Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 4, 14:16 
molnarl.g írta:
Úgy lett Krágenem, hogy igazából Szalmapennantként kezdték felnevelni, de mikor nőtt a tolla, kiderült hogy Krágen.
Laci


szalmapennant > kragen > bauers' ring
Bizony kedves Laci, ahogy halad az idő, úgy változik a madarad is. :lol: :wink:
Nem akarom a kedvedet elvenni (már csak azért sem mert én is zalai vagyok), de bizony ami az avatar képeden van, az egy sárgahasú galléros papagáj, amit a német területeken Bauers' Ring-nek hívnak, és ennek az egyik alfaja a zöldhasú galléros, az pedig a Kragen!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 4, 9:13 
Lacrimosa írta:
A Madár Doktor cseppről úgy rémlik hallottam már, de nem vagyok meggyőződve a minőségéről.

Jelen esetben nem beszélhetünk minőségről. Inkább árt mint használ (árt, mert a gazdi azt hiszi, hogy az állat megfelelő mennyiségben és arányban kap vitamint pedig dehogy). Szóval én nem ajánlom senkinek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 aug. 4, 8:12 
molnarl.g írta:
Kedves Lacrimosa!

Úgy lett Krágenem, hogy igazából Szalmapennantként kezdték felnevelni, de mikor nőtt a tolla, kiderült hogy Krágen.
A mozgsterével nincs baj, mert az egész lakásban szabadon közlekedik mikor itthon vagyok.
Szeret is nagyon mozogni, egyébként ő nem tartózkodó, most is a netbookomat macerálja az ölemben, és gyakran a vállamon, fejemen ül.
Képet nem tudok felrakni róla, mert mindig hibát jelez az Idre.
Az Iwiw-en fent vagyok, ott láthatsz képet barátaimról: Molnár László (dr.W.D...)Zalaegerszeg.
Enni szinte mindent eszik: napraforgómag(erre nagyon rászoktatták), gyári eledelkeverék (Versele Laga), ezen kívül kap néha tojást, és bele eszik mindenbe: puding, háztartási keksz, joghurt, dinnye, szilva,stb.
Kap minden nap a friss vízébe Madár Doktor cseppeket, amit a freshnapfban veszek.
Az említett vitamint hol lehet kapni?
Laci


Szia Laci
Tudom, anno e-mailben beszélgettünk még erről a madárról, ha jól rémlik.
Azt ne hagyd, hogy mindenbe beleegyen, mert pl.: a puding minden, csak nem jó neki, kekszet is csak nagyon hébe-hóba, joghurttal is óvatosan. Napraforgóból ne adj neki sokat, mert szintén bajt okoz, próbáld rászoktatni egyéb magokra is!
Adhatsz neki almát, mindenféle mezei zöldet stb.
A Madár Doktor cseppről úgy rémlik hallottam már, de nem vagyok meggyőződve a minőségéről. Az említett vitamint állatorvosoknál lehet kapni, vagy állatpatikában. Kis kiszerelés bőven elég, az 5 grammos és olyan 600 Ft körül mozog az ára. Nagyobbat felesleges venni, mert életben nem fog elfogyni.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 22:14 
molnarl.g írta:
Igazából a profil részemhez szerettem volna feltenni képet, de vagy túl nagy, vagy ennyi pixel, meg annyi...stb.
Végül le mondtam róla...

Igen, ott vannak korlátok, de ha ide teszel fel a madaradról, akkor az bármekkora lehet, itt nincs megkötés :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 20:26 
Igazából a profil részemhez szerettem volna feltenni képet, de vagy túl nagy, vagy ennyi pixel, meg annyi...stb.
Végül le mondtam róla...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 20:20 
molnarl.g írta:
Képet nem tudok felrakni róla, mert mindig hibát jelez az Idre.

Ha az IDRE jelzi a hibát, akkor rossz helyre akarod feltölteni a képet. :)

Amikor írsz egy hozzászólást, akkor a szövegbox alatt van egy olyan, hogy "Kép feltöltése a hozzászóláshoz". Azzal próbáld feltenni a képeket. Amint feltöltöd a képet, a szövegboxba (ide) beilleszti automatikusan a megfelelő kódot.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 19:59 
Kedves Lacrimosa!

Úgy lett Krágenem, hogy igazából Szalmapennantként kezdték felnevelni, de mikor nőtt a tolla, kiderült hogy Krágen.
A mozgsterével nincs baj, mert az egész lakásban szabadon közlekedik mikor itthon vagyok.
Szeret is nagyon mozogni, egyébként ő nem tartózkodó, most is a netbookomat macerálja az ölemben, és gyakran a vállamon, fejemen ül.
Képet nem tudok felrakni róla, mert mindig hibát jelez az Idre.
Az Iwiw-en fent vagyok, ott láthatsz képet barátaimról: Molnár László (dr.W.D...)Zalaegerszeg.
Enni szinte mindent eszik: napraforgómag(erre nagyon rászoktatták), gyári eledelkeverék (Versele Laga), ezen kívül kap néha tojást, és bele eszik mindenbe: puding, háztartási keksz, joghurt, dinnye, szilva,stb.
Kap minden nap a friss vízébe Madár Doktor cseppeket, amit a freshnapfban veszek.
Az említett vitamint hol lehet kapni?
Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 16:31 
molnarl.g írta:
A Krágennel kapcsolatban saját tapasztalatom, hogy szeret a kalitka aljában szaladgálni, ezért előnyösebb neki a nagy alapterületű.
Mikor kiengedem akkor is kb. fél órát röpköd, utána pedig a földön szedeget a nappaliban.
Van két törpenyuszim is, ők szénát kapnak, erről jöttem rá hogy madaram is szereti a szénát(játszik vele, és meg is eszi néha).
A kérdésem viszont az lenne, hogy miért eszi meg a saját ürülékét? Normális dolog ez náluk?



Szia!
Mit adsz enni a madaradnak? Ha a madár a saját ürülékét eszi, baj van, valami hiánya van, nem kap elegendő vitamint stb.
A krágenek olyanok, mint a rozellák, területigényüket tekintve. Nagyon szeretnek és tudnak is repülni, és ahogy tapasztaltad, szeretnek a földön lenni. Ezért is kerti volier esetén féregtelenítés ajánlott! Homokot kap?
A szénával minden madár eljátszik, ecsipegeti stb., de vigyázni kell vele, mert nem mindig tiszta, és esetleg a madár valami élősködőt elkap.Volt már rá példa.
A vitaminozásra figyelj oda, a legjobb, ha a lehető legváltozatosabban eteted, főtt tojást a legtöbb madár imádja, ehhez tudsz adni répát, almát stb. Tyúkhúr, pitypang és hasonló mezei zöldet szívesen elfogyasztanak. Emellett kiegészítésként adhatsz neki Korvimint vagy más hasonló minőségű vitaminkiegészítőt.
És ahogy már korábban is írtam, nem olyan gyakoriak ezek a madarak lakásban, ha tartják őket, akkor kerti volierben tenyészmadarakként, de kedvencként nem igazán. Ennek több oka is lehet, a hatalmas helyigény, ill. hogy inkább tartozkodóbb madár. Kiváncsi vagyok kinél vannak még krágenek.
Esetleg felrakhatnál néhány képet a kis kedvencről!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 14:57 
A Krágennel kapcsolatban saját tapasztalatom, hogy szeret a kalitka aljában szaladgálni, ezért előnyösebb neki a nagy alapterületű.
Mikor kiengedem akkor is kb. fél órát röpköd, utána pedig a földön szedeget a nappaliban.
Van két törpenyuszim is, ők szénát kapnak, erről jöttem rá hogy madaram is szereti a szénát(játszik vele, és meg is eszi néha).
A kérdésem viszont az lenne, hogy miért eszi meg a saját ürülékét? Normális dolog ez náluk?

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 14:52 
Sziasztok!
Nekem van már néhány hete egy Krágenem, nem sokat hallani erről a madárról.
Ezért szeretném ha megosztanánk egymással tapasztalatinkat.
Az enyém kézzel nevelt, és nagyon szép, okos madár.
Talán még beszélni is megtanul.
Táplálásáról, neveléséről, stb. szeretnék információkat kapni...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO