Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 4, 22:39 
imihb írta:
Sziasztok!
Van egy sápadtfejű párom,amelyik az idén már 2-szer költött,igaz valami oknál fogva a második alom elpusztult.Most ismét látom bejárni a tojót az odúba,létezne,hogy harmadjára is letojjon egy szezonban?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Lehetséges, de úgyis kiderül majd. :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 júl. 3, 23:24 
Sziasztok!
Van egy sápadtfejű párom,amelyik az idén már 2-szer költött,igaz valami oknál fogva a második alom elpusztult.Most ismét látom bejárni a tojót az odúba,létezne,hogy harmadjára is letojjon egy szezonban?
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 12, 17:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2013 máj. 26, 18:57 
Sziasztok! :)
Szeretnék beszerezni egy pár sápadtfejűt és egy pár Stanleyt! Tudna esetleg valaki megbizható tenyésztőt ajánlani,akinek lehet ilyen eladó ivarérett párja?
Elsősorban Pest megyében keresek. 
Köszönettel:Sándor 


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 19:58 
Én 2 hét után el szoktam őket szedni már.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 12:55 
imihb írta:
Van egy sápadtfejű kölyköm,amelyik 3 hete már kirepűlt az oduból,szépen eszik,iszik.

El lehet választani. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 12:09 
Sziasztok!
Van egy sápadtfejű kölyköm,amelyik 3 hete már kirepűlt az oduból,szépen eszik,iszik.
Szeretném kérdezni,hogy mikor lehet a szülőktől elválasztani?
A tojó megint űl vagy 2 hete,gondoltam,nehogy baj legyen,ha a kicsik kikelnek.
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 30, 19:52
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Sárpentele
Valódi név: Molnárné Ildikó
   
Hozzászólás 2013 márc. 3, 19:48 
SzBSanyi írta:
Szia Csabi,


Egyet értek a véleményeddel, de ne feledjük el hogy a szabadban, hangsúlyozom "szabadban" a madarak tenyészidőszak előtt gyorsabban leadnak mint a mi röpdéinkben ahol csak pár métert tud repülni :wink:
Majd hogy nem rosszul is fogalmaztam, a röpdékben vagy annál még kisebb helyeken esélyük sincs leadni a tenyészidőszak előtt a felesleget, ha csak nem koplaltatjuk őket :!:

Fekete Csaba írta:
Elnézést, hogy beleszólok egzótás létemre. A zsíroknak természetesen nagy szerepük van, mint energiaforrásnak, azonban nem szabad elfelejteni, hogy a zsírok igen jól raktározódnak a zsírszövetben. A zsírszövetnek pedig igen komoly szerepe van a hőszigetelésben is. Nem véletlen, hogy a vadon élő állatok elég komoly zsírszövetet halmoznak fel a télre. Ez jó energia raktárnak is, de komolyan véd a hideg ellen. Ha a madarak csak a nagy hidegben kapnának több olajos magot, akkor az segítene kielégíteni a megnövekedett energia igényt, ami a hőtermeléshez kell. De a szigetelésben nem segítene. Azonban, ha a madarak már a hidegek előtt több olajos magot kapnak, akkor fel tudnak készülni a hidegre, és a megnövekedett zsírszövet komoly védelmet nyújt nekik, a hideg ellen. Ezt a többlet zsírszövetet a tél végén röpdében egy kissé soványabb táplálékon könnyedén le tudják adni. Így mire jön a tenyészidőszak, már jó kondiban lesznek. Ezt csak általánosságban írom, arról, hogy mi a szerepe az olajos magnak a hideg elleni védekezésben. Arról fogalmam sincs, hogy a rozellák hogyan bírják a hideget.

Birják a hideget a rozelák de valóban úgy ahogy leírtad ... a kőltés alatt meg sokat adnak le.... én így gondolom meg a meleg nyár is segít ebbe... sokkal kevesebbet esznek..

_________________
Nekem a madarak jelentik a jókedvet szépséget és a kecsességet .... Moil


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 16:59 
imihb írta:
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy van 2 pár sápadtfejű rozellám,melyből az egyik pár letojt.
Az ideje már itt is volt annak,hogy kikeljenek a kicsik,és úgy is hallom csipog/csipognak odabent az odúban,viszont nem nagyon merem megnézni,mert azt olvastam,hogy otthagyja/otthagyhatja a kicsiket az anyjuk ha "zaklatják".
Így viszont azt sem tudom hányan vannak,egészségesek-e,és meg szeretném majd különböztetni ezt a fészek aljat a másiktól,így gyűrűt is tennék,majd a lábukra.
Nem tudom ezt mennyire veszi zaklatásnak a szülő?
Még nem volt sápadtfejűm,így azért kérdezek ennyit.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Nálam se az ellenőrzés, se a gyűrűzés nem zavarja őket, persze madaranként eltérő lehet. Szerintem nagyon túlmisztifikálják ezt a fajt.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 15:02 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy van 2 pár sápadtfejű rozellám,melyből az egyik pár letojt.
Az ideje már itt is volt annak,hogy kikeljenek a kicsik,és úgy is hallom csipog/csipognak odabent az odúban,viszont nem nagyon merem megnézni,mert azt olvastam,hogy otthagyja/otthagyhatja a kicsiket az anyjuk ha "zaklatják".
Így viszont azt sem tudom hányan vannak,egészségesek-e,és meg szeretném majd különböztetni ezt a fészek aljat a másiktól,így gyűrűt is tennék,majd a lábukra.
Nem tudom ezt mennyire veszi zaklatásnak a szülő?
Még nem volt sápadtfejűm,így azért kérdezek ennyit.
Válaszotokat előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 18:27 
conure írta:
Fekete Csaba írta:
Ezt a többlet zsírszövetet a tél végén röpdében egy kissé soványabb táplálékon könnyedén le tudják adni.

A lényeg itt van. Amúgy a teljes szöveggel egyetértek. Akárcsak az egzótáknál, a papagájoknál is simán le lehet fogyasztani a madarat.

Szerintem nem igen van olyan madár tartó, aki nem növeli meg az olajos magok arányát a hideg időszakban. Persze ha nem fűtött helyen tartja őket.
Azon már lehet vitatkozni--de nem érdemes--, hogy melyik fajnak mennyi a szükséglete.
Sanyi sajnálom, de egyáltalán nem értek veled egyet :lol:


Conure, nem muszáj hogy egyet érts velem, nincs ebből gond.
Nekem az a véleményem amit leírtam, neked pedig más. Mindenki másképpen tart és tenyészt, ezért van az hogy a kezdő kap egy csomó infót és abból leszűri magának amit jónak lát. :wink:

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 11:21 
Fekete Csaba írta:
Ezt a többlet zsírszövetet a tél végén röpdében egy kissé soványabb táplálékon könnyedén le tudják adni.

A lényeg itt van. Amúgy a teljes szöveggel egyetértek. Akárcsak az egzótáknál, a papagájoknál is simán le lehet fogyasztani a madarat.

Szerintem nem igen van olyan madár tartó, aki nem növeli meg az olajos magok arányát a hideg időszakban. Persze ha nem fűtött helyen tartja őket.
Azon már lehet vitatkozni--de nem érdemes--, hogy melyik fajnak mennyi a szükséglete.
Sanyi sajnálom, de egyáltalán nem értek veled egyet :lol:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 8:37 
Ezt Ti tudjátok, hogy papagájoknál mit lehet elérni. Ezt hangsúlyoztam, hogy hozzájuk nem értek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 7:39 
Szia Csabi,


Egyet értek a véleményeddel, de ne feledjük el hogy a szabadban, hangsúlyozom "szabadban" a madarak tenyészidőszak előtt gyorsabban leadnak mint a mi röpdéinkben ahol csak pár métert tud repülni :wink:
Majd hogy nem rosszul is fogalmaztam, a röpdékben vagy annál még kisebb helyeken esélyük sincs leadni a tenyészidőszak előtt a felesleget, ha csak nem koplaltatjuk őket :!:

Fekete Csaba írta:
Elnézést, hogy beleszólok egzótás létemre. A zsíroknak természetesen nagy szerepük van, mint energiaforrásnak, azonban nem szabad elfelejteni, hogy a zsírok igen jól raktározódnak a zsírszövetben. A zsírszövetnek pedig igen komoly szerepe van a hőszigetelésben is. Nem véletlen, hogy a vadon élő állatok elég komoly zsírszövetet halmoznak fel a télre. Ez jó energia raktárnak is, de komolyan véd a hideg ellen. Ha a madarak csak a nagy hidegben kapnának több olajos magot, akkor az segítene kielégíteni a megnövekedett energia igényt, ami a hőtermeléshez kell. De a szigetelésben nem segítene. Azonban, ha a madarak már a hidegek előtt több olajos magot kapnak, akkor fel tudnak készülni a hidegre, és a megnövekedett zsírszövet komoly védelmet nyújt nekik, a hideg ellen. Ezt a többlet zsírszövetet a tél végén röpdében egy kissé soványabb táplálékon könnyedén le tudják adni. Így mire jön a tenyészidőszak, már jó kondiban lesznek. Ezt csak általánosságban írom, arról, hogy mi a szerepe az olajos magnak a hideg elleni védekezésben. Arról fogalmam sincs, hogy a rozellák hogyan bírják a hideget.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 22:42 
Elnézést, hogy beleszólok egzótás létemre. A zsíroknak természetesen nagy szerepük van, mint energiaforrásnak, azonban nem szabad elfelejteni, hogy a zsírok igen jól raktározódnak a zsírszövetben. A zsírszövetnek pedig igen komoly szerepe van a hőszigetelésben is. Nem véletlen, hogy a vadon élő állatok elég komoly zsírszövetet halmoznak fel a télre. Ez jó energia raktárnak is, de komolyan véd a hideg ellen. Ha a madarak csak a nagy hidegben kapnának több olajos magot, akkor az segítene kielégíteni a megnövekedett energia igényt, ami a hőtermeléshez kell. De a szigetelésben nem segítene. Azonban, ha a madarak már a hidegek előtt több olajos magot kapnak, akkor fel tudnak készülni a hidegre, és a megnövekedett zsírszövet komoly védelmet nyújt nekik, a hideg ellen. Ezt a többlet zsírszövetet a tél végén röpdében egy kissé soványabb táplálékon könnyedén le tudják adni. Így mire jön a tenyészidőszak, már jó kondiban lesznek. Ezt csak általánosságban írom, arról, hogy mi a szerepe az olajos magnak a hideg elleni védekezésben. Arról fogalmam sincs, hogy a rozellák hogyan bírják a hideget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 21:13 
Gondolom Sanyi arra gondol és szerintem is így van, hogy attól még nem fogsz te se túlélni mínuszokat, hogy zsírokat viszel be a szervezetedbe. Valamennyit segít, de édes kevés. Ugyanez igaz a madarakra is. Maximum egy kis idővel kitolja a hipotermia jelentkezésének idejét.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 21:01 
valamilyen szinten egyetértek, de az nagyon kevés :wink:


conure írta:
SzBSanyi írta:

:mrgreen: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &p=118591#
ez mekkora hülyesség :drunken:
megkérdezhetem hogy ki ez a tenyésztő :?:
ez érdekes trükk lehet, a napraforgót és a lágyeleséget úgy néz ki hogy fűtésre használja a tenyésztő :idea:


Nahát, azért nem akkora hülyeség.
A tápanyagok kis része szolgál a test folytonos újjáalakítására, legnagyobb része viszont a fűtőanyag szerepét teljesíti.
Tehát, minél hidegebb van, annál nagyobb a hőveszteség, ebből pedig az következik hogy azt pótolni kell. Ahhoz pedig energia kell, amit a táplálékból nyerünk. A táplálék pedig minél gazdagabb energiában, annál könnyebb a test hőjét fenntartani.

Persze abban igazad van, hogy nem szabad túlzásba vinni, de télen az 50% simán elmegy.

Vagy félreértettelek? Te másra gondoltál?

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 19:45 
SzBSanyi írta:

:mrgreen:
ez mekkora hülyesség :drunken:
megkérdezhetem hogy ki ez a tenyésztő :?:
ez érdekes trükk lehet, a napraforgót és a lágyeleséget úgy néz ki hogy fűtésre használja a tenyésztő :idea:


Nahát, azért nem akkora hülyeség.
A tápanyagok kis része szolgál a test folytonos újjáalakítására, legnagyobb része viszont a fűtőanyag szerepét teljesíti.
Tehát, minél hidegebb van, annál nagyobb a hőveszteség, ebből pedig az következik hogy azt pótolni kell. Ahhoz pedig energia kell, amit a táplálékból nyerünk. A táplálék pedig minél gazdagabb energiában, annál könnyebb a test hőjét fenntartani.

Persze abban igazad van, hogy nem szabad túlzásba vinni, de télen az 50% simán elmegy.

Vagy félreértettelek? Te másra gondoltál?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 25, 11:35
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 19:28 
Egy féltető alatt van a röpde egy szélvédett sarokban, de azért körül fogom fóliázni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 18:38 
picus írta:
Köszi a válaszokat!

SzBSanyi, te mit gondolsz a szabadtéri teleltetésről?
Más, gyakorlott tenyésztő véleménye is érdekelne . . .


Szia,

Az egy dolog hogy mivel etetsz, de azzal még nem fogod őket melegíteni, legfeljebb csak elzsírosodnak a sok napraforgótól.
Az biztos hogy sokkal de sokkal jobb nekik a fólia alatt mint a szabadon átfújt hideg téli szélben, sőt mikor télen egy kicsit is kisüt a nap akkor már pár jó pár fokkal melegebb van bent náluk mint kint a szabadban.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 25, 11:35
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2012 okt. 9, 18:24 
Köszi a válaszokat!

SzBSanyi, te mit gondolsz a szabadtéri teleltetésről?
Más, gyakorlott tenyésztő véleménye is érdekelne . . .


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO