Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 1, 22:35 
Hali,

mivel a Krágen és a Barnard papagáj egy fajnak tekintetendő, a két topikot összevontuk.
A tenyészetnyilvántartó rendszerben is ennek megfelelően, Krágen vagy Barnardius zonarius néven fogjátok megtalálni.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 28, 20:02
Hozzászólások: 1
Valódi név: Ildikó
   
Hozzászólás 2012 júl. 28, 20:24 
Sziasztok!

Én most kaptam egy sárgahasú gallérost. Kb 3 hónapos, és kézzel nevelt.
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnám megállapítani, milyen a neme. Kisfiú, vagy kislány :?:
Nekem azt mondta a tenyésztő, hogy talán tojó, de még nem 100%-os benne.

Már végigolvastam, hogy ti tapasztaltok, ezeket próbálom én is megfogadni, és betartani.
Szerintetek a sárgarépa zöldje jó e neki, mert mikor régen hullámosom volt neki adtam és nagyon szerette.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2012 máj. 14, 22:09 
conure írta:
molnarl.g írta:
Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a Bauersing kb. értelmileg/ érzelmileg/ viselkedésileg egyezik a Rozellával...

Az is elképzelhető, hogy soha sem fog párosodni, valahol azt hallottam hogy legalább olyan nehéz szaporítható párt találni, mint az Aráknál, vagy a Jákóknál.


Az első mondat (egy betű híján) a helytálló, a második az ennek az ellentettje, vagyis finoman szólva is hülyeség.

Az az egy betű az "R" amit mindenki nagy bölcsen kihagy. "Bauers' Ring", így hívják. Az a "ring" az a gyűrűt vagy gallért jelenti a nyakán.


Köszönöm! A Bauer pedig földművest (parasztot) jelent, szándékosan írtam így hátha valaki észre veszi...ennél durvább mikor Bausnig nek hívják a Sárgahasú galléros papagájt...az én kézzel nevelt Totyimról írtam, hogy ő pl. engem tart társának, és nem fogadna el mást...( próbáltam mikor betettem a többiek közé a madárházamban).

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 máj. 14, 18:00 
molnarl.g írta:
Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a Bauersing kb. értelmileg/ érzelmileg/ viselkedésileg egyezik a Rozellával...

Az is elképzelhető, hogy soha sem fog párosodni, valahol azt hallottam hogy legalább olyan nehéz szaporítható párt találni, mint az Aráknál, vagy a Jákóknál.


Az első mondat (egy betű híján) a helytálló, a második az ennek az ellentettje, vagyis finoman szólva is hülyeség.

Az az egy betű az "R" amit mindenki nagy bölcsen kihagy. "Bauers' Ring", így hívják. Az a "ring" az a gyűrűt vagy gallért jelenti a nyakán.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 máj. 14, 16:23 
Elméletileg 2,5 éves körül van a hím. A gyűrű viszont szerintem amíg nem kopott el zöld volt ami azt jelenti 7 éves, de ezt nem tudom biztosra mondani, mert nem szabvány magyar gyűrű van rajta.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2012 máj. 14, 16:13 
adam92 írta:
Sárgahasú gallérosok mennyire "bújós" madarak? Év elején hoztam ugye 1 hímet meg 1 tojót haza, de nem igazán vannak együtt. El vannak meg nem kergetik egymást. A tojó be jár kaparászni az odúba, a hím bólogat meg fütyül neki, de talán még egyszer sem láttam őket összebújni vagy egymás mellett ülni.


Szia!

Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a Bauersing kb. értelmileg/ érzelmileg/ viselkedésileg egyezik a Rozellával...
Nekem csak a Totyi van, ő egyedüli fiú, és kézzel nevelt.
Viselkedésén azt látom, hogy most kb. 2,5 évesen kezd ivarérett lenni.
Mostanában nagyon hangos lett, és már napfelkeltekor nagy hangerővel köszönti a reggelt kb. 5.00 óra körül.
Az is elképzelhető, hogy soha sem fog párosodni, valahol azt hallottam hogy legalább olyan nehéz szaporítható párt találni, mint az Aráknál, vagy a Jákóknál.
Sokszor ugyan úgy nem viseli el a Bauersing a saját fajtársát sem maga mellett, mint a Rozella.
Totyi eddig csak a Nimfákkal nem verekedett össze, és a Hullámosokkal.
A Rozellák mellől viszont ki kellett mentenem.
Szóval lehet, hogy még túl fiatal a fiú madarad...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 máj. 13, 14:01 
Sárgahasú gallérosok mennyire "bújós" madarak? Év elején hoztam ugye 1 hímet meg 1 tojót haza, de nem igazán vannak együtt. El vannak meg nem kergetik egymást. A tojó be jár kaparászni az odúba, a hím bólogat meg fütyül neki, de talán még egyszer sem láttam őket összebújni vagy egymás mellett ülni.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2012 ápr. 21, 10:32 
Sziasztok!
Egy barátomnak van egy pár krágenje.A nőstény folyamatosan kb egy éve tépi magát.Mi lehet a probléma szerintetek?Az idén kétszer tojt először 3 csipasz aztán meg 5 csipasz volt de nem nevelte fel őket.Mivel lehet a nőstényt kezelni ,hogy vissza nőjön a tolla,illetve miért nem nevelheti a csipaszokat?
knorbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 27, 18:58 
Sziasztok.
Igaz, hogy nem kék barnardok, de nekem így is nagyon tetszenek.
Először csak 1 párat akartam megtartani, de mind a 3pár marad :D

Eladó ivarérett hím:
Kép

Összeállított pár:
Kép

Hímek:
Kép
Kép

Tojók:
Kép

Üdv: Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 18:43 
SzBSanyi írta:
Tyhűha, az egyik képen tényleg erősen X-faktorozik, az enyém is de talán nem ennyire, hétvégén több időm lesz és szemügyre veszem jobban.


És az az alap helyzet :|

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 18:40 
Tyhűha, az egyik képen tényleg erősen X-faktorozik, az enyém is de talán nem ennyire, hétvégén több időm lesz és szemügyre veszem jobban.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 17:53 
Voltam kint Nyitrán, volt egy kék hím egy állítólagos hordozó tojóval, úgy rémlik gyűrű se volt rajtuk,de 2 évesnek mondta őket a gazda és 115.000 Ft-ra jött volna ki a pár ára.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 26, 17:51 
Szia Sanyi!

Csak az enyém tartja nagyon keresztbe a szárnyát, vagy a tieid is? Félre ne értsd, nem reklamáció (amúgy is max a németnek lehetne!), csak kérdés!:)
A kék hím X zöld párnál másnapra fordult a kocka és a tojó kegyetlenül elverte a hímet, de mostanra összeszoktak, most már egymás mellett ülnek. A másik zöld pár is szépen együtt van most már.
KépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2012 jan. 16, 18:27 
conure írta:
madaras86 írta:
A krágen helyett majd a bauers' ring vagy sárgahasú galléros papagáj :)

pontosan Bauer's Ring :oops: (bocsi :D )

adam92 írta:
elnevezésekkel mindig bajban vagyok egyébként. Erre felénk a B. z. zonarius krágen vagy galléros papagáj. A B. z. zonarius pedig sárgahasú krágen vagy sárgahasú galléros.


Pontosan: Barnardius zonarius zonarius = Bauer's Ring= sárgahasú galléros
Barnardius zonarius semitorquatus = Kragen= zöldhasú galléros

Meg kell jegyezni hogy a madarak magyar névven való elnevezése nincs levédve, sem tudományosan leírva. Tehát mindenki úgy hívja, ahogy akarja. Az már más lapra tartozik, hogy ahhoz, hogy tudjuk miről beszélünk, praktikus mindenkinek ugyanazon névvel illetni egy bizonyos fajt. Nekem a magyar név lenne a legmegfelelőbb, sárga ill. zöldhasú galléros.

Sajnos Romhányi Attila hibásan vette át a "Krágen" elnevezést egyik könyvében a németektől, és azóta van kavar rendesen.


Szombathelyen a kiállításon is az volt írva az egyik Sárgahasú Galléros kalitkájára hogy: Krágen...sajnos még egy kiállítás szervezői is eltévesztik...szóltam az egyik zsűri tagnak, hogy el van írva, de csak nem akarta megérteni, hogy az a madár Sárgahasú Galléros, én csak tudom...hiszen a Totyival már sokat vergődtem , hogy ő most akkor tulajdonképpen milyen madár...? Az biztos, hogy szerintem ez a faj az egyik legokosabb...persze lehet hogy csak azért mert Totyi kézzel nevelt volt.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 20:02 
Köszi Conure a javítást! Észre sem vettem, hogy zonariust írtam a semitorquatus helyett is.

Sanyi! Köszi a választ. Azthiszem van is 2 db akkora odum tavalyról amit nem használt más madár, csak a tetejüket kell letisztítani, mert azt csinálták össze.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 19:38 
madaras86 írta:
A krágen helyett majd a bauers' ring vagy sárgahasú galléros papagáj :)

pontosan Bauer's Ring :oops: (bocsi :D )

adam92 írta:
elnevezésekkel mindig bajban vagyok egyébként. Erre felénk a B. z. zonarius krágen vagy galléros papagáj. A B. z. zonarius pedig sárgahasú krágen vagy sárgahasú galléros.


Pontosan: Barnardius zonarius zonarius = Bauer's Ring= sárgahasú galléros
Barnardius zonarius semitorquatus = Kragen= zöldhasú galléros

Meg kell jegyezni hogy a madarak magyar névven való elnevezése nincs levédve, sem tudományosan leírva. Tehát mindenki úgy hívja, ahogy akarja. Az már más lapra tartozik, hogy ahhoz, hogy tudjuk miről beszélünk, praktikus mindenkinek ugyanazon névvel illetni egy bizonyos fajt. Nekem a magyar név lenne a legmegfelelőbb, sárga ill. zöldhasú galléros.

Sajnos Romhányi Attila hibásan vette át a "Krágen" elnevezést egyik könyvében a németektől, és azóta van kavar rendesen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 19:18 
adam92 írta:
Köszi szépen! Lehet majd fordulok hozzád kérdésekkel ha nem baj. Rögtön az első, hogy az általad bevállt odu mekkora? Elég sok méretet találtam neten.


Szia Ádám,

én egy 30x30x45cm magas odút adok nekik és minden évben a saját odújukat kapják.

A Krágen és Bauer's ring (különbség) témában igaza van a Jancsinak :wink:
Üdv. Sanyi

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 17:12 
Egyébként mindkét madár zárt gyűrűs. A tojó biztos 2009-es, de a hím gyűrűjén nem tudok kiigazodni. Eléggé kopott már a színe, de szerintem nem narancs volt azt már néztem ott is és vagy külföldi madár vagy nem a megszokott itthoni gyűrű (például nem láttam rajta a H betűt meg két érték is van keresztbe). A jó hír talán, hogy a hím már átudvarol a tojónak a másik helyre. Hajoldozik és feni a csőrét az ülőrúdon.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 12, 23:05 
A hímet cseréltem, a tojót pedig 20-t vettem. Az elnevezésekkel mindig bajban vagyok egyébként. Erre felénk a B. z. zonarius krágen vagy galléros papagáj. A B. z. zonarius pedig sárgahasú krágen vagy sárgahasú galléros. Bár sokan nem is ismerik igazából. :) Viszont akkor ezekután majd odafigyelek, hogy sárgahasú gallérosnak hívjam és ne krágennek. Köszi, hogy szóltál.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 12, 22:02 
Szia Ádám!

Ha 2010-es akkor az fix, hogy nem volt még párban. Megkérdezhetem mennyiért vetted őket? A krágen helyett majd a bauers' ring vagy sárgahasú galléros papagáj elnevezést használd rájuk, ha helyesen akarod azonosítani őket. A fórumot átolvasva Conurenak köszönhetően ilyen téren nekem is rend lett a fejemben, Monoron és úgy alapvetően itthon még a barnardra is sokan rámondják a krágent :)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 14:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO