Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 477 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 4, 11:12 
conure írta:
Itt most olvashattunk két totális ellenkező viselkedésformáról leírást. Óriási egyedi különbségek vannak a papagájok viselkedésében, és ez különösen vonatkozik a dél-amerikai fajokra....

Így igaz. A természetben kolóniában költenek, de persze ott ha van egy agresszív egyed, akkor el tudnak menekülni, akár a kolónia is "kettészakadhat" egy ilyen miatt, de a tenyésztésben egy röpdében (pláne, ha az nem túl nagy) nincs erre lehetőség. Szerintem kellően nagy röpde esetében érdemes megpróbálni a kolóniás módszert, ha gondok vannak akkor pedig vagy a problémás madarat kell eltávolítani vagy párokra lehet robbantani a társaságot. A kolóniás módszert én már csak azért is favorizálom, mert a természetben is így költenek, ez közelíti meg a leginkább a természetes állapotot.

Gyorsan hozzáteszem ez csak az én véleményem, nem volt soha barátpapagájom.

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 4, 10:21 
Itt most olvashattunk két totális ellenkező viselkedésformáról leírást. Óriási egyedi különbségek vannak a papagájok viselkedésében, és ez különösen vonatkozik a dél-amerikai fajokra. Bár én a barátokhoz egyáltalán nem értek, de az aratingáknál is van aki állítja, hogy a sárgákat (nap, aranysapkás, jendaya) lehet simán kolóniába költetni, sőt még egy két szakirodalomban is olvashatjuk, mások viszont (és ők vannak többen) ennek az ellenkezőjét vallják. Eddigi tapasztalatom szerint én sem szívesen raknám egybe őket. A barátoknál viszont az tény, hogy a természetben kolóniában költenek, és szinte minden szakirodalom is ezt ajánlja. Én minden esetre egyik hozzászólásban sem kételkedem.

üdv:conure


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 4, 7:32 
Szevasz!!
Én nemértek eggyet az elöző hozzászolással.Nálam:2.5x2.5x2m-es volierbe van elhelyezve 5pár barát+3db tavalyi fiatal amit még nemfogtam ki(10db zöld,1db kék,2db olajzöld).Ez az 5pár nekem minden évben költ és nevel is fiatalokat,tavaly 22db fiatal repült ki+még az a 3db amit nemfogtam ki vagyis 25db az 5 pártól.Nálam semmiféle agresszió nincs sem a párok,sem a fiatalok között.Én nem tapasztaltam,hogy üldöznék egymást.Egy nagy közös fészket építenek amibe mind az 5párnak megvan a maga fészke és ezt minden tavasszal ujra megépítik,mert én költési szezon után leszedem és elégetem az ágakat.Megísmerni ránézésre szerintem nemnagyon lehet,de lehet tévedek.
Üdv.:Gavesz


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 22:57 
Huhhhh végére értem :D
Tehát ha jól veszem ki a több pár azért kell mint a hullámosnak h "féltékenységből" szaporodjon.........De 1 pár is simán költhet......
Egyenlőre nekem 1 páram lesz aztán majd meglátjuk......


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 21:41 
Hali!

Nem vagyok profi de pár tucatot már láttam, sajnos most csak 5 páram van, de jelentem a 100% párt sem tudom elkülöníteni nemenként.
Rálehet foni bátran hogy a hímnek nagyobb a feje, agresszívabb a nézése, a trillái közben általában mindig egy felé foditja a fejét, míg a tojó ha izgatottan trillázik akkor is mozog. De ezek rohadtul szubjektívek.
Én a tojócsontokat ugyanugy nézegettem tavaly mint a törpéknél szokták, de per pillanat nem emlékszem rá hogy a költőpáromnál mi volt a tapasztalat.
Különbséget lehet látni a szem körüli csupasz bőr nagyságában is de nálam ez is egyedfüggő.
Gyakorlatilag fiatal korban ami bőven benne van a 1.5-2 éves korukig, szerintem kölsőre egyformák. Pici koruk óta mindegyik hordja a fészekanyagot, próbálgat építeni, több kevesebb sikerrel.
Annak igazat adok hogy mindenképpen több párt érdemes tartani, de hogy egy röpdében? Hát ezzel már vitáznék. Roppant erőszakos madarak! Erre nagyon oda kell figyelni. Kolóniás tartásnál arra kell figyelni hogy a légtér nagyon tág legyen és az 5 pár a minimum! 3*3*2 H*sz*m, ebben már ugy gondolom kevésbé üldözik egymást. Pikk pakk lekapják a másik lábát!
Én páronként tartom őket, dupla hálóval, és mg igy is a költpár szomszédainak hiányzik néhány ujja. Érdekes módon a másik szomszéddal, a szelíd hímem és a tojója, akik nincsenek párba állva, egyáltalán nem sérültek meg! Ebből én arra következtetek hogy kolóniában is rendkívül erősen védik azt a kicsiny territóriumot ahol a költőüreg van. Nem segítik egymást, sőt! első kisérletemnél amíg 3 pár volt együtt, két sarokba kezdtek építeni 4-en és egymás fészkét építették be a saját fészkükbe, de ami lehullott azt már nem rakták vissza!
Szóval van velük épp elég gond. De egy valódi költőpár egy röpdében magányosan ODÚBAN is lekölt. Ennek ellenére ha nem megfelelő az ág ellátotság és a rágni való akkor felmerülnek karom és csőr problémák.

Ivarérés: Az én állományom java 2007-es kelésű (5 példány) és ebből egy tojó tavaly költött először egy ismeretlen korú hímmel. Érdekesség képpen mondom hogy 2008-ban már az ő egyik testvére rakott két fészekaljat mindössze fél évesen, akkor a saját testvére volt a párja, szerencsére a tojások nem voltak fiasak. Azóta még az új párjával nem raktak tojást, bár szemlátomást teljes az egyetértés.
Idén új a felállás, mindenki megkapta a félig nyittt odút amiben a költőpár tavaly sikeresen költött, ugyh majd most meglátjuk hogy hány valódi párom van, egyáltalán hogy menni fog e a dolog :)
Amikor a baráttenyésztésbe fogtam egyébként én azt az infót szürtem le, hogy 2 éves korától szokott költeni, de egyes példányok ezzel akár 5 éves korukig is várhatnak.

Szóval ha komolyan csinálja az ember akkor ez a faj nagy kihívás, ámbár ha csak beszórd egy k**nagy röpibe ezer darabot akkor költ mint a hullámos (persze ahoz gyomor kell hogy a vérző gubbasztó madarakat nézegesse az ember, de kinek a pap kinek meg nem...)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 21:33 
Őt nem ismerem viszont azt hiszem Törökbálinton van valaki aki saját állítása szerint mindíg biztosra mondja a nemüket.A tuti viszont a dns.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 21:12 
Egy Jászberényi tenyésztőtől.MIért?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 20:56 
Honnan jönnek a Barátok ha megkérdezhetem?

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 20:54 
Reméljük a legjobbakat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 10:34 
imi89 írta:
De olyan lehetőségek sincsenek h mondjuk a tojó farktolla szélesebb mint a többi papinál v mittomén csak a hím rikácsol v hasonló dolgok?

Tudtommal nem. De hátha van itt valami profi barát-tenyésztő aki megmondja a tutit... :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 10:26 
Köszi a választ.
De olyan lehetőségek sincsenek h mondjuk a tojó farktolla szélesebb mint a többi papinál v mittomén csak a hím rikácsol v hasonló dolgok?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 10:21 
imi89 írta:
Sziasztok.Most áll előttem egy olyan lehetőség h egy nagyon jó ismerősöm 20.000 Ft-ért ad nekem egy ivarérett barátpapagáj párt.Gondolom ez nagyon jó baráti ár?!

Próbálok mindenre válaszolni. :) Szóval ha valóban ivarérett és valóban egy pár, akkor az egy egész jó ár értük. Megkülönböztetni a nemeket 100%-os biztonsággal csak DNS tesztel lehet (99.99%). Ivarérettek két éves korukban, bár inkább három ahogy olvastam. Egy pár is szaporodik, de igazán jól csak kolóniában érzik magukat (4-5 pár). A természetben több száz fős kolóniák az általánosak, de pl Magyarországon (Budafokon) is volt rá már példa, hogy egy elszökött pár költeni kezdett egy lámpaoszlop tetejére épített fészekben. Olaszországban, Spanyolországban, Cseheknél évek óta meglévő kolóniák vannak állítólag.

Meglehetősen hangos madarak.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b4YHwYaXF74[/youtube]

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 7:55 
Jah és az az ivarérettség náluk mennyi 2-3 év?
És ha 1 pár van az szaporodik?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 márc. 3, 7:52 
Sziasztok.Most áll előttem egy olyan lehetőség h egy nagyon jó ismerősöm 20.000 Ft-ért ad nekem egy ivarérett barátpapagáj párt.Gondolom ez nagyon jó baráti ár?!
A másik h honnan lehet tudni h melyik a nőstény meg a hím.Mert első ránézésre nem sok a különbség....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 23:17 
Zottan írta:
csendes99 írta:
ÉS hogy legközelebb üssem be a gugliba hogy kék barát!

A gugli néha félrevezető is lehet, ki tudja, talán valami avataros cuccot dobott volna ki a "kék barát"-ra, mondjuk ezt:
:lol: Amúgy tényleg nem ilyen célzattal írtam! :thumleft:

Mondtam az asszonynak kéne egy ilyen, de azt mondta ne nézzem őt madárnak... ezt most vajon igennek vagy nemnek kell érteni?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 16:18
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 22:11 
Zottan írta:
csendes99 írta:
ÉS hogy legközelebb üssem be a gugliba hogy kék barát!

A gugli néha félrevezető is lehet, ki tudja, talán valami avataros cuccot dobott volna ki a "kék barát"-ra, mondjuk ezt:
Kép
:lol:
Amúgy tényleg nem ilyen célzattal írtam! :thumleft:


És ez a kék barátból van két tojó?? ivarérettbe! :D:D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 22:01 
csendes99 írta:
ÉS hogy legközelebb üssem be a gugliba hogy kék barát!

A gugli néha félrevezető is lehet, ki tudja, talán valami avataros cuccot dobott volna ki a "kék barát"-ra, mondjuk ezt:
Kép
:lol:
Amúgy tényleg nem ilyen célzattal írtam! :thumleft:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 16:18
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 21:51 
ÉS hogy legközelebb üssem be a gugliba hogy kék barát!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 21:39 
csendes99 írta:
zottan azt a NETRŐL vegyem célzásnak?
:)

Igen! Arra célzok, hogy nem saját fotók és madarak. ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 16:18
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 21:36 
óóóóóó köszönöm!

zottan azt a NETRŐL vegyem célzásnak?
:)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 477 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 14:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO