Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 4, 21:45 
Szia Gábor!Köszi a választ.Azt kérdezem hogy azok a madarak,most éppen a Lórik,ha kézzel neveltek,lehet-e valaha párba állitani vagy csak a vadul neveltek költenek?Mekkora esélye lehet ennek ha én a szelid és régen nem látott fajtársat madaram mellé szeretnék párt?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 aug. 9, 6:45
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Abony
Valódi név: Dömök Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 4, 13:26 
szia 10pár lórink van folyamatosan költenek. igen a kicsiket kézzelneveljük fel.nagyon vicces és játékos kis szines ördögök a lórik.enni mindent megesznek ami édes.
mindenféle kekszet babapiskótát 100%os gyümölcsleveket/kdvencük az ananászos/ fött tojást rizst tejbegrizt lekvárt rizskókot kész lóritápot és persze mindenféle gyümölcsöt és zöldséget.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 3, 15:37 
Köszi Gábor hogy jelentkeztél!Úgy elmennék Abonyba megnézni a madaraidat,de kicsit messze van Győrtől.De talán egyszer ...
Hány Lórit tartotok?Nálatok születnek és kézzel nevelitek őket?Milyen ennivalót kapnak?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 aug. 9, 6:45
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Abony
Valódi név: Dömök Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 20:24 
sziasztok! Nálunk vannak szivárvány Hegyi vörös és zöldfarku lorik.ha bármi kérdésetek van ezekkel a madarakkal kapcsolatban nyugodtan irjatok.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 20, 1:32 
Csipukámat mindig félve engedem idegenek,főleg gyerek közelébe,hátha bármiféle baleset történik.Persze félelmem hiábavaló volt mert a kismadár tudta kihez kell odamásznia.Persze hogy a kisfiú vállán kötött ki.
Innen kezdve nem volt megállás a bohóckodás és a nevetés között.Mindig volt mit fényképezni a családnak ahogy a Lóri elvarázsolta a kisfiú.Játszottak,simogatta,csodálta és elbüvölte a madár a gyereket.
Máskor is jövünk,mondta a gyerek.De az ajtóban még felhivta a figyelmemet hogy a kiwi testvérek,azaz a törpefürjek nagyon tetszettek és szerezzek neki egy párat.
Igazán kellemes másfél óra volt amit egy kisfiú lelkesedése megtöltött,láttam a csodálatot az arcán és azt a fényt a szemében amitől igazi, madarak iránt rakongó kis kamasz,ill.diszmadártenyésztő lesz-ahogy ő mondta.
Igy legyen.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 20, 1:17 
Sziasztok!
Pár napja történt hogy egyik vendégem nyolc éves kisfia hajat vágatott nálam.Egy tündéri aranyos gyerek,aki érdeklődik a madarak iránt.Sokat beszélgettünk,mert neki nimfa párja van otthon,de minden más is érdekli.
Meséltem a madaraimról és elhivtam őket az anyukájával és a tesóval együtt,nézzék meg a csurikáimat.Mikor beléptek a madárszobába,tágra nyilt a szeme és nem győzött kérdezni.A sok madárfajból szerintetek melyik tetszett neki a legjobban?Nem hiszitek de a kinai törpefürj párom.
Azért ,mert annyira hasonlit a KIWI nevezetú madárra ha mindene nagyobb lenne.Azonnal szeretett volna ő is tartani belőlük,rohant volna haza szerkeszteni apjával madárházat hogy én tüstént,mire készen lesz, szerezzek neki ilyen madarat.Miután még a többi madarat és fiókát megmutattam neki,eszébe jutott a kézszelid madaram is ,ami a lakásban van.Nem telt sok időbe és meg is láthatta,miután szépen óvatosan kiengedtem a kalitkáblól a Csiput.Lassan végig szaladt az ülőrúdon,odabújt hozzám és felugrott a vállamra.Persze előtte rendesen elvégezte a nagy plecsni elhelyezését,ami a rúd alatt van kiteritve.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 13, 0:08 
Kedves Lóri kedvelők és szimpatizánsok!
Volt egy kedves érdeklődő aki felhivott hogy tenyésztek-e Lórit. Sajnos nemmel válaszoltam ,pedig szivesen újságoltam volna azt is hogy igen,most születtek fiókák és már szépen esznek,pár hét múlva jöhetnek érte.
Mivel sajnos nem családi házban lakom,igy csak egy1 ilyen szuperhangos és hiperaktiv madárkát tarthatok a lakásomban házikedvencként.
Sokat meséltem a madaramról,remélem sikerült felkeltnem az érdeklődését a faj iránt és nemsokára itt fogunk találkozi a fórumon mint újdonsült Lóri tartó.
Szivesen venném tenyésztők bejelentkezését is ide a fórumra mert nagyon sok kérdésem lenne nekem is mindenféle témában.
Üdv.Gábor[/img][/code]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 23:11 
Gábor01 írta:
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem azokhoz akik már tartottak kézzel nevelt madarat.
Egyik madarász társam kéedezte tőlem nem akarok-e a madaramhoz fiút,mert én ugy tudom hogy a kismadaram lány.Erre nem tudom volt a válaszom,mert ösztönösen azt gondolom hogy egy kézzel nevelt madár esetleg ha párt is választ,miután összekerült a fajtabeli madárral,már vissza is vadulhat.Azaz,a fajtársa lesz a családja és nem az ember,akit eddig elfogadott és együtt élt vele.Pláne ha még sikerül is fiókát nvelni.
Nos adjatok nekem tanácsot!Ja és milyen állatorvosi vizsgálat kell ahoz hogy megálapitsuk 100%-ra hogy milyen nemü?
Üdv.Gábor

Szia Gábor!
Örülök, hogy regisztráltál, bár csak most találtalak meg itt! :D
A kézzel neveléses témára nem igazán tudok mit mondani, de a nem megállapításhoz annyit, hogy annak idején Tóth Zsigmondék csináltak DNS-meghatározást, ehhez elég volt a madár egy faroktollát kitépni és elküldeni nekik a laborba. A faroktollban lévő vér elég a nem megállapításához. Persze minél több alapanyag, annál biztosabb eredmény. Amerikában már az egzótákat is be lehet így vizsgáltatni, a kereskedésekben be lehet szerezni egy adatlapot, amelynek az egyik része egy kis felület, ahová a madár vérét kell cseppenteni, úgy hogy a karmát kicsit feljebb vágjuk mint lehetne. Ez csak egy pici seb, egy kis Betadine-nal vagy ilyesmivel észre sem veszi. Ezt a lapot aztán elpostázzák a laborba, elutalják a szükséges pénzt és a beküldött lapra előre rányomtatott kódszám alapján visszaigazolják az eredményt...
Mi sajnos még nagyon messze vagyunk ettől, ha jól tudom, a feljebb említett cég, a BirDNA is megszűnt...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 22:57 
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem azokhoz akik már tartottak kézzel nevelt madarat.
Egyik madarász társam kéedezte tőlem nem akarok-e a madaramhoz fiút,mert én ugy tudom hogy a kismadaram lány.Erre nem tudom volt a válaszom,mert ösztönösen azt gondolom hogy egy kézzel nevelt madár esetleg ha párt is választ,miután összekerült a fajtabeli madárral,már vissza is vadulhat.Azaz,a fajtársa lesz a családja és nem az ember,akit eddig elfogadott és együtt élt vele.Pláne ha még sikerül is fiókát nvelni.
Nos adjatok nekem tanácsot!Ja és milyen állatorvosi vizsgálat kell ahoz hogy megálapitsuk 100%-ra hogy milyen nemü?
Üdv.Gábor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 11, 23:32
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2008 nov. 12, 0:00 
Sziasztok!
Szeretnék új ismeretekkel bővülni a Lórikkal kapcsolatban.Kérek mindendik akinek ilyen csodálatos madár van a szive mélyén és tart is,irjon róla!
Bevallom őszintén, nekem 11 évig kutya volt a indenem,de sajnos elment az örök vadászmezőkre.Nagy hiányt éreztem utána és azóta sem fordult meg a fejemben hogy legyen másik.A nyáron Debrecemben jártam,ahol az egyik legnagyobb diszállatkereskedésben megláttam egy csodálatos,mókás kis madarat.Ősszevissza repkedett szabadon a vásárlók között és magyarázot egyfolytában.Még akkor nem is vonzott a kis madárka,de a párom beleszeretet.Az a madárka Szivárvány Lóri volt.Sajnos nagyon drágán adták,de nem nyugodtunk bele.A neten utánanéztünk és Pesten sikerült rátalálnom a számomra is kedves,imádnivaló Csipura.Akkor nem sokat tudtam róla, igy hamar,gyorsan utánanéztem ki is ő és mit is kell vele csinálni.Ez a kismadár egy igazi egyéniség.Ha nem kellene munkába mennem egész nap kinnt lenne velem és segitene mindenben.Pl.most az irásban is részt vesz,itt serénykedik az egér mellett.
Osszuk meg tapasztalatainkat egymással,adjatok tanácsokat a neveléssel ,etetéssel és minden mással kapcsolatbanÜdv.Gábor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO