Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 19, 23:04 
Sziasztok!Ti milyen vitamint adtok a Lóriknak?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 12, 21:04 
Kedves Zsuzsa!
El vagy tűnve. Csak nincs valami baj?
Hogy vannak a fiatalok?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 10, 11:46 
Szia!
Én is szerettem volna menni, de sajnos nem jött össze.
A vásárlási átlagot én sem javítottam volna, mert nekem már megvan a kismadaram. Ma egy hetes és két napos.:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 21:50 
Hali,

tegnap Monoron láttam szép szivárvány lórikat.
Sokan megcsodálták őket, de nem kelt el...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 7, 9:27 
Szia Zsuzsa!
Nem gond. Majd elmeséled, én meg majd irigykedem, hogy milyen sok szép madarat láttál.:) Legközelebb hátha összejön.
Megtaláltad az e-mailem? Végülis nem volt benne semmi fontos, csak az, hogy lefoglaltam a madárkát és valószínűleg attól lesz, akitől Paki is.
Most kalitka után vadászok.:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 6, 20:59 
Szia Ági !
Én biztosan kocsival megyek, csak azt nem tudom, hogy Tápióbicskéről vagy Pestről. Az e-mailt még nem olvastam el, de megkeresem.
Még írok
Zsuzsi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 6, 10:12 
Szia Zsuzsa!
Írtam tegnap este e-mailt.
A vasárnapot illetően annyi a változás, hogy én el tudnék menni a bőrzére, csak a párom, aki a sofőr lenne, ő dolgozni fog. Tehát ha esetleg te kocsival mész és meg tudnánk beszélni és nem lennék nagy teher, veled szívesen elmennék.:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 20:36 
Szia kicsi Ági!
Olyan édes vagy, a leveledet olvasva, még a szemem is könnyes lett.
Elmondod nekem, kitől akarod venni a madárkát? Nem az Erikától Portelekről? Paki is onnét van.
Ma beszéltem telefonon Dömök Gáborral, Ő is nagy tenyésztő. Itt is irt már levelet, amit lejebb olvashatsz. Ő mondta, hogy ők is holnap várnak születést. Azért vagyok izgalomban, mert Paki is ül egy sarokban, mintha Ő is anyaságra készülne. Pont most rendeltem neki keltető odut.
Gábor azt mondta, kb 2 hétig eteti a mama a fiókát, (ha nem, eteted Te 2 óránként, előbb szemcseppentővel, majd injekciós tűvel, vagy kanállal.)
Ezért javaslom, akkor kérd el, amikor már nincs inkubátorban.
De ezt még megbeszéljük.
Azt szeretném, ha vasárnap találkoznánk a börzén. Addig szerintem ne dönts véglegesen, csak annyiban hogy akarod.
Írj egy e-mail címet légyszi.
Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 5, 12:02 
Szia Zsuzsa!
Hát nálunk is zajlottak tegnap az események, majd mesélem, de előbb leírom ezt az atkafertőzés dolgot.
Szóval az én Picurkámnak már elég erős volt a fertőzése, valószínűleg a vadmadarakkal való találkozás során fertőződött meg (lakásban tartott madárnál ritkán fordul elő). A csőre olyan volt, mint a (csúnya hasonlat) gombás köröm, meg volt vastagodva kicsit és olyan barázdás volt. Az orrán (viaszhártyáján) felrakódásnak nevezett seb szerűség volt, úgyhogy majdnem benőtte az orrlyukát is, és egészen a szeméig elterjedt. Nagyon csúnya volt. A lábai is sebesek voltak és néhány lábujja csonka.
Az indexes fórumon konzultáltam egy nagytudású tenyésztővel, a képek alapján ő mondta, hogy atka. Elvittem a helyi állatorvoshoz, ő is azt mondta és egy Ivermectin nevű folyadékot adott, azt kellett hátul a nyakára csöppenteni a tollak közé és higítva ecsettel kenegetni a csőrét és a sebeket. Kb. 2 hónapig kezeltem, mire helyrejött, de mára kutya-baja.:)
Képzled, tegnap a párom "véletlenül" talált egy hirdetést, ahol fiatal szivárvány lórikat kínálnak. Több sem kellett, felhívtam. És épp van neki, az egyik most vasárnap kelt ki.
Azt tudni kell rólam, hogy én egy elég türelmetlen típus vagyok, úgyhogy egyből el kezdtem gondolkodni, hogy hogyan oldhatnám meg az elhelyezés kérdését. És nagy szerencsémre a párom is "támogatja" az ötletet, pedig ő rá nem vall az ilyesmi. De hát úgy látszik, hogy ő is beleszeretett ezekbe a madarakba.:)
Szóval a mai napot adtam magamnak gondolkodni, aztán holnap felhívom a nőt. Bár szerintem teljesen mindegy, hogy meddig gondolkodnék, mert úgy is ugyanaz lenne az eredmény. Szeretném azt a kismadarat!!! : :47:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 21:52 
Szia Ági, jó estét Neked!
Képzeld el, tegnap este ezek a kis francvirágok olyan cirkuszt csináltak, hogy külön tettem Őket.
Ma egy kis konyha, hol külön, hol együtt, most úgy tűnik ismét dúl a béke.
Sajnos egész nap nem voltam itthon, mert tegnap ellopták a pénztárcámat a papírjaimmal együtt, és a rendőrséget jártam meg a bankokat.
Ennek ellenére nem csináltak nagy ramazurit.
Az, hogy itt bölcsködöm,hogy meddig taníthatóak, mind olvastam az interneten, nem tapasztalat.
A Te kis csibécskédről pedig olyanokat írtál, amiről még én nem hallottam semmit. Mi az az atkafertőzés? Ez számomra az atkáig ismert. Hogy néz ki, és vajon hogy lehet felismerni, mi a további kára a madárnak, mivel lehet kezelni stb.
Egyébként én Kőbányán lakom, nem tudom Te merre dolgozol?
Én mindenképpen szeretnék menni a börzére, (hacsak nem betegszem le mert úgy tűnik, bujkál bennem ez a megfázás)
De addig még írok Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 9:37 
Kedves Zsuzsa!
Ne haragudj, úgy látszik neveletlen vagyok, pedig 28 éves fejjel lehetnék egy kicsit udvariasabb is. :)
Szóval 28 éves lány/nő vagyok, 2 éve férjnél, most építkezünk Felsőpakonyon (Bp-től nem túl messze, jelenleg is itt élek) és ha kész lesz a házikónk, akkor szeretnék majd egy lórit.
Bp-en dolgozom, és hát őszintén megmondom, nagyon örülnék, ha személyesen láthatnám Pakiékat.
Azt nem is tudtam, hogy csak addig taníthatók beszédre, még nem ivarérettek. A játékkal nem lesz gond, nagyon sok időt szeretnék vele tölteni.
Most van két hullámosom. Az egyik 2007 karácsonyán a kertünkben lévő fán ücsörgött, én meg nagy állatbarátként nem hagyhattam ott, úgyhogy némi kergetőzés és csalogatás után sikerült befogni. Pár nap múlva kiderült, hogy nagyon csúnyán atkafertőzött volt a csőre, viaszhártyája és a lábai. Abból kikezelgettem és mikor leestek a hegek a viaszhártyájáról, akkor valószínűsítettük, hogy ő egy tojó. És akkor kapott egy párt maga mellé, mert sajnos velem nem akart barátkozni, nagyon félt. Azóta ketten vannak, imádják egymást és már tőlem sem félnek annyira.
Szóval ez a mi kis történetünk...eddig.
Üdv:
Ági


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 22:27 
Helló jó estét newsi!
Azt sem tudom fiú vagy vagy lány!
Én egy nyugdíjas korú, de még aktív nő vagyok, és mint látod Bp-en élek.
Te merre laksz? Ha nem messze, személyesen is meglátogathatod a fiatalokat.
Ma nem túl jól vannak, mert sajnos egész nap távol voltam, és -szerintem megtörtént az akció, ami Deninek nagyon jól eshetett, mert üldözi a Pakit, ezért elkülönítettem öket, de most is sóvárog a fiú a Paki után, Ő viszont hátat fordít neki.
:roll: Jó az elképzelésed, hogy előbb csak egy madár, mert az irodalom szerint a kézzel nevelt madarak beszélni is előbb tanulnak meg, ha egyedül vannak, mintha párban. Kedvesebbek, jobban hízelegnek. Ha a fiam elszundikált a fotelban, a Paki a térdére ült és akár 2 óra hosszáig is mozdulatlan maradt, hogy ne ébressze fel. A másik az, hogy beszélni tanitani addig lehet, míg nem ivarérett. Ha egyedül van sok játékot igényel, Ha párja van nem kell neki a játék.
Folyt.köv. Jó éjt! Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 3, 14:00 
Szia Zsuzsa!
Én meg örülök, hogy társra találtam a témában. :D
Az Index papagájos fórumát is rendszeresen olvasom, bár most egy kicsit leült a dolog, mert a régiek nem nagyon írnak. Ott csak egyikőjüknek van lórija, zöldfarkú lóri, de sajnos ő is ritkán ír.
És hogy van az ifjú pár? Idővel én is biztos szeretnék majd párt az enyimnek, de az elején - önző módon - ki szeretném használni, hogy csak én vagyok neki. Annyira tetszik, ahogy játszanak, jönnek-mennek. Paki is olyan kis bohóc? :)
Kár, hogy nem tudok képet feltenni. Az állatkertben készült képeket ahányszor csak megnézem, mindig gyönyörködöm bennük, olyan szépek ezek a madarak.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 2, 19:21 
:P Szia newsi !
Örülök,hogy ennyire érdekel a téma.
A keverékben nem az van, mint a lóri tápban, közel sem. Annak összetételét nem ismerem, de pillanatnyilag az általam főzött mézes kaját jobban szeretik :lol:
Szeretik a reszelt almát babapiskótával és mézzel. Sokan mondják, hogy bébiételt is adnak Paki csak a szilvásat szereti, Deni még nem kóstolta.
Szeretnek nassolni, kis tejszínhab, tejberizs, tejbegríz, sütike, csoki persze csak nagyon kis mennyiségben. (lehet azt sem szabadna, de ha más is elolvassa a levelezésünket, biztosan ad jó tanácsot, aki nálunk tapasztaltabb) :08:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 19:56 
Szia Zsuzsa!
Már régóta szeretnék elmenni ilyen madárbörzére, úgyhogy szerintem most elmegyünk.
Az a keverék, amivel etetitek őket ugyanazokat tartalmazza, mint a boltban kapható? Mert akkor érdemes így összekeverni.
A szándékaim egyébként olyannyira komolyak, hogy legszívesebben már holnap beszereznék egy lórit, de sajnos még nem tudom biztosítani neki a megfelelő körülményeket.
Írj még, ha ráérsz, olyan jó olvasni róluk.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
Hozzászólás 2009 feb. 28, 12:04 
Szia newsi!
Örülök,hogy írtál.
A szerelmesek úgy tűnik kezdenek összeszokni, de kapcsolatot még nem láttam köztük.
Mi a következő keverékkel etetjük Őket: 1 kg kukoricaliszt, 1 kg rizsliszt, 2 kg szőlőcukor, 1/2-1/2 kg sárgaborsó, köles, és szójaliszt. Ezeket az összetevőket egy nagy edényben alaposan összekeverjük, és egy fémdobozban tároljuk. (több mint fél évre elég)
Minden másnap főzöm a kaját (kb. 5 percet vesz igénybe)
egy fél literes edénybe 2 púpozott evőkanál keverék, felengedni vízzel.
Van egy pici habverőm, azzal szoktam csomómentesre keverni.
Híg főzet lesz belőle, a sűrűt nem szeretik, mert ráragad a csőrükre.
Ha elkészült, egy kanál mézet teszek bele, azonnal, hideg vízben lehűtöm, és a hűtőben tárolom.
Szobatisztaság: Paki minden reggel, miután leveszem róla a takarót, kijön a kezemre, és egy széthajtott újságpapírra végzi el a napi legnagyobb dolgát.
Azonban óhatatlan, és ezzel számolni is kell, hogy egyszer egyszer oda is
pöttyint, ahová nem kellene.
Deni, az új madár még idáig nem jutott el, mert nem lakásban, hanem voilerben volt és ott nem számítottak az ilyen dolgok.
Szeretném még mondani, hogy 03.08-án, vasárnap Monoron diszmadár börze lesz, ahol nagyon sokat lehet tanulni.
Ha szándékaid komolyak ne hagyd ki !
Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 9:57 
Szia Zsuzsa!
Nálam a szerelem a Fővárosi Állatkertben kezdődött, amikor a madárházban szabadon lévő szivárványlórik a kezemre szálltak. Utánuk olvastam egy kicsit, és a lágyevőség miatti "problémák" miatt le is mondtam róluk. Mostanában viszont jobban beleástam magam a témába és rájöttem, hogy ezek a gyönyörű madarak mennyire játékosak, barátságosak és okosak, és ehhez képest az a kis probléma nem is számít.
Szóval most már tuti, hogy lesz lórim, viszont addig minél többet szeretnék megtudni róluk. És ebben te nagyon sokat tudnál segíteni nekem.:)
Pl. hogy taníthatók-e valamilyen szinten szobatisztaságra? Nálad mit esznek a szokásos tápon kívül? Én most próbálom összegyűjteni, hogy milyen növények pollenjét és nektárját eszik természetes élőhelyükön és olyanokat szeretnék majd a kertbe ültetni, persze csak azt, ami meg is marad nálunk.
Mindenképpen kézzel neveltet szeretnék. Arról tudsz-e valamit, hogy a nemek között van-e különbség a viselkedést illetően? Mennyire jönnek ki más madarakkal? Nekem van két hullámosom és arra gondoltam, hogy ha fiatal korában hozzájuk szokik, akkor talán nem lesz gond.
Van róluk képed, videód? Lehet ide egyáltalán képet feltenni? Mindegy, szívesen megnézném őket.:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 25, 22:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: 1101. Budapest, Platán sor 19.
   
Hozzászólás 2009 feb. 26, 18:36 
Szia Newsi és Gábor01
A lórikkal kapcsolatos "szerelem" nem a véletlen műve!
Nagyon szeretetre méltó, kedves madarak, akik bizony hamar levesznek a lábadról.
Nekünk 2005. tavasza óta van egy kedves kis madarunk, Paki lány. Szivárvány lóri.
Puszit ad, hízeleg, udvarol, beszél, -néhány szót- de okosan tudja mikor, mit kell mondani. (pl. ha ki szeretne jönni a kalitkából, különböző hangnemben ismétli, hogy szeretlek)
2007. őszén ivaréretté vált, és azóta 6 x 2 tojást tojt, pár nélkül.
Febr.14-én megszaporodott a család egy gyönyörű, délceg szintén 4 éves Nyíregyházi Úrfival. Ő hegyi lóri. Deninek neveztük el, már hallgat rá.
A háztűznézőbe magunkkal vittük Pakit is. Igen élvezte az utat, az autóban, előbb a fiam vállán, majd a kormányon.
A biztonság kedvéért 2 kalitkát vittünk, de a gazda javaslatára egyben hoztuk Őket haza.
Deni nem kézzel nevelt, mint a Paki, ezért tartottunk kicsit tőle, hogy fogadják el egymást.
Szerencsére nem Paki tanulja tőle a vadságot, hanem Ő Pakitól a szelidséget.
Jelenleg a konyhában renitenskednek. A háztartási papírtörlőt tépkedik szét és fészket raknak a konyhaszekrény tetején lévő öblös köcsögbe.
Az 1-2 órás szabadság után erőszak nélkül mennek vissza a kalitkába.
Kezdetnek ennyi, de én is szívesen fogadok minden jó tanácsot, mert a
páros állapot nekem is újdonság a madaraknál.
Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 24, 10:31
Hozzászólások: 14
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 24, 10:49 
Sziasztok!
Én mostanában szerelmesedtem bele a szivárványlórikba és eltökéltem, hogy nekem is lesz, ha megépül a házunk.
Már nagyon sokat olvastam róluk, főleg a magyar honalpokon, de már az idegennyelvűekkel is barátkozom, viszont személyes tapasztalatokkal nem sokkal találkoztam.
Örülénk, ha írnátok róla, hogy milyen velük az élet. Mik a szokásaik? Mennyire játékosak? Étrendjükkel nagyjából tisztában vagyok (vagyis csak azzal, amit olvastam), de azzal kapcsolatban is szívesen fogadok tanácsokat.
És esetleg, ha arról tudnátok infót adni (főleg amelyikőtök tenyésztéssel foglalkozik), hogy kb. mennyibe kerül egy kézzel nevelt szivárványlóri? Mikor költenek? Én kb. év végefelé, vagy jövőév elején szeretnék egyet.
Előre is köszönöm a segítségeteket!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 aug. 9, 6:45
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Abony
Valódi név: Dömök Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 5, 10:58 
szia! Kérdésedre a válasz az hogy nyugodtan tehetsz mellé párt ha elfogadja akár szelidet akár vadat. Nekünk is van olyan pár aki kézzenevelt és szelid,költéskor agresszivebbek de egyépként ugyanúgy a kezünkből eszik.ha biztos tojó és hím akkor pici az esélye hogy veszekedni fognak,egy próbát mindenképpen megér.nekik is meg kell adni a lehetőséget hogy boldogok legyenek.Jó látni őket ahogy naphosszat biberészik egymást és együtt játszanak.Nekünk elpusztult az egyik szivárvány lórinknak a párja,majdnem 1 évbe telt mig lett új társa.Ahogy összeengedtük őket azonnal elkezdték egymást felmérni a fiú táncolt az új jövevénynek,s már este egymást biberészték.Majd 2 hét után a tojó eltünt az oduba,mot 2 tojáson ül.Tehát szerintem tegyél hozzá egy társat.Dr Beregi Attila phd egyetemi docens. Beregi attila@aotk.szie.hu061 4784138. 06209549793.nála betudod vizsgáltatni a madarat hogy biztosan tudd a madár nemét.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO