Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 109  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 5, 19:59
Hozzászólások: 47
Valódi név: Szabó Boglárka
   
Hozzászólás 2014 ápr. 25, 17:28 
Sziasztok!

Az idei második kelés!


http://kepfeltoltes.hu/view/140425/100_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140425/100_ ... es.hu_.jpg


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2014 ápr. 24, 11:39 
Szia!

Lágyat most is kapnak, tojást is, almát, zöldet is, stb..eszik is ügyesen. :-)
Türelmes vagyok, várok, mást aligha tehetek! :-)
De azért reménykedem, hátha... :-)

Köszi!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 24, 11:32 
Üdv.Sajnos ez nem biztos jele a költés kezdésének.Türelemmel kell lenned,várni kell ha szerencséd van letojik,ha nem akkor vedd le az odut.Ezután adj böséges lágyeleséget,ha tudsz és megeszik lisztkukacot.Szerintem megjön az eredmény.

Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2014 ápr. 24, 11:25 
Sziasztok!

Kati párom igen jól érzi magát, szeretik egymást, megy a közös oda-vissza tollászkodás, a hím etet is a tojót, ezzel nincs baj. Van nekik egy odú fent, a tojó már jó pár hete szinte egész nap bent van. Van bent neki kevés forgács, sürög-forog bent, hallom, hogy folyton kapirgál?, gondolom helyezkedik!? A kérdésem az, hogy ez jelentheti, hogy tojni készül, vagy csak egyszerűen jó ott bent neki!? :-) Mennyi idő múlva tojhat, ha elkezd odúzni esetleg? vagy ez nagyon változó? Pározni még nem láttam őket, de lehet az odúban történik, mert a him is néha bemegy az odúba kis időre... :oops:

Köszi

Timi

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 25, 16:22
Hozzászólások: 1
Valódi név: Vaszilkó István
   
Hozzászólás 2014 márc. 25, 16:25 
Sziasztok!

Katalin papagájt szeretnék vásárolni, tud valaki segíteni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2014 márc. 23, 19:00 
Szerintem a legjobb választás az a madár, amit fiókakorában sokat kivettek, sokat volt kézben, de a szülők nevelték fel. Egy ilyen madár nagyon (ugyanolyan mintha kézzel nevelték volna) szelíd lehet, de ugyanakkor mindent megtanult ami a (madarak közti) társas élethez kell, kedvencnek és tenyészmadárnak egyaránt kiváló. Az én madárkám is így lett ilyen szelíd.
A katalinok különben híresen bizalmas madárkák, könnyen szelídülnek (báár, az első katalinom egy egy éves hím, bár fél évig egyedül volt, sosem lett olyan szelíd, hogy a kezemre rámenjen.)
Az egyszem madárkám 70x70x40 es kalitban lakik, de ő nagyon sokat van szabadon a lakásban. Nemsoká kap majd egy sokkal nagyobb szekrényt.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 23, 0:50 
Zokk, Pulipinty, köszönöm Nektek is. Pulipinty, gyönyörűek a kicsik (is), gratulálok! Múlt héten végigolvastam a topikot, láttam, mi minden történt, mire összejött a szaporulat, szóval dupla gratula.
Arról van tapasztalatotok, hogy a kézzel nevelt papagájok ugyanannyira alkalmasak-e a későbbiekben tenyésztésre, fiókanevelésre, mint a szülők által felneveltek? Én inkább a szülők által nevelttel szimpatizálok, de egyelőre kézzel nevelteket találtam.
És még egy kérdés: Ti mekkora kalitkában tartjátok a Katalinjaitokat?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2014 márc. 22, 23:06 
A békés kis Katalinok hárpiává változnak költés időszakban... több méteres körzetben védik az odút. Én sem tennék be többet egy helyre... még ha látszólag jól el is vannak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 márc. 22, 22:31 
Üdv Pamu!
Nálam kalitkában vannak, és amikor 2 páram volt akkor 2 külön kalitában lakta, csak kiskorukban voltak együtt. Valahol ebben a fórumban évekkel ezelőtt volt szó már arról, hogy hogyan lehet, vag ylehet-e kolóniában tartani őket, nekem úgy rémlik, hogy nem, de nem vagyok benne biztos.

Itt pedig a mai reggeli a kölköknek:
(A vaku kicsit szétcsapta a színeket, de balról egy sötétzöld, utána egy olíva, türkiz, szürkeszárnyú kobalt és kobalt.)
Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 22, 21:57 
Szia, köszönöm a hozzászólásodat. Nálad mekkora helyen vannak?
Nem más papagájt akartunk, hanem ekkora hely áll rendelkezésre alap szempontjából, és gondoltam, inkább legyen ugyanolyan alappal magas kalitka, mint fele-harmadakkora fektetett téglatest. Ugyanez a méret fektetve sajnos nem férne el a jelenlegi körülmények között, és a párom jóindulatával sem akarok visszaélni, hogy ripsz-ropsz berendezem a lakását madárháznak. (Majd ha pár hónap után is ki lesz velük békülve, terjeszkedünk. :mrgreen: )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 márc. 21, 21:45 
Szia!
Ha jól értem más papagájt akartatok bele tenni.Nos a méretek nem ideálisak,gondolom nem lehet lefektetni (?).
Attól függ mit szeretnél.Ha nem akarod őket pároztatni akkor két pár talán el fér benne,de lehetnek azért balhék.
Az ideális egy pár lenne (én ezt javasolnám)és akkor esetleg,ha a nemek is stimmelnek,akkor fiókák is lehetnek.
Tudod sokan azt gondolják az állatkereskedésekben látható kalitok után,hogy több párt is be lehet tenni egy ekkora helyre. :?
Tapasztaltam én is,hogy bár kedves kis madarak,azért rendesen össze tudnak verekedni,nálam is ketté lett választva a röpde.Néha még így is acsarkodnak egymásra,de legalább köztük van a háló.Ha le lehetne rekeszteni és a 180-at ketté bontanád lefektetve,abba úgy már két pár simán ellenne. :bom:
Madárka ügyben itt a fórumon nyugodtan érdeklődj! :alien:

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 10:06 
Sziasztok, a párommal fontolgatjuk néhány Kati beszerzését, ezügyben kérném a segítségeteket. Egy 180 cm magas, 70 x 100 cm-es alapú kalitkába keresünk lakókat, tervezzük őket röptetni is. Ekkora helyre mi az optimális állomány? (A párom eredetileg nagy, színes papagájt szeretett volna, jó lenne, ha ki tudnám engesztelni több kicsi színessel.)
A másik sarkalatos kérdés, hogy fiatal madarakat szeretnénk megbízható helyről, tudtok tenyésztőt ajánlani? (Látom, hogy többeteknél van szaporulat.) Budapest környéke előnyben, sajnos nem biztos, hogy a monori börzére eljutunk, bár rajta vagyok az ügyön.
A segítségeteket előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 23:49 
Sötétzöldek? Aranyosak! :)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 23:21 
Elektra írta:
Ti hogy tudtok képeket feltölteni? Nekem nem engedi, tegnap is próbáltam, de nem megy. 400kb nincs kisebb képem róluk :(


Warhawk írta:
Képfeltöltéshez egy kis segítség:

Klikkelj a Kép feltöltése a hozzászóláshoz-ra. Ez a szövegbox alatt van ahol a hozzászólásodat írod. Töltsd fel a képet, jelöld meg a családbarát tartalmat. A kép feltöltése után automatikusan beilleszti a hozzászólásba a megfelelő kódot, azt szerkeszteni már nem kell.


A csatolmányként való feltöltésben meg sajnos némi megszorításokat kel eszközölnünk, ugyanis a tárhelyünk kapacitása véges...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 7, 17:03
Hozzászólások: 29
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 23:07 
Ők azok :D Még kis félősök, nem nagyon mutatkoznak a legfelső ülőrúdon kívül.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=251930898319176&set=pb.100005068031382.-2207520000.1394831095.&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=253589931486606&set=pb.100005068031382.-2207520000.1394831095.&type=3&theater


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 14:43 
Na végre eltaláltam akkor valamit.Akkor teljesült az álmod.Megtartod?

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 22:13 
Az én képeim a fészbukon vannak, és csak a linkjét teszem be ide. De egy halom ilyen képtároló van, ingyenesek, és onnan a linkjét beszúrod, a szerkesztésben ott van az IMG gomb, azt alkalmazd ééééés hajrá! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 7, 17:03
Hozzászólások: 29
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 20:31 
Ti hogy tudtok képeket feltölteni? Nekem nem engedi, tegnap is próbáltam, de nem megy. 400kb nincs kisebb képem róluk :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 15:24 
Az egyik zöld sötétzöld, a másik zöld olíva, vagy olajzöldnek is mondják. :)
Itt az egyiknek az eleje, a másiknak a vége látszik. :)

Kép

Itten meg olajka: (A háttérben a sötétzöld akar épp fejre esni, de nem sikerült neki. A vaku miatt tűnik világoszöldnek.)

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 15:19 
Pulipinty gratulálok,ezek nagyon aranyosak lettek!A zölded nem oliv?Vagy csak szürkeszárnyú?(A színmeghatáozás még nem megy.) :roll:

_________________
Üdv: Mónika


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 109  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 6:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO