Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 19:59 
Köszi! Volt egy ilyen tippem.
Debrecen - Budapest vonalon nincs valaki, akinek van eladó?

Egyébként mennyi idősen ivarérettek?


conure írta:
Helló!
Igen jól írtad, a verébpapagájok kilógnak a sorból.
Az árak amiket írtál 20%-al magasabbak az általam ismertnél.
Zöld 5; s.zöld, olajzöld, türkiz 8; kobalt, lutino, cremino, mályva 10; átlagban. legalábbis én így tudom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 19:30 
Helló!
Igen jól írtad, a verébpapagájok kilógnak a sorból.
Az árak amiket írtál 20%-al magasabbak az általam ismertnél.
Zöld 5; s.zöld, olajzöld, türkiz 8; kobalt, lutino, cremino, mályva 10; átlagban. legalábbis én így tudom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 15:53 
Szétnéztem most a hírdetések között, a környékünkön a lutinokat 15e, a kékeket 10e, a zöldeket 8e ft/db-ra hírdetik. Ezek reális árak? Kéket láttam 8ezerért is,csak kissé távol van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 15:50 
Nem kell ahhoz csákány:)
Viszont irtó nehéz a napi két-háromszori itatás.....
Nekem a kecske párjaim vannak kint évek óta és télen talán még jobban nevelik a kölyköket, mint nyáron. Minusz 15 meg se kottyan nekik:) Csak nekem,mikor egy rán át a vizüket cserélem.
Akkor nem lesz gond, van egy téglából épült garázsunk,ahol fűtés ugyan nincs,de sose fagy be a víz,akkor ott teleltethetem őket. Azért érdekelt,mert a verébpapagájok is amerikaiak és azok pl nem bírták a garázsban. Nameg a szelídségre reagálva ők is amerikaiak, de az életbe meg nem szelidülnek:)



conure írta:
Zottan írta:
Az én katalinom tavaly télen került hozzám fűtött helyről szóval ott teleltettem át, de idén fűtetlen helyen van, bizony a vize is befagy, de semmi jelét nem tapasztaltam, hogy zavarná a hideg. :)


Jégcsákánnyal eteted? :lol: :D :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 10:30 
Zottan írta:
Az én katalinom tavaly télen került hozzám fűtött helyről szóval ott teleltettem át, de idén fűtetlen helyen van, bizony a vize is befagy, de semmi jelét nem tapasztaltam, hogy zavarná a hideg. :)


Jégcsákánnyal eteted? :lol: :D :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 21:56 
Az én katalinom tavaly télen került hozzám fűtött helyről szóval ott teleltettem át, de idén fűtetlen helyen van, bizony a vize is befagy, de semmi jelét nem tapasztaltam, hogy zavarná a hideg. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 19:07 
Sziasztok!

Az amerikai papagájok messze a legnyugisabbak, nem kell attól félni, hogy ijedtségükben össze törik magukat. Az emberrel is irtó gyorsan megbarátkoznak. Mind közül talán a katik a legnyugisabbak és legcsendesebbek. Nyugodtan lehet kolóniában is költetni őket, még sokszor jobban is mennek a dolgok mint párban. Hideget sokkal jobban bírják mint pl. a törpék, védőházikóban átlehet teleltetni őket problémák nélkül, természetesen energiadúsabb kajával a mínuszokat is kibírják, de azért jobb nekik a fagymentes hely.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 16:11 
Az együtt tartást úgy értettem,hogy költenének is.

madaras86 írta:
Sziasztok!

Több cikkben olvastam, hogy lehet őket együtt tartani más papagájokkal. De saját társaival hogy viselkedik? Lehet több párt együtt tartani?
A másik kérdésem,hogy hazai tapasztalatok szerint milyen a hőmérsékletigénye? Mármint a tél, ami rizikós, bírja kint, mint a kecske, vagy kell neki pl egy fűtetlen téglaépület, ahol nincs fagy, vagy még ez sem elég és fűtött hely szükséges?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 19, 16:09 
Sziasztok!

Több cikkben olvastam, hogy lehet őket együtt tartani más papagájokkal. De saját társaival hogy viselkedik? Lehet több párt együtt tartani?
A másik kérdésem,hogy hazai tapasztalatok szerint milyen a hőmérsékletigénye? Mármint a tél, ami rizikós, bírja kint, mint a kecske, vagy kell neki pl egy fűtetlen téglaépület, ahol nincs fagy, vagy még ez sem elég és fűtött hely szükséges?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 6, 18:47
Hozzászólások: 4
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 6, 18:54 
Nekem is van egy éve egy zöld Katalinom, én csak Zöld Sárkánynak hívom. Hát az tökéletesen igaz, hogy teljesen nyugodt madár, és igenis nagyon halk. Tündérien tud tyutyorogni :) vagy nem is tudom milyen hangot ad, néha recseg .... Már beígértem neki, hogy kap egy mikrofont! Sajnos viszont közelében nincs a beszédnek. Viszont puszit már tündérien küld. Én úgy fogalmaznék, egyébként imádom őt, hogy ha ember lenne, biztos gyógypedagógiára járna :-) Nem egy idegbeteg madár, minden lépése előtt kb. 3 percig gondolkodik... Lehet az enyém selejtes? :roll: :oops:

A zölddel egy problémám van, hogy a karácsonyfán (ha dísznek képzeli magát) nem lehet észrevenni, és mivel nem is csipog, hárman vadásszuk merre lehet. :)

Kati


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 16:29 
Kiszedtem, köszi szépen hogy szóltál.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 15:52 
Sziasztok!
Csaba, erős a gyanúm, hogy a főoldali katalinos cikkemnél a portugál név valójában a mozambiki csicsörkét fedi. :)
Ha lesz időd javítsdm kérlek!
Kösz!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 26, 9:10 
Szia Kati!
A lutinóról nem tudok nyilatkozni, de a zöld katik olyan 5-7000 Ft/példány áron mozognak.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 25, 12:25 
Sziasztok!

Mennyi most a lutínó és a zöld Katalin? Régebben volt egy pár kis butyogó hangú Katalinom, de a gyűrű nagyon szoros volt és hiába szedtük le, már késő volt, és sajna elpusztultak.
Most 1 párom sincs ebből a fajtából, de szeretnék venni.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 24, 20:41 
Sziasztok!
Hozzám jöhet bárki, az én kis Katalinom most is elereszt néha egy-egy kiáltást. Valószínű sokat számítanak az egyedi különbségek, de arra gondoltam, hogy talán az ellentmondó tapasztalatainknak az az alapja, hogy az én madaram és a testvére (akit kiutáltak a panelből) egyedül vannak/voltak, míg Conure-nál párban. Talán egymás közt elcsicseregve nem jut ezsükbe kiáltani. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 22, 22:03 
Hát igen.... Igazából lehet, madara válogatja, de lehet, hogy a gazdák mások. Az egyiknek a katalin "zaja" már rég kellemetlen, másnak meg csak halk csicsergés. Attól is függ, ki milyen zajhoz van szokva, ha eddig csak a zebra pinty pötyögését hallgatta az ember, akkor jó ,hogy zajos madár a katalin :lol:

Ha valakit komolyan érdekel a dolog, elmehet egy tenyésztőhöz meghallgatni a hangját:)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 22, 20:19 
na akkor itt kezdődnek a gondok. :D egymásnak ellentmondó hozzászólások/tapasztalatok...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 18:46 
Nekem volt egy pár katalinom fél éven keresztül, de halk csicsergésen kivül mást nem hallottam tőlük. Én csak ajánlani tudom őket, náluk barátságosabb madarakat el sem tudok képzelni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 23:18
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Debrecen - Budapest
   
Hozzászólás 2008 jún. 20, 11:59 
daniduke írta:
Nah, erre nem gondoltam. Én mindenhol azt olvastam, hogy nagyon csöndes madár, sőt a gazdik is ezt állították...........


Igen, én is szinte csak ilyet hallottam. De gondoltam inkább utánajárok a dolognak. Sajnos akkor így le kell mondanom Katikáról...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 19:39 
Nah, erre nem gondoltam. Én mindenhol azt olvastam, hogy nagyon csöndes madár, sőt a gazdik is ezt állították...........

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO