Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 23:22 
Ja és engedélykötelesek-e?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 22:22 
Gabikaaa írta:
Tudom, nem tőlem kérdezted. De azt tudom, hogy jandaya-nál, napnál és aranysapkásoknál nincs. Náluk a DNS vizsgálat a tuti.


Tehát megveszek két madarat,utána küldök mintát és lehet, hogy kiderül, hogy két hím, vagy épp két tojó. Huh, nem egyszerű az élet:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 22:12 
Tudom, nem tőlem kérdezted. De azt tudom, hogy jandaya-nál, napnál és aranysapkásoknál nincs. Náluk a DNS vizsgálat a tuti.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 22:09 
Conure, köszi a kérdéseimre a választ!
Egy dologra nem kaptam választ, a nemek közt van-e valami különbség?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 21:44 
üdv és gratula conure

természetesen vagyunk itt többen is akik mondjuk nem szólunk bele de ez nem jelenti azt hogy nem követjük az eseményeket :D
a madarak árához pedig annyit szeretnék hozzáfűzni hogy mig az ember egy pár selyemtyúknak megfog négy paradicsomkatót , egy krompliszsákot meg egy mosógépoldal összetákolja és kész a tyúkól addig bizony a papagájoknak tömérdek pényzbe kerül a röpde!!!
a ritka és nehezen költő fajok pedig még ha többszáz euróba is kerülnek nem drágák mert nagyon nehéz tőlük nevelni , én három éve vettem egy pár szenegált (vadonbefogott)100 EUR + kivizsgálás ( nemmeghatározás) 40 EUR, + normális hely ( mivel mindent ami fából van szétrág !!) + jobbnál jobb kaj és sajnos még semmit nem neveltem tőlük ( de nem adom fel :wink: ) ha ezen a pényzen vettem volna mondjuk hullámost ennyi idő alatt tizszeresét hozták volna :lol: NA AKKOR MELYIK A DRÁGA ?????? :shock:
ÜDV roby


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 16:38 
Gabikaaa írta:
Erősen elgondolkoztam az aranysapkáson. De előtte még össze kell hozni a lakhelyüket. Úgy gondolom, hogy akkor egy olyan röpde elég lesz, mint ami most készült el. 250*125*200 3 oldalán és tetején CK lapokkal.

Kép

Ejj... nem olcsó hobbi ez a madarászat. Az ember indít 1-2 madárral, aztán egyre csak jönnek a madarak, a pénz meg megy...


50 cm-el csinálj hosszabbat és két párnak is elég, vagy az elválasztott fiókáknak.
Olcsóság, nem olcsóság: na látod ezért nem lehet olcsón adni a madarat! Drága a takarmány , drága a volier (a munkát nem számoljuk, mivel ez hobbi) , és annak a madárnak valamint munkának van elismerése aminek meg van fizetve az ára! Ha valaki a 25 ezres madarat 15-ért adja, azzal mind a madarat, mind saját tenyésztési (vagy csak szaporítási) munkáját leértékeli.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 15:08 
Erősen elgondolkoztam az aranysapkáson. De előtte még össze kell hozni a lakhelyüket. Úgy gondolom, hogy akkor egy olyan röpde elég lesz, mint ami most készült el. 250*125*200 3 oldalán és tetején CK lapokkal.

Kép

Ejj... nem olcsó hobbi ez a madarászat. Az ember indít 1-2 madárral, aztán egyre csak jönnek a madarak, a pénz meg megy...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 14:37 
Gabikaaa írta:
Drótvastagság 1,4 vagy 1,8?


Ha jó minőségű a háló (normálisan meg van hegesztve) akkor bőven elég az 1,4 vastagság. Nálam 19x19-es 1.4-es vastag háló van fent, sőt van jóval gyengébb is, olyan 14x14 mm-es lyukkal és 1,1mm drót vastagsággal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 14:25 
guvat írta:
"Nálunk 500€ az áruk, nyugatabbra 600€-nál kezdődik."
Azt azért nem nagyon értem..., évekig lehetett olvasni a hírdetéseket
a díszmadár magazinban, az eladó aratingákról. azok most hol vannak?
elpusztultak? vagy nem szaporodnak? vagy eleve nem jött be sok madár?


Jól látod, valóban hiába hozták be őket 30-asával , egyesével meg szépen lepotyogtak. Ami maradt, annak egy része meg rossz kezekbe került. De, volt olyan szállítmány is, hogy 90%-a hím volt a madaraknak (A. aurea), ezek után hiába várjuk a szaporulatot.
Vagy az 5-6 száz €-n vagy fönnakadva? Ez egy biztos pár ára, nálunk egy idei fiatalt 50 000 Ft-ért adnak. A vadon fogott mitráta ára 35 ezer volt, ebből lett 50 egy fiatal ára. (csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy vadon fogott szenegál 9 ezer Ft-ba került, egy tenyésztett fiatalt most 40 ezerért adnak.)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 26, 9:15 
Drótvastagság 1,4 vagy 1,8?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 20:58 
"HÉ-HÉ-HÉ-HÉ!!!!!!!! Azért van itt más is,aki figyeli a hozzászólásaidat..."

így van. :) pl. ide mindíg benézek.

"Nálunk 500€ az áruk, nyugatabbra 600€-nál kezdődik."

Azt azért nem nagyon értem..., évekig lehetett olvasni a hírdetéseket
a díszmadár magazinban, az eladó aratingákról. azok most hol vannak?
elpusztultak? vagy nem szaporodnak? vagy eleve nem jött be sok madár?

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 18:18 
Simán áttelelnek, de odú legyen felrakva. A minimális ideális hely 2x1x2,5 ennél nagyobb az ideálisabb, de elvannak még az 1,5x0,9x2-ben is, de az már szűkös. hxszxm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 14:16 
Mekkora helyen ajánlott tartani egy párat, ha pl aranysapkás párról beszélünk? Télen egy déli fekvésű fóliázott, másik 3 oldaláról védett helyiségben áttelelnek?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 13:52 
Gabikaaa írta:
A mitrata-król mit tudni? Expressz-en van fent egy pár, ami már költött. 90 ezerért árulják a párt. Ezek tényleg ritka madarak. Elvétve találni itt-ott 1-1 eladót.


Annyit tudok róla, hogy a képen lévő párt árulják, és az alatta lévő képen az egyik fiókájuk van. Nálunk 500€ az áruk, nyugatabbra 600€-nál kezdődik.
(ivarérett, biztos párokról van szó)
Ebben az esetben a hím féláron van, mert egy kicsit nehezen fog a lábával és ebből kifolyólag előfordulnak terméketlen tojások.
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 13:43 
Gabikaaa írta:
Hehh, azt nem hallottam még, hogy árulnak zöld jandayákat. Annak idején én elég fiatalon vettem az enyémet. Voltak ugyan zöld tollak még a fején és a hasán is, de ezeket szépen leváltotta.

Mint ahogy látod itt az enyémeket, a fiatalokban még zölddel van átszőve a sárga, a napnál és a jendayanál is, van amelyik kicsit zöldebb, van melyik sárgább. egy éves korukra már szépen kiszínesednek. Én azokról beszélek amik szinte totál zöldek, nem látszik bennük, hogy valamikor is kifognak sárgulni. Láttam ilyen madarakat Monoron eleget, de láttam tenyésztőnél is 4 éveseket amik sárga helyett banánzöldek voltak, és várta a muksó, hogy majd idővel kiszínesednek. Szerintem várhatja.......
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 9:34 
A mitrata-król mit tudni? Expressz-en van fent egy pár, ami már költött. 90 ezerért árulják a párt. Ezek tényleg ritka madarak. Elvétve találni itt-ott 1-1 eladót.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 9:17 
Hehh, azt nem hallottam még, hogy árulnak zöld jandayákat. Annak idején én elég fiatalon vettem az enyémet. Voltak ugyan zöld tollak még a fején és a hasán is, de ezeket szépen leváltotta.

Amúgy milyen odúban költenek? Úgy szoktad összeállítani a párokat, hogy több madarat összeteszel egy röpdében? Mert gondolom ha még 2 DNS vizsgált madarat is veszel, nem biztos, hogy elfogadják egymást.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 8:31 
madaras86 írta:
Aki most kezd ezeknél a madaraknál, melyiket ajánlanád,ha a leghalkabbat, pénztárcának viszonylag elviselhető kategóriás madarat szeretnék? A nemek megkülönböztetésére van bármiféle módszer?


Természetesen mindenkinek azt kellene megvenni, ami tetszik és pénztárcája még bírja. Ha konkrétan e 3 faj közül akarsz választani (a zöld Aratingák kicsit nehezebb kategória) akkor annyit tudok mondani, hogy átlag árban a jendaya 25 ezer, az aranysapkás 25-30, a nap pedig 50 ezer Ft/db. Tőlünk nyugatabbra ezek az árak emelkednek (néhol igen erősen).
Hangjuk: mint régebben írtam egyedi különbségek vannak főleg, vagyis bármelyikből kifoghatsz csendeset is, és hangosat is. Nálam az aranysapkásoknak hangjuk sincs, a jendaya és a nap kb. egyformán kiabálnak, azzal a módszerrel amit már írtam, ez naponta átlag három alkalom x pár perc, vagy ha lát valamit akkor egyet-kettőt rikkant.
Vásárlásnál arra kell ügyelni, nehogy hibrideket vegyünk, azért kis odafigyeléssel ezt kilehet küszöbölni, főleg ha a szülőket ismerjük.
Jendayáknál még nálunk árulnak olyanokat amik szinte tiszta zöldek, ezektől óvakodjunk(ezeket szokták potom pénzért adni), mert soha sem fognak kiszínesedni, lehetséges, hogy valami hibridizáció folytán keletkeztek ezek, de a pénz csinálás miatt sosem szelektálták ki őket. Érdekes én még külföldön nem láttam ilyen ződeket!!! Múltkor hirdettek egy nap párt is feltűnően olcsón, fel is hívtam a fickót, és mondja, hogy ez nem az a "sárgafajta", hanem banánzöld (már 6 éves pár volt). Na ennyi elég is volt. Valaki pesti viszont megvette tőle mint hallottam, és majd fiókái lesznek, meg voltak is neki és azokat olcsón árulják Monoron, és így folytatódik a szemét gyártás.....ect...ect...ect...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 24, 22:13 
HÉ-HÉ-HÉ-HÉ!!!!!!!!
Azért van itt más is,aki figyeli a hozzászólásaidat és eddig totál kuka voltam ezekhez a madarakhoz, most meg a leírásaid, fotóid alapján kezdem legalább megismerni, hogy melyik melyik!
Nagyon köszönöm a múltkorit is, amiben a hangjukról és a hőmérsékletigényükről írtál. Nagyon gondolkodom, hogy be kéne szerezni egy párt, csak egyrészt még most kezdek el új madárházat építeni és az párszázezer kiadás utána meg ki tudja marad-e pénz ilyen madarakra, másrészt pedig nem értek hozzá, ha látok egy iylen madarat, nekem mindig szép, fajon belül nem látom még két madár közt a különbséget. Aki most kezd ezeknél a madaraknál, melyiket ajánlanád,ha a leghalkabbat, pénztárcának viszonylag elviselhető kategóriás madarat szeretnék? A nemek megkülönböztetésére van bármiféle módszer?


conure írta:
Na jó!!!!!!!!!!!! Föladom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!':26:'

Minden vasárnap csináltam róluk fotókat, és fölraktam ide, és TE minden alkalommal megdicsérted őket.

Asszem abbahagyom a madarászatot........................................

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 24, 20:26 
Elég kevesen ismerik még az aratingákat. Pedig gyönyörű madarak. Én is csak azután lettem tisztába, hogy melyik melyik, amikor beszereztem a jandayát. Én megkockáztatom azt, hogy a nap az egyik legszebb papagáj.

Na de hát ezekből összehozni egy párt....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO