Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 16, 14:59 
Sziasztok!Lehet hogy már túlbuzgónak tartotok de tényleg csak azért kérdezek és érdeklődök ennyit hogy a kis drágáimnak a legjobb legyen.A tojónak a hasa alja kicsit ki van dudorodva(a hím hasa teljesen egyenes) és a kloákája is látszik.Az odúba még mindíg nem voltak.Képet majd teszek fel csak telóról nem hadjga mert t7l nagy.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 szept. 8, 11:14
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 11:06 
Most 3 napig nem voltam otthon. Madárkámnak volt étel, ital. Már rákapattam az almára, így mikor a kalitka mellé ültem, akkor azonnal jött almázni. De bedurvult. Mikor elvettem, akkor olyan hangot adott, mint az éppen kotló kecském. Mikor meg visszatettem az almát a rácshoz, akkor ezt a hangot hallatva nekitámadt és úgy ette. Kicsit félelmetes volt.
Remélem nem lesz egy agresszív madár. maximum 2-3 hónap múlva szerintem kap maga mellé egy párt, ha akkor már látható lesz a neme. Jelenleg úgy kaptam a tenyésztőtől, hogy talán tojó lesz. Ő azt mondta, hogy 5 hónapos korában fog egyértelműbben látszódni.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 10:49 
Warhawk írta:
Cserkó89 írta:
....Az odúba még mindig nem mentek be 1szer sem és egyre többször rágják a kalitkát pedig van bent nekik szépia és ág is amit rághatnának.

Tegyél fel pár képet, hogy képben legyünk. :lol: Ha fűzfa ágakat teszel be nekik, akkor azt előbb utóbb elkezdik majd rágni vagy a leveleket leszedni róla. Nem biztos, hogy a rágásigényük miatt estek neki a rácsnak.

Majd csinálok pár képet róluk.Van bent nekik fűzfa ág.Csak este rágták a kalitkát ott ahol aludtak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 10:17 
Cserkó89 írta:
....Az odúba még mindig nem mentek be 1szer sem és egyre többször rágják a kalitkát pedig van bent nekik szépia és ág is amit rághatnának.

Tegyél fel pár képet, hogy képben legyünk. :lol: Ha fűzfa ágakat teszel be nekik, akkor azt előbb utóbb elkezdik majd rágni vagy a leveleket leszedni róla. Nem biztos, hogy a rágásigényük miatt estek neki a rácsnak.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 14, 22:41 
Sziasztok!A drágáim ma 3. napja hogy nem akarnak kijönni a kalitkából és a hím annyira védi a tojót hogy ha a kalitkához megyek már jön oda és ha benyúlok akkor neki akar menni a kezemnek.Az odúba még mindig nem mentek be 1szer sem és egyre többször rágják a kalitkát pedig van bent nekik szépia és ág is amit rághatnának.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 szept. 8, 11:14
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 21:31 
Nálam hétfő óta van a madárka, de nagyon imádom. Kis nyugis és érdeklődő. Sajnos csak esténként látom, meg reggel indulás előtt, de tegnap már a rácson át bőszen ette az almát, pedig előtte sosem találkozott vele. Rákapott, de csak akkor ehet almát, ha ott vagyok vele s akkor is csak a kezemből. Így akarom megkedveltetni magam vele. Remélem hamar hozzám fog szokni. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 21:10 
Nem lenne gond hogy ha költenének még örülnénk is neki, csak az a furcsa hogy az oduba még be se mentek.Szerintem még nem mertek bemenni mert új nekik vagy nem tudom.Eddig ilyen nem volt nekik, van egy ág is amit én raktam be a kalitkába és arra is csak ma álltak rá először.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 20:35 
Cserkó89 írta:
Bocsánat hogy kétszer írtam csak nekem nem jelenítette meg hogy már felkerült a tegnapi.Köszönöm a választ.Sok helyen utánna olvastam és azt írták hogy szeret odúba aludni azért raktam fel nekik odut és hogy kell nekik a lágy eleség pl tojás azért adtam nekik.

Nem gond. :) Az odút valóban szeretik, de így az esélye a költésnek rögtön megnő, pláne a tojásos lágyeleség adásával együtt.

Megnyugtatlak, mások meg annak örülnének, hogy ha lenne már "valami". Szóval még ez sem jelenti 100% azt, hogy lesz költés. A tojásos kaját viszont nyugodtan elhagyhatod.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 15:31 
Bocsánat hogy kétszer írtam csak nekem nem jelenítette meg hogy már felkerült a tegnapi.Köszönöm a választ.Sok helyen utánna olvastam és azt írták hogy szeret odúba aludni azért raktam fel nekik odut és hogy kell nekik a lágy eleség pl tojás azért adtam nekik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 15:25 
Cserkó89 írta:
... mert rajta kaptam őket +18as akció közben.Ezzel csak az a gond hogy az aduba még soha nem mentek be.Ha tojásokat fog rakni a tojó akkor be fog menni az oduba szerintetek?Teljesen kezdő papagájos vagyok.

Ha nem adsz nekik odút és tojásos eleséget, akkor tojásrakás sem lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 15:16 
Sziasztok!
Gondoltam csatlakozom hozzátok.Ma 1 hete hogy Katalin papagáj tulajdonos vagyok.Egy elég rossz helyről kerültek hozzám.Azt se tudták milyen fajták és azt meg pláne nem hogy milyen neműek.Úgy fest hogy egy tojó és egy hím mert rajta kaptam őket +18as akció közben.Ezzel csak az a gond hogy az aduba még soha nem mentek be.Ha tojásokat fog rakni a tojó akkor be fog menni az oduba szerintetek?Teljesen kezdő papagájos vagyok.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 23, 9:19
Hozzászólások: 4
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2015 szept. 11, 13:52 
Warhawk írta:
Sozó írta:
Sziasztok! lehetséges, hogy 5 hetes fiókák mellett újra kezd tojni a tojó?

Ez bizony előfordulhat. Ha túl sok a lágyeleség, akkor ennél durvább dolgok is megtörténhetnek.

Köszi szépen. Nem szeretném hogy tojjon az idén. Mit javasolsz? Ne adjak lágyeleséget?? Vegyem ki az odut?? Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 10, 22:12
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2015 szept. 10, 22:31 
Sziasztok!
Teljesen kezdő papagájtartó vagyok.Holnap este lesz 1 hete hogy hozzám került 2 db Katalin papagáj akikkel nem foglalkoztak ezért nekem ajándékozták őket.Zárt gyűrűsek 2011 és 2012es ek.Akitől kaptam azt se tudta hhogy milyen papagájok azt meg pláne nem hogy milyen neműek.Nem igazán voltak kézhez szoktat kiengedve meg szerintem egyszer se.A kezemből már esznek, egy körömvágáson már túl vagyunk hozzáértő segítségével,és már egyre bátrabban kijönnek a kalitkából is bár a repüléssel még akadnak gondjaik.Mint kiderült egy tojó és egy hím.Etetik egymást és tegnap láttam őket +18as akció közbe csak az aggaszt hogy hiába tettem fel nekik odút mikor idekerültek ( mert azt olvastam hogy szeretnek benne aludni) még egyszer se mentek bele.Elképzelhető hogy befog menni a tojó tojást rakni?Mit csináljak?
Ételbe kapnak magokat (zab,búza,szotyi.vörös köles,sárga köles stb...)gyümölcsöt,zöldséget,tojást,csírát.Már most sokkal jobban néznek ki mint mikor elhoztuk őket.Kicsit csapzottak voltak. A válaszokat előre is köszönöm.


Csatolmányok:
Csili és Bobo.jpg
Csili és Bobo.jpg [ 74.22 KiB | Megtekintve 7565 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 szept. 8, 11:14
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 8, 12:55 
Warhawk írta:
Sugijme írta:
Szerettem volna képeket is feltölteni, de meghülyül tőle az oldal, így majd csak később.

Volt egy "apró kis" hiba, de már orvosoltuk. A képes hozzászólásod is itt van, így a másikat törlöm, hogy ne legyen kavar belőle. ;-)


Köszi!! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 8, 12:53 
Sugijme írta:
Szerettem volna képeket is feltölteni, de meghülyül tőle az oldal, így majd csak később.

Volt egy "apró kis" hiba, de már orvosoltuk. A képes hozzászólásod is itt van, így a másikat törlöm, hogy ne legyen kavar belőle. ;-)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 szept. 8, 11:14
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 8, 12:24 
Sziasztok!
Tegnap este került hozzám első katalinom Pongrácz Péter budapesti tenyésztőtől.
Kb. 5 hetes, eddig a szülőkkel volt. Este 8kor került új helyére, de 9kor már tollászkodott és szépen beszélgetett magában. :) Kicsit még tartózkodó, de ha a kalitka mellé álltam akkor sem húzódott a kalit másik végébe.
Eddig kecske papagájaim, hullámosaim, Guold Amandináim, gyémántgerléim voltak, így van tapasztalatom madártartásban, de biztos sok kérdésem lesz. :)
Csatolmány:
IMG_20150907_200811.jpg
IMG_20150907_200811.jpg [ 138.37 KiB | Megtekintve 7644 alkalommal. ]

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 23, 9:19
Hozzászólások: 4
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2015 szept. 7, 19:45 
Sziasztok!
A kis katalinok elmultak 6 hetesek. Szépen önállóan elkezdtek enni, lassan eladósorba kerülnek. Az egyik olajzöld a másik szürkeszárnyú-olajzöld. Ha érdekel valakit irjon! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 5, 20:43 
Sozó írta:
Sziasztok! lehetséges, hogy 5 hetes fiókák mellett újra kezd tojni a tojó?

Ez bizony előfordulhat. Ha túl sok a lágyeleség, akkor ennél durvább dolgok is megtörténhetnek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 23, 9:19
Hozzászólások: 4
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2015 szept. 4, 17:57 
Sziasztok! lehetséges, hogy 5 hetes fiókák mellett újra kezd tojni a tojó?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 aug. 23, 20:19 
pintyő írta:
Szia!

Nekem kb 2 éve van 2 Katalin papeszom. Nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam. Nekem csendesek; lehet mellettük beszélgetni TV-t nézni. Rendszeresen kiengedem mind a kettőt. Tényleg nem tesznek kárt nagyon semmiben, egy virágot szeretnek rágcsálni csak az a futó filodendron, mivel nem mérgező így hagyom hagy egyék. A szekrény teteje a landolás helye és a kalitka teteje. Nem mondom néha pottyantanak máshova de nem gond gyorsan kiszárad és utána össze lehet takarítani. Bevallom sűrűbben takarítom a szekrény tetejét amióta vannak. Talán egyszer fordult elő hogy a kanapéra landolt egy csomag de azt is hagytam megszáradni majd eltávolítás után helyileg a foltot kezeltem. :D


Szoff írta:
Sziasztok
nemsokára fogom elhozni az első katalinomat de kezdek elbizonytalanodni, pl az ürüléke az egyik ilyen tényező. szeretnem sokat kiengedni de ha tényleg annyira folyós az ürüléke akkor nem tudom. megtudnátok osztani a tapasztalataitokat velem


Az ürülékük állaga nagyban függ az elfogyasztott tápláléktól is.
Ha sok zöldség-gyümölcsöt esznek (megjegyzem nagyon szeretik), akkor bizony nagy freccsenős ürüléket produkálnak.
Mesterien lőnek ki a kalitkából... :mrgreen:
Javaslom a kalitka mellett a falat valami lemosható anyaggal borítani... 8)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 2:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO