Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 477 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 8, 17:47 
Nimfanatikus írta:
Köszönöm, azért még van mit rajt javitani ;)


Szia.

Itt van a madárka.Pákítónak neveztük el és feltehetőleg fiú a lelkem márciusban lessz 3 éves. :D Kicsit olyan rendezettlen a tolla gondolom vedlik.Egyébként nagyon kis kedves barátságos madárka.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 4, 11:28 
Köszönöm, azért még van mit rajt javitani ;)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 4, 9:21 
Nimfanatikus!
Gondosan összeállított, nagyon jól használható honlapod van! :31:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 3, 23:54 
sajnos igen... :(
Sosem lesznek ilyen csodaszép madaraim :cry:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 3, 23:45 
Nimfanatikus ezt az oldalt ismered?http://www.quakerman.com/features.php


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 3, 23:20 
Nimfanatikus írta:
Szia Vudu!

Szia.
Velem beszéltél telefonon.SEgíts még nekem annyit hogy hány hetesen hozzam akkor el őket ha nagyon szelídre szeretném nevelni őket?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 24, 15:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komló
   
Hozzászólás 2009 dec. 24, 21:22 
Köszönöm a segítő javaslatokat mindenkinek, Eszteró Lajosnak is aki ilyenkor is időt szakított a válaszra. Már nem vagyok legalább olyan tanácstalan, átrendeztem a papi környezetét. Szőlőcukros vizet is adtam neki, de mintha az aszpirin is használt volna. Talán javul holnapra, elkiabálni nem akarom. Mindenesetre annyi ereje már van, hogy elzavart és szanaszét hajigálta az összes ételt, amit elé raktam és nem is hunyorog. Sajnos hiába rakom a kalitka aljára egy rongyra, azonnal nekiáll felmászni, mindig is önfejű makacs volt.

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Szerk.: Juhéjj! Sikerült! Úgy néz ki, hatottak a gyógymódok, mert már reggel a szokott helyéről harsányan üdvözölt mindenkit. Jön-megy, kurjongat, rendezkedik és mindent megeszik. Kanálból kortyolgatja a mézes teát és fokhagymás tallért ropogtat. Talán fentről is segítettek neki, mert én már kezdtem lemondani róla.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 20:25 
Szia Vudu!

Sajnos látatlanba az ember nemigen mer beleszólni.
A madarad minden esetre nagyon öreg, könnyen lehet agyvérzés az oka a rosszullétnek.
Inkább azt tudnám javasolni a madár érdekében, hogy ha van egy terráriumod, abba tedd a madarat mászóalkalmatosságok nélkül, a további koppanások elkerülésére. Tégy alá egy rongyot (polot, akármit), és egy olvasólámpát tegyél fölé (40-60W-os sima izzós, vagy max 40W-os spotlámpás) az egyik oldalon, hogy ha fázik alámehessen, mert könnyen lehet hogy már nem tudja szabályozni a testhőjét. Hagyd a lágyeleséget, zöldséget, gyümölcsöt, mert inkább energiára lenne szüksége. Fürtös kölest próbálj betenni azt könnyen lenyeli, az ivóvizben pedig egy kevés szőlőcukrot, vagy mézet keverj. Talán a langyos kamillatea is jó mézzel édesítve. Ha csipeget kevés szénhidrátot, akkor valami puha, energiadúsabb gyümölcsel is lehet próbálkozni (banán, körte) egy, egy karikát ha szereti.
Sajnos legjobb esélye egy állatorvos volna, minél előbb állapítsa meg a gondját, és ha szükséges akkor ne hagyjátok szenvedni.

Igazából bármely fertőzés is lehet a gondja, leginkább szalmonella, vagy kooli. A székletéből talán kiderül ránézésre, de sokat még ilyenkor sem várhat az ember, ha itt az idő akkor nincs mese.

Azért én mielőbbi gyógyulást és Békés Ünnepeket kívánok nektek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 18:06 
vudu írta:
Köszi a válaszokat, az egyetlen kísérletem az AspirinPlus C oldat volt, amit evőkanálból kortyolt ki. A szokásos lágy és magvas ételeket pedig az orra elé raktam, mert nincs ereje elmenni értük. Néha csipeget is és gubbaszt. Állatorvoshoz nem tudok most fordulni, esetleg megpróbálom a neten. Kiderül, hogy holnapra jobban lesz-e vagy nem :(. Mégegyszer köszi a válaszokat.


Kérdezd meg Eszteró Lajost itt a fórumon, ő talán tud olyan állatorvost aki ilyenkor is elérhető.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 24, 15:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komló
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 17:43 
Köszi a válaszokat, az egyetlen kísérletem az AspirinPlus C oldat volt, amit evőkanálból kortyolt ki. A szokásos lágy és magvas ételeket pedig az orra elé raktam, mert nincs ereje elmenni értük. Néha csipeget is és gubbaszt. Állatorvoshoz nem tudok most fordulni, esetleg megpróbálom a neten. Kiderül, hogy holnapra jobban lesz-e vagy nem :(. Mégegyszer köszi a válaszokat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 17:37 
Az ecetes vizet minden papinak adják ha egészséges akkor is.Megelőzés céljából.Én se tudtam a Díszmadár magazinban olvastam egy tenyésztőnél.Aztán kiderült hogy sokan alkalmazzák.De az állatorvos valóban jó lenne .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 17:30 
Szerintem kísérletezgetés helyett kérdezz meg egy állatorvost. Ha tényleg öreg akkor a szakszerűtlen kezelés még jobban legyengítheti. Ha helyrejön talán még van egy kis ideje köztetek. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 17:12 
Próbáld meg ecetes vízzel itatni én fél liter vízhez teszek 5 mili 5 százalékos almaecetet.Ez segít a bélben lévő bacikat elpusztítani mármint a nem oda valókat.És ha nem tud repülni szegény akkor vigyázz ki ne hüljön.Remélem segít valamit a madárka állapotán.Nekem ugyan nincs még de nagyon szeretem őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 24, 15:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komló
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 16:54 
Tartok tőle, hogy igazad van. De ha mégis csak valami kórság, amiből kilábalhat, akkor mit tehetek érte?
Tegnap egyáltalán nem evett, ma egy kicsit. Épp most pottyant le a kalitka aljára, néhány lépést tett szédelegve, de úgy kellett visszarakni, mert a mászás nem sikerült neki.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 24, 16:39 
Hali!

Egy külföldi oldalon azt írják hogy 15-25 évig él, és figyelembe véve, hogy 17 éve nálad van, a korát pedig nem ismered lehet, hogy lejárt az ideje szegénynek. Végelgyengülés.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 24, 15:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komló
   
Hozzászólás 2009 dec. 24, 16:26 
Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit a fórumon, teljesen zöldfülü vagyok itt.

Van (még) egy barátpapagájom, aki 17 éve repült be a WC ablakán és azóta velünk él. Fogalmam sincs valójában mennyi idős. Rendkívül rosszcsont, eleven madár volt mindig, legnagyobb betegsége az egy-két napos sántaság volt eddig. Most viszont tegnappal kezdődőleg gubbaszt, szomorú, és csak akkor eszik, ha a csőrébe erőltetem az ételt. Nincs benne annyi erő sem, hogy megálljon a rúdon, mert leesik és láthatóan szédül is. A vízszintes pihenőhelyén ücsörög (időnként leesik), néha próbál enni és ha szólok hozzá, akkor halkan "kottyog" csak vissza. Reszelt sárgarépát, főtt krumplit, tyúkhurt, banánt, főtt tojást raktam eléje. Mivel semmilyen madárgyógyszerem nincs, madár-állatorvos nem elérhető a közelben és nem is tudom mi a baja, fogalmam sincs hogyan segíthetnék rajta.

A házi patikából lehet hogy próbálkozom az ivóvizében oldott Aspirin Plus C tablettával, hátha segít. Rossz ötlet ez? Esetleg valaki tud más hasznos tanácsot adni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 18, 18:32 
Sziasztok

Látom ez a topik nem nagyon él de azért ha valaki olvassa tavasszal szeretnék egy pár Barátpapit.Az egyik baba már elvileg megvan honnan jön de pár is kellene neki és a lényeg úgy hoznám el hogy még nevelhessem kézzel tovább.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 27, 19:31 
pont hegesztett drót van annál a röpdénél is!(1mm asszem vagy1,5)
Rozellák lesznek valószínű a szomszédságukban mert a másik röpde kicsit kisebb!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 27, 15:53 
Izé, ha a röpde szomszédos egy másikkal, és a szomszédban butácska madarak (olyanok mik a drótra ülnek, akkor tegyél közéjük elválasztóhálót (duplatrót) mert lecsípik a másik lábát! Nálam is sérült már meg, még ahol a dupladrót jobban összeért ott is átcsíptek a szomszédba!

Ó és ugye tudod h nagyon erős madarak, ugyh ne csibedrótot használj, mert szétcincálja ha olyanja van!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 27, 15:46 
Érdekes! :)

http://123.hu/123/cikk/208835/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 477 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO