Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 6, 19:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 6, 20:10 
Hello Mindenki!

Aratingát szeretnék venni(aranysapkást esetleg mitratát)lehetőleg fiatalt,és kisfiút :72: Ha valaki tud vmi infót irjon!
Köszi.

_________________
Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 26, 17:32 
Köszi a választ!

conure írta:
madaras86 írta:

A jandaya-nak télire fűtött hely szükséges?


Nem szükséges, de természetesen jobban érzik magukat. A fagymentes viszont ájánlott!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 22, 18:33 
madaras86 írta:

A jandaya-nak télire fűtött hely szükséges?


Nem szükséges, de természetesen jobban érzik magukat. A fagymentes viszont ájánlott!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 22:48 
Sziasztok!

A jandaya-nak télire fűtött hely szükséges?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 12, 12:24
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szerep
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 22:03 
email címem: sandor650111@freemail.hu és köszönöm szépen a segítséget!!

_________________
Nagy Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 20:41 
Helló

Add meg az email címedet és átküldöm az elérhetőségeket.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 12, 12:24
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szerep
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 20:29 
Sziasztok! Tudna-e neken valaki segíteni,hogy ki az a Csabi aki a jandaya madarakat hírdeti!Esetleg a telefonszámát megadni!!Köszi!

_________________
Nagy Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 21:06 
brimston írta:
Helló

Én elfogadom a véleményed, de a 30 fióka kicsit sok. Csabi vérprofi, de kb. 50-60 pártól (pontosan bevallom nem tudom) tavaly 120-140 fiókát fogott. Nagyon menő az aki kihoz 4 párból 30-at, főleg ha mondjuk az egyik pár az évben nem is hajlandó költeni. És eddig hidd el még madarat sem kellett elengednie, mert nem volt rá kereslet.


Ebben az esetben a jandayára gondoltam. Fészekalja, legalábbis nálam 4-5 tojás, és évente 2x költ (ha elszedik kézi nevelésre akár 3x is), vagyis, -hogy szépen levezessem neked- mondjuk 1 pártól két költésben 9 tojás. Négy pártól 36 !!!!!!!!! Még mindig lehet 6 ki nem kelt. Nem is olyan nagyon sok a 30, igaz? Különben azt mondtam, hogy AKÁR 30 fiókát is ki lehet hozni, vagyis a legjobb esetben. Egyébként a húsz is sok, (a képen 21 van a tavalyiakból, és már ki vannak színesedve. Mind megtartotta?) Természetesen a nagyobb zöldek csak egyszer költönek általában, és rendkivül szép eredmény a 120-140 fióka, de jelen esetben nem is erről van szó. Hidd el marha nehéz eladni 20 db jandayat (de bármi mást is) ma Magyarországon. Nem véletlenül a Csabi is külföldön hirdet. Természetesen mindenki annyi párat tart fajonként amennyit akar, de én nem látom értelmét a KÍNAI féle dömpingáru termelésnek, mert ebből nehéz jól kijönni. Vagy az árakból kell engedni, vagy az áru marad meg. Vagy rosszabb esetben mind a kettő bekövetkezik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 18:22 
Helló

Én elfogadom a véleményed, de a 30 fióka kicsit sok. Csabi vérprofi, de kb. 50-60 pártól (pontosan bevallom nem tudom) tavaly 120-140 fiókát fogott. Nagyon menő az aki kihoz 4 párból 30-at, főleg ha mondjuk az egyik pár az évben nem is hajlandó költeni. És eddig hidd el még madarat sem kellett elengednie, mert nem volt rá kereslet.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 15:25 
brimston írta:
Helló

Ezt jól máshogy nem lehet csinálni. Majd húsz faj, 2-4 pár költőmadár, plusz a tenyésztésbe állítandó fiatalok. Egyébként akár mind két kritérium is teljesül e mellett. Ritka fajokról is szó van, és a kereslet is igen nagy a közönségesebb fajok iránt.


Mint írtam volt, a ritka fajoknál ok., de az általad "közönségesebb" tartott fajnál, mint pl. jandaya, minek 4 tenyészpár? Akár 30 db fiókát ki lehet hozni 4 pártól, ami talán az egész országban évente elegendő. Itt van már december, és még mindig 16 db idei fiatalt hirdet. Előbbi évjáratról nem tudok, de lehet, hogy még az is maradt. Három hónap múlva kezdődik az új szezon, megint 20-30 fiókával, és lehet értesíteni az olasz vadász barátainkat, hogy ne csak az énekes papagájokat vigyék (meg az énekes madarakat) levesbe, hanem ezeket is. Itt nincs mutáció tenyésztés, ezek nem törpepapagájok 2-5 ezerért, amit egy kisgyerek is megtud venni, és egy kisebb kalitkában tud tartani, hanem páronként 50-70 ezerbe kerülnek, és voliert igényelnek.
Nekem legalább is ez a véleményem, őszintén remélem , hogy nincs igazam.

üdvözlettel: conure


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 12:03 
Sziasztok,

....nemcsak papagájok, hanem lovak is vannak. Aratingakat kézzel is nevel amikor én ott voltam, volt ezekből is vagy húsz darab. Egy igazi fanatikus, emellett meglepően szerény srác.

Ha nem integet, hogy merre van kicsit nehéz megtalálni. Van egy csapás a szántóföldön, amikor megérkezel úgy érzed magad, mint Alice csodaországban -füldugóval :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 11:46 
Egyébként hogy lehet egy ekkora tenyészetet nap mint nap figyelemmel kísérni. Én a 30-40 törpémet is képes vagyok órákat lesni, egy ekkora tenyészet mellett lehet mást csinálni?

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 11:43 
Hát egy ekkora tenyészetnél már elkerülhetetlen a nagy szaporulat (ha jól vannak tartva a madarak).De szerintem ez így van jól, ha nem megy a minőség rovására(láthatóan szép egészséges madarak).

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 11:15 
Helló

Ezt jól máshogy nem lehet csinálni. Majd húsz faj, 2-4 pár költőmadár, plusz a tenyésztésbe állítandó fiatalok. Egyébként akár mind két kritérium is teljesül e mellett. Ritka fajokról is szó van, és a kereslet is igen nagy a közönségesebb fajok iránt.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 10:22 
Fegyverneki Attila írta:
brimston írta:
Tavalyi fiatal jendaja papagájok egy csoportja Csabinál

Kép


Nem semmi, hibátlan madarak tömege. Ehhez csak gratulálni lehet! Mindig hiányolom a jendayokat, erre kiderül, hogy nem kevés van belőlük! Jó tudni, hogy honnan érdemes vásárolni(gondolom van eladó madár bőven).


Jelen pillanatban M. Csabi 16 db jandayat árul, ideieket, meg jópár pavuat és barnafejüt.
Én személy szerint nem értek egyet a tömeges szaporitással, ha nem ritka fajokról, vagy esetleg kereskedelem számára eladható madarakról van szó (hullámos,nimfa).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 21:25 
A képen az orosházi aratingafarm röpdéinek kb. tizede látszik
Kép

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 21:18 
Helló

Bizonyosan van eladó, ám ezek a madarak is 2 éves koruk után ivarérettek, úgyhogy ilyen idős madarak nemigen vannak eladók, csak fiatalok. A képen a jövőre párbaállítandó fiatalok egy csoportja (nem mind) látszik.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 21:00 
brimston írta:
Tavalyi fiatal jendaja papagájok egy csoportja Csabinál

Kép


Nem semmi, hibátlan madarak tömege. Ehhez csak gratulálni lehet! Mindig hiányolom a jendayokat, erre kiderül, hogy nem kevés van belőlük! Jó tudni, hogy honnan érdemes vásárolni(gondolom van eladó madár bőven).

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2008 nov. 28, 20:02 
guvat írta:
És az alábbi fajokat tartod?
Aratinga pertinax,
Aratinga leucophthalma,
Aratinga weddellii


Mint ahogy már lentebb írtam, ami képet felraktam, az az össz.
A pavua és a barnafejű egyáltalán nincs tervbe sem. A barnatorkúnál az alapfaj vagy egy különlegesebb alfaj szóba jöhet, de sajna pillanatnyilag torkosból az egész országban csak egy alfaj található, (de abból van bőven ) legalábbis amiről tudok.
Végül is két dolog miatt választok fajt. Vagy tetszik, vagy elég ritka, de persze a tökéletes a kettő együtt. Na persze ha annyi helyem lenne mint amennyit szeretnék, nem kellene szortíroznom.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2008 nov. 28, 12:18 
conure írta:
Sziasztok!

Szeretném bemutatni nektek az én kedvenceimet, Közép és Dél-Amerika őslakóit, az ARATINGÁKAT!...


És az alábbi fajokat tartod?
Aratinga pertinax,
Aratinga leucophthalma,
Aratinga weddellii

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO