Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 534 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 23, 15:59
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Elek
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 20:57 
dino írta:
Az én tojóm harmadik éve nem képes egy tojást sem összehozni. Most is már egy hónapja imitálja a költést, szegény hím egész nap a földön kaja után kutat, szorgosan etetgeti a bestiát. Sajnálom a hímet (és magamat az elmaradt fiókákért), mert a legbizalmasabb madárka az összes közül. Tartok tőle hamarosan :14:.....


Nekem a hullámosaim sztrájkolnak.pedig 2 párom is van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 20:46 
Az én tojóm harmadik éve nem képes egy tojást sem összehozni. Most is már egy hónapja imitálja a költést, szegény hím egész nap a földön kaja után kutat, szorgosan etetgeti a bestiát. Sajnálom a hímet (és magamat az elmaradt fiókákért), mert a legbizalmasabb madárka az összes közül. Tartok tőle hamarosan :14:.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 19:11 
Az enyémek is vadasak, habár a hím hordoz egy világosabb színváltozatot, ami nemhez kötött, így, ha lesz olyan, akkor tuti, hogy tojó.

Már alig várom, hogy felnőjenek. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 23, 15:59
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Elek
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 17:46 
normál zöld.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 17:18 
Milyen színűek?

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 23, 15:59
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Elek
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 20:58 
Norbi0131 írta:
Ideje kicsit felpörgetni ezt a topikot is, mert szinte senki nem ír ide semmit, pedig biztos sokunknak vannak énekes papagájaik!

Szóval nálam ma lett 2 fióka. Elvileg egy héttel ezelőtt kellett volna kelniük, aztán a jó ég se tudja, hogy mi történt, de csúsztak egy "kicsit".
Összesen 6 tojás van/volt, abból 1-et láttam fiatlannak.


Nekem most kotlik a tojóm. 5 tojás van alatta,ebből kettőt látok fiasnak,egy kétesélyes,2 terméketlen.A fiú pedig kint unatkozik a voilerben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 19:36 
Ideje kicsit felpörgetni ezt a topikot is, mert szinte senki nem ír ide semmit, pedig biztos sokunknak vannak énekes papagájaik!

Szóval nálam ma lett 2 fióka. Elvileg egy héttel ezelőtt kellett volna kelniük, aztán a jó ég se tudja, hogy mi történt, de csúsztak egy "kicsit".
Összesen 6 tojás van/volt, abból 1-et láttam fiatlannak.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 ápr. 2, 15:03 
Volna egy kérdésem egy szakavatabb énekes tenyésztohoz. A sárga tojó mellé milyen más szinu hímet lehet rakni (azt tudom, hogy más szinuvel is megvannak), csak az oroklódés végett, nem tudom pl. milyen eredménnyel járna, ha egy kék hímet raknák mellé.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 29, 11:08
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 márc. 12, 9:59 
Mi ez a madárbolt?

marci657 írta:
Hello
Elmentem a madárboltba és láttam énekest és elég különleges , sárga és zöld színű volt a papagáj de 4000 ft és még ilyen változatban még életemben nem láttam.
Érdemes e megvenni ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 19, 13:07
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa(SRB)
Valódi név: Dobó Zsolt
   
Hozzászólás 2010 feb. 27, 22:49 
marci657 írta:
És lehet kecskepapagáj mellé lehet tenni ?
Mert azon gondolkozom hogy nimfát vagy énekest veszek .


Nekem 3 pár papagájom van most együtt egy pár kecskepapagáj egy pár nimfapapagáj és egy pár énekes papagáj, eddig még nem volt semmi problémám, de nincsenek még odúk felrakva.
(a tenyésztőnél ahol vásárolok az énekesek kecskepapagájjal és pennant papagájjal vannak együtt.)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 27, 19:19 
Szia Marci!

Próbátam énekest nimfával együtt tartani(10köbméteres röpdében), de amint ivarérett lett az énekes hím, akkor állandóan zavarta nimfákat. Nem engedte őket egyik odu közelébe sem! Kétszer is próbáltam, két különböző párral, nem sikerült. Pedig az énekesek nagyon fiatalon ,levélasztás után rögtön bekerültek a röpdébe. végül muszáj volt megválnom az énekesektől.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 16, 22:32
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2010 feb. 27, 19:14 
És lehet kecskepapagáj mellé lehet tenni ?
Mert azon gondolkozom hogy nimfát vagy énekest veszek .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 27, 13:14 
Ha tetszik megkell venni, ennyiért a börzén se lehet kapni csodát. B. T.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 16, 22:32
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2010 feb. 27, 11:30 
Hello
Elmentem a madárboltba és láttam énekest és elég különleges , sárga és zöld színű volt a papagáj de 4000 ft és még ilyen változatban még életemben nem láttam.
Érdemes e megvenni ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 6, 18:10 
Főleg akkor van ilyen ha az énekesek közé teszik a kecskét. Biztos elősegítik a vedlést.
B.T.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 19, 13:07
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa(SRB)
Valódi név: Dobó Zsolt
   
Hozzászólás 2010 feb. 6, 14:10 
Köszönőm a hozzászólásokat
Fűtetlen helyről, kerültek fűtetlen helye, a tollhullatáson kívül mást nem vesszek észre rajta, enni eszik és röpköd is. Novemberben hoztam ugyan onnan a kecskepapagáj tojómat akkor láttam, a tenyésztőnél majd nem kopasz fejű kecskepapagájt. Majd oda figyelek rájuk.
Még egyszer kösz a hozzászólásokat.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 6, 12:28 
Ja és Tibi hozzászólása is helytálló, a hím is tépkedheti a tojó tollait, mégha nem is láttad!
Az énekes elég agresszív faj, főleg ha érzi a költés időt!
Volt már nálam arra is példa, hogy egy énekes hím nem csak a tollakat takarította le a tojóról, de rendesen sebeket is ejtett a tojó fején és hátán, de ennél az esetnél odú is fennt volt és a hím hormonszintje az egekben volt, viszont a tojó nem volt kész a párzásra!

Hello!


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 6, 12:22 
Hello Zsolt!

Az énekeseiddel kapcsolatban, nem tudom, hogy amikor vetted, akkor fűtetlen helyről kerültek hozzád fűtött helyre vagy nálad is fűtetlen helyen vannak. Előfordulhat, hogy a fűtetlen helyről a fűtött helyre való átrakás utáni vedlés, de fordított esetben is lehet. Nálam ilyen példa volt, hogy kb. 3 éve fűtött helyen letojt decemberben egy kissándor párom, de a tojások üresek voltak, utána február végén kikerültek kinti röpdébe és újra indítani szerettem volna őket, a végeredmény az lett, hogy a megemelt fehérje és vitamin bevitel(lágyeleség és csíráztatott magok) és a klimaváltozás miatt bevedlettek a madarak és abbahagyták az etetést, a költés arra az évre elszállt.
Egy másik story, ami hasonló tünetű mint a tiéd:
került hozzám egy opalin énekes pár régebben, nem sokkal később mikor hozzám került, megfigyeltem, hogy a tojó időnként tekergeti a nyakát, degeneratív módon. Én hasonlót a galamboknál figyeltem meg régebben, ott egy vírus(paramixo) okozta, na mondom szép behoztam egy gyíkos madarat(de azért az állományomtól külön voltak karanténban).
Egyébként rendesen evett, aztán később nem tudott röpülni, utána figyelgettem még, nagyon nem tetszett, kézbe véve soványodott is! Aztán gondoltam egyet és direktbe a csőrébe adtam Klion(antibiotikum, a galambászok használják) tabletta darabkát 2-3 napig, aztán mintha csoda történt volna számomra, a madár az egyik ülőrúdról a másikra repült, nem hittem, hogy meggyógyítom, utána belementünk a tavasz kezdetébe és a csírázott magtól, lágyeleségtől és egy kis plussz kendermagtól új erőre kapott. Azóta sem tudom, hogy milyen belső baja volt, de neki is hirtelen kihullottak a tollai, a fején és a tarkóján.
Szépen levedlett, de mondjuk nem maradt meg, megváltam a pártól a börzén!
Azért nem akarlak rémíteni, de a vedlést belső szervi megbetegedés is kiválthatja.
Normális esetben a madarak nagy többsége a költés után nyár végén kezdi el a vedlést és őszre befejezik. Ez álltalában a szabadban(fűtetlen helyen) tartott ausztrál fajoknál, mint az énekes is, így szokott zajlani!

Bocs a litániáért!

Üdv, Laczkó Tamás!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 19, 13:07
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa(SRB)
Valódi név: Dobó Zsolt
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 21:18 
Erre már, én is gondoltam, de csak azt láttam eddig ahogy egy más tollát igazgatják, azt nem láttam, hogy kitépnék egymás tollát. Sajnos hétköznap már sötétben érek haza a papagájok meg már a rudakon ülnek, de majd a hét végén megfigyelem őket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 21:05 
[
b][/b]
Szerintem segít a vedlésbe a hím is,talán azért kopaszodik a szokásosnál gyorsabban.
B.T.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 534 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 20, 14:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO