Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 14, 18:15
Hozzászólások: 88
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 27, 9:20 
Szia Kati!
Milyen színű katalinjaid vannak?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 26, 21:42 
Szia!

Nekem hullámosaim, nimfáim, rózsásaim, katalinjaim, kecskéim, énekesem, pennantom, kis sanyijaim, rozelláim, zebra pintyeim, rizs pintyem és kanárim van.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 6, 21:55 
Sziasztok!

Monoron sikerült bővítenem az állományomat:)
Először is szétnéztünk és 2 helyen láttam szép katalinokat. Az egyik helyre elég hamar rátaláltunk,szerettem volna még szétnézni,mert elég sok körömhibás egyed volt. A másik ehlyen csak egy pár volt(ami nem is tuti) és drágállottam is. Mire újra elkezdtem végigjárni a börzét az előbbi helyen a rengeteg madárból 3 maradt:(
Megvettem mindhármat. Elég töredezett a tolluk és koszosak,de majd helyrekupálom őket:) 1-2 éves madarak. Egy lutinó tojó, egy mályva tojó és egy öööööö talán szürke szárnyú türkiz hím?
Így most elvileg párban vannak........Aztán majd kiderül:)
Én nagyon nem vagyok még biztos a nemekben. A régiek az első napon elég sokat balhéztak az újakkal, hajtották őket. Mára már egész jól elvannak,bár még külön alszanak.3-as 3-as csoportokban:) Agyalhatok rajta,hogy mit mivel lenne érdemes párbaállítani. Az biztos,hogy a zöld az egyik mályvával marad,imádják egymást, állandóan együtt vannak. A lutinó a türkizzel rossz párosítás lenne?
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 10, 21:28 
madaras86 írta:
Ja és most számolgatom, azt hiszem másfél hete van nálam?! Ez nagyon fura, sokkal hosszabb időnek tűnik:) Egyébként kicsit kisebb testű az enyémeknél,de ahogy a börzén néztem inkább az én mályváim a nagyobbak mint egy átlag katalin. Úgy látom Tar Robi a katalinokban is igyekezett szép nagytestű madarakat tartani, a verebenél is ez van. Mondjuk ez jó dolog. MEg más a hangja,mint a mályváknak,ő hangosabban kiabál néha,de nem sokat,napi egy-két iyen alkalom van neki és 5 perc alatt lerendezi. És ez se hangos,csak a másik kettőhöz képest:) Viszont nem győzöm őket almával és sárgarépával.....:)


Küldtem neked privát üzenetet!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 10, 11:47 
Ja és most számolgatom, azt hiszem másfél hete van nálam?! Ez nagyon fura, sokkal hosszabb időnek tűnik:) Egyébként kicsit kisebb testű az enyémeknél,de ahogy a börzén néztem inkább az én mályváim a nagyobbak mint egy átlag katalin. Úgy látom Tar Robi a katalinokban is igyekezett szép nagytestű madarakat tartani, a verebenél is ez van. Mondjuk ez jó dolog. MEg más a hangja,mint a mályváknak,ő hangosabban kiabál néha,de nem sokat,napi egy-két iyen alkalom van neki és 5 perc alatt lerendezi. És ez se hangos,csak a másik kettőhöz képest:) Viszont nem győzöm őket almával és sárgarépával.....:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 10, 11:42 
Egy pesti ismerős jóvoltából kerüt hozzám:)
Az expresszen hírdettek most katalinok, Hollandiából hozták be őket. De már elkeltek,de ha minden igaz akkor van még belőle 3-4 és remélem lesz köztük egy szép tojó. Csak zöldek voltak,bár annak több árnyalata is. Bár színre nincsennek olyan élénkek mint az én zöldem. Fura, ez az alap szín, de szerintem az egyik legszebb. Ha meg nem jön össze a dolog, akkor ott lesz az áprilisi börze, vagy majd ha mennek később külföldre, hozatok.



málna írta:
Mióta van zöld katalinod? Hol vetted? És hol találsz Debrecenben katalint?
Nagyon szép színe van a zöldednek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 12:50 
Mióta van zöld katalinod? Hol vetted? És hol találsz Debrecenben katalint?
Nagyon szép színe van a zöldednek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 20:12 
Sziasztok!

Na megvolt Monor. Rengeteg katalin volt,de nem tudtam vásárolni. Hideg volt rájuk,gubbasztottak,féltem hogy hogyha megveszem és megmaradna,akkor is valami betegséget hozok be a jelenlegiekre. Ezt pedig nem vállaltam be. Nagyon sok színváltozatot láttam, szinte mindent ami a tablón van, egészen különlegeseket is. Viszont sok volt a körömhibás,ujj, SŐT! lábhiányos madár:( Volt amelyik fél lábon bicegett,rossz volt ránézni....
Az árak elég változatosak voltak, zöldet egy ismerősöm azt hiszem 5000-ért adta,csak zöldet már nem akarok többet,más színt akarnék még szerezni. Pedig csak ezeket láttam szép kisimult tollazatúnak. El is adta mindet. De láttam zöldet párban 18ezerért is. Mondjuk nem is adták el. Zöldekre a jellemző ár kb 8000Ft volt. Sárgákat láttam 9-től 17-ezerig darabját. Voltak creminok,olajzöldek meg nemtom a nevét,de érdekes sárgászöldek. Banán szín jut eszembe róla:) Kék aminek szürkésfehér a szárnya,mályva. Előbbiek 8ezerért. Pár türkizt és kobaltot is láttam,azok szép simák is voltak,de iszonyat drágák. Szóval az árak nagyon vegyesek voltak.
Így a végén nem vettem semmit, de ha minden igaz akkor itt Db-ben sikerül még kerítenem most egy tojót.
Ja és vettem nekik egy nagy kalitkát. Igaz használt,viszont nagyon jó áron volt (6ezer Ft). Kifertőtlenítettem és már át is pakoltam őket. Elégedettek vele:) CSináltam pár fotót is,természetesen most se sikerültek túl jól.......
Az a baj az igazán jó pillanataikat képtelenség lefotózni,mert egyből szétrebbennek. A kedvencem mikor este ülnek egymás mellett, középen a zöld és a három madár vakargatja egymás fejét:)


Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 23:04 
Köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 21:20 
A rizset én nyersen, de nem a bolti rizset,hanem azt is úgy vettem. De meg lehet próbálni főzve is,nekem is tervben van,hogy kipróbálom,csak ahhoz anyát meg kell főznöm,hogy főzzön egy kicsit:) Mert ha én főzöm,akkor inkább tejberizs állaga lesz,oylan ragascos,nem pedig pergős,ahogy a madarak szeretnék......:)

Csírázóképességet akkor tudsz ellenőrizni,ha a termelő engedi,hogy elhozz egy pohárral próbaként. Erre azért többnyire nincs lehetőség. Konkrétan db-it nem tudok, mikor a magvásárlás van, akkor meg vannak ezek hírdetve expresszen is,meg madarászok között terjed,hogy éppen kinél van eladó. Bár tudok egyet, majd elküldöm privátban a telefonszámát,de neki sincs már minden féle mag,csak jövő ősszel lesz. az meg még messze van:( Meg ők kis mennyiségben nem adnak el.

Ezt a napra mérgező ha csíráztatod dolgot én is hallottam már, meg más fórumokon volt is róla szó. Mi arra a véleményre jutottunk,hogy ettől függetlenül adjuk a madaraknak..........Én jópár éve etetem velük,de az ég világon semmib ajuk nincs,ahogy eléjük teszem rávetik magukat,ezt szeretik a legjobban,ha van előttük nem nagyon esznek mást. És a fiókák is jobban,nagyobbra nőnek,ha ezt is kapják. Nekem ez elég ellenbizonyíték volt. Egyébként a többi madarásznak is.......


málna írta:
A lenmag és a napraforgó nem alkalmas a csíráztatásra, ezt ne felejtsük el! Mindkét mag esetében, több káros anyag is felszabadulhat, ami kifejezetten ártalmas a madaraink számára!


Ezt a galambász kuckó oldaláról másoltam, Szerinted akkor ez hülyeség? És Debrecenben tudsz ajánlani termelőt? Vásárlásnál hogy ellenőrzöd a csírázó képességet?
A "drótos" tippet köszönöm, meg fogom majd látogatni azt a boltot, ha ráérek!

A rizst nyersen, vagy főzve adod?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 20:14 
A lenmag és a napraforgó nem alkalmas a csíráztatásra, ezt ne felejtsük el! Mindkét mag esetében, több káros anyag is felszabadulhat, ami kifejezetten ártalmas a madaraink számára!


Ezt a galambász kuckó oldaláról másoltam, Szerinted akkor ez hülyeség? És Debrecenben tudsz ajánlani termelőt? Vásárlásnál hogy ellenőrzöd a csírázó képességet?
A "drótos" tippet köszönöm, meg fogom majd látogatni azt a boltot, ha ráérek!

A rizst nyersen, vagy főzve adod?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 19:24 
Nekem túl sok madaram van ahhoz,hogy így boltban vegyem meg a magokat. A gatyám rámenne,ha ott venném:) ÉN inkább a termelőtől, vagy börzén veszem,vagy ismerős által zsákos kiszerelésben, így nem tudom pontosan de gondolom olyan negyede ötöse áron jövök ki?! És így ellenőrizhetem is,hogy csírázóképes-e a mag,vagyis hogy jó-e. Mert ami nem csírázik ki,az nem jó. Nameg minden madárnak más féle összetételű kaja kell és így én keverem össze nekik a megfelelő magokat a megfelelő arányban.
Az alap magok amiket veszek: csíkos napra, fekete napra, fénymag, vörös köles, fehér köles, szeklice, muhar, kender, búza, kukorica, zab, fürtösköles. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek mindig vannak és akkor ezeket egészítgetem még ki különböző aprómagokkal,amihez hozzájutok. Na meg rengeteg zöld,gyümölcs,tojás,stb. Jaaaaa, most pl rizset is kapnak. De a katalinok ezekből van amit nem kapnak.
Csíráztatni én leginkább a nagyszemű napraforgót szoktam,az nagyon jól csírázik,könnyen kezelhető és minden madár szereti. Költéskor főleg ezzel etetnek.

És igen, lehet kapni több helyen is, mikor én vettem,akkor Debrecenben a legolcsóbb itt volt, szinte az utcánk végén. A Diószegi úton a 30-as és 1Y-s busz végállomásánál a buszfordulóban van egy hatalmas kertészeti bolt/raktáráruház. Na ott árulnak nagyon sok féle drótot. Ha gondolod segítek majd kiválasztani,hogy melyik a legideálisabb a katalinoknak. De ha véletlen feljutnál Monorra kisállatbörzére, azt hiszem ott olcsóbban lehet drótot venni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 18:36 
Ezeket ismerem, emiatt szerettem bele a katalinokba :)

Akartam kérdezni tőled: Milyen magkeveréket használsz, hol veszed? A csíráztatás mindig sikerül? Én a Fressnapfban szoktam venni, de mostanában nem igazán csíráznak ki. Mennyi idő alatt csíráznak ki nálad?
Nem tudod váletlenül, hogy Debrecenben lehet-e kapni olyan ponthegesztett hálót, amin a katalin nem fér ki?Gondoltam rá, hogy építeni kéne nekik egy nagyobb szobai voliert.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 15:10 
http://www.freevlog.hu/user/allataink/Tyutyi?showFrom=0

Találtam a neten, nézze meg aki szelíd madarat akar, érdemes:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 10:31 
Sajnos nekünk csak hétvégi kertünk van, gyerek korú almafákkal, tavaly teremtek először pár szemet. Ezért kénytelen vagyok bolti gyümölcsöt venni nekik. Az almával én úgy jártam, hogy mivel mi mindig Granny Smith almát szoktunk venni, így abból kaptak a madarak is. Mostanában meg nem jutottam hozzá a zöld almához, a többi fajtát meg nem voltak hajlandóak megenni. A körtét most nagyon imádják, de most megijesztettél!

Dehogy ették a lisztkukacot, a közelébe se ment a tálnak, amíg ott volt. Csináltam nekik tojásos lágy eleséget, meg csirkehúsosat, azt nagyon szeretik, fel sem emelik a fejüket, amíg tart.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 23:37 
Nálam amióta rájöttek,hogy az almának jó az íze, azóta magot is alig esznek,annyira imádják. Nagyon sokat megesznek. Van több fajta is,kapják folyamatosan. A körtéről rossz emlékeim vannak,egy ismerősöm a piacon vett(emberi fogyasztásra volt elvileg) és beadta a madarainak és elpusztultak. Valószínűleg le volt permetezve valamivel:(
Úgyhogy maradok az almánál, sárgarépánál, főleg annál ami nálunk terem,vagy nagyszülőknél. Holnap pedig csíráztatott magokat fognak kapni. A főtt tojást nem próbáltam még náluk,de azt minden szereti.
A lisztkukacot megeszik???? Nekem a fürjeken kívül még nem volt oylan madaram,ami akár csak hozzányúlt volna.
A faroknyitogatást én is láttam, de én annak tudom be,hogy ilyenkor a repülést fontolgatják.Vagy megriadnak,vagy valamihez oda akarnak repülni.
Még mindig nem hallottam őket kiabálni. A kecskepapagájéra hasonló mekegés szerű hangot hallatnak,meg esténként recsegnek:) Jópofák.

Igen, akarok még venni minden színből. Meg egy nagy kalitkát is. Összeengedem őket aztán majd ők eldöntik hogy melyik melyikkel akar párba állni.
Azt várom már nagyon,hogy jöjjön a jóidő és kitehessem őket a kinti nagy röpdébe, de az még messze van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 23:21 
madaras86 írta:
Na az én katalinjaim is kezdenek megbarátkozni velem. Átkerültek egy kicsit nagyobb kalitba ki a nappaliba. De azért várom a nyarat,mehetnek kia röpdébe. Nálam abszolút nem ilyedősek, sőt! Ha odamegyek ugyanúgy esznek lent a földön,nem zavartatják magukat. És állandóan sasolnak:) Nálatok is fejnehezek? Mindig a fejük van alacsonyabban a farkuk meg az égben. Az almához egy hétig nem voltak hajlandóak hozzányúlni, most meg élnek-halnak érte. Banánnal, lúdhúrral próbálkoztam még, de hozzá se értek. És már csak 2 hét van Monorig:)
Szelidítésben ahogy elnézem nagy szerepe lehet annak, hogy honnan való a madár és mennyi idős.



Aha, az enyémek is fejnehezek :) Az enyémek most kaptak először körtét, de nagyon imádják! (Pedig nagyon vacak, megkóstoltam) A kivitől viszont annyira féltek hogy a közelébe sem mertek menni. Eddig még kajától nem féltek, csak a lisztkukactól. Észrevetted, hogy ha valamin izgulnak, vagy tetszik nekik, tehát erős érzelmet vált ki belőlük; nyitják -csukják a farktollukat, mint a legyezőt?Ezt sem láttam még más madárnál de nagyon tetszik :)
Monoron akarsz még venni más színűt is?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 24, 11:20 
papagajos írta:
Érdekes dolog ez a szelídség kérdés.
Nekem is van 2 pár Katalinom, már ivarérett madárként vettem őket, röpdében voltak és jelenleg is röpdében vannak tartva, mégsem vadak szerencsére. Nem azt mondom, h kézből esznek, de ha belépek a röpdéjükbe, nem kezdenek el ide-oda cikázni, kíváncsian nézik inkább, h mit művelek ott.


Hát igen! Az enyémek sem voltak kézzel nevelve, sem szelídítgetve, még is nem hogy nem voltak ijedősek, hanem hozzájuk lehetett érni, akkor sem röpültek fel, csak kicsit összehúzták magukat. Nyugodtan lelehet szögezni, hogy egyedenként is sok különbség van köztük(akár csak a többi papagáj esetében), és sokat számít hogy a szülők milyen vadak voltak(mit tanultak el tőlük), valamint a tartási körülmény(esetleg sokat voltak zavarva, vagy csak 2-3 naponta láttak embert, akkor is 2 percre, esetleg nagy röpdébe voltak, ahol messze tudtak tartózkodni az embertől, stb...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 14, 18:15
Hozzászólások: 88
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 23:12 
Érdekes dolog ez a szelídség kérdés.
Nekem is van 2 pár Katalinom, már ivarérett madárként vettem őket, röpdében voltak és jelenleg is röpdében vannak tartva, mégsem vadak szerencsére. Nem azt mondom, h kézből esznek, de ha belépek a röpdéjükbe, nem kezdenek el ide-oda cikázni, kíváncsian nézik inkább, h mit művelek ott.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 18:16 
Na az én katalinjaim is kezdenek megbarátkozni velem. Átkerültek egy kicsit nagyobb kalitba ki a nappaliba. De azért várom a nyarat,mehetnek kia röpdébe. Nálam abszolút nem ilyedősek, sőt! Ha odamegyek ugyanúgy esznek lent a földön,nem zavartatják magukat. És állandóan sasolnak:) Nálatok is fejnehezek? Mindig a fejük van alacsonyabban a farkuk meg az égben. Az almához egy hétig nem voltak hajlandóak hozzányúlni, most meg élnek-halnak érte. Banánnal, lúdhúrral próbálkoztam még, de hozzá se értek. És már csak 2 hét van Monorig:)
Szelidítésben ahogy elnézem nagy szerepe lehet annak, hogy honnan való a madár és mennyi idős.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 103 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 5, 17:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO