Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 ápr. 6, 12:33 
képek az állatkerti vörössapkásokról


Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 12:03 
azt szeretnem megtudni - mennyi ideig szaporodokepes egy ilyen vorossapkas par . termeszetesen tudom , hogy erre nem lehet egy pontos valaszt kapni de kb . gondolok itt arra , hogy vegul is rokon a laposfarkuakkal , rozellakkal , pennantokkal , lehet ebben mar van valakinek konkret tapasztalata .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 nov. 3, 22:27 
na , nekem szepen kiszinesedett a nyaron vasarolt Vörössapkásom es minden jel szerint sajnos ez is him - ugyhogy en mar most feliratkozom vevokent a varolistara , ( ha valaki olvassa ) egy fiatal Vörössapkás tojora .


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 21:31 
zolikvar írta:
koszi a felvilagositast . szerintem mar azert is nagyon fontos tudnunk egymasrol , marmint hogy kinek van ilyen madara , hogy esetleg verfrissites vegett tudjuk hol talalhatunk . En feregtelenitest egyszer vegeztem Vermizol 10 a tablettanak az egy nyolcadat kellett volna beadnom minden madarnak , na ezt kivitelezhetetlennek gondoltam , vegul is ugy oldottam meg , hogy megharomszoroztam az adagot ( 3x 1/8 x papagajok szama ) osszetortem , porcukorral elkevertem es nedvesitett magokra raszortam , s azt adtam nekik oda enni . azert mertem igy tenni mert utannaolvastam es tudtam hogy a 4-5szoros tuladagolasnak sincs kulonosebb veszelye s godoltam kb harmada ha bejut igy a szervezetukbe . van ennek mas modszere is esetleg ?

Féregtelenítés: én így csinálom.
Természetesen nem ez a módszer a tuti, nekem ez alakult ki.
Abban az esetben ha a kezemben van a madár (éppen most hoztam, esetleg fiókái vannak stb) CEVANEC- et csöppentek a nyakbőrére egy cseppet 7-napmúlva vagy megint CEVAMEC ha nem akarom megfogni akkor az ivóvizébe cseppentek SH- LEVABIRD-et 2 cseppet. A CAVAMEC nem használható vízbe mert olajos, az SH LEVABIRD meg a vízbe való.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 21:06 
koszi a felvilagositast . szerintem mar azert is nagyon fontos tudnunk egymasrol , marmint hogy kinek van ilyen madara , hogy esetleg verfrissites vegett tudjuk hol talalhatunk . En feregtelenitest egyszer vegeztem Vermizol 10 a tablettanak az egy nyolcadat kellett volna beadnom minden madarnak , na ezt kivitelezhetetlennek gondoltam , vegul is ugy oldottam meg , hogy megharomszoroztam az adagot ( 3x 1/8 x papagajok szama ) osszetortem , porcukorral elkevertem es nedvesitett magokra raszortam , s azt adtam nekik oda enni . azert mertem igy tenni mert utannaolvastam es tudtam hogy a 4-5szoros tuladagolasnak sincs kulonosebb veszelye s godoltam kb harmada ha bejut igy a szervezetukbe . van ennek mas modszere is esetleg ?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 20:52 
Szervusztok.
Előre bocsátom, hogy amit most itt leírok az 90-95%-ban a Dr Romhányi Attila által írt könyv alapján (ból) írom (Papagájkedvelők Kézikönyve). A fentmaradó 5-10% a saját tapasztalatom.
Hét éve tartok Vörössapkás papagájt jelenleg egy párom van-volt amikor kétpár volt. A Platycercus-okkal közeli rokonságban álló papagájok. Egyetlen faj tartozik ide a Vörössapkás papagáj ( Purpureicephalus spurius)-Rotkappensittich. Odakell figyelni mert féreg érzékenyek-3 havonként féregtelenítés. 14-18 hónapos korukra szinesednek ki ekkor már tisztán látszik a nemek közötti különbség. Nállam 3 éves korukban költöttek először, 5 tojás 4 fiók és ebből 1 tojó-3 hím lett, később is a tojók aránya ilen rossz volt.
Hossza 36cm, homloka, fejeteteje és tarkójának jelentős része karmazsin vörös,nyaka sárga enyhén zöldes árnyalattal. Begye-hasa violakék, farkfedői, lágyéka vörös. Szárnya 16 cm hosszú, farka 18-21 cm. Írisze sötétbarna, csőre 2,2 cm hosszú szürkés két kávája között hézag látható.
A tojó szinei halványabbak, feje tetején számos zöldtoll is látható ( már a kiszinesedés után). Begye, hasa zöldeskék. A fiatalok fejeteteje sötétzöld ( 14-18 hónapos korukig).
Élőhelye: Délnyugat-Ausztrália, Perth környéke és a Moore folyótol délre.
Alfaja: nincs
Életmódja: Eucalyptus erdők és az azokat övező megművelt területek, vízközelben.
Tápláléka: magvak, gyümölcsök, rovarok, nektár, pollen.
Fészekalja. 4-7 tojás-kotlási idő 20 nap, kirepülési idő 5 hét, fiókák néhány hónapig családi kötelékben maradnak.
Tartása: Tágas voliert igényel ( nállam 4m hosszú,2,5m magas, 0,70m széles.) Nállam nem fagymentes helyen de zárt épületben minden gond nélkül telelnek, 30cm belső átmérőjű és 40cm belső magasságú rönkoduban költenek és nem ferde oduban. A fiókák 45-50 napos korukra önállóak.
Lehet, hogy másoknak más a tapasztaltuk ezzel a madárral, ez nem gond tegye-tegyék közzé.
De ne a véleményüket főleg ha nincs és eddig nem is volt ilyen madaruk.
Tisztelettel: Czinege István

Tojó:
Kép
Hím:
Kép

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára madár 2012 okt. 26, 21:13-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 17, 15:15
Hozzászólások: 9
Valódi név: Szabó Zoltán
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 18:45 
Csoda szép papagáj !!!

grat hozzájuk, és nam csak te olvasnál szívesen eről a fajrol.
Remélem valaki csak meg halgatja az "imáinkat" és ír valamit rólluk. :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 okt. 1, 13:16 
Errol a madarrol nagyon keves info van a forumon , pedig biztosan vannak itt olyanok akik tenyesztenek , vagy legalabbis tudnak valamit rola . Nekem is van 2 fiatal peldanyom , az egyikrol teszek ide egy kepet
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO