Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 534 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 19:23 
Egy kereskedésből mentettem ki ezt a hímet pár éve. Borzasztóan nézett ki akkor, erőteljesen gubbasztott. Mostanra kikupálódott már!!
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 5:58 
Mindent értek :)
Nos, közben aludtam rá egyet és arra jutottam, hogy itt az ideje nekem is képeket feltölteni. Nagy hiba, de nekem nincsenek fotóim a fiókákról, se oduban, se azon kívül, de amint lehet be fogom pótolni.
Ellenben még a téli időszakban készült fotókból megpróbálok megmutatni párat.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 5:45 
Szia filths !

Rád van szükségünk, kisérletezz továbbra is .... és az eredményeket mutasd be Szeptemberben Karcagon a minősítő versenyen...várunk...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 21:03 
Szia!
Nem, a sárga (én így hívom :oops: ) is egy fióka. Gondolom a hím hordozó és épp a hordozó W találkozott csak ebben a költésben az anya Z-jével. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 20:57 
Üdv!

A téma nálam folyamatosan aktuális, mert az énekes párok úgy döntöttek idén, hogy beosztják, ki mikor költ, tehát folyamatos a gyűrűzés. Nálam már le lett választva 15 fióka, a gyűrűzést is sikeresen vettük mindannyian, úgyhogy nagy az öröm. A mutációkkal történő kísérletezési vágyamat fokozandó sikerült az egyik pár énekesemnek (0.1 lutinó-1.0 opalin) egy gyönyörű rubínó fiókával meglepnie. Szóval kitartóan próbálkozom továbbra is.
A vadszínű fiókák szépek, az a középső világosabb (pasztel(?)) az anyuka?

Ja, és köszi, hogy megtörted a csendet!

Szép estét

Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 13:07 
Halihó!
Krisztián, sajnálom h nem érkezett számodra válasz, gondolom már nem aktuális...
Hogy megtörjem a topik csendjét, rakok fel képet az idei (kissé megkésett) első énekes fészekaljról:

Kép

Négyen vannak, a negyedik épp kint tartózkodott mikor fotóztam, ugyanis már kijárósak. :D Ők a vadszínű pár fiókái, a sárga párnál két, kb. 10 napos fióka van.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 8, 10:52 
Üdv mindenkinek!

Újabb kérdésem lenne, bár ez nem a mutációkkal kapcsolatos, hanem inkább a gyűrűzéssel, de gondoltam mégis ide írom. Tehát, múlt hét pénteken kikelt az első fióka, mára már kicsit többen vannak, de nem tudom, hogy pontosan hanyadik napon kell felhelyezni a gyűrűket a kicsik lábára. Ha valaki meg tudná mondani azt nagyon mgköszönném!
Ja, még mindig énekes papagájokról van szó :D

Kellemes, sikerélményekben gazdag költési szezont kívánok minden madártartónak (főleg azoknak akiknél tavasszal indul a költés...akiknek nem azoknak jó pihenést/pihentetést)!!!

Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 17:47 
Huhh!

Köszönöm a választ és a weblapot a kalkulátorral!
Igazából az egyértelmű, hogy nem egy év alatt jöhet össze a dolog (még a legjobb esetben sem), a 'Huhh!' pedig igazából a kalkulátornak szólt. Szerintem nagyon jó, bár az angol tudásom nem a legcsiszoltabb, azért el lehet rajta igazodni. Eszméletlen milyen variációs lehetőségek vannak.
Összegezve mindez méginkább arra sarkall, hogy igenis érdemes foglalkozni a témával, s minél többet kell az elméleti részére is fordítani.

Köszönöm az uraknak a kezdő lökést :D

Tisztelettel

Babály Krisztián


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 14:35 
Ez nem segít esetleg?
http://www.gencalc.com/gen/eng_genc.php?sp=0ParRedR


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 14:14 
Helló

A kérdéseid egyre fogósabbak :D Törtem a fejem rajta, és oda lyukadtam, hogy sajna csak a második keresztezésben kapott rubinó tojók segítségével tudsz hímeket kitenyészteni. Remélem jól gondolom, ám egyszerűbb megoldást nem találtam. szóval megkaptad a rubinó tojódat, a hímek közt ugyanennél a párosításnál 15 % lutínót kapsz, 35 % normál, hordozó lutínót, 15 % normál rubinó hordozót, 35% lutínó, opalin hordozót. Ezekből kell kiválasztanod a rubinó tojó párját. Ami biztos bukta, az a lutínó hímek, illetve a normálok közt a lutínó hordozók. Ezektől nem kaphatsz soha rubínót. A baj az, hogy a normálok közt lesz rubínó hordozó, ami neked nagyon jó lenne, de nem tudod megkülönböztetni majd a már említett lutínó hordozó normáloktól.
A legjobb ha a kapott lutínók közt válogatsz (ahogy már mondtam, ott három negyedük opalin hordozó lesz, amit a rubínó tojóddal összepakolva 50% ban rubínó hímeket, és tojókat is kapsz majd. Ez tehát a legjobb, ám a lutínó hímjeid negyede nem örökítő, így előfordulhat, hogy nem jót fogsz választani. Ez jó pár év, ha van kitartásod, szerintem egy kis szerencsével 5 év múlva beüthet a rubínó hím is. Tojód hamarabb lesz, ahogy már megbeszéltük.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 13:11 
Most olvastam vissza a második mondatot, ami szerint a hímek ordozók lesznek. Ezek szerint érdemes még egy párt beállítanom az opalin-lutínó párosításból, persze külön vérvonalból, és megpróbálni ezek hím fiókáit párosítani az első pár tojóival. Gondolom. Vélemény?
Tudom, hogy ezek a próbálkozások egyesek szerint fölöslegesek, hiszen a végeredményt akár meg is vásárolhatnám, de jobb szeretek így eljutni a célig, még ha a célhoz vezető út kicsit hosszadalmasabb :D...véleményem szerint sokkal gyönyörübbek azok a madarak, melyeket mi magunk tenyésztünk ki.

Üdv

krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 13:05 
Hali!

Köszönöm a segítséget, ezek szerint az első lépcső stimmel :D.
Hogyan tudnám elérni, hogy rubínó hímeket kapjak?

Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 19, 20:33 
Helló.

Az opalin hordozó hímjeidet (F1) ha opalin tojóval rakod össze, csak a tojók közt lesz 35% rubino, 15% pedig lutino, (35% normál, 15% opalin)
A hímek közt csak hordozók.
Ha lutínóval rakod össze az F1-eseket akkor szerintem ugyanez a végeredmény.
Tehát mindegy

Remélem tudtam segíteni

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 19, 19:51
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2008 feb. 19, 20:15 
Üdv!

A következő kihívással állok szemben. Még tavaly eldöntöttem, hogy az énekes papagáj rubínó színváltozatát próbálom meg kitenyészteni.
Ennek folyományaként vásároltam egy opalin hímet (2007 tavaszi) a már az előző évben vásárolt lutínó tojómhoz (2006-os).
Namost elég bizonytalan vagyok az öröklésmenetet illetően, ezért leírom, hogy én hogy hmm...kalkuláltam:
A rubínó színváltozat kitenyésztése két lépcsőben történik, aminek az első lépcsője a fent említett opalin-lutínó párosítás. ennek eredménye (szerintem, de ez az első nagy bizonytalanság) a fiókáknál a lutínó tojók, valamint vadszínű, de már örökítő hímek.
A második lépcsőnél viszont nem tudom biztosan, hogy az örökítő hímeknek lutínó, vagy opalin tojó lenne e az ideális pár? Egyáltalán jól gondolkodtam?

Ha valakinek van ötlete, véleménye, vagy tud pontosítani az kérem reagáljon!

Előre is köszönöm

Krisztián


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 534 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO