Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 3, 20:41 
Én inkább fűzfával, bambuszokkal próbálkoznék. És vigyázz,hogy legyen betonszegélye a röpdének,különben könnyen ragadozó áldozatai lehetnek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 3, 20:40 
Nimfa, kecske,ami még elérhető áron van egy kezdő madarász számára és nagyon jól bírják a telet. Viszont ők is csak szélvédett, megfelelő méretű(tehát nem egy kalitkában,hanem nagyobb helyen) helyen,ahol tudnak repkedni is. A katalinokat majd még kitapasztalom,a neophemákkal van tapasztalatom,ők nem bírják a telet. A verebek nekem a fűtetlen,de állandóan 5-6 fokos hőmérsékletű garázsban is rosszul érezték magukat, gubbasztottak, úgyhogy be kellett hozni őket. Most raktam ki őket a garázsban már nem megy 16fok alá a hőmérséklet, de azért tartok tőle,hogy még be kell hoznom őket,ha bejön valami nagyon rossz idő. Bár ősszel egészen a fagyok kezdetéig kint vannak,de akkor odúban alszanak.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 3, 20:40 
Azt nem mondták, hogy konkrétan milyen madarai voltak annak a valakinek, csak hogy így tartotta őket. Nagyon köszönöm a választ, ezek szerint mégis jó a fűtetlen hely. Nekem még csak egy pár verébpapagájom van és most fogom majd kirakni őket egy kb. 2,5X1,5X2 méteres helyre. Itt rendes talaj van alul és már ültettem be orgonát, aranyvesszőt, fekvőtuját nekik. Milyen növényeket ültethetek még esetleg, ami nem mérgező?

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 3, 20:33 
Kedves Bodnárné!
Attól függ, milyen papagájról van szó, mert ez nem derült ki a hozzászólásból. Az én verébpapagáj párom fűtetlen helyen telelt át, és kutya bajuk. Igaz, a vizük csak egyszer-kétszer fagyott be, és nem jeget törtem nekik, hanem kicseréltem, de azért nem voltak elkényeztetve. Amikor hullámosaim voltak, azoknál viszont mindig befagyott a víz, és ők feltörték maguknak a jeget, szóval ők még jobban bírják. Ha nem szedtem volna le az odúkat, még télen is költöttek volna!
Ezekkel szemben a Katalin-papagájomat első télen fűtött helyen tartottam, idén már ugyan fűtetlenben, de árgus szemekkel figyeltem, és ha azt láttam volna, hogy nem érzi jól magát, visszavittem volna a melegbe. Fűpapagájt (Neophema fajok) viszont szerintem nem szabad télen fűtetlen helyen tartani.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 3, 20:28 
Sziasztok, üdv mindenkinek!

Én itt még új vagyok. Volna egy kérdésem: egy idősebb házaspárnál voltam tavaly, vettem tőlük egy pár papagájt és ők mondták, hogy van, aki egész télen kint tartja a madarait fűtetlen helyen, úgy töri nekik a jeget, meg ilyesmik. Én ezen eléggé csodálkoztam, mert én eddig minden szakkönyvben azt olvastam, hogy télen is kell legalább 10-15 fokos hőmérséklet a madaraknak. Tényleg elvannak a papagájok télen így?
Válaszoljatok!

Köszi!

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 24, 14:00 
madaras86 írta:
Igen,azt. De ha a zöldnek az anyja vagy az apja kék volt akkor ha kékkel teszed össze akkor kék kölykei lesznek. Nálam pasztelkék volt összetéve sima kékkel és azokból is csak sima kék kölykök jöttek. De azok már hordozók.


Szia!
Hát ezt sajna nem tudom, de szerintem úgy fogja adni, vagyis úgy fogom kérni, hogy hordozók legyenek!
:lol:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 24, 0:47 
Igen,azt. De ha a zöldnek az anyja vagy az apja kék volt akkor ha kékkel teszed össze akkor kék kölykei lesznek. Nálam pasztelkék volt összetéve sima kékkel és azokból is csak sima kék kölykök jöttek. De azok már hordozók.

Timba írta:
madaras86 írta:
Lehet,hogy akadnak ilyen egyedek, de többnyire nincs gondjuk a gyűrűvel. Miért nem egy tiszta kék és egy tiszta zöld párt raksz össze? Vagy a zöldek örökítők? Mert ha nem, akkor csupa zöld fiókád lesz.


Azt akarod mondani, hogy egy zöld x kék párnak csak zöld fiókái lesznek!?
Hogy örökítőek-e, az nem tudom. Csak annyit mondtam az illetőnek, hogy szeretnék kék és zöld madarat is. Na de akkor majd egyeztetek vele!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 22:34 
madaras86 írta:
Lehet,hogy akadnak ilyen egyedek, de többnyire nincs gondjuk a gyűrűvel. Miért nem egy tiszta kék és egy tiszta zöld párt raksz össze? Vagy a zöldek örökítők? Mert ha nem, akkor csupa zöld fiókád lesz.


Azt akarod mondani, hogy egy zöld x kék párnak csak zöld fiókái lesznek!?
Hogy örökítőek-e, az nem tudom. Csak annyit mondtam az illetőnek, hogy szeretnék kék és zöld madarat is. Na de akkor majd egyeztetek vele!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 22:29 
Lehet,hogy akadnak ilyen egyedek, de többnyire nincs gondjuk a gyűrűvel. Miért nem egy tiszta kék és egy tiszta zöld párt raksz össze? Vagy a zöldek örökítők? Mert ha nem, akkor csupa zöld fiókád lesz.

Timba írta:
madaras86 írta:
Szia!
Én is hallottam már pár tenyésztőt erről panaszkodni. Nálam viszont ilyen sose volt. A verebeimet megnézheted lentebb képeken, nekem most télen kifejlett,ivarérett párokból van együtt 5pár egy kalitkában. Eleinte voltak viták,de egyre kevesebb,viszonylag jól elvannak. Sérülés nem volt egyiknél sem. Nyáron költési időszakban páronként vannak, a kölyköket leválasztás után sem szedem szét, együtt maradnak a hímek is. Sose volt velük semmi gond. Akiktől panaszt hallottam,azoknak az alap zöld szín volt, nekem mutációk. Nem tudom ez mennyiben változtat a dolgokon,zöld párom még nem volt. Neked milyen színben vannak?


Szia!
Hát remélem neked van igazad. Persze biztosan vannak kivételes madárkák.
Verebeim még sose voltak, most fogom megvenni őket. Ismerőstől veszem, így biztosan nem vágja át a fejem. :-)
2 párat veszek, kék x zöld párakat.
Ja, és még valami. Azt is hallottam, hogy nem érdemes gyűrűzni, mert a szülők leszedik a lábukról a gyűrűt, ha máskép nem megy, akkor a pici lábával együtt! :-( !?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 22:14 
madaras86 írta:
Szia!
Én is hallottam már pár tenyésztőt erről panaszkodni. Nálam viszont ilyen sose volt. A verebeimet megnézheted lentebb képeken, nekem most télen kifejlett,ivarérett párokból van együtt 5pár egy kalitkában. Eleinte voltak viták,de egyre kevesebb,viszonylag jól elvannak. Sérülés nem volt egyiknél sem. Nyáron költési időszakban páronként vannak, a kölyköket leválasztás után sem szedem szét, együtt maradnak a hímek is. Sose volt velük semmi gond. Akiktől panaszt hallottam,azoknak az alap zöld szín volt, nekem mutációk. Nem tudom ez mennyiben változtat a dolgokon,zöld párom még nem volt. Neked milyen színben vannak?


Szia!
Hát remélem neked van igazad. Persze biztosan vannak kivételes madárkák.
Verebeim még sose voltak, most fogom megvenni őket. Ismerőstől veszem, így biztosan nem vágja át a fejem. :-)
2 párat veszek, kék x zöld párakat.
Ja, és még valami. Azt is hallottam, hogy nem érdemes gyűrűzni, mert a szülők leszedik a lábukról a gyűrűt, ha máskép nem megy, akkor a pici lábával együtt! :-( !?

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 18:15 
Szia!

Én is hallottam már pár tenyésztőt erről panaszkodni. Nálam viszont ilyen sose volt. A verebeimet megnézheted lentebb képeken, nekem most télen kifejlett,ivarérett párokból van együtt 5pár egy kalitkában. Eleinte voltak viták,de egyre kevesebb,viszonylag jól elvannak. Sérülés nem volt egyiknél sem. Nyáron költési időszakban páronként vannak, a kölyköket leválasztás után sem szedem szét, együtt maradnak a hímek is. Sose volt velük semmi gond. Akiktől panaszt hallottam,azoknak az alap zöld szín volt, nekem mutációk. Nem tudom ez mennyiben változtat a dolgokon,zöld párom még nem volt. Neked milyen színben vannak?


Timba írta:
Szeretném a hozzáértőktől megkérdezni, hogy mi igaz abból, hogy a fiatal hím madarak nem tarthatók egy röpdében, mert halálba kergetik, csípkedik egymást!? Ezek szerint ha kikelt és kirepült a fészekalj, akkor a hímeket egyesével külön-külön kellene venni?
Köszi a bálaszokat előre is!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 18:05 
Szeretném a hozzáértőktől megkérdezni, hogy mi igaz abból, hogy a fiatal hím madarak nem tarthatók egy röpdében, mert halálba kergetik, csípkedik egymást!? Ezek szerint ha kikelt és kirepült a fészekalj, akkor a hímeket egyesével külön-külön kellene venni?
Köszi a bálaszokat előre is!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 14, 18:15
Hozzászólások: 88
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 9:26 
Szia!

Igen, gondoltam, h azért nem válaszolt senki...

Láttam a régebbi hozzászólásaid, én is ismerem Tar Robit, szerintem sem vág át.
Egyébként próbáltam már Szlovákiából is behozatni lutínó és albínó verebeket, de sajna nem jött össze onnan sem:(
A szolnoki tenyésztőt meg majd figyelni fogom, hátha lesz nála valami, ami engem is érdekelhet!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 0:36 
Szia!

Azért nem válaszol senki, mert nem nagyon tenyészt senki. Monoron szokott árulni egy azt hiszem Szolnoki tenyésztő verébpapagájokat. A nevét hirtelen nem tudom,de mindig ott van kb az árok előtti soron szokott lenni. Na nála láttam már fehér verebet, de csak az az egy kelt nála, azt mondta pasztell kékektől. Lutinót még csak egyet láttam, azt meg is vettem. Amennyiben a vele lévő madár valóban tojó, akkor talán nekem lesznek idén lutinó kölykök. Legalábbis reménykedem. Alább láthatod,hogy ebben erősen kételkedem de a tenyésztő akitől vettem magabiztosan állítja,hogy az egy tojó és volt már kölykük. Márpedig eddig még sose vágott át az illető.


papagajos írta:
Üdvözlök Mindenkit!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet beszerezni albínó vagy lutínó verébpapagájokat?

Előre is köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 14, 18:15
Hozzászólások: 88
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 22:57 
Látom erre a kérdésre nem csak én nem tudom a választ:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 14, 18:15
Hozzászólások: 88
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 18:21 
Üdvözlök Mindenkit!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet beszerezni albínó vagy lutínó verébpapagájokat?

Előre is köszönöm a segítséget!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 2, 14:40 
Viszont egy rendes hím meg így néz ki. Nagyon a két nem között van színre:) Meg állandóan a lutinó simogattatja magát a kékkel és ha az nem hajlandó,akkor a lutino fogja és leüti.
Na majd kiderül.
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 2, 14:33 
Sziasztok!

Beszéltem a tenyésztővel,akitől van a lutinó verebem. Félreértettem. Ő is azt mondja,hogy a lutinó az hím, viszont ő úgy tudja párt adott. Én a vásárlásnál nem is kérdeztem melyik madár a hím, mert egyértelmű volt számomra, hogy a kék lehet az. Ugyanis mint a hímeknek általában a farktöve sötétebb kék színű. A kékem elvileg örökítő. A tenyésztő azt mondja,hogy elvileg a kéknek kellett volna tojónak lennie, ő úgy adta. Most jobban megnéztem a kéket és nem tudok dönteni. elég verzett állapotban van most ez a madaram,de a lényeg akkor is így néz ki,mikor szép a tollazata. A szárnytollakban valóban csak 1 erősebb kék tollat találtam( a hímeknek ugye a szárnyban is van sötétkék toll) és a farktőnél lévő kék folt is lényegesen gyengébb, kisebb a kék hímjeimhez képest,de akkor is ott van! A kék tojóimnál egyöntető sima kék színű a farktő,nincs sötétkék folt. Szerintetek milyen nemű a madaram? Létezik,hogy a szín azért van ott neki, mert örökítő? A pasztelkékeknél a tojóknál is van halványkék folt, illetve a pasztelsárgáknál is előfordult. De kéknél még nem láttam ilyet.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 15:57 
Nagyon köszönöm a segítségeteket:)
Tehát akkor legcélszerűbb egy lutinó,vagy lutinót örökítő madár beszerzése lenne,de ez úgy tűnik hogy lehetetlen.
Akkor viszont a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha egy zöld tojót szerzek hozzá és majd a kölykökkel variálok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 21:58 
http://shadypines.com/plets2.htm írta:
There is yet a third yellow mutation but this one is clearly different from the others described. It is a Lutino with red eyes and beautiful yellow feathers. The males do not show any blue, instead all blue feathered areas on a normal male are white in this lutino mutation. (**NOTE: Typically a lutino is a sex-linked mutation. This bird looks identical to a true lutino but has a recessive mode of inheritance)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 20, 14:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO