Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 2, 9:08 
tom0919 írta:
Kikeltek az első királypapagájaim, az volna a kérdésem a kicsiket hanyadik napon kell gyűrűzni?

Igazából az, hogy az X. napon kell feltenni az nem szentírás, ha gyorsabban fejlődnek vagy épp a szülők nem etetnek elég jól, az akár +/- is befolyásolhatja, hogy mikor kell feltenni a gyűrűket. Szvsz próbálgasd olyan egy hetes kor után és látni lehet majd, hogy mikor hagyhatod fent a gyűrűt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2013 júl. 1, 21:09 
Sziasztok!
Kikeltek az első királypapagájaim, az volna a kérdésem a kicsiket hanyadik napon kell gyűrűzni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 szept. 7, 0:45 
Az ilyen %-os arányokra kíváncsi lennék, hogy honnan szedték az adatokat:)
A madaradnak szerintem nyomass egy infra lámpát is, beteg madaraknak mindig jól jön. A csíráztatott mag véleményem szerint szintén előnyös, könnyebben meg tudja enni.
Az meg hogy mi baja valószínűleg az állatorvosok többsége se fogja tudni kideríteni, nem hogy mi a fórum alapján. Madaraknál kicsi az eltérés a különböző betegségek tünetei között. Többnyire a megfigyelő sem elég pontos és a segítőkész fórumosok is hajlamosak sokat belefantáziálni a dologba.
Nem sok emberről hallottam még, aki fejre állt a papagája miatt, ez ügyben jobban érdekelne a statisztika mit mond?!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 6, 21:53 
p_sziszi írta:
feketemarcsi írta:
Hát pedig nekem ez igen csak clamydia gyanús,..

Húha.. Ez elég rémisztő, mivel fertőtlenítsek, kezeljek?

Még élőben is nehéz ránézésre diagnosztizálni, fórumon keresztül még nehezebb, szóval akár az is lehet, hogy valami teljesen más baja van a madárnak. Ezért nem ártana egy labor vizsgálat (szvsz). Addig is a fertőtlenítés, a karantén, a cseppek nem rontanának a helyzeten (amúgy milyen cseppekről van szó?).

Fertőtleníteni lehet nagyon hatékony (de nem mérgező) szerekkel, mint pl Virkon S/Ecocid. Javítani lehet a madár immunrendszerét DMG-vel (Dimethylglycin), csak sajnos aranyárban adják.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 18:53
Hozzászólások: 4
Valódi név: Pere Krisztina
   
Hozzászólás 2011 szept. 6, 19:54 
feketemarcsi írta:
Sovány, kedvetlen, a szeme bedagadt, gubbaszt, nem eszik?

Hát pedig nekem ez igen csak clamydia gyanús, amit ugye hordozhat tünetmentesen, míg valami miatt nem gyengül le az immunredszere (esetedben a környezetváltozás). Ilyenkor egy-két nap alatt kidobja a tünteket, ha nincsenek tünetek, akkor tüntementesen hordozza és észrevétlenül fertőzi a környezetében lévő madarakat.

Ilyen esetben alapos fertőtlenítést és állománykezelést szoktak csinálni.


Húha.. Ez elég rémisztő, mivel fertőtlenítsek, kezeljek? Ezek szerint az a holnapi csepp sem lesz jó... Ha már tudom, mi az, leírom. Az egy-két nap is stimmel :(


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 18:53
Hozzászólások: 4
Valódi név: Pere Krisztina
   
Hozzászólás 2011 szept. 6, 18:49 
feketemarcsi írta:
Sziszi, nem ártana karanténozni a jövőben az újonnan beszerzett madarat. Nekem azt mondta a doki, hogy ez nem csak a már meglévők érdeke, hanem az újé is, amit a helyváltoztatással járó stressz miatt egy banális fertőzés is megbetegíthet, akár meg is ölhet.



Köszönöm, mindenképp így fogok tenni! Nagy nehezen találtunk olyan állatorvost, aki ért a madarakhoz is. Vittem volna eddig is, de a 2 nap alatt felhívott környékbeliek nem túl madarasak. Holnap tudjuk megkapni a cseppeket, amit viszont vízbe kell önteni. Szemcseppet nem írt, marad a kamilla. A madár egyre gyengébb, valami fertőzés gyanús, de a többiek nincsenek nagy veszélyben. Szóltunk a tenyésztőnek, akit nem lepett meg a hír, legalábbis nem tűnt meglepettnek, hogy figyelje a többi madarát, nehogy nagyobb baj legyen. Ha a holnap délután megéri szegény kicsi, akkor addigra lesz gyógyszer. Sovány is, enni nem nagyon bír, de próbálkozik pár falattal, a szeme teljesen bedagadt már azóta. Nagyon-nagyon gyengécske. Sokféle főtt, friss, zöld, száraz, lágy ételt tettünk be, ezt-azt megkóstol, pár cseppet még ma ivott, most nem tudom, tud-e :(

A többiek jól vannak, a nimfák fütyörésznek, a kis zöld pedig biztosan érzi, hogy gond van, ő nem hallatja a hangját. :( Dehát még a hely is új, meg minden...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 20:22 
p_sziszi írta:
A gyűrűn ez áll: z II1293116

Nem épp szabványos gyűrű. Nem egyesületi. Meglehetősen "egyéni" a felirat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 18:53
Hozzászólások: 4
Valódi név: Pere Krisztina
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 20:19 
feketemarcsi írta:
p_sziszi írta:
Sziasztok!

Hétvégén tenyésztőtől vásároltunk egy pár kecskepapagájt. A tojó, a sárga elég rossz bőrben van, csak gubbaszt lent, és félig alszik. Ha nyúlunk felé, odébbmegy, felmászik a rácsra, vagy a fára, de ha békén hagyjuk, csak van egyhelyben. Ma láttuk egy kicsit enni, inni. Ami engem meglepett, ez a madár meg van gyűrűzve, de semmi többet nem tudunk róla. A gyűrűn ez áll: z II1293116
Erről esetleg tudtok bármit mondani? Vagy ennek a kódnak a jelentése tenyésztő-függő? A kis zöld kakas teljesen jól van, bár itthon még nem hallottuk a hangját, de nyilván meg kell szoknia a helyet, ő teljesen egészségesnek tűnik.


Van másik madár is a helyiségben?



Vele van a párja, és mellette, másik ketrecben a nimfák. Felénk nem tudok ilyen állatorvost, főként kutyás-macskások vannak, mikor a csíkos mókussal gond volt sem tudtuk hova vinni. Azt pedig nem tudom, hol, milyen gyógyszert kérhetek neki, pláne, hogy mire. Csináltam róla fotót, de nem tudom ide feltenni. A gyűrű kódja azért érdekelt, mert már arra is gondoltunk, hogy nagyon öreg a madár. (de ezt sem hiszem, nem tűnik annak, nagyon furcsán, oldalra tartja a farktollait, olyan kacskán ül... A nimfákkal nem volt gond, és eléggé tanácstalanok vagyunk.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 20:15 
p_sziszi írta:
A tojó, a sárga elég rossz bőrben van, csak gubbaszt lent, és félig alszik. Ha nyúlunk felé, odébbmegy, felmászik a rácsra, vagy a fára, de ha békén hagyjuk, csak van egyhelyben...

Vidd el egy hozzáértő állatorvoshoz!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 19:37 
p_sziszi írta:
Sziasztok!

Hétvégén tenyésztőtől vásároltunk egy pár kecskepapagájt. A tojó, a sárga elég rossz bőrben van, csak gubbaszt lent, és félig alszik. Ha nyúlunk felé, odébbmegy, felmászik a rácsra, vagy a fára, de ha békén hagyjuk, csak van egyhelyben. Ma láttuk egy kicsit enni, inni. Ami engem meglepett, ez a madár meg van gyűrűzve, de semmi többet nem tudunk róla. A gyűrűn ez áll: z II1293116
Erről esetleg tudtok bármit mondani? Vagy ennek a kódnak a jelentése tenyésztő-függő? A kis zöld kakas teljesen jól van, bár itthon még nem hallottuk a hangját, de nyilván meg kell szoknia a helyet, ő teljesen egészségesnek tűnik.



Szia!
Attól, hogy a gyűrűszámból kiderítesz valamit, nem fog meggyógyulni!!! Mutasd már meg szegényt egy állatorvosnak, vagy legalább kérj neki valami gyógyszert, mert nem úgy tűnik, hogy egészséges lenne. A gyűrűn nem kell meglepődni, sok tenyésztő gyűrűzi a madarait.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 18:53
Hozzászólások: 4
Valódi név: Pere Krisztina
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 18:55 
Sziasztok!

Hétvégén tenyésztőtől vásároltunk egy pár kecskepapagájt. A tojó, a sárga elég rossz bőrben van, csak gubbaszt lent, és félig alszik. Ha nyúlunk felé, odébbmegy, felmászik a rácsra, vagy a fára, de ha békén hagyjuk, csak van egyhelyben. Ma láttuk egy kicsit enni, inni. Ami engem meglepett, ez a madár meg van gyűrűzve, de semmi többet nem tudunk róla. A gyűrűn ez áll: z II1293116
Erről esetleg tudtok bármit mondani? Vagy ennek a kódnak a jelentése tenyésztő-függő? A kis zöld kakas teljesen jól van, bár itthon még nem hallottuk a hangját, de nyilván meg kell szoknia a helyet, ő teljesen egészségesnek tűnik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 máj. 31, 12:36 
Köszi, így már világos!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 31, 12:21 
tom0919 írta:
A monogram Warhawk mester elmondása szerint az egyesület jelző szám helyére kerül.

Akkor elírtam, elnézést. :roll: Egész pontosan így kell kinéznie:

- az ország kódja (H),  
- 2 karakter az egyesület száma, ha a madártartó egyik egyesületnek sem tagja a kód OO, 
- a következő négy karakter a tenyésztő nyilvántartási száma, 
- a következő két karakter, az előzőekre merőlegesen az évszámot jelöli, 
- az utolsó két karakter a madár egyedi azonosítási kódja.


Bár már láttam másfélét is (a 00 helyett a monogram, ez esetben nincs nyilvántartási szám vagy az a szám a 000), de elviekben hivatalosan a tenyésztő száma helyére kerül a monogram (és mivel egyetlen egyesületnek sem a tagja) oda kerül a 00.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 máj. 31, 12:04 
conure írta:
tom0919 írta:

Monogrammos gyűrőnél a tényésztői kód helyére mi kerül?


Talán a monogramod??????? :?:


A monogram Warhawk mester elmondása szerint az egyesület jelző szám helyére kerül.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 máj. 30, 14:27 
tom0919 írta:

Monogrammos gyűrőnél a tényésztői kód helyére mi kerül?


Talán a monogramod??????? :?:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 máj. 30, 13:50 
Warhawk írta:
tom0919 írta:
Azon kívül, hogy belépek egy egyesületbe van még ötlet valakinek?

Az sem "túl nagy" költség, hogy belépsz, de ha nem bejelentés köteles fajokat akarsz gyűrűzni, akkor lehet még a monogrammos gyűrűt is használni: H-00 XX ahol XX a tenyésztő nevének kezdőbetűi akarnak lenni. Az utána jövő számok ugyanazok mint a többi gyűrűnél.

(De miért is nem jó egyesületbe belépni? :))


Monogrammos gyűrőnél a tényésztői kód helyére mi kerül?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2011 máj. 27, 19:35 
OKé köszi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 27, 18:47 
norbi18 írta:
Véleményeteket és segitségeteket előre köszönöm.

Átmásolom ezt oda ahol esetleg tudnak neked segíteni ez ügyben... >>>Ide másoltam<<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2011 máj. 27, 18:01 
Sziasztok arrol lenne szó hogy, nem rég kezdtem el a hullámosok tenyésztését, Nincs is sok madaram még, de hosszú távra tervezek és szeretném elkezdeni a madaraim gyűrűzését. MIt gondoltok, erröl. Szeretnék belépni ebbe az egyesületbe is, de sajnos nem MAgyarországi vagyok HAnem Romániában élek, ez gond lehet e? Véleményeteket és segitségeteket előre köszönöm.

Üdv: Norbi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 24, 11:16 
tom0919 írta:
Azt nem mondtam, hogy nem jó egyesületbe. Heves megyében nincs, eljárogatni messzire taggyűlésekre nincs időm se energiám.

Az internet "korában" már minden megoldható ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO