Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 11:34 
EZEK PONTOSAN MILYEN MUTÁCIÓK ?
Kép


Kép


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 10:47 
Szia Madaras!
Örülök, hogy sikerült megbeszélni a dolgot Robival, drukkolok, hogy összejöjjön majd a tenyész csapat :wink:

Az én két madaram között is van egy minimális színkülönbség. Másodiknak kobaltot akartam, az is volt megbeszélve, amikor kicsomagoltam, akkor derült ki, hogy ő is türkiz, még világosabb is a színe, mint az elsőnek.
Felhívtam Robit, és ő azt mondta, hogy pedig volt mellette másik türkiz, és ennek volt erősebb színe. Lehet, hogy nem egyértelmű a két szín között a különbség, csak viszonyítás kérdése?
Még csak neten láttam kobaltot, képen sokkal sötétebb, mint a türkiz.

Egyszer szavadon foglak, és elmegyek nézelődni :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 1, 0:43 
Hali madaras!

A mályvák szépek és jól használhatók a tenyésztésben! Ha normál türkizzel párosítod, minden fióka kobalt türkiz lesz (D türkiz)! Szerintem ez az egyik legszebb katalin mutáció! Ha ilyen kobalt türkizzel rakod össze, akkor mályvák(DD türkiz) és kobalt türkizek (D türkiz) kelnek! Normál madárral minden fiókád sötétzöld (D zöld) lesz. Sötétzölddel olív(DD zöld) és sötétzöld(D zöld) fiókákat produkálnak. Olívval minden fióka olív, mályvával mindegyik mályva lesz. Lutino tojóval párosítva sötétzöldeket kaphatsz, ha lutino hímet mályva tojóval állítod párba, lutino tojókat és sötétzöld hímeket kaphatsz. Ha türkiz hordozó lutino hímet használsz, türkiz-ino fiókáid is kelhetnek.....és még sorolhatnám!
Persze a hordozók módosíthatják a leírtakat!


Kép

Kobalt(D türkiz) és normál türkiz katák

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 31, 18:57 
Mármint azért fog meg......kimaradt a "meg"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 31, 18:56 
Szia!

Felhívtam Robit, mályva színűek vannak most neki. Nem mondanám kifejezetten szépnek ezt a színt,de engem pont azért fog,mert papagájoknál nem igazán jellemző. Úgyhogy kettő le van beszélve, az még majd holnap derül ki,hogy már mostanában hozzám kerülnek,vagy majd csak márciusban Monoron. Mindenesetre nagyon várom őket:) Most már csak a többi színt kell beszerezni :D Meg a genetikába jobban belemélyedni.
Nézgelődni jöhetsz nyugodtan bármikor,ha nincs kölyök,akkor is! Az még úgyis nagyon odébb van.


málna írta:
guvat írta:


Hát akárhogy nézem, ez szürke!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 20:10 
guvat írta:


Hát akárhogy nézem, ez szürke!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 15:10 
Hoppsz, bocs, akkor tévedtem, maradok a nimfánál :P
Azt hittem a szürke alaput hívják tévesen igy, de mind1 is, még kell egy két jó cikk hogy mindenki a nevén tudja nevezni a madarakat :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 14:13 
András írta:
Sziasztok!
csak kisegiteni szeretnék. A mályva nem a szürkét jelenti! Mályvának többnyire a dupla sötét faktoros szürkét szokták mondani. Ugyanez kék alapszín esetében a viola (törpénél, hullámosnál). De létezik zöld alapszinű dupla sötét faktoros madár, ezeket nememlékszem hogy illetik.
Remélem jól irtam le. Ha nem kifejezetten vagy otthon a genetikában, akkor is érdemes tudnod a színek neveit, ha nem szeretnél tudatlannak tünni és azért is hogy nehezebben sózzanak rád olyat ami feltehetően nem azt a szint hozza ki amit szeretnél. Itt az idrén van az eddigi legjobb cikk Dirk Van den Abeele-től:
http://www.idre.hu/oktatas/utmutato-a-papagajfelek-mutacioihoz.html
kicsit tudományos, nehezebben emészthető egy genetikában nem jártas embernek, de ha a lényeget kiszűröd az is éppen elég egy hobbimadarásznak. Külön leirja az összes színt, igy tudhatod melyiket hogyan különitsd el. Ugyan törpepapagájokra dolgozták ki főleg, de sok más fajt is emlit a cikkben!
Remélem segitettem!
Üdv!


Hali!

Törpénél a viola nem azonos a DD blue(mályva) mutációval! Fehérszemgyűrűsöknél a mályva: DD blue!
Rózsásfejűnél a mályva: DD türkiz, DD aqua, DD applegreen, ezeket a madarakat szokták slate-nak(főként türkiznél, applegreen esetén olivnak) is hívni!

Katalinoknál a mályva: DD türkiz, és ezek szürkés színezetű madarak, de kék alapúak, homozigóták a türkiz és sötét faktorra egyaránt!

A viola szín nagyon heterogén, rengeteg kombináció létezik! Az igazi viola vagy sötétviola: DF viola D blue, azaz a madár a viola faktorra homozigóta, a kék színre homozigóta, a sötét faktorra heterozigóta!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2009 jan. 30, 15:19-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 13:57 
itt egy mályva:

http://www.celebirds.com/MauveAug102008.jpg

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 13:47 
Kis kiegészités: tudom hogy a mályvát a dupla sötét kékekre is használják, de az én katalinos tapasztalatom az hogy inkább a szürkéket mondják mályvának, akár egy akár két faktoros. De törpéknél is főleg ezekre a szürke madarakra mondják.
Ja és eszembe jutott, a duplafaktoros sötétzöld az olajzöld.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 13:43 
Sziasztok!
csak kisegiteni szeretnék. A mályva nem a szürkét jelenti! Mályvának többnyire a dupla sötét faktoros szürkét szokták mondani. Ugyanez kék alapszín esetében a viola (törpénél, hullámosnál). De létezik zöld alapszinű dupla sötét faktoros madár, ezeket nememlékszem hogy illetik.
Remélem jól irtam le. Ha nem kifejezetten vagy otthon a genetikában, akkor is érdemes tudnod a színek neveit, ha nem szeretnél tudatlannak tünni és azért is hogy nehezebben sózzanak rád olyat ami feltehetően nem azt a szint hozza ki amit szeretnél. Itt az idrén van az eddigi legjobb cikk Dirk Van den Abeele-től:
http://www.idre.hu/oktatas/utmutato-a-papagajfelek-mutacioihoz.html
kicsit tudományos, nehezebben emészthető egy genetikában nem jártas embernek, de ha a lényeget kiszűröd az is éppen elég egy hobbimadarásznak. Külön leirja az összes színt, igy tudhatod melyiket hogyan különitsd el. Ugyan törpepapagájokra dolgozták ki főleg, de sok más fajt is emlit a cikkben!
Remélem segitettem!
Üdv!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 30, 12:54 
Először is katalint akartam, csak mikor elkezdtem keresni, senkit nem találtam errefelé, aki tenyészti. Ezért gondoltam a barrabandra, utána nekem is a neten ajánlották Tar Robit,már ott tartottam, hogy mindegy, lemegyek érte Szegedre, amikor ajánlotta ezt a lehetőséget :)

Zafír 2 hét alatt megszelídült, nagyon aranyos ,nálam csendesek,szerintem is inkább recsegnek, de nagyon aranyosan, én imádom őket hallgatni. Szoktam neki fütyülni az " EL condor pasa-"t,abból is szokott résztleteket fütyülni.
Van két nimfa hímem is, ha azok rákezdenek, én rögtön menekülőre fogom, és kimegyek a szobából.A katalinok akkor szoktak néha élesebbet fütyülni, ha a nimfák rákezdik, és visszakiabálnak nekik , de csak egyet kettőt. (Külön szobában vannak)
Csodálkozom, hogy valakinek a katalin hangos, Zafír fél évig egyedül volt, mégis csendes volt, a másikat decemberben vettem, ő többet dumál, de nem mondanám hangosnak, még a kettőt együtt sem.

A mályva, az tulajdonképpen szürkét jelent, :?: a sötétebb kék a kobalt.
Mondta Tar Robi, hogy szokott lenni néha cremino, meg lutíno, csak ritkábban, mert neki olyan madarai vannak, amik örökítenek, tehát a kicsik nem feltétlenül olyanok lesznek, mint a szülők. Ehhez én nem értek

Szóval szerintem ideális madár, kedves, csendes, de nem unalmas, nem kuka.

Kíváncsi vagyok mit intézel Tar Robival, majd írd meg! Ha lesz katalin szaporulatod el mehetek megnézni?
:wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 19:47 
Hát ha szobapapagájnak kellett,akkor szerintem jobban jártál vele, mint egy barrabanddal. Bár nekem abból van egy tojóm, amit le se lehet lőni, állandóan jön oda, ül a vállamra és fütyül, gagyog:)

Huh, eszembe se jutott,hogy Tar Róbertnek is vannak katalinjai:) Jó hogy mondod! Tőle is van jópár verébpapagájom :) Bár én Monoron vettem tőle. Köszi,akkor felhívom és lebeszélem vele, neki tuti szép madarai vannak.

Jól néz ki a madarad:). Könnyen megszelidült? Milyen tapasztalataid vannak velük? A lábhiba meg nem annyira vészes, főleg ha tojó a madár.


A mályva az a sötétebb szín,igaz? Tavaly Monoron láttam nála egy párat,de akkor még nem lett volna nekik helyem. De mintha lutinó is lett volna régebben neki. Na majd kiderül.

És várom a képeket,ha lesznek!:)


málna írta:
Tudom, hogy debreceni vagy, tavaly érdeklődtem nálad a barrabandokról :)
Nem bánnám, ha te is tenyésztenél katalinokat! :)

A tenyésztő: Tar Róbert, 30/934-4867. Kékek, mályvák szoktak neki lenni, azt mondta zöldek nem.

Az enyémek türkiz kékek, 8e Ft. Vagyis az első csak 2e, mert hiányzik pár ujjperce, de előre megmondta, és csak ennyiért adta, pedig simán becsaphatott volna, mert látatlanban vettem, aki hozta, egy benzinkúton adta át ,papírdobozban, csak otthon bontottam ki.

Róla van egy videó a neten, megpróbálom belinkelni:

http://videa.hu/videok/allatok/zafir-ma ... R798S1q7z0

Sok kép is van róla, csak ez most a fiam gépe, ha meggyógyul a miénk,küldhetek,ha érdekel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 18:19 
Tudom, hogy debreceni vagy, tavaly érdeklődtem nálad a barrabandokról :)
Nem bánnám, ha te is tenyésztenél katalinokat! :)

A tenyésztő: Tar Róbert, 30/934-4867. Kékek, mályvák szoktak neki lenni, azt mondta zöldek nem.

Az enyémek türkiz kékek, 8e Ft. Vagyis az első csak 2e, mert hiányzik pár ujjperce, de előre megmondta, és csak ennyiért adta, pedig simán becsaphatott volna, mert látatlanban vettem, aki hozta, egy benzinkúton adta át ,papírdobozban, csak otthon bontottam ki.

Róla van egy videó a neten, megpróbálom belinkelni:

http://videa.hu/videok/allatok/zafir-ma ... R798S1q7z0

Sok kép is van róla, csak ez most a fiam gépe, ha meggyógyul a miénk,küldhetek,ha érdekel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 16:57 
Szia!

Igen, láttam a hírdetéseit, csak kicsit sokalottam az árat, meg szeretnék olyan madarat venni, aminek legaláb a tenyésztő ismeri az előéletét. Én is debreceni vagyok. Elkérhetném a szegedi tenyésztő elérhetőségét? Ha nem nyilvános, akkor küld a madaras86@freemail.hu-ra. Milyen színben vannak neki? A neten nincs véletlenül kép az állományáról? Neked van képed a tiedidről? Te milyen színűt vettél és milyen árban adta?



málna írta:
Nyíregyházán "petibird"- nél most vannak katalinok, a parrotlandon szokott hirdetni.
Debreceni vagyok, nekem Szegedről van 2 katalinom, csak szobamadárnak, de a tenyésztőnek van valami nyíregyi kapcsolata, aki minden hétfőn jön Szegedről Nyíregyházára, és útközben leadta nekem a madarakat. Persze kiválasztani így nem tudtam, de szerintem korrekt volt a tenyésztő, szép egészséges madarak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 29, 15:45 
Nyíregyházán "petibird"- nél most vannak katalinok, a parrotlandon szokott hirdetni.
Debreceni vagyok, nekem Szegedről van 2 katalinom, csak szobamadárnak, de a tenyésztőnek van valami nyíregyi kapcsolata, aki minden hétfőn jön Szegedről Nyíregyházára, és útközben leadta nekem a madarakat. Persze kiválasztani így nem tudtam, de szerintem korrekt volt a tenyésztő, szép egészséges madarak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 13:28 
Félre ne értsd,nagyon jó a cikk, szívesen olvasok bármikor hasonlót! Csak a fórum is nagyon jó lehetőség:)

Zottan írta:
Sziasztok!
Igyekszem a saját tapasztalataimat is részletesen lejegyezni majd, bár egyelőre nem sok mindent tudok,hisz csak egy hímem van... Aztán majd a saját tapasztalatokat egybevetem az említett régebbi cikkemmel és írok egy újabbat. A hazai szakirodalom sajnos nem sokat említ erről a kedves madárról, ezért is használtam fel a német tapasztalatot.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 12:29 
Sziasztok!
Igyekszem a saját tapasztalataimat is részletesen lejegyezni majd, bár egyelőre nem sok mindent tudok,hisz csak egy hímem van... Aztán majd a saját tapasztalatokat egybevetem az említett régebbi cikkemmel és írok egy újabbat. A hazai szakirodalom sajnos nem sokat említ erről a kedves madárról, ezért is használtam fel a német tapasztalatot.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 12:07 
Azt olvastam:)
Elolvasom, de jobban érdekel a tenyésztők tapasztalata. Bár mindkettőből lehet tnaulni. Csak jópárszor jártam már úgy, hogy a külföldi cikk / könyv lefordítása a hazai körülményeknek nem felelt meg.


conure írta:
Idézet:
Egyébként mennyi idősen ivarérettek?




Kezdő oldal, 2. lap--amit tudni érdemes és kell a katikról az ott van.
Zottan szerzeménye


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 11:51 
Idézet:
Egyébként mennyi idősen ivarérettek?




Kezdő oldal, 2. lap--amit tudni érdemes és kell a katikról az ott van.
Zottan szerzeménye


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 1:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO