Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 18:46 
Az alma az nálunk is nyerő! De a tyúkhúr is, viszont a répához hozzá sem nyúl :)

málna írta:
Ja, az enyémek nincsenek oda a tyúkhúrért, inkább az almaszelet, répaszelet, és körteszelet a nyerő!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 18:33 
Ja, az enyémek nincsenek oda a tyúkhúrért, inkább az almaszelet, répaszelet, és körteszelet a nyerő!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 18:11 
Igen, a leírásokban másként szerepel. De magyar nyelvű leírás kevés van róla, és ezek általában egymást ismételgetik.
Ha nyitva van a kalitka ajtaja, biztosan ki fog jönni előbb utóbb, csak ne add fel.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 17:54 
Na a repülés :)

A fő gond az hogy nem igazán hajlandó kijönni a kalitkából. Ma szinte egész nap nyitva volt az ajtaja de egyáltalán nem áll szándékában onnan kijönni! Raktunk neki tyúkhúrt is a bejárathoz de csak leste, még nem elég bátor hozzá! Talán idővel ez is sikerül :)



málna írta:
Azért mert az első repülés nem sikerült, még ne tartsd örökre bezárva! Az első repülés nekünk is katasztrofálisra sikerült, pedig ő akart kijönni. Igazából az első 1 hét után volt, először kimászott a tetőre, jó erősen megkapaszkodott a lábával, a szárnyát meg őrült mód pergette :)
Akkor azt gondoltam, úgysem lesz ebből repülés, közelebb mentem hozzá, erre rögtön felrepült, neki a szekrénynek (szerencsére nem teljes erőből), leesett a földre. Innen amikor felszállt, majdnem beszorult a radiátor mögé, a következő felszállásnál a hűtő mögé akart beszorulni.
Én is jobbnak láttam visszarakni. Egy hétig nem is próbálkoztunk, aztán a következő alkalom volt az, hogy rögtön a vállamra repült, tett több kisebb kört, de már nem repült neki semminek.
Idő kell nekik, amíg felmérik a terepet, és belejönnek a repülésbe.
Szerintem addig ne vegyél neki párt, amíg valamennyire meg nem szelídül. Ha nem is teljesen, de azt el kellene érni vele, hogy kijöjjön a kalitkából, és visszamenjen magától. Ehhez nem kell hozzányúlni, megteszik können, ha már megszokta a szobát, és nem retteg annyira. Ha párt veszel neki, amíg valamennyire nem szelíd, vagy bezárva tartod őket mindig, ami nem jó, vagy ha később egyszerre engeded ki őket, mindkettő repülni, és puffanni fog össze- vissza.
Az enyémek elég szelídek, de még így is van, hogy azt hiszem, hogy össze fognak ütközni , amikor egyszerre kint vannak, és őrült mód cikáznak a levegőben.
Dabsi írta:
Azt azért enyhe túlzás lenne mondani, hogy ki akart volna jönni! Egyszer kiengedtük, azaz megfogtuk és kivettük hogy kicsit repüljön, de sajnos nagyon úgy néz ki hogy életében először repült... Aztán saját érdekében jobbnak láttuk visszatenni a ketrecbe... ment is a létrája mögé...

Kézből nem veszi el a kaját. Eddig talán egyszer sikerült de akkor nem vette észre hogy ott van a kéz is mögötte de ahogy rájött már menekült is...

Még próbálkozunk vele hátha, de én nem látok sok esélyt rá... Aztán majd kap egy párt hogy ne legyen egyedül mert azért így nem olyan jó neki...



málna írta:
Úgy látszik, kevés ember tart katalint. Sajnálom, hogy nem jobb a helyzet nálatok, már mástól is hallottam, hogy nagyon félős a madara, ő talán fél évesen vette. Egy hozzáértő azt mondta, hogy csak egész fiatal korukban szelídülnek könnyen.
Nem engedted még ki? Nem látod rajta, hogy nézeget kifelé, ki szeretne jönni? Az enyém annyira érdeklődött, látszott rajta, hogy repülne már ennyi idő után. Rácson keresztül sem fogadja el a kaját?
Azért csak haladtok valamennyire, ha már sokkal rövidebb idő alatt megnyugszik.

Az én második madarabb is félősebb mint az első.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 17:50 
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! :)

Persze, tudom hogy semmit nem szabad erőltetni, nem is erőltetjük! Szépen türelmesen csinálunk mindent ahogy Ti is leírtátok!

A léptéket érzem persze, csak igazából meglepő ez a nagy mértékű félelem amit a madár mutat ahhoz képest amiket olvastam róla!

Zsolt79 írta:
Szia Dabsi,

Leírnád, hogy milyen helyen tartod a katalinokat! Milyen magasan van a kalitka, ülőrudak helyzete...stb.

Tudod a békának két dolog kell, hogy életben maradjon és hogy nyugodt legyen az élete: a kisdolgokat bekapja, a nagy dolgoktol elugorjon.

A katalin papagájnak sem kellene több, valószínű - elég kicsi az élettere nem érzi elég biztonságosnak, vagy lehet ha benyúlsz kaját cserélni, annyira közel kerülsz hozzá, hogy azt hiszi őt akarod megkopasztani.

Gondolj bele ha bezárnának egy ketrecbe és egy óriás kéz mindig benyúlna kotorászni melléd, és menekülnél, de az meg csak ott tekeregne előtted, és közben egy óriási arc azt mondaná nyugi nyugi......

Teremts neki nyugodt környezetet! A kalitka az legyen ember magasságban ha feré nyúlsz akkor legyen egy olyan hely egy nyugodtabb rész a kalitkában ahol nem zavarja a kezed mozgása.

Ő közeledjen és ne te üldözd. Tegyél egy kis tyúkhurt az ülőrúdjához a rácson kívül. Majd menj néhány lépést hátra és türelmesen szemléld.
Minden héten menj egy lépést közelebb, egy hónap múlva már lehet elveszi a kezedből a rácson kívül az ennivalót.

És ekkor még mindig van köztetek egy rács, talán még egy hónap ha benyúlsz akkor elveszi a kezedből is......

Érzed a léptéket??? Ne sürgess semmit ha madarászkodni akarsz.

Nem vagytok azonos faj. Neki ez olyan mintha egy UFO kopogtatna az ablakodon, IDŐ ÉS TÜRELEM.!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 14:05 
Azért mert az első repülés nem sikerült, még ne tartsd örökre bezárva! Az első repülés nekünk is katasztrofálisra sikerült, pedig ő akart kijönni. Igazából az első 1 hét után volt, először kimászott a tetőre, jó erősen megkapaszkodott a lábával, a szárnyát meg őrült mód pergette :)
Akkor azt gondoltam, úgysem lesz ebből repülés, közelebb mentem hozzá, erre rögtön felrepült, neki a szekrénynek (szerencsére nem teljes erőből), leesett a földre. Innen amikor felszállt, majdnem beszorult a radiátor mögé, a következő felszállásnál a hűtő mögé akart beszorulni.
Én is jobbnak láttam visszarakni. Egy hétig nem is próbálkoztunk, aztán a következő alkalom volt az, hogy rögtön a vállamra repült, tett több kisebb kört, de már nem repült neki semminek.
Idő kell nekik, amíg felmérik a terepet, és belejönnek a repülésbe.
Szerintem addig ne vegyél neki párt, amíg valamennyire meg nem szelídül. Ha nem is teljesen, de azt el kellene érni vele, hogy kijöjjön a kalitkából, és visszamenjen magától. Ehhez nem kell hozzányúlni, megteszik können, ha már megszokta a szobát, és nem retteg annyira. Ha párt veszel neki, amíg valamennyire nem szelíd, vagy bezárva tartod őket mindig, ami nem jó, vagy ha később egyszerre engeded ki őket, mindkettő repülni, és puffanni fog össze- vissza.
Az enyémek elég szelídek, de még így is van, hogy azt hiszem, hogy össze fognak ütközni , amikor egyszerre kint vannak, és őrült mód cikáznak a levegőben.
Dabsi írta:
Azt azért enyhe túlzás lenne mondani, hogy ki akart volna jönni! Egyszer kiengedtük, azaz megfogtuk és kivettük hogy kicsit repüljön, de sajnos nagyon úgy néz ki hogy életében először repült... Aztán saját érdekében jobbnak láttuk visszatenni a ketrecbe... ment is a létrája mögé...

Kézből nem veszi el a kaját. Eddig talán egyszer sikerült de akkor nem vette észre hogy ott van a kéz is mögötte de ahogy rájött már menekült is...

Még próbálkozunk vele hátha, de én nem látok sok esélyt rá... Aztán majd kap egy párt hogy ne legyen egyedül mert azért így nem olyan jó neki...



málna írta:
Úgy látszik, kevés ember tart katalint. Sajnálom, hogy nem jobb a helyzet nálatok, már mástól is hallottam, hogy nagyon félős a madara, ő talán fél évesen vette. Egy hozzáértő azt mondta, hogy csak egész fiatal korukban szelídülnek könnyen.
Nem engedted még ki? Nem látod rajta, hogy nézeget kifelé, ki szeretne jönni? Az enyém annyira érdeklődött, látszott rajta, hogy repülne már ennyi idő után. Rácson keresztül sem fogadja el a kaját?
Azért csak haladtok valamennyire, ha már sokkal rövidebb idő alatt megnyugszik.

Az én második madarabb is félősebb mint az első.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 23:00 
Szia Dabsi,

Leírnád, hogy milyen helyen tartod a katalinokat! Milyen magasan van a kalitka, ülőrudak helyzete...stb.

Tudod a békának két dolog kell, hogy életben maradjon és hogy nyugodt legyen az élete: a kisdolgokat bekapja, a nagy dolgoktol elugorjon.

A katalin papagájnak sem kellene több, valószínű - elég kicsi az élettere nem érzi elég biztonságosnak, vagy lehet ha benyúlsz kaját cserélni, annyira közel kerülsz hozzá, hogy azt hiszi őt akarod megkopasztani.

Gondolj bele ha bezárnának egy ketrecbe és egy óriás kéz mindig benyúlna kotorászni melléd, és menekülnél, de az meg csak ott tekeregne előtted, és közben egy óriási arc azt mondaná nyugi nyugi......

Teremts neki nyugodt környezetet! A kalitka az legyen ember magasságban ha feré nyúlsz akkor legyen egy olyan hely egy nyugodtabb rész a kalitkában ahol nem zavarja a kezed mozgása.

Ő közeledjen és ne te üldözd. Tegyél egy kis tyúkhurt az ülőrúdjához a rácson kívül. Majd menj néhány lépést hátra és türelmesen szemléld.
Minden héten menj egy lépést közelebb, egy hónap múlva már lehet elveszi a kezedből a rácson kívül az ennivalót.

És ekkor még mindig van köztetek egy rács, talán még egy hónap ha benyúlsz akkor elveszi a kezedből is......

Érzed a léptéket??? Ne sürgess semmit ha madarászkodni akarsz.

Nem vagytok azonos faj. Neki ez olyan mintha egy UFO kopogtatna az ablakodon, IDŐ ÉS TÜRELEM.!!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 21:44 
Azt azért enyhe túlzás lenne mondani, hogy ki akart volna jönni! Egyszer kiengedtük, azaz megfogtuk és kivettük hogy kicsit repüljön, de sajnos nagyon úgy néz ki hogy életében először repült... Aztán saját érdekében jobbnak láttuk visszatenni a ketrecbe... ment is a létrája mögé...

Kézből nem veszi el a kaját. Eddig talán egyszer sikerült de akkor nem vette észre hogy ott van a kéz is mögötte de ahogy rájött már menekült is...

Még próbálkozunk vele hátha, de én nem látok sok esélyt rá... Aztán majd kap egy párt hogy ne legyen egyedül mert azért így nem olyan jó neki...



málna írta:
Úgy látszik, kevés ember tart katalint. Sajnálom, hogy nem jobb a helyzet nálatok, már mástól is hallottam, hogy nagyon félős a madara, ő talán fél évesen vette. Egy hozzáértő azt mondta, hogy csak egész fiatal korukban szelídülnek könnyen.
Nem engedted még ki? Nem látod rajta, hogy nézeget kifelé, ki szeretne jönni? Az enyém annyira érdeklődött, látszott rajta, hogy repülne már ennyi idő után. Rácson keresztül sem fogadja el a kaját?
Azért csak haladtok valamennyire, ha már sokkal rövidebb idő alatt megnyugszik.

Az én második madarabb is félősebb mint az első.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 21:17 
Úgy látszik, kevés ember tart katalint. Sajnálom, hogy nem jobb a helyzet nálatok, már mástól is hallottam, hogy nagyon félős a madara, ő talán fél évesen vette. Egy hozzáértő azt mondta, hogy csak egész fiatal korukban szelídülnek könnyen.
Nem engedted még ki? Nem látod rajta, hogy nézeget kifelé, ki szeretne jönni? Az enyém annyira érdeklődött, látszott rajta, hogy repülne már ennyi idő után. Rácson keresztül sem fogadja el a kaját?
Azért csak haladtok valamennyire, ha már sokkal rövidebb idő alatt megnyugszik.

Az én második madarabb is félősebb mint az első.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 20:59 
Sziasztok!

Látom nem igazán aktív ez a topic :D

Nos 2 hét eltelt amióta Katalin papagáj tulajdonosoknak mondhatjuk magunkat...
A helyzet közel sem rózsás... Nem hogy nem szelídült semmit, de egyenesen antiszoc a drága! Nem tudom hogy alapvetően ilyen vagy eseteleg a 3 hónapja alatt valami negatív élmény érte de ez a madár retteg az emberktől :(
Ha a kezünk a ketrec közelébe kerül akkor már menekül az egyik kis sarkába a létrája mögé és csak pislog onnan... Talán annyi haladás van hogy régebben amikor beraktunk neki kaját akkor kb 1-15 perc kellett hogy ezt a sokkot feldolgozza és enni merjen, ma ez már 1-2 percre csökkent....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 12, 13:06 
conure írta:
Hali

Tar R: tenyésztő neve; 07 évszám; 22 sorszám; 4,5 gyűrű méret

H Hungary;00 nem egyesületi tag; 2401 tenyésztő kódszáma; 08 évszám; 107 sorszám; 4,5 gyűrűméret

Végül is a maszek úton csináltatott gyűrűknél mindenki annyi jegyű kódszámot, ill. betűt üttet a gyűrűbe, amennyit akar ill. amennyi ráfér


Köszi :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 12, 11:35 
Hali

Tar R: tenyésztő neve; 07 évszám; 22 sorszám; 4,5 gyűrű méret

H Hungary;00 nem egyesületi tag; 2401 tenyésztő kódszáma; 08 évszám; 107 sorszám; 4,5 gyűrűméret

Végül is a maszek úton csináltatott gyűrűknél mindenki annyi jegyű kódszámot, ill. betűt üttet a gyűrűbe, amennyit akar ill. amennyi ráfér


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 12, 10:46 
Köszönöm Bepeti! A szóban forgó madarat májusban vettem, ezért elvileg márciusban kelt, ha mint mondta elválasztás után adta el. Reménykedem, hogy tényleg csak kimaradt gyűrűről van szó. Persze nem okoz problémát, csak a becsapás ténye zavarna, ha úgy lenne.De igazából nem feltételezek ilyet róla.

A fekete gyűrűn ez van: Tar R (ez a tenyésztő), keresztben :07, hosszában 22, és megint keresztben:4.5

A kéken: H002401, kersztben: 08, Hosszában: 107, és megint keresztben: 4.5

Mi lehet az a 4.5 ? A H után a 00 gondolom azt jelentheti, hogy nem egyesületi tag, de akkor a saját kódja négy jegyű?

Madaras, hát tudnak ők hangosan is kiabálni, csak szerencsére nem akarnak. Na most én is jól össze kuszáltam szegény második madaram tollát, mert megfogtam a gyűrű miatt, és ha már a kezembe volt, gondoltam levágom a karmát, mert mindig bele akad a pulóverembe. Nem sikerült mindet, mert vergődött rendesen. Most biztos megint elvadult tőlem :(
Az az érdekes, hogy az első, az első perctől fogva teljesen nyugodtan tűri, ha megfogom, először azt hittem, hogy annyira megijedt, hogy mozdulni sem bír, de nem, azóta is lazán meg lehet fogni, és nem vergődik, nem csíp.

Azt hittem először, hogy a szárnyukra mondod, hogy töredezett, ahol hullámos nekik, tudod a belső íve a tollaknak, én még más madarakon nem láttam ilyet, mikor először megláttam, jól meglepődtem :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 22:10 
madaras86 írta:
Hát,lehet Robi fogta meg rosszul,vagy én, azért töredezett. Meg rendezetlen még,mert ahogy megfogtam őket elég csapzottak lettek. De már tollászkodnak.
Áttettem ma őket egy mérettel nagyobb kalitkába, téli szállásnak egyelőre ez marad,nyárra kapnak nagyobbat. Közben meg kellett fognom őket,háááááát.....A csendes madarak olyan ricsajt levágtak,hogy csak néztem. Felírtam a gyűrűszámot mikor kaptam,hogy melyik a hím melyik a tojó. Most ez alapján megnéztem a sötétebb csíkozású a hím a világosabb a tojó. Próbáltam a csontot is nézni,az alapján nem sok eltérés van,de pici van. A gyűrűre így már nem sok idő marardt,mert nem tetszett nekik a fogság. 2008-asok. Meg a sámuk is rajta van,egyik a 104-es másik a 105-ös. Vannak rajta egyéb számok is,én nem gyűrűzök úgyhogy nem tudom pontosan melyik mit jelent (egyesület száma,stb), de kikereshetem ha gondolod.
Igen azt hiszem minden évben más színűek a gyűrűk. Attól,hogy 07-es gyűrű van rajta még lehet 08-as a madár. Szoktak iylet csinálni,ha marad ki gyűrű előző évből akkor néha felhúzzák még azt is a madarakra. Főleg ha pl a katalin télen is költ,lehet 2008 januárjában kelt. Az meg nincs messze a 2007-től, így még ráhúzta:)




málna írta:
Töredezett a tolluk? Ez vajon mitől van? Az enyémeknek nem volt az.
Szeretik a répát is, a paprikát is, a tyúkhúrt (én így hívom) nem igazán. A szedertől lilát kakálnak, a paradicsomtól , a répától, cseresznyétől pirosat. Elég érdekes színűeket tudnak. :)

Ha el tudod olvasni, írd már le, mi van a gyűrűjükre írva!
Te tudod mit jelentenek rajta a számok? Látom a tieidnek is kék a gyűrűje, az én második madaramnak is, de az elsőé fekete. Pedig elvileg mindkettő 2008-as.
A feketén van olyan szám, hogy 07, a kéken meg 08. Vagy mégis be lettem csapva egy kicsit, és az első 2007-es? Mondjuk mindegy, mert hamar megszelídült, csak szeretném tudni. Igaz, az átverés ellen szól, hogy amikor hozzám került, neki a sérült lábujjain szinte nem is volt köröm, csak kis kezdemények voltak, de azóta megnőttek.
Kíváncsi vagyok, mi az igazság.




A gyűrűzéssel kapcsolatban:
Igen évenként változnak a színek (a COM előirányzatában). 2007-ben fekete volt, tavaly pedig kék volt. Idén lilás-kék (pontosan nem tudom a szín nevét). A gyűrűn a következőket láthatjátok: először: H (magyarország)-majd kétjegyű szám, amely az egyesület kódja pl: H-27 (IDRE), majd a tenyésztő egyedi száma ez is általában kétjegyű szám, majd fektetve hogy 09 vagy 08 ez az éveket jelöli, majd egy két vagy három jegyű szám amely arra utal, hogy a tenyésztő hanyadik madara az adott évben.
Pl: H-27 xx 09 45, azaz Az IDRE tenéysztője, XX-(saját kódja) és 2009 -ben a 45. madara.
Málna! Az eklőfordulhat, hogy a madarad januárban kelt így még nem volt kész a 2008-as gyűrű, így 2007-es került rá. Ez semmiféle problémát nem okoz, mivel nem kiállításra került. Még mindig jobb, mintha jelöletlen maradt volna.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 11, 21:35 
Hát,lehet Robi fogta meg rosszul,vagy én, azért töredezett. Meg rendezetlen még,mert ahogy megfogtam őket elég csapzottak lettek. De már tollászkodnak.
Áttettem ma őket egy mérettel nagyobb kalitkába, téli szállásnak egyelőre ez marad,nyárra kapnak nagyobbat. Közben meg kellett fognom őket,háááááát.....A csendes madarak olyan ricsajt levágtak,hogy csak néztem. Felírtam a gyűrűszámot mikor kaptam,hogy melyik a hím melyik a tojó. Most ez alapján megnéztem a sötétebb csíkozású a hím a világosabb a tojó. Próbáltam a csontot is nézni,az alapján nem sok eltérés van,de pici van. A gyűrűre így már nem sok idő marardt,mert nem tetszett nekik a fogság. 2008-asok. Meg a sámuk is rajta van,egyik a 104-es másik a 105-ös. Vannak rajta egyéb számok is,én nem gyűrűzök úgyhogy nem tudom pontosan melyik mit jelent (egyesület száma,stb), de kikereshetem ha gondolod.
Igen azt hiszem minden évben más színűek a gyűrűk. Attól,hogy 07-es gyűrű van rajta még lehet 08-as a madár. Szoktak iylet csinálni,ha marad ki gyűrű előző évből akkor néha felhúzzák még azt is a madarakra. Főleg ha pl a katalin télen is költ,lehet 2008 januárjában kelt. Az meg nincs messze a 2007-től, így még ráhúzta:)




málna írta:
Töredezett a tolluk? Ez vajon mitől van? Az enyémeknek nem volt az.
Szeretik a répát is, a paprikát is, a tyúkhúrt (én így hívom) nem igazán. A szedertől lilát kakálnak, a paradicsomtól , a répától, cseresznyétől pirosat. Elég érdekes színűeket tudnak. :)

Ha el tudod olvasni, írd már le, mi van a gyűrűjükre írva!
Te tudod mit jelentenek rajta a számok? Látom a tieidnek is kék a gyűrűje, az én második madaramnak is, de az elsőé fekete. Pedig elvileg mindkettő 2008-as.
A feketén van olyan szám, hogy 07, a kéken meg 08. Vagy mégis be lettem csapva egy kicsit, és az első 2007-es? Mondjuk mindegy, mert hamar megszelídült, csak szeretném tudni. Igaz, az átverés ellen szól, hogy amikor hozzám került, neki a sérült lábujjain szinte nem is volt köröm, csak kis kezdemények voltak, de azóta megnőttek.
Kíváncsi vagyok, mi az igazság.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 23:25 
Töredezett a tolluk? Ez vajon mitől van? Az enyémeknek nem volt az.
Szeretik a répát is, a paprikát is, a tyúkhúrt (én így hívom) nem igazán. A szedertől lilát kakálnak, a paradicsomtól , a répától, cseresznyétől pirosat. Elég érdekes színűeket tudnak. :)

Ha el tudod olvasni, írd már le, mi van a gyűrűjükre írva!
Te tudod mit jelentenek rajta a számok? Látom a tieidnek is kék a gyűrűje, az én második madaramnak is, de az elsőé fekete. Pedig elvileg mindkettő 2008-as.
A feketén van olyan szám, hogy 07, a kéken meg 08. Vagy mégis be lettem csapva egy kicsit, és az első 2007-es? Mondjuk mindegy, mert hamar megszelídült, csak szeretném tudni. Igaz, az átverés ellen szól, hogy amikor hozzám került, neki a sérült lábujjain szinte nem is volt köröm, csak kis kezdemények voltak, de azóta megnőttek.
Kíváncsi vagyok, mi az igazság.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 21:07 
Szia Dabsi!

Szép a madarad. Megkérdezhetném, hogy hol, kinél vetted és mennyiért? Én is szeretnék zöldeket is, nagyon szép.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 21:05 
Szia!

Igen,ő hozta,bár ezerszer kellett érte telefonálni:)
Nekem is a benzinkutat mondta először,de apa nem adta most ide a kocsit,úgyhogy busszal utaztam,így az nekem elég bonyolult lett volna. Rendes volt a pasas,behozta nekem őket a Nagyállomásra. Két papírdobozban jöttek,szépen becsomagolva,a doboz kilyuggatva,hogy kapjanak levegőt,ahogy kell. Azérrt két dobozban,mert egy pasztelkék veréb tojót is vettem. A katalinok nagyon jól viselkedtek,de a veréb egy hatalmas lyukat rágott a doboz tetejére:) Még szerencse hogy pont a ragasztó szalagnál. Mástól nem vennék így dobozban át madarat, csak tudom,hogy Tar Robi megbízható,sok madarat vettem már tőle korábban.
Nem tudok róluk rendes képet csinálni:(
Nem,nem oylan szürkék mint a nimfák. Inkább olyan kékeszsürkék. Meg sajnos még eléggé töredezett a tolluk.
A verébpapagájoknál sokkal nagyobbak, hosszra is,de főleg a testük.
A viselkedésük pedig teljesen más mint egy normál papagájé.Nagyon nyugisak, duruzsolnak motyognak,de egyetlen egyszer se hallottam még őket hangosan kiáltani,mikor a verebek kiabálnak ők akkor is csak motyognak. Ahogy nézem ideálisak lakásba.
Csak kicsi még nekik ez a kalit,alig várom,hogy át tehessem őket a nagyba.
Valóban van bent előttük pár szem napraforgó. körülbelül 5-6 szem:) A verebek kajáját kapják ők is és abban néha egy nagyon-nagyon kevés napra van. Ha kapnak,akkor is inkább csíráztatva. Na azt majd adok nekik is,azt minden szereti:) Amúgy tényleg nem nyúltak hozzá,viszont a szeklicét imádják.
Gyümölcsöt jelenleg csak almát adok nekik, más nincs most. Holnap meg megyek a piacra,veszek a madaraknak sárgarépát abból is kapnak. Ma lúdhúrt kaptak, de abszolút nem kelti fel az érdeklődésüket. Pedig nálam minden madár imádja. Lehet csak nem ismerik még. Mindegy,majd ellesik a verebektől.
A szedertől is bordó lesz az ürülékük?:) Én a madaraknak szoktam adni mikor szezonja van cseresznyét,meg inkább meggyet.Imádják, de első alkalommal csak néztem,hogy te jó Isten,mitől véreznek ezek?:D Persze egyből beugrott,csak meglepődtem:)
Rakok még fel pár képet a színük miatt,talán ezeken a képeken kicsit jobban látszanak. De igazán jó képet szerintem majd a kinti röpdében tudok csinálni. Igazság szerint inkább akkor fognak ők jól mutatni,ha összeteszem majd őket színes katalinokkal. Szeretnék még venni minden féle színből. Nagyon megtetszettek.
Kép

Kép

Kép

Kép


málna írta:
Szia madaras!
Örülök,hogy megjöttek! A nyíregyi "kapcsolat" hozta? Hol vetted át őket, te is a benzinkúton? Kis papírdobozban?
A képen nem látszik rendesen, tulajdonképpen milyenek, olyan szürkék mint egy vad szinű nimfa? Vagy mint egy jákó?
Hát a verebeknél állítólag nagyobbak (olyat még élőben nem láttam), de én nagyon kicsinek látom őket.Pedig gondolom a tieid is akkorák, mint az enyémek.
Ugye, hogy jópofák?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 16:47 
Értem, köszi! :) Na majd próbálkozunk!

málna írta:
Az első madaram 2 hét alatt megszelídült. Trükk nincs, csak próbáld etetgetni kézből.Én úgy csináltam, hogy este lefekvéskor kivettem a kajáját, és reggel azzal kezdtem, hogy kínáltam neki egy kis fürt csumizt, majd egy szelet vékonyra vágott almát. (Úgy látom, mindent vékonyra vágva szeretnek).Miután ezeket megette, csak akkor raktam be a tálat neki. Rögtön megette, mivel éhes volt.
Aztán ha itthon voltam, mindenhová cipeltem a kalitkát magammal, úgy TV-tem, hogy bent volt a kezem a kalitkában, hogy szokja, simán eljátszott mellette, de ha közeledett hozzá a kezem kaja nélkül, azért arrébb ment.
2 hét után kiengedtem a kalitkából, pedig még nem ment a kezemre, de már nagyon látszott rajta, hogy jönne kifelé. Szóval kiengedtem, és csodák csodájára egyből a vállamra repült. Innen már sima ügy volt :)

A másik madár december óta van meg, ő félősebb, a kezemre nem nagyon akar rájönni, de botra ráül, meg a kezemre is, ha ráhúzom a pulóverem ujját. De gyakoroltatom, hogy a botról másszon át a kezemre, ez többnyire sikerül.
Hozzá már talán nem volt annyi türelmem, meg ott van neki a másik madár, akihez kötődhet, gondolom ő azért tartózkodóbb egy kicsit.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 16:28 
Az első madaram 2 hét alatt megszelídült. Trükk nincs, csak próbáld etetgetni kézből.Én úgy csináltam, hogy este lefekvéskor kivettem a kajáját, és reggel azzal kezdtem, hogy kínáltam neki egy kis fürt csumizt, majd egy szelet vékonyra vágott almát. (Úgy látom, mindent vékonyra vágva szeretnek).Miután ezeket megette, csak akkor raktam be a tálat neki. Rögtön megette, mivel éhes volt.
Aztán ha itthon voltam, mindenhová cipeltem a kalitkát magammal, úgy TV-tem, hogy bent volt a kezem a kalitkában, hogy szokja, simán eljátszott mellette, de ha közeledett hozzá a kezem kaja nélkül, azért arrébb ment.
2 hét után kiengedtem a kalitkából, pedig még nem ment a kezemre, de már nagyon látszott rajta, hogy jönne kifelé. Szóval kiengedtem, és csodák csodájára egyből a vállamra repült. Innen már sima ügy volt :)

A másik madár december óta van meg, ő félősebb, a kezemre nem nagyon akar rájönni, de botra ráül, meg a kezemre is, ha ráhúzom a pulóverem ujját. De gyakoroltatom, hogy a botról másszon át a kezemre, ez többnyire sikerül.
Hozzá már talán nem volt annyi türelmem, meg ott van neki a másik madár, akihez kötődhet, gondolom ő azért tartózkodóbb egy kicsit.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 23:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO