Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 júl. 31, 21:28 
Helló Zottan.
Hát most este sikerült lefotózni a kicsiket.
A kék csak egyedül van a testvére elpusztult 2 naposan. 4 tojásból 3 volt befoganva 2 kikőlt 1 üres a negyedik pedig megvolt törve de nembírt kijönni belőle. Első költés még fiatalok. a picit ma gyűrűztem reggel mielőtt mentem munkába a 4.0mm zárt gyűrű már nem ment fel rá hát tettem 4.5mm-st.
Kép

Kép

A zöldek még mindig gyarapodnak. Már 8-an vannak egy fészekben és még mindig van 1 tojás amelyben kopog a kicsi és töri kifelé magát. Ahogy fényképeztem őket örömmel tapasztaltam, hogy a gunár is bent van a tojóval és segít melegíteni a kicsiket és a legkissebbnek is pattanásig tele a begye. Remélem mind megmarad. :P

Most is éppen a gunár látszik a tojó odébbállt.
Kép

Kép
Nemtudtam jobb képeket csinálni mert csak a mobillal fényképeztem, és nem is akartam sokáig nyitvatartani a bódéjukat.

Szervusz.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 31, 10:35 
Szia Szili!
Gratulálok a kicsikhez!! Várom a képeket! :D Én azt sem tudom pontosan hány tojáson ül a tojó, olyan szorgalmasan kotlik... A hím pedig őrt áll: minden alkalommal, amikor bemegyek a madárházba, azt látom, hogy az odú ülőfáján ül és figyel... :) Remélem, végre sikerül...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 júl. 29, 21:01 
Szia Zottan.

A kék páromnál a 4 tojásból 2 kicsi kőlt ki, de csak 1 maradt meg most költenek először. A zöld páromnál amelyek ugyanúgy először költenek viszont 7 darab már kikelt és még van alatta 2 tojás mert nem egyszerre kőlnek alig tudja azt a sok kicsit betakarni, de nagyon ügyes kis tojó. Még 2 zöld párom van amelyek kotlanak majd megírom a fejleményeket és teszek fel képeket is róluk csak kicsit erősödjenek meg.
Remélem nálad is elindulnak már teljes iramban.
Szorítok nektek!

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 19, 14:06 
Szia Szili!
Ma tojta a harmadik tojást a tojó, remélem végre sikerül! :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 júl. 14, 21:21 
Szervusz Zottan.
Vannak valami fejlemények a verebeidnél?
Nálam az a helyzet hogy, a kinti röpdében volt a 4 pár verébpapagájom eggyütt, de csak verekedtek, veszekedtek, tépkedték egymást az odu iránt nem érdeklődtek, no ennek vége!
Külön raktam páronként és meg is lett az eredménye. A kék páromnál lettek meg az első tojások plussz 2 zöld párom is kotlik a negyedik párom tojójának lába megsérült hát még avval nemtudom mi lessz, legrosszabb esetben van pluszba egy 07 decemberi zöld tojóm ha nemlessz jobb a lába hát megcserélem őket.
Az első fiókáknak a napokban kellene kőlniük, ugyanis néztem a tojásokat és kötöttek voltak. Majd teszek fel képeket is.
Addig is minden jót!

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 máj. 31, 19:41 
Szervusz Zottan.

Nálam is üresek lettek a tojások, nekem a tojó 7 tojást tojt le.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 19:21 
Halihó!
Rég írtunk ide, sajna nekem nem is volt mit... :? Mind a kilenc tojás üres lett, nem igazán tudom miért... Most kint vannak, egy másik helyen, ahol sokkal nyugodtabbnak tűnnek. Odúznak, de még nem tojt le a tojó. Ha ez a költés sem sikerül, akkor vagy párcsere lesz, vagy odaadom őket valakinek...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 ápr. 25, 21:32 
Szevasz Zottan.

Nekem minden kaliton és volieron kintről vannak feltéve az oduk levehető tetővel. Így ha látom hogy kinn van a tojó akkor bármikor betudok kukkantani és kivenni a tojásokat megvizsgálni.
Nekem eddig 8 tojás volt a maximum amit a tojó letojt, de azt írják a verébpapagájokról hogy képes 1 tojó 11 tojást is letojni és a kicsiket fölnevelni.
Hát majd lássuk hogy mi lessz!
Reméljük a legjobbakat!

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 25, 21:23 
Szia Szili!
Az a baj, hogy elég bonyolult a fészekellenőrzés, mert belül van az odú és ki kell vennem a madarakat, majd le kell vennem a kalit elejét, hogy rendesen megvizsgálhassam az odút, de ezt egyelőre nem mertem megjátszani, mert félek hogy otthagyják a költést... Mindenesetre az odú hátulja kicsit ki van rágva, és benyúlva el tudom úgy fordítani, hogy belássak rajta. Ha jól láttam, akkor kilenc :!: tojás van a fészekben... Elég rosszul látni be, de kétszer is átszámoltam. Azt pedig, hogy fiasak-e?... Majd kiderül. :D Holnap-holnapután már illene kelniük...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 22:19 
Szervusz Zottan.

Nálam az újdonság hogy a 4 páromból már 2-őt láttam tojózkodni, de még nincsen tojásuk.
Nekem holnap után kell kelniük a törpepapagájoknak, ők a madárházba hamarabb lettek kitéve hát hamarabb is költenek.
A tojásokat nem nézted meg hogy mennyiben van szem, nem szoktad átvilágítani?
Én megszoktam nézni hogy feleslegesen ne üljenek.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 19:35 
Szia Szili!
Na mi a helyzet? Én a múltkor bekukkantottam, mikor a tojó kint volt, és ha jól láttam 6 tojás van az odúban! :D 27.-én kell kelnie a tojásoknak, már nagyon várom, hogy mi lesz... :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 22:14 
Nekem mint írtam kint vannak, így gondolom a páratartalommal nem kell foglalkoznom. Majd a természet gondoskodik a páráról.
Úgy 2 hete mikor jobb, melegebb idő lett nálunk hát kiraktam őket, járnak a bódékba de még idő kell hogy megszokják az új helyet. Még egy darab zöld fital tojóm van egyedül most 5 hónapos neki még hamarlom a gunarat, várok még vele.
A fűzfa gallyakat szeretik szétmarcangolni de a bódéba még nem vittek belőle.
Már több tenyésztőtől hallottam hogy ha kint vannak akkor költenek a legjobban.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 21:34 
Szia Szili!
Köszi, én is szorítok neked! Jó hogy van ez a topik, legalább megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat. :D
Amúgy azóta a tojó kotlik rendesen, bár enni kijár, és ha valami "érdekesség" van, akkor a hím csicsergésére kijön ő is, de hamar visszabújik. Időnként vízzel permetezem az odút és környékét, a páratartalom növelése miatt.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 21:27 
Szervusz Zottan.

Most találtam meg a topikot, és már legalább 2 hete nem tudtam idre-re bejelentkezni, nemtudom mi okból. A fő oldalra bevoltam jelentkezve de ahogy rákattintottam a fórumra megint bekellett volna jelentkeznem de nem ment.
Tavaly én is hasonlóan jártam a verebeimmel nekem is üresek voltak a tojások.
Most tavasszal kinti volierbe raktam őket amellyben most összesen 8-an vannak 3 pár zöld és egy pár kék, mind ivarérettek.
Remélem ez az év jobb lessz!
Szorítok neked is.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 13:37 
Üdv mindenkinek!
Új fejlemények verébpapagáj-ügyben. A szeptemberi (sikertelen) költés óta nem mutattak fészkelési hajlandóságot a madarak, és arra gondoltam eladom őket. Meg is hirdettem, voltak is jelentkezők de mégse vitte el senki. Múlt héten nagy csicsergésre lettem figyelmes felőlük, odamentem megnézni mi a baj, de nem láttam semmit. Aztán megláttam, hogy a tojó hasa meg van ereszkedve, mint akinél tojás van. Másnap is, harmadnap is néztem az odút, és a mögötte lévő területet, de semmi.
Tegnap este viszont, miután hazaértem, megvizsgáltam az odút, és két tojást találtam benne, egyet pedig mögötte, de egyik tojás alatt sem volt megfelelő aljzat, az odú, illetve a kalitka alján árválkodtak... Mivel az ex-tulaj azt állította, hogy a madarak nem hajlandók másban költeni, mint a kis természetes odúban, eddig nem mertem kicserélni, de most úgy döntöttem ez így nem mehet tovább, mert a teljes hátulját ( :!: ) kirágták...
Így hát fogtam egy magas, hullámosoknak készült furnérodút és beraktam nekik, az aljára forgácsot terítve és a forgácsra rakva a három tojást. Nem vártam nagy sikert, mert csináltam már ilyet más madaraknál is, de ilyenkor általában otthagyták a költést... Azonban meglepetésemre, egy fél óra múlva a tojót az odú szájában láttam és közeledtemre bebújt!! :D Nem akarom elkiabálni, de talán elfogadták az odút és folytatják a költést...
Néhány kép:

A régi odú:

Kép

Kép

A tojó az odú szájában:

Kép

A hím:

Kép

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 szept. 16, 17:50 
Zsolt79 írta:
Hello,

Nekem ez a kedvenc verébpapagájos oldalam:

http://shadypines.com/plet.htm

Ha az angol nehézkes akkor , a www.mobidic.hu ,veblapfordítójába üsd be a címet viszonylag jól lefordítja.


Nekem ez:)
http://forpus.lap.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 16, 12:08 
Köszönöm szépen, nagyon jó az oldal! Az angollal nincs problémám de köszi a fordítóoldalt is, még jól jöhet! :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
Hozzászólás 2007 szept. 16, 11:45 
Hello,

Nekem ez a kedvenc verébpapagájos oldalam:

http://shadypines.com/plet.htm

Ha az angol nehézkes akkor , a www.mobidic.hu ,veblapfordítójába üsd be a címet viszonylag jól lefordítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 21:24 
Köszi a választ, bár az első lehetőségeket kizárnám mivel tenyészpárként vettem őket, pontosabban cseréltem, két akkor önállósodó fiókájukkal együtt! Emiatt is hoztam el az odút is mert a fiatalok még be-bejártak. Az E-vitamin kúra jó ötlet, magamtól nem jutott volna eszembe... :oops: Ami még megfordult a fejemben hogy esetleg alacsony a páratartalom mert a helyük elég száraz, bár mindig teszek friss fűzfaágat a fészek közelébe de ezek szerint az kevés... Próbáljam meg finoman permetezni a fészket?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
Hozzászólás 2007 szept. 15, 21:15 
Szia,

A következő esetek lehetségesek,

- Két tojód van -és az egyik beállt hímnek! Ez a leggyakoribb náluk,még pároznak is!!
- A hímed nem ivarérett, ezt kétlem ,mert már 4-5 hónaposan is várhatsz utódokat a hímektől.
- Nem tudnak megfelelően pározni, a tojó és a hím ilyenkor a tojó és a hím kloákája körüli tollazatot szokták gyéríteni.
- egy kis "E" vitamin kúra is sokat segíthet!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 581 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 6:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO