Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 16:11 
Szia! Köszi! Foglalkoznánk is vele sokat, de nagyon félős! Nem tudom hogy mennyi idő szükséges a megszelidítéséhez! Ha még kajával is közeledünk felé akkor is ordít hogy egy cm-vel sem közelebb :D Amúgy aranyos kis állatka, egész nap csicsereg magában elmászkál a kalitkában...

Van valami trükk a szelidítésükre?


málna írta:
Dabsi, szerintem lehet őket egyedül tartani, ha sokat foglalkozol vele. Az enyém fél évig egyedül volt, nem láttam, hogy szomorú lett volna.
Nagyon szép madárkád van!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 15:53 
Madaras, úgy látom, ott a kalitka aljában napraforgó is van. Szerintem ezek nem bírják feltörni a napraforgót, az enyémek legalább is csak bénáznak vele, és leejtik. Viszont tényleg nagyon szeretik a gyümölcsöket, az enyémek a ribizlit, szedret is megeszik, adjál nekik mindenfélét :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 15:44 
Dabsi, szerintem lehet őket egyedül tartani, ha sokat foglalkozol vele. Az enyém fél évig egyedül volt, nem láttam, hogy szomorú lett volna.
Nagyon szép madárkád van!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 15:38 
Szia madaras!
Örülök,hogy megjöttek! A nyíregyi "kapcsolat" hozta? Hol vetted át őket, te is a benzinkúton? Kis papírdobozban?
A képen nem látszik rendesen, tulajdonképpen milyenek, olyan szürkék mint egy vad szinű nimfa? Vagy mint egy jákó?
Hát a verebeknél állítólag nagyobbak (olyat még élőben nem láttam), de én nagyon kicsinek látom őket.Pedig gondolom a tieid is akkorák, mint az enyémek.
Ugye, hogy jópofák?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 13:12 
Ja az más :P
Akkor még kiszínesedik? :D


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 10, 12:56 
Sziasztok!

Vasárnap sikerült nekünk is hozzájutni egy "Katalin"-hoz :)



Egy kérdésem viszont lenne tapasztaltabbaktól! Több helyen is olvastam róluk és volt ahol azt írták hogy semmiképpen nem szabad egyedül tartani őket! Ez igaz?

A miénk nem igazán barátkozik, eléggé fél remélem ez idővel javulni fog...

Jocó! 3 hónapos! :)

Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 22:04 
madaras86 írta:
Itt egy nagyon rossz kép róluk. Nem hiszem,hogy egy átlag embernek tetszenének a színük miatt. Pedig megvan a maguk szépsége:) Majd csinálok jobb képeket.
Kép


Tényleg egy kicsit bizarr a színe :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 20:42 
Itt egy nagyon rossz kép róluk. Nem hiszem,hogy egy átlag embernek tetszenének a színük miatt. Pedig megvan a maguk szépsége:) Majd csinálok jobb képeket.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 20:40 
Jaj nem,azok nem az enyémek,az egy idézet volt és a málna képe

Jocc55 írta:
Nagyon szépek! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 20:24 
Nagyon szépek! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 20:21 
Előzőben elírtam. Tehát hím és tojó és úgy akarok majd még hozzájuk párt,nem egymássla állítom őket párba.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 9, 20:20 
Nehezen, de megérkeztek a katalinok:)
Két mályva színű, ha minden igaz, akkor egy pár. A színük eléggé eltérő, az egyikben több a sötét sáv. Végülis testvéreket kaptam,úgyhogy szereznem kell majd hozzájuk párt.
Hát,még most ismerkedek velük,de haláliak:) Épp magyarázom nekik,hogy csöndben kéne maradni,mert anyukám még nem tudja,hogy van két új madaram,főleg azt nem,hogy bent a lakásban:D Azt még majd be kell adagolnom neki:)
Nagyon szokatlan nekem ez a szín a papagájoknál. És nagyobbak,mint gondoltam. Elég aktívak, mászkálnak fel-le a kalitban. És nem olyanok mint a verebek, ezek állandóan sasolnak, forgatják a fejüket és közben nagyon halkan csacsognak.
Majd csinálok képeket róluk.


málna írta:
Kép

Sikerült idemásolnom róluk egy képet, amelyik feljebb van, az van a videón, őt mondta türkiznek.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 21:20
Hozzászólások: 9
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 21:24 
Sziasztok!

Szeretnék fiatal Katalin papagájt vásárolni! Tudjátok hogy most kinél van, vagy lesz?

Köszönöm a segítséget!

Czubor Viktória


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 19:57 
Na ettől énis félek, hogy nem fogom tudni melyik milyen nemű. Ezt nagyon meg kéne tanulnom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 19:56 
Csalóka ez,a videón jóval sötétebbnek tűnt:)


málna írta:
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/6/9/7/BIG_0005252697.jpg

Sikerült idemásolnom róluk egy képet, amelyik feljebb van, az van a videón, őt mondta türkiznek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 19:38 
Kép

Sikerült idemásolnom róluk egy képet, amelyik feljebb van, az van a videón, őt mondta türkiznek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 19:33 
Most már bizonytalan vagyok, az biztos, hogy Robi az elsőre azt mondta, hogy türkiz, a másikra meg, hogy kobalt.
És az elsőre azt, hogy hím, a másodikra , hogy tojó. DE úgy látom, hogy a tojónak mondott szokta etetgetni a másikat, pedig az tuti, hogy ő a fiatalabb.
Mindig a hím eteti a tojót? Mert akkor vagy fordítva van, vagy ferde hajlamúak .Vagy fiatal korban oda- vissza etetgetnek?
madaras86 írta:
Megnéztem megint a videót a madaradról,meg az Attila által feltett képet. Tuti,hogy nem két kobalt madarad van? Mert nekem inkább arra hasonlítanak.

Jöhetsz bármikor, csak szólj előtte, hogy itthon legyek! Bár a katalinokra még várni kell,hogy meglegyenek.


málna írta:
Szia Madaras!
Örülök, hogy sikerült megbeszélni a dolgot Robival, drukkolok, hogy összejöjjön majd a tenyész csapat :wink:

Az én két madaram között is van egy minimális színkülönbség. Másodiknak kobaltot akartam, az is volt megbeszélve, amikor kicsomagoltam, akkor derült ki, hogy ő is türkiz, még világosabb is a színe, mint az elsőnek.
Felhívtam Robit, és ő azt mondta, hogy pedig volt mellette másik türkiz, és ennek volt erősebb színe. Lehet, hogy nem egyértelmű a két szín között a különbség, csak viszonyítás kérdése?
Még csak neten láttam kobaltot, képen sokkal sötétebb, mint a türkiz.

Egyszer szavadon foglak, és elmegyek nézelődni :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 15:53 
Megnéztem megint a videót a madaradról,meg az Attila által feltett képet. Tuti,hogy nem két kobalt madarad van? Mert nekem inkább arra hasonlítanak.

Jöhetsz bármikor, csak szólj előtte, hogy itthon legyek! Bár a katalinokra még várni kell,hogy meglegyenek.


málna írta:
Szia Madaras!
Örülök, hogy sikerült megbeszélni a dolgot Robival, drukkolok, hogy összejöjjön majd a tenyész csapat :wink:

Az én két madaram között is van egy minimális színkülönbség. Másodiknak kobaltot akartam, az is volt megbeszélve, amikor kicsomagoltam, akkor derült ki, hogy ő is türkiz, még világosabb is a színe, mint az elsőnek.
Felhívtam Robit, és ő azt mondta, hogy pedig volt mellette másik türkiz, és ennek volt erősebb színe. Lehet, hogy nem egyértelmű a két szín között a különbség, csak viszonyítás kérdése?
Még csak neten láttam kobaltot, képen sokkal sötétebb, mint a türkiz.

Egyszer szavadon foglak, és elmegyek nézelődni :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 15:50 
Szia!

Huh,nagyon köszönöm,ez nagyon hasznos infó volt!:)
Nem is tudtam,hogy ennyire sokféle színű utód várható tőlük. Persze ez majd attól függ, hogy milyen színű párt sikerül beszerezni melléjük. Egy hímet és egy tojót kértem, de gondolom rokonok, úgyhogy nem egymással lesznek párbaállítva.


madaras86 írta:
Fegyverneki Attila írta:
Hali madaras!

Szia!

A mályvák szépek és jól használhatók a tenyésztésben! Ha normál türkizzel párosítod, minden fióka kobalt türkiz lesz (D türkiz)! Szerintem ez az egyik legszebb katalin mutáció! Ha ilyen kobalt türkizzel rakod össze, akkor mályvák(DD türkiz) és kobalt türkizek (D türkiz) kelnek! Normál madárral minden fiókád sötétzöld (D zöld) lesz. Sötétzölddel olív(DD zöld) és sötétzöld(D zöld) fiókákat produkálnak. Olívval minden fióka olív, mályvával mindegyik mályva lesz. Lutino tojóval párosítva sötétzöldeket kaphatsz, ha lutino hímet mályva tojóval állítod párba, lutino tojókat és sötétzöld hímeket kaphatsz. Ha türkiz hordozó lutino hímet használsz, türkiz-ino fiókáid is kelhetnek.....és még sorolhatnám!
Persze a hordozók módosíthatják a leírtakat!


Kép

Kobalt(D türkiz) és normál türkiz katák


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 12:10 
Hali!

Türkiz vagy kobalt-türkiz (a fotó nem egyértelmű) bár inkább kobaltnak nézem, mályva, olív

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 9:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO