon kívül a melegítő egységet is vinni hozni kell magammal. Annyi pénzem nincsen, hogy egy inkubátort vásároljak. 1 hetes kortól kezdve fogom őket nevelni. Ez a terv. Az ötleteket szívesen olvasom.
Üdv Sz.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 13:22 
Csak arra vigyázzatok hogy ne rakjátok túl közel.
Nálam az első kézzel nevelt Kissanyi madaramnál kb. olyan 20cm raktam és megbarnítottam :26: , elkezdett hámlani, ezután baby krémmel kentem be naponta és helyrejöt a kis csupasz.
Azóta is (3éve) él és virul :D

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 12:48 
megvettem az infrat , philips de nem volt nekik piros csak normalis , ez is elg sok fenyt ad de tehetem sokkal tavolabb .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 11:29
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 11:58 
zolikvar írta:
koszi a valaszt . megprobalom az infravoros egot , 150 wattosat lattam , hjogy lehet vasarolni .


Az infra biztosan jó lesz, én már használtam erre a célra és bevált. Igaz, 100 wattosat :)

_________________
"Az ökör dolga, hogy türelmesen vonja az igát, a madáré, hogy gondtalanul éljen". (Balzac)
http://nimfapapagajok.blogspot.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 11:46 
koszi a valaszt . megprobalom az infravoros egot , 150 wattosat lattam , hjogy lehet vasarolni .


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 31, 11:25 
zolikvar írta:
kis nimfakat kenyszerultem en is kezzel nevelni - a melegitest ugy oldottam meg , hogy egy villanyegovel vilagitok felettuk . nem teszi ez tonkre a meg ki nem alakult szemuket ?

Na, ez egy jó kérdés. A folyamatos erős fény (szerintem) biztos nem esz jót nekik, elvégre a természetes körülmények között nemhogy erős, de szinte semmilyen fény sem éri őket. Esetleg egy infra égő (a vörös fényt kevésbé érzékelik) vagy egy feketére festett normál égő (kevés látható fény jut ki belőle) segíthet ezen...

borcsidu írta:
Szeretném azt megkérdezni,hogy ha nem akarok nevelő tápot venni(félkilósat drágállom) akkor tudok készíteni korának megfelelő eleséget? és ha igen akkor hogyan?vagy túl macerás lenne?

Lehet készíteni, de szerintem inkább próbálj meg valakitől szerezni esetleg kisebb mennyiségben ilyen gyári tápot, mert hosszú távon (sikeresség) mindenképp jobb mint házilag "pancsolni". Azt hiszem egyébként lehet venni 250 gr -osat is az Orluxból.

Ha más megoldás nincs, akkor pont azokat az anyagokat kellene adni nekik mint amiket nevelés alatt a szülők is esznek csak darálva és alaposan felvizezve (a kicsiknél komoly veszélye van a kiszáradásnak ha nem kapnak elegendő folyadékot).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 30, 19:49 
kis nimfakat kenyszerultem en is kezzel nevelni - a melegitest ugy oldottam meg , hogy egy villanyegovel vilagitok felettuk . nem teszi ez tonkre a meg ki nem alakult szemuket ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 27, 22:17
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: biharkeresztes
Valódi név: Sipos Bíborka
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 9:59 
helló!Van most egy 1 hetes nimfa fiókám amit a szülök nem neveltek úgyhogy kézbe vettem az irányítást..csak az a baj h még sosem neveltem kézzel.Szeretném azt megkérdezni,hogy ha nem akarok nevelő tápot venni(félkilósat drágállom) akkor tudok készíteni korának megfelelő eleséget? és ha igen akkor hogyan?vagy túl macerás lenne?

_________________
“Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny
gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,
mégis vígan énekel, mert bízik szárnyai erejében.”
(Victor Hugo)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 okt. 13, 11:08 
Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! Nincs több kérdésem! Úgy döntöttem, hogy 4 hetesen fogom elhozni!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 11, 20:24 
Favaf írta:
Tulajdonképpen 4 hetes korában hoztam volna el szívesen, vagy ez még túl korai?

A korukat keléstől számítsuk. Ha 4 hetesen hozod el, akkor könnyű dolgod lesz. Napi 2 etetés elég (reggel, este, de már az is csak rövid ideig). Az alábbi videó részleten 25 naposak a kicsik (3 etetés naponta). Teljesen kifejlődött a tollazatuk és saját hőháztartásuk van, így már az inkubátor sem annyira fontos.



Favaf írta:
Valamint szeretnék visszatérni az előző kérdésemre, hogy honnan tudom eldönteni, hogy mikor ürült ki a begye teljesen.

Ha már ilyen nagyok, akkor egyszerűen megvárod az etetési időt és nem kell félni a ráetetéstől. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 8, 15:46
Hozzászólások: 30
Valódi név: Favaf
   
Hozzászólás 2012 okt. 11, 16:55 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Voltak kiscsibék, akiket az előbb említett eszközzel keltettünk ki és melegítettünk. Teljesen épségben van az inkubátor, higéniai szempontból is, bár nem tudom eldönteni, hogy ez megfelelő lesz e a papagájnak. Tulajdonképpen 4 hetes korában hoztam volna el szívesen, vagy ez még túl korai?
Valamint szeretnék visszatérni az előző kérdésemre, hogy honnan tudom eldönteni, hogy mikor ürült ki a begye teljesen.
Előre is sok köszönet!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 11, 10:50 
Favaf írta:
Nagyjából mikor kezdenek el tollasodni? Valószínüleg a két madaras ügy nem fog összejönni, főleg mert nincsen akkora ketrecem, és nem is terveztem kettőt, de mindenképpen meg fogom oldani, ha nem is mindennapos, de legalább 2 naponkénti találkozást a testvéreivel!

Sok mindentől függ, hogy mikorra tollasodik, fejlődik, stb, mert ha egy pár 8 fiókát nevel, akkor a legkisebb a legnagyobbtól nagyon el tud maradni a fejlődésben (ilyenkor a leggyakrabban nem is éli meg a kirepülést a legkisebb, mert elnyomják). A rendszeres fészekellenőrzés közben figyeld a kicsiket (ha nem nálad vannak, akkor kérd meg a tenyésztőt) és így a legjobb időben tudod majd leválasztani. Visszavinni nem éri meg, túl sok stressz, bolygatás. Akkor már jobb ha egyedül neveled, de így mindenképpen egy kicsit későbbi időpontot válassz, hogy legyen ideje a testvéreivel eltölteni egy kevés időt (korai szocializáció). Attól nem kell félni, hogy nem fogja a fajtársait megismerni.

Favaf írta:
Inkubátorom van, az melegen tartaná. Honnan tudom eldönteni, hogy a begye teljesen kiürült e?

Az ideális. Neveltél már máskor is madarat ezek szerint vagy csak sikerült szerezni egyet?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 13:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO