Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 okt. 23, 22:14 
Ja és elfelejtettem hogy a párak mind 2008-ak és külön vérvonalból vannak.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 okt. 23, 22:13 
Hali.

A zöld pár 8000 Ft.
A kék pár 12000 Ft.
Ha kell külön is adom őket zöldek 4000 Ft /drb a kék 6000 Ft/drb.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 23, 22:05 
Értem.
Te milyen áron adod őket?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 okt. 23, 22:04 
Helló Zottan.


Az albínónak még van 3 testvére is, ők kékek a szülők szintén kék pár.
Én is elcsodálkoztam hogy hogyan jött ez a madárka.
Egy cseh oldalon 4000 cseh koronáért kínálnak 1 darab albínót,
az kb. 40000 Ft. Még nem tudom mi lessz vele.
Ha megtudom a nemét vagy hozatok hozzá párat vagy eladom.
Az albínón kívül lessz 5-6 pár zöld és 2-3 pár kék eladó madaram amelyeket ha addig el nem viszik elviszem a legelső monori börzére.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 23, 11:07 
Szia Szili!
Hát, nem kifejezetten meguntam őket, nagyon kedves kis madarak és megszerettem őket, de sajnos ha helyszűke van, akkor dönteni kell... És én a feketefejűek mellett döntöttem. Persze, ha majd lesz lehetőségem valószínűleg ismét megpróbálkozom velük. De egyelőre ennyi elég volt a sikertelenségből.
A te madarad viszont nagyon szép! Nem is nagyon láttam még albino verebet... Milyenek a szülők?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 okt. 22, 21:18 
Szervusz Zottan.

Látom megúntad a verebeket. Nembaj majd veszel másakat a hellyükre és hogy ezzel a párral nem sikerült neked, hát majd a következő jobb lessz.
Nekem viszont már 6 tenyészpártól több mint 30 kicsi kelt ki, többek közt egy ilyen is
Kép amelynek még nem tudom a nemét mert ő egy albinó veréb.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 15:43 
Pár kép a verebeimről. (sajnos csak telefonos képek)

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:28 
Szia, Zottan!
Új munkahelyem van, és hiába ülök egész nap gép előtt, nincs időm netezni. Mire hazaérek, már látni sem akarom a monitort... :-( :-(
Most próbálom pótolni a lemaradást, és visszaolvasgatni, de van vagy 200 oldal....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:13 
Szia Nyuzi!
Rég hallottam rólad! :o
Mi itt nem vagyunk ám olyan szigorúak és ha jól emlékszem, én vagyok a topikgazda. 8)
Mindenesetre látom, mindenki olvasta az offtopikos ejnyebejnyét...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:09 
Sziasztok!
Szóval akkor az én törpém is szlovák madár lehet (SK 05 1244), és kideríthetetlen, kié volt.... :-(
Ja, hogy ez egy verebes fórum? Remélem, nem harap a topikgazda, de átkotródok a törpésbe.... :D :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 16:53 
Ismételten gratulálok a kicsikhez!
A vitaminos kúra megtörtént, most várom a csodát!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 30, 21:43 
Helló Zottan.

A 2-es számú páromnál kikeltek a kicsik. 7 tojásból 5 volt szemes és mind kikelt, ma fotóztam őket.
Kép

A kék párom már elkezdte a második költését, remélem most több szemes tojása lessz.
A 9 fiókából 3 gunár és 6 tojó van, jövő hét közepén leválasztom őket mert már kezdenek enni egyedül.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 27, 20:04 
Hali Zottan.

A vitaminos kúrától szerintem semmi rossz nem történhet.
Én adok nekik a vízbe 1x ilyen 1x olyan vitaminkeveréket 1 hetet kihagyok aztán megint adom, nálunk nemkapni Jolovitot.
Most a Kónya Zsoltitól kapott fél üveg Ekodiár pluszt adagolom a madaraimnak, mert 2 hónapja nem tudott sehogyan szerezni nekem s mivel eggyütt voltunk Monoron ide adta a sajátját. Monori börzén is kérdeztem mindenütt, senkinek se volt.
Még soha nem próbáltam eddig, de mivel annyira dícsérték mondom veszek belőle és kipróbálom.
A madarak elfogadják, isszák gond nélkül nem úgy mint a nálunk kapható Knoblamin nevű fokhagyma ízű vita-keveréket.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 aug. 26, 22:36 
Szili írta:
Szia Zottan.

Az SK a gyűrűn az Szlovákia, a 05 az a 2005-ös évet jelenti a 7179 pedig a gyűrű sorszáma.
Pl.: a 4.0-es gyűrűből 2005-ös évre Szlovákiában gyártanak 10000 darabot és azoknak a száma 1 -től 10000-ig van számozva tehát ez a 7179-ik gyűrű lehetett.
A madarad ha így lett meggyűrűzve akkor nemtudni mikori tehát lehet még fiatal is, de max. 3 éves.
Hozzád mikor kerültek?
Nálunk a gyűrűkre csak ezek a számok kerülnek amiket itt felsoroltam nemúgy mint nálatok hogy minden tenyésztőnek saját száma van stb.

A verebeknek csak forgácsot szórjál az oduba 3-4 centi vastagon semmi mást nem igényelnek. Szokok nekik betenni a kalitba fűzfa gallyat de csak maximum egy picit szétcincálják az oduba nem visznek belőle.
Kapnak napraforgó,zab,kendermag,köles keveréket plussz míg le nem tojik a második tojásukat addig tojáskeveréket amit én készítek nekik minden nap frissen, továbbá hetente 2 szer jégsalátát, azt adok a többi madárnak is mert a hütőben sokáig elál és arban is kilehet bírni, meg megmosott kimagozott almát.

:shock: :shock: :shock:
Aztaa, ezt nem tudtam... Akkor ezek alapján nem is lehet tudni ki húzta fel a 7179-es gyűrűt??
A madarak 2006 ősze óta vannak nálam, 2 fiókájukkal együtt cserébe kaptam őket egy pár barnafülű papagájért. Akivel cseréltem, nem gyűrűzi egyáltalán a madarait (még jelölve sem) úgyhogy gyanítom már nála is így volt a madár.
Forgács, fűzfa, magok, lágyeleség rendben. Almát próbáltam de nem ették. Ma kaptak egy kis berkenyét, azt mintha szeretnék. A tyúkhúrt ímmel-ámmal fogyasztották, egyebet még nem próbáltam.
Tervezek egy E-vitaminos kúrát a madaraimnál (mindnél). Mit gondoltok, a Jolovitos kúra elég, vagy adjak direkt valami E-vitaminos készítményt?
(A sok terméketlen tojás miatt gondoltam erre.)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 26, 22:29 
Szia Zottan.

Az SK a gyűrűn az Szlovákia, a 05 az a 2005-ös évet jelenti a 7179 pedig a gyűrű sorszáma.
Pl.: a 4.0-es gyűrűből 2005-ös évre Szlovákiában gyártanak 10000 darabot és azoknak a száma 1 -től 10000-ig van számozva tehát ez a 7179-ik gyűrű lehetett.
A madarad ha így lett meggyűrűzve akkor nemtudni mikori tehát lehet még fiatal is, de max. 3 éves.
Hozzád mikor kerültek?
Nálunk a gyűrűkre csak ezek a számok kerülnek amiket itt felsoroltam nemúgy mint nálatok hogy minden tenyésztőnek saját száma van stb.

A verebeknek csak forgácsot szórjál az oduba 3-4 centi vastagon semmi mást nem igényelnek. Szokok nekik betenni a kalitba fűzfa gallyat de csak maximum egy picit szétcincálják az oduba nem visznek belőle.
Kapnak napraforgó,zab,kendermag,köles keveréket plussz míg le nem tojik a második tojásukat addig tojáskeveréket amit én készítek nekik minden nap frissen, továbbá hetente 2 szer jégsalátát, azt adok a többi madárnak is mert a hütőben sokáig elál és arban is kilehet bírni, meg megmosott kimagozott almát.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
Hozzászólás 2008 aug. 26, 19:53 
Szili írta:
Helló Kynyoo.

A verébpapagájokra 4.0-es gyűrűket rakok mert így olvastam, de a 4.5-es is megfelel ha véletlenül nem találod el az időpontot.
A törpékre is van írva valamelyikre, hogy most pontosan melyikre nem mondom meg, vagy a personatára vagy a fischerire, hogy elég a
4.0, de én mindeggyikre 4.5-est rendelek és rakok fel.
Hamarabb nem tudtam válaszolni, mert többnyire csak este vagyok a neten.


Köszi a választ!
Én a standard hullámosokra 4,4est rakok arra voltam kiváncsi hogy ez is jó e a fischerekre!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:19 
Sziasztok!
Szili, kösz a tanácsokat, a helycserés módszert próbáltam már, de a többi javaslatodat kipróbálom. Ma kidobtam az üres tojásokat, kitakarítottam a helyüket és elláttam minden jóval a verebeket. Ahogy vettem ki őket, vettem észre, hogy a hímen lévő, általam eddig zártnak hitt gyűrű el van vágva és csak -mint egy jelzőgyűrű- fel van hajtva a madár lábára... :shock: Nosza egyből leszedtem róla egy fogóval, mert elég balesetveszélyes kinézete volt... Ki csinál ilyet??? Nagyon megdöbbentem ezen a felelőtlenségen. Egyébként a gyűrűn az áll: SK 05 7179 . Az SK gondolom egy név, de lehet, hogy Szlovákia? :o

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 23, 22:19 
Szervusz Zottan.

Próbáld a madaraidat átrakni másvalahová. Pl.: ha kint vannak, tedd be vagy fordítva.
Nálam is volt tavaly ilyen probléma hogy üresek voltak a tojások tavasszal kitettem őket a garázsból a kinti röpdébe és majd 2 hónap után betettem őket minden párat külön-külön a madárházba ott 2 héten belül meglettek az első tojások. Az utolsó páromnál ahogy meggyógyult a tojó lába letojt, de ott üresek lettek. Ennél a páromnál nem cserélek semmit, mert tavaly már volt nekik fióka, még várok.
Sokan írják más fórumokon hogy néha 2-3 szor is üresek a tojások, aztán meg mind szemes lett.
Légy türelmes és máskor ha letojik nézd meg lámpával a tojásokat, hogyha üresek akkor ne üljön a tojód feleslegesen.
Kell hagyni próbálkozni őket többször és elhárítani minden zavaró tényezőt peldául más madarat a közelből mert lehet hogy tojózkodás közben leugrik a gunár a tojóról mert megakarja védni más madártól ami közelít hozzájuk.
Lehet az is a gond hogy testvérek, vagy fiatalok, a tojó letojhat gunár nélkül is ha az még nincs megérve vagy tapasztalatlan.
Még évvégeig adj nekik esélyt, most nem a legjobb időpont a madár eladáshoz mivel most kapnád értük ősszel a legkevesebbet.
Ha letojta a 2-3-ik tojását akkor szok megkotlani, de ez lehet változó is.
5-6 napra rá lámpázd meg a tojásokat, ha látol benne ereket akkor jó de szerintem ezt már nem kell magyaráznom, ha viszont üresek akkor vedd el majd letojik megint, így egy csöppet meggyorsíthatod a dolgokat.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 23, 21:45 
Helló Kynyoo.

A verébpapagájokra 4.0-es gyűrűket rakok mert így olvastam, de a 4.5-es is megfelel ha véletlenül nem találod el az időpontot.
A törpékre is van írva valamelyikre, hogy most pontosan melyikre nem mondom meg, vagy a personatára vagy a fischerire, hogy elég a
4.0, de én mindeggyikre 4.5-est rendelek és rakok fel.
Hamarabb nem tudtam válaszolni, mert többnyire csak este vagyok a neten.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 aug. 23, 16:21 
Szili írta:
Szia Zottan.

5 napig nem láttam a madaraimat mert üdülni voltam és a muter törődött velük 6 napja fényképeztem a verebeket meg ma nézd meg a különbséget.

Szia Szili!
Tényleg nagyon szépek a madárkák és jól növekednek, pedig nem lehet könnyű a szülőknek ennyi kicsit nevelni.
Én sajnos nem tudok ilyen jó hírekről beszámolni... :( Már rég kelni kellett volna a kicsiknek, de szerintem megint nem termékenyek a tojások...
Egyre inkább úgy érzem, hogy csak egy párcsere segíthet, mert valami a két madár között vagy egyikőjük szervezetében nem stimmel, de sajnos több pár tartására nincs lehetőségem...
Szóval lehet, hogy megválok a verébpapagájoktól... :cry:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 19:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO