Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 ápr. 12, 21:56
Hozzászólások: 2
Valódi név: Arany Péter
   
Hozzászólás 2015 ápr. 2, 17:24 
Üdv mindenkinek!!!:)
Lóri tenyésztőket keresek!!
Amit én tartok: hegyi lóri , szivárvány lóri , vörös lóri , zöldfarkú lóri!!

_________________
Arany Péter


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 feb. 22, 12:46 
j.anna írta:
Nem ismertek szivárványos lóri tenyésztőt?

Sajnos akit ismertem már nem foglalkozik velük... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 feb. 20, 21:50
Hozzászólások: 1
Valódi név: janik anna
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 17:02 
Nem ismertek szivárványos lóri tenyésztőt?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 24, 12:56 

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 14:00 
adam92 írta:
imihb írta:
Sziasztok!
Egy is segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egyik ismerősöm,szeretne nekem adni egy kölyök szivárványos lórit,amely már önállóan táplálkozik.
Több helyen olvasom,hogy virág nektárakkal táplálkozik stb hasonló.Ezen kívűl mit eszik még meg a madárka?Jelenleg vannak Kissándorok,Nagysándorok,Kecskék stb apróságok,a nekik szánt kaja ezek szerint nem egyezik meg a lóriéval.
Másik,hogy olvastam egyik helyen hogy cites 2 csoportba sorolják,ez mit jelentene?Azt,hogy cites papir szükséges a tartásához?
Harmad,de nem utolsó sorban,azt kérdezném,hogy mennyit ér egy ilyen madárka nagyjából,már csak,hogy tudjam,milyen értékben gondolkodjak,ingyért csak nem kívánhatom senkitől sem.
Segítségeteket előre is köszönöm!

A lórik táplálásához tudsz venni külön lóri tápot és tudsz csinálni nekik te is otthon különböző lóri étkeket. Van a neten többfelé recept. Mehet nekik persze még a gyümölcs és lágyeleség. Kicsit macerás a táplálásuk, szóval jól gondold meg belevágsz-e. Ja és a székletük a kaja miatt elég híg erre készülj fel. Valamint elég malac módon esznek. Ha jól tudom nem kell hozzájuk papír és az áruk legutoljára amikor láttam olyan 35-40 ezer körül mozgott. Nem tudom most mennyi lehet.

Köszönöm a segítségedet,mindenképpen átgondolom a dolgot akkor. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 13:49 
imihb írta:
Sziasztok!
Egy is segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egyik ismerősöm,szeretne nekem adni egy kölyök szivárványos lórit,amely már önállóan táplálkozik.
Több helyen olvasom,hogy virág nektárakkal táplálkozik stb hasonló.Ezen kívűl mit eszik még meg a madárka?Jelenleg vannak Kissándorok,Nagysándorok,Kecskék stb apróságok,a nekik szánt kaja ezek szerint nem egyezik meg a lóriéval.
Másik,hogy olvastam egyik helyen hogy cites 2 csoportba sorolják,ez mit jelentene?Azt,hogy cites papir szükséges a tartásához?
Harmad,de nem utolsó sorban,azt kérdezném,hogy mennyit ér egy ilyen madárka nagyjából,már csak,hogy tudjam,milyen értékben gondolkodjak,ingyért csak nem kívánhatom senkitől sem.
Segítségeteket előre is köszönöm!

A lórik táplálásához tudsz venni külön lóri tápot és tudsz csinálni nekik te is otthon különböző lóri étkeket. Van a neten többfelé recept. Mehet nekik persze még a gyümölcs és lágyeleség. Kicsit macerás a táplálásuk, szóval jól gondold meg belevágsz-e. Ja és a székletük a kaja miatt elég híg erre készülj fel. Valamint elég malac módon esznek. Ha jól tudom nem kell hozzájuk papír és az áruk legutoljára amikor láttam olyan 35-40 ezer körül mozgott. Nem tudom most mennyi lehet.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 13:38 
Sziasztok!
Egy is segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egyik ismerősöm,szeretne nekem adni egy kölyök szivárványos lórit,amely már önállóan táplálkozik.
Több helyen olvasom,hogy virág nektárakkal táplálkozik stb hasonló.Ezen kívűl mit eszik még meg a madárka?Jelenleg vannak Kissándorok,Nagysándorok,Kecskék stb apróságok,a nekik szánt kaja ezek szerint nem egyezik meg a lóriéval.
Másik,hogy olvastam egyik helyen hogy cites 2 csoportba sorolják,ez mit jelentene?Azt,hogy cites papir szükséges a tartásához?
Harmad,de nem utolsó sorban,azt kérdezném,hogy mennyit ér egy ilyen madárka nagyjából,már csak,hogy tudjam,milyen értékben gondolkodjak,ingyért csak nem kívánhatom senkitől sem.
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 szept. 5, 16:18 
Angéla1982 írta:
Egyelőre 1 madarat szeretnénk, későbbiekben hozzá egy párt is. Mekkora kalitkára van szüksége a madárnak?

Olyan hiba nincs, hogy elméreteznéd és túl nagyra sikerülne. ;) Szóval amekkorát csak tudsz (te ismered a lehetőségeket), lehetőleg jó nagyot, minél nagyobbat.

Angéla1982 írta:
Illetve ha párt kap, esetleg nem sínyli meg a nagyobb kalitkára váltást?

Nem, az sosem szokott baj lenni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 5, 15:34
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kerekes Angéla
   
Hozzászólás 2012 szept. 5, 15:41 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy kérdésben!
Most szeretnénk szivárványos lórit venni ( korábban már volt nekem ilyen madárkám ) de nem tudunk a ketrec méretében dűlöre jutni. Egyelőre 1 madarat szeretnénk, későbbiekben hozzá egy párt is. Mekkora kalitkára van szüksége a madárnak?
Illetve ha párt kap, esetleg nem sínyli meg a nagyobb kalitkára váltást?

Segítségeteket előre is köszönöm,

Angéla


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 14:37 
Monoron meg vettük első szivárvány lóri párunkat. :) Mit tegyek az odúba nekik??


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 máj. 29, 9:47 
debi írta:
Jól vettem le a témát itt szoba tisztaságra tanítja a lórit?! :shock:

Pottyosan.... azaz pontosan.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 20, 19:20
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
   
Hozzászólás 2012 máj. 29, 8:51 
Jól vettem le a témát itt szoba tisztaságra tanítja a lórit?! :shock:



A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 máj. 29, 9:46-kor.
Videó beágyazása a hozzászólásba.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 25, 18:47 
Viki írta:
Szerintetek ez azt jelenti, hogy el fogják fogadni egymást? És egyáltalán jól csinálom? És mikor jön el az a pont, mikor áttehetőm őket a kis kalitkákból a röpdébe?

Teljesen jól csinálod, csak kitartás kérdése az egész. Ha ennyire jól elvannak egymás közelében, akkor talán a végén jobban is összeszoknak, de ezt nehéz lenne előre megjósolni. Ez hetek kérdése, nem dől el napok alatt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 márc. 25, 16:52 
Sziasztok!

Hát sikerült szereznem a madárkám mellé egy másik Lórit. Aki esetleg nem ismeri a problémámat, amiatt leírnám, hogy van egy Lórim, 7. éve és szerettem volna neki egy játszópajtást. Meg is jött a madárka Érdről, és hát két kisebb kalitkába tettem őket, egymás mellé. Napjában többször kiengedem őket, hogy szokják egymást. Az új madárka, olyan 4-5 év körüli hím (állítólag), és nagyon kezes. (és egy igazi dumagép)
Az enyém 7 éves és az is kéz szelíd.
Most van itt az új madár az ötödik napja, és mikor kijönnek akkor egymással szemben ülnek a kalitka tetején, és ott tollászkodnak.
Az enyém, mikor próbált közeledni a kisebb felé, akkor az ráripakodott, és szétreppentek. Aztán újra vissza, a kalitka tetejére, egymással szemben.
Ma már közösen (hát inkább csak a kicsi) fürödtek és utána megint csak vita nélkül közösen tollászkodtak.

Szerintetek ez azt jelenti, hogy el fogják fogadni egymást?
És egyáltalán jól csinálom?
És mikor jön el az a pont, mikor áttehetőm őket a kis kalitkákból a röpdébe?

Ha tudnátok valami jó kis tanácsot adni, hogy hogy lehet összeszoktatni, és összebarátkoztatni két szivárványos lórit, azt megköszönném.

Ja, és csatolok pár képet, hogy lássátok, hogy hogy ülnek!
Meg az utolsónak az új Lóriról is egy portrét :-)

Köszönöm szépen előre is mindenkinek a segítséget!


Üdvözlettel:
Szamuelcsik Viki
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 17, 21:54 
debi írta:
Sajnos csak így tudom betenni a "tojás harcot"

Valószínűleg tojó és a kotlási ingert beindította nála a "tojásnak látszó objektum" látványa.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 17, 21:53 
Viki írta:
És, ha azt tanácsolnátok, hogy szerezzek be mellé egy párt, akkor nem tudnátok ajánlani valakit Budapest környékéről, aki megbízható és érti a dolgát?

Máté Józsinak voltak lóriai, de nem tudom megvannak-e még. Ugyanakkor ha 7 éve nálad él már és azóta egyedül van, akkor sajnos jó esélye van annak, hogy nem fogja az új madarat elfogadni. Persze ezt előre nem lehet tudni.

Viki írta:
(most a röpde szót röpdének vagy ahogy a helyesírási progi mondja röptének kell írni?) (de ciki)

Röpde. Csak nem ismeri, illetve félre ismeri a helyesírás ellenőrző algoritmus. "Tanítsd meg neki" és utána csendben lesz. :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 20, 19:20
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
   
Hozzászólás 2012 márc. 17, 18:45 


Sajnos csak így tudom betenni a "tojás harcot"

Nem tudom milyen idős mert mindenki túladott rajta, így az eredeti gazdit nem ismerjük. Valamikor talán Oszkárnak hívták de nálunk csak Lóri.
Amúgy szófogadó "kezes" már amikor nem akaratos magának való. Mert persze nem lehet folyton irányítani.
A banán pépet nem igazán szereti a narancsot, citromot annál inkább de a naspolya a nagy kedvence.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 márc. 17, 21:46-kor.
Videó beillesztése


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 márc. 17, 18:40 
Aki nem olvasta az előző levelemet, annak szeretném mondani, hogy a madár idén, hetedik (7.) éve van nálam!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 10, 19:25
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szamuelcsik Viktória
   
Hozzászólás 2012 márc. 17, 18:38 
Sziasztok!

Újra kérdeznék, hátha tudtok segíteni!
Szóval én voltam, az aki kérdezősködött,hogy hogy lehet megállapítani a madarának a nemét.
Nah, szóval az enyémről beigazolódott a sejtésem, hogy tojó.
Igazából, most azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek, keressek-e számára egy játszópajtást, vagy ne? Mennyi az esélye, hogy elfogad, egy másik madarat?
Igazából vannak itthon törpéim, igaz azok bent a szobai röpdébe, és mikor most keltek ki kismadarak, akkor mikor már madár formájuk volt, akkor persze, hogy nem bírtam ki, hogy ne vegyem ki őket, és akkor mutattam a kicsiket a lórinak, és csak a nyelvét nyújtogatta felé. Nem mutatott agressziót. Sem a röpdébe lévő madaraimmal szemben. Van mikor a röpdéjük tetejére ül, és ott tollászkodik, azok meg alulról csipkedik a lábát finoman és akkor sem agresszív.
És kijön a kutyákkal meg a tengeri malackával is kijött :-)
És, ha azt tanácsolnátok, hogy szerezzek be mellé egy párt, akkor nem tudnátok ajánlani valakit Budapest környékéről, aki megbízható és érti a dolgát?

(most a röpde szót röpdének vagy ahogy a helyesírási progi mondja röptének kell írni?) (de ciki)

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Üdv.:
Szamuelcsik Viki
mellékelek pár képet a bolondomról :-D

Sziasztok!
Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 16, 11:53 
debi írta:
Pár hete családtagunk lett ,egy szivárványos lóri. Még eddig nem volt lágy evő madarunk így most tanulgatunk. :roll: :lol:

Gratulálok az új családtaghoz :) Milyen idős?

debi írta:
Kell nekik csőr koptatót / szépia/ tenni be? Jobban mondva nem baj ha tettünk neki be?

Nyugodtan maradhat bent.

debi írta:
Melyek azok a növények amiket kerülni kell?

Szobanövények többségével jobb vigyázni. Mivel a lórik virágnektárt esznek, ha pollenben gazdag szobanövényetek lesz, biztos meg akarják kóstolni a virágát. Mondjuk a liliomfélékkel vigyázzatok...

debi írta:
Van egy kindertojás doboza amiben a játékok vannak ,azt nagyon szereti,de szerintem tojásnak nézi mert mindig tolja maga alá ,hogy rá üljön. A lóriknál ki ül a tojásokon ? :drunken:

Szerintem adjatok valami mást neki, mert egy ilyen nagy "tojás" egy szuperinger és beindítja nála a kotlási ösztönt (lehet, hogy tojó?)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO