Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 0:14 
Warhawk írta:
Lehet nem jó helyen dobom fel a dolgot, de ... egy olyan infót hallottam (egy egyáltalán nem megbízható forrásból), hogy a szomszédos Ausztriában nemrég elfogadtak valami állatvédelmi törvényt ami megtiltja a kézzel nevelést... illetve csak speciális engedélyekkel és ritka esetben teszik azt lehetővé. Szerintem a sógorék nem lehetnek ennyire lükék, hogy ilyesmit (és így) próbálnának leszabályozni. (Mellesleg szerintem ez így betarthatatlan és ellenőrizhetetlen, de főként értelmetlen lenne). De mivel németül egy árva kukkot sem tudok nem tudtam ennek utánanézni. Hallott valaki valamit erről? Vagy ez is csak egy "urban legend" amit valaki csak kitalált? Van ennek bármi valóságalapja?


Lehet, hogy vannak ilyen " álmok-tervek ötletek" de sok fentmaradási veszélybe került madár talán így menekülhet meg a kipusztulástól. Több neves madárpark is él ezzel a lehetőséggel. Vannak madarak amelyek nem nevelik a fiókáikat ( az általam felneveltek 30%-a is ilyen). Fennál a veszélye, hogy gyűrűzés után (pl Jákó) megöli a fiókát, vagy leszedi a lábát a gyűrű miatt-persze nem mind. De ki meri kipróbálni, hogy vissza rakja a fiókot gyűrűzés után. Én nagyon szeretném látni, hogy a szülők neveljék fel.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 23:33 
Lehet nem jó helyen dobom fel a dolgot, de ... egy olyan infót hallottam (egy egyáltalán nem megbízható forrásból), hogy a szomszédos Ausztriában nemrég elfogadtak valami állatvédelmi törvényt ami megtiltja a kézzel nevelést... illetve csak speciális engedélyekkel és ritka esetben teszik azt lehetővé. Szerintem a sógorék nem lehetnek ennyire lükék, hogy ilyesmit (és így) próbálnának leszabályozni. (Mellesleg szerintem ez így betarthatatlan és ellenőrizhetetlen, de főként értelmetlen lenne). De mivel németül egy árva kukkot sem tudok nem tudtam ennek utánanézni. Hallott valaki valamit erről? Vagy ez is csak egy "urban legend" amit valaki csak kitalált? Van ennek bármi valóságalapja?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 23:24 
Nagyon szép kis madárka lett a kis csipaszból pár hét alatt.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jan. 24, 22:55 
Szervusztok.
A 2008 januári bejegyzés után nem nagy a mozgás, ezért én most próbálkozom.

http://videa.hu/videok/allatok/nagy-san ... MmPSyqNV9L

Egy pár héttel később.

http://videa.hu/videok/allatok/nagy-san ... 4lQgohMgPQ

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 13, 22:51 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat , én nem csak azért szeretném kézzel nevelni őket , hogy eladhassam őket. Egész fiatal korom óta tartok madarakat és nem csak azért mert szépek , hanem szeretem őket. Mindig próbálom a legjobbat megadni a madaraimnak. Mert jól érzem közöttük magamat. Nem eszköznek tartom a madaraimat , hanem komolyan akarok velük foglalkozni. Mióta az eszemet tudom , mindig is szerettem a madarakat. Ezelőtt galambokat tartottam. Szeretek közöttük lenni , mint általában minden madárbarát. Mindig próbáltam , fészekből kipottyant madarakat felnevelni , de eddig kevés sikerrel. Csak egy kis tapasztalatra vot szükségem. De így már sokkal jobb , hogy találtam egy jó közösséget , akik segítenek nekem. Mégegyszer köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 12, 20:09 
Meglehet próbálni lebeszélni a fiatalembert a kézzel nevelésről, de ha nem sikerül akkor próbáljunk neki minden segítséget megadni, hogy szép egészséges madarakat sikerüljön felnevelnie. Biztosan segítenek neki majd a szülei is, mert ha megengedik neki, hogy madarat tartson, talán odafigyelnek rá és támogatják ebben a nem kis feladatban.
Persze egyeterték egy állat sohasem lehetne eszköz és nem szabad , hogy a pénzt lássuk benne, de azért vmennyire mégis csak minden fogságban (az általunk legjobbnak vélt körülmények között) tartott állat az. Kitűzünk különb. célokat (nemesítés) és az állatok ilyenkor szerintem eszközzé válnak mégha nem is akarjuk beismerni....


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 12, 10:34 
Tisztelt Madarászok!

Nem szeretnék senkit megbántani, de nem lenne-e jobb, ha egy 12 éves madarászni vágyó gyereket arra tanítanánk, hogy a MADÁR ne eszköz, hanem cél legyen? Ne akarjon még felelősséget vállalni azért, hogy Ő majd felneveli annak reményében, hogy pár százassal többet kapjon érte. Nem inkább arra kéne biztatnunk, hogy próbálkozzon a madarászással, figyelje meg őket, és legyen benne nagyon sok öröme?! Egy ilyen korú gyerek- bármennyire is alakult ki a felelősség érzete- még kezdőként ne vállaljon fel ilyen terheket. Ha szelíd madarakat akar, a "fészekből való foglalkozással is megteheti", a nélkül, hogy esetleg a madár életét veszélyeztetné. És ha kitartó lesz, majd Ő is nevelhet kézzel arát, kakadut, jákót, vagy "bármit".Most szerintem fontosabb lenne a MADÁR, mint az a néhány százas.
Én inkább azt javaslom neki, hogy tartson madarakat, és tanulja meg szorgalommal, kitartással azt, hogy Ő a felelős a MADARAIÉRT.!
Elnézést, ha "okoskodtam", de csak ismételni tudom: a madár cél, és ne eszköz legyen, főleg egy fiatal számára. Sajnálnám ha kedvét szegném a fiúnak, de egy esetleges kudarc végleg eltéríthetné a madarászattól. Szeretném hangsúlyozni, hogy ez az én magán véleményem!!

Üdv: Vs.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 20:16 
Szia Gábor !

Látom nagyon lelkes vagy ! A kelés után (1-2 nappal) fészekből kivett fiókák a kisebb méretű fajok esetében elég körülményesen nevelhetők kis méreteik miatt, de ha van hozzá türelmed és időd ( nyári szünet ) bátran próbálkozhatsz, a dolog kivitelezhető. Bár én azt javaslom, kezdetben jobb ha 1-2 hetes fiókával próbálkozol. A fiókák 30-35 C fok hőmérsékletet igényelnek, amíg ki nem tollasodnak, a páratartalom kb. 70% legyen ! A szükséges meleget egyszerű izzóval, infralámpával, melegítőpárnával biztosíthatod és ehhez kérj felnőtt segítséget a balesetveszély miatt ! A fiókát legjobb egy műanyag edényben elhelyezni amit jó nedvszívó anyaggal-pl. papírtörlő- bélelsz. Ezt az ürítések után cserélni kell. A fiókát a tartóedényével együtt helyezd egy dobozba, a páratartalom biztosításához helyezz el a dobozban egy vizesedényt. Az etetés műanyag fecskendővel a legegyszerűbb, a végére gumicső is húzható. Az etetéshez érdemes kész tápokat használni ( a nevelőtápok beszerezhetők több webáruházból vagy egyéb üzletekből pl. Galambászkuckó ). A tápokat vízzel kell keverni, a hőmérséklet kb. 40 C fok legyen. A fíókák növekedésével kiegészítheted a táplálékukat hántolt magok darálékával, reszelt sajttal, mészporral, gyümölcsökkel stb. A kirepült fiókákat fokozatosan rászoktathatod a magvak evésére a nevelőtáp mennyiségének csökkentésével, kínálj nekik csíráztatott és hagyományos mageleséget, gyümölcsöket. Az általad említett fajok a leírtak szerint könnyen nevelhetők, akkor is szelídek lesznek ha 1-2 hétig a szülők nevelik őket. Alapvetően a nevelésnél figyelj a hőmérsékletre ( érdemes hőmérőt és egyszerűbb páratartalom mérőt beszerezni), etetési időkre, táplálék állagára és hőmérsékletére, tisztaságra, a fiókák emésztésére ( magas és alacsony hőmérséklet egyaránt káros ).
Az izzók elhelyezésénél figyelj arra hogy ne kerüljenek túl közel a madarakhoz, és éjszaka lehetőleg kék színű vagy infralámpát használj.
Tojásrakásnál nem ritka hogy egy-egy tojás lerakása között két napnál több idő telik el.
Sok szerencsét !

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 20:01 
Nem.
Egy 15Wos égő nagyon gyenge fényt produkál, de ami még fontosabb, hogy nem forró és nem égeti meg a fiókát, és ha fáznak közelebb húzódnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 17:46 
És em volt káros a fiókák szemének a nagy fény???


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 11, 16:50 
Ahogy írtam én egy kartondobozba raktam őket és egy 15Wos izzó biztosította a meleget. Sajnos a tojásrakással kapcsolatban nem tudok segíteni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 22:45 
Köszönöm a választ!
Nem nekem semmiképp nem vette el a kedvem , de azért várok 2 hetet.Te mivel biztosítottad nekik a meleget???Én is csak nyáron fogok bele , mert most nekem iskola van , 12 éves vagyok.Most is kelt ki ma egy hullámos.De nagyon különösnek találok egy dolgot.Már 5 napja letojta a hetedik tojást és ma tojt le egy nyolcadikat a tojó 5 nappal később.Ezt úgy vettem észre , hogy kikelt a fióka és azon kívűl még 7 tojás volt. És így akkor ma tojhatta a nyolcadik tojást.OLyan van hogy 5 nappal később tojja le , vagy lehet hogy még utánna pároztak és tojás lett belőlle.Sőt biztos , mert sokat láttam őket pározni a tojásrakás alatt is.Úgyhogy lehet hogy még több is lessz.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 20:09 
Szia!
Ne vegyed ki rögtön, ha a szülők ügyesen nevelik, egyrészt teljesen felesleges és a profik is csak akkor teszik ha a szülők nem nevelik ill. a jákók gyűrűzés után nem "fogadják vissza" a fiókát, másrészt egy frissen kelt fiókát 2 óránként kell etetni kb egy hétig. Ez talán el is vette a kedved attól, hogy kivedd az 1-2 napos fiókát a fészekből, ráadásul szerintem a kihülés kockázata is nagyobb.
Az enyémek teljesen szelídek voltak, nyugodtan várj két hetet.
Nekem ahogy írtam, Lipták József segített(ha jól emlékszem neki nincs hullámosa, kecskéje és nimfája sem bár lényeges külömbség nincs, egy két etetés után látod hogy telik a begyük stb.), de ha megnézed a tenyésztők listáját és felhívod őket vagy e-mailben megkeresed őket , biztosan segítenek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
Hozzászólás 2008 jan. 10, 17:40 
Üdv!
Nagyon szépen köszönöm a választ.És akkor szerinted hogy csináljam ha rögtön elveszem a kicsiket a szülők elől??? Akk hányszor adjak nekik???
Ha tudnál valakit , aki tudja hogy hogy kell nevelni kézzel a hullámos , niomfa kecske , énekes papagájt , akkor légyszíves szólj.Mégegyszer köszi.Ha én is 2 hetesen veszem el a fiatal törpéket a szülőktő , akkor még megszelídűl???


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 16:59 
Kb. 2 hetes korukban kerültek hozzám. 1 héten keresztül napi 5 alkalommal etettem őket ,1-2 ml kaptak alkalmanként. Reggel hat órakor kezdtem, 4 óránként kaptak, és így este 10kor etettem utoljára. Ettől el lehet térni ,sőt el is kell , ha a fióka begye nem ürült ki. Szigorúan tilos ráetetni! Ezután 1 hétig napi négyszer ettek, ekkor már 2-3 ml is elfogyott. Ezután 1-1.5 héten keresztül kaptak háromszor ekkor már kitollasodtak kalitkába kerültek és elkezdtek repülni. Néhány napig már csak reggel és este etettem őket, a kalitkában volt víz, magok, gyümölcs és fürtösköles amit eszegették is. Amikor napközben ügyesen ettek, akkor már csak este kaptak tápot. Ekkor már 4-5 ml-t is képesek betömni. Kb. 2 hónaposan lettek önállók.
A tápot egyre sűrűbbre kell készíteni, de adnak hozzá használati útmutatót. Kb 38-40 fokosan kell nekik adni, ha ennél hidegebb fejüket rázva kiköpik. A fecskendőt mindig a madárnak balról kell a csőrébe helyezni.
Én napi kapcsolatban voltam a tenyésztővel, amit neked is ajánlanék, mert ez így mind szép amit leírtam , de nekem még kevés ebben a tapasztalatom, ezért nem mernék a mentorod lenni :) .
Ajánlom még a youtube-t ahol meg is nézheted, hogyan csinálják a profik.



 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
Hozzászólás 2008 jan. 9, 22:58 
Nagyon szépen köszönöm a választ , már erre nagyon régen vártam. Legyél szívés és írd le konkrétan a törpe nevelését.Hogy meddig ettek naponta négyszer és hogy milyen idősen csökkentetted az eteést és hogy később mennyit adtál nekik és hogy mikor hagytad abba a nevelést.Köszönöm előre is. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 19:04 
Szia!

Csak részben tudok válaszolni a kérdéseidre.
A fiatal hullámos , kecske és nimfa papagájok könnyen szelídülnek, szerintem ritkán szokták őket kézzel nevelni de azért nimfával lehet találkozni. A rozella állítólag néhány hét után az esetek többségében visszavadul, engem egy tenyésztő jó 10 évvel ezelőtt pont ezért beszélt le róla.

A törpékről van egy kis saját tapasztalatom. Pont egy éve vágtam bele a kézzel nevelés megtanulásában egy fantasztikus tenyésztő (talán nem haragszik ha megnevezem Lipták József ) önzetlen segítségével. 2 fischer törpét vettem tőle kb. 2 hetesen hotam el őket. Egy karton dobozban egy 15 w-os lámpa társaságában helyeztem el őket.Kaytee nevelő táppal etettem őket, egy 2mlfecskendő segítségével, naponta 4x ettek 1-2ml-t. Persze ahogy nőttek az etetések száma csökkent a mennyiség nőtt kb 4 hét elteltével már nagyon ügyesen repkedtek és nagyon szelídek és gyönyörűek lettek. A nem kézzel nevelt törpék szinte soha nem lesznek kezesek.

Konkrét árakat a fórumon szerintem nem fognak írni az emberek, de az ilyen kis értékű madaraknál nem lehet túl nagy haszonra számítani.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 8, 21:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-megye
   
Hozzászólás 2008 jan. 8, 22:24 
Üdv!
Azt akarom megkérdezni , hogy hogy kell kézel felnevelni , a hullámos , kecske , nimfa , törpe papagáj(fischer , feketefejű) Vgay egyáltalán melyiket érdemes kézzel nevelni , amelyiket a legjobban viszik.És mennyiért érdemes eladni , a rozella(normál pirosfejű, fahéj rubin keverék) , törpepapagájok( fischer , feketefejű) , kecske , énekes , nimfa.
Kiváncsi vagyok a kézzel és a szülők által felnevelt madarak árára is.:)
Nagyon megköszönném , ha egy kis tapasztalatot tudnék gyűjteni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 20:24
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 21:25 
Sziasztok !
BUÉK !!!
Úgy látom már egy ideje nem volt új hozzászólás. Azért én reagálnék egy pár mondatban az előzőekhez, hátha elolvassa vki :) .

József hozzászólását szeretném megerősíteni a királypapagájokkal kapcsolatban. Kb. 4 évvel ezelőtt hullámos és nimfa után szerettem volna egy igazán kezes és a nimfánál nagyobb méretű házikedvencet.
Sokáig böngésztem a neten, de nem elég sokáig. Szépsége miatt beleszerettem a királyp.-ba és vettem is egy "kézzel neveltet" (kb. 5 hónapos volt) 70.000Ft ért.
Mennyire szelíd?
-rászál a vállamra, kezemre, fejemre
-eszik a kezemből és kb. ennyi
Nem lép az ujjamra csak ritkán, nem lehet vakargatni, simogatni stb.
Ennek ellenére imádjuk. Ahogy kimegyünk a szobából rögtön jelzi, hogy egyedül érzi magát és egész jó beszéd és hang utánzó. Döbbenetes, hogy tud pl. szavakat mondani az én hagomon és tudja utánozni a gyerekeim hangját is. Nem egyszer ha a konyhában voltam bementem a nappaliba ,mert a madár azt kiabálta, hogy apa én pedig azt hittem, hogy a kislányom. Ja és ami engem még lenyűgözött, hogy a fiatal király hímek olyan szinűek, mint a tojók és az ember szeme előtt 2 év alatt fokozatosan változik át gyönyörű piros madárrá.
Szóval nem bántuk meg a vásárlást, de nekem nem elég szelíd. Szóval ha az ember egy simogatásra vágyó madarat szeretne ne királyt vegyen :wink: .


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 10, 21:27 
Szia

A hegyi és a barraband is olyan problémákat rejt mint általában a laposfarkúak, pontosabban ha a rendszeres foglalkozás kimarad igen gyorsan visszavadulnak. A király papagájt gyakran nevelik kézzel szobamadárnak. A kézzel neveltért elkérik az 50 eFt-ot. Igaz, hogy egy gyönyörű madár, de amit egy kézzel nevelttől elvár az ember, annak véleményem szerint nem felel meg.
A hegyiről, barrabandról is hallottam már jókat, de az sem az igazi.
Ez természetesen az én véleményem, kérdezz meg olyanokat akik rendelkeznek ilyen fajokkal.
Nemrégiben épp egy hegyit tartó nyilatkozott nagy elragadtatással madaráról a Parrotlandon, keresd meg, érdemes elolvasni. Tehát az én véleményem csak egy legyen a sok közül döntésedhez, egyébként kívánom, hogy jól válaszd ki a madarat mert az jónéhány évre részedre is egy kötelezettséget fog jelenteni.

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 308 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO