Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 aug. 27, 22:32 
Nem kedves madár ? :) Ha valakit érdekel eladó ! Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 22, 21:40 
Sziasztok valaki tudna segíteni nekem új szerzeményeim,nemek meghatározásába ivarvizsgálaton kívül ? Előre is köszönöm !!! Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 júl. 3, 12:13 
Na igen, elég furcsa, hogy pl. a W.M.(az a "fajtája" ami sztem Neked is kéne,) fél kiló 500 Ft., a posta meg a duplája.... :(

Én is csak a gyárit merem adni, a meleg miatt.Amiket írt Warhawk teljesen jók, de használhatod a Teurlingset, a King-et is.Amit nálam legjobban szerettek így visszagondolva, és a fogyasztási kedvet az az Orlux.(ez olyan összbenyomás :oops: )


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 3, 11:41 
Endroo írta:
Hát a közeli boltokban nem lehet kapni nagyon szóval interneten kéne rendelni csak nem tudom hol a legolcsóbb és ,hogy melyiket érdemes megvenni

Nem az ára lesz a sok, hanem a szállítási költség (minimum 990 Ft, de akár több is lehet ennél). Néhány jó minőségű termék (a teljesség igénye nélkül): Witte Molen, Orlux, Raggio di Sole...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 júl. 3, 10:20 
Warhawk írta:
Endroo írta:
Esetleg tudnál segíteni hol lehetne olcsón beszerezni ? Illetve ha nem tennék bele tojást akkor meddig állna el 1 napot ki bírna?

Az attól függ merre laksz. :) A tojást meg nem kellene kihagyni belőle, mivel az az egyik lényeges összetevője a lágyeleségnek. De ebben a melegben csak a gyárit merem javasolni.


Hát a közeli boltokban nem lehet kapni nagyon szóval interneten kéne rendelni csak nem tudom hol a legolcsóbb és ,hogy melyiket érdemes megvenni


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 3, 9:32 
Endroo írta:
Esetleg tudnál segíteni hol lehetne olcsón beszerezni ? Illetve ha nem tennék bele tojást akkor meddig állna el 1 napot ki bírna?

Az attól függ merre laksz. :) A tojást meg nem kellene kihagyni belőle, mivel az az egyik lényeges összetevője a lágyeleségnek. De ebben a melegben csak a gyárit merem javasolni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 15:14 
gaborka írta:
Endroo írta:
Hát 20-30 éve foglalkozik a tenyésztő papagájokkal ( kb 30 pár van neki Jákó,Nemes stbstb..) és ezért kérdeztem.


Hát akkor már csak tudja hogy mit és hogy kell... :12:

Endroo írta:
Amúgy ha itthon kotyvasztok valamit ( pintyeket itthon tartom nekik szoktam régen mikor elfogy gyári lágykajak) akkor az mennyi ideig jó? Max 1-2 naponta találkozok a madarakkal. Amúgy 9 pár van jelenleg :)

A tojással az a probléma ebben a melegben, hogy nagyon gyorsan megromlik. Annyit kell nekik adni, amennyit gyorsan el tudnak fogyasztani, mert ha megromlik, te észre sem veszed, sőt lehet hogy a szülőnek sem lesz tőle eszrevehető baja, de hogy a kicsiknek nem tesz jót, az biztos.
Ezért jobb és kényelmesebb a gyári lágykaja, az nem romlik olyan gyorsan.
Hogy mik a lehetőségeid és mit akarsz megadni a madaraidnak, hogy akarod tartani öket, ez már csak rajtad áll.

Üdv


Esetleg tudnál segíteni hol lehetne olcsón beszerezni ? Illetve ha nem tennék bele tojást akkor meddig állna el 1 napot ki bírna?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 14:58 
Endroo írta:
Hát 20-30 éve foglalkozik a tenyésztő papagájokkal ( kb 30 pár van neki Jákó,Nemes stbstb..) és ezért kérdeztem.


Hát akkor már csak tudja hogy mit és hogy kell... :12:

Endroo írta:
Amúgy ha itthon kotyvasztok valamit ( pintyeket itthon tartom nekik szoktam régen mikor elfogy gyári lágykajak) akkor az mennyi ideig jó? Max 1-2 naponta találkozok a madarakkal. Amúgy 9 pár van jelenleg :)

A tojással az a probléma ebben a melegben, hogy nagyon gyorsan megromlik. Annyit kell nekik adni, amennyit gyorsan el tudnak fogyasztani, mert ha megromlik, te észre sem veszed, sőt lehet hogy a szülőnek sem lesz tőle eszrevehető baja, de hogy a kicsiknek nem tesz jót, az biztos.
Ezért jobb és kényelmesebb a gyári lágykaja, az nem romlik olyan gyorsan.
Hogy mik a lehetőségeid és mit akarsz megadni a madaraidnak, hogy akarod tartani öket, ez már csak rajtad áll.

Üdv

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 14:01 
gaborka írta:
Endroo írta:
Amúgy mit adjak nekik fióka neveléshez? Akivel beszéltem ő azt mondta,hogy a madarainak csak gyümölcsöket és zöldségeket ad ilyenkor is,mert nem fog venni lágykaját.


Hát, végül is sima kölesen is el lehet öket tartani, nem? :?
Költés alatt a szülöknek és a fiókáknak is segítesz a fehérjedús és változatos táplálékkal.
A szülöket nem viseli meg annyira a költés, a fiókák pedig jobban fognak fejlódni, ha megkapják mindazt ami szükséges.
Nem kell gyári lágykaját venni, tojás, háztartási keksz, sárgarépa az alap, aztán ezt még turbózhatod is. Recepteket találsz itt a fórumon is bőven. Ezek az összetevék közül egy sem olyan drága, hogy 2-10 pár papagájnak ne tudd biztosítani. (Főleg ha egy egészséges fióka értékéhez viszonyítod)

Ja, az ilyen spórolós "tenyésztőkről" a véleményemet meg inkább megtartom magamnak, akármennyire ki is kivánkozik belőlem :11: :12:


Hát 20-30 éve foglalkozik a tenyésztő papagájokkal ( kb 30 pár van neki Jákó,Nemes stbstb..) és ezért kérdeztem. Amúgy ha itthon kotyvasztok valamit ( pintyeket itthon tartom nekik szoktam régen mikor elfogy gyári lágykajak) akkor az mennyi ideig jó? Max 1-2 naponta találkozok a madarakkal. Amúgy 9 pár van jelenleg :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 13:45 
Endroo írta:
Amúgy mit adjak nekik fióka neveléshez? Akivel beszéltem ő azt mondta,hogy a madarainak csak gyümölcsöket és zöldségeket ad ilyenkor is,mert nem fog venni lágykaját.


Hát, végül is sima kölesen is el lehet öket tartani, nem? :?
Költés alatt a szülöknek és a fiókáknak is segítesz a fehérjedús és változatos táplálékkal.
A szülöket nem viseli meg annyira a költés, a fiókák pedig jobban fognak fejlódni, ha megkapják mindazt ami szükséges.
Nem kell gyári lágykaját venni, tojás, háztartási keksz, sárgarépa az alap, aztán ezt még turbózhatod is. Recepteket találsz itt a fórumon is bőven. Ezek az összetevék közül egy sem olyan drága, hogy 2-10 pár papagájnak ne tudd biztosítani. (Főleg ha egy egészséges fióka értékéhez viszonyítod)

Ja, az ilyen spórolós "tenyésztőkről" a véleményemet meg inkább megtartom magamnak, akármennyire ki is kivánkozik belőlem :11: :12:

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 júl. 2, 13:20 
Sziasztok! Nem nagyon megy ez a topik ezért írok :) Nálam 1pár van belőlük és 4 tojáson ülnek jelenleg :) Amúgy mit adjak nekik fióka neveléshez? Akivel beszéltem ő azt mondta,hogy a madarainak csak gyümölcsöket és zöldségeket ad ilyenkor is,mert nem fog venni lágykaját.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 15, 16:18 
Ezeknél nincs valami néma mutáció?! --mert azt vennék. :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 15, 10:12 
dobozostej írta:
Éles egy kicsit....

Cserébe egész nap megállás nélkül hallatja.... :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 23:17 
Minden jó, de a hangja... :D

Éles egy kicsit....

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 22:45 
Én is madarat keresek, ha elviszik az egyik rozella páromat veszek is vmit. Csak még nemtom mit...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 20:38 
Szia adam92!

Szerintem ugyan azt láttuk :D . És most pont madár "nézőben vagyok", azaz keresek még 2-3 pár "közép-nagytestű" papagájt.... Azért kérdeztem rá erre a fajra....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 17:27 
Ma én is gondolkodtam róluk. Csak nem te is láttad a néhány éves párt expresszen? :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:27 
Értem, köszönöm.
Na, még fontolóra veszem őket...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:19 
Így van, biztosra csak bevizsgálással lehet menni. Ivarérettség általában 3 év (a tojóknál előfordul 2, a hímeknél meg akár 4 is, ha jól vannak táplálva akkor előbb)

A hideget jól bírják, csak odú legyen fent amibe behúzódnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 14:05 
Szia conure!

Köszönöm a választ!
Gondolom a nemeket csak dns - vizsgálattal lehet kideríteni?
A telet kibírják fűtetlen helyen?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO