Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 17:58 
Megállt az élet az aratingás oldalon, senki nem akar guaroubát tartani, Yendaja hím esetleg nincs valakinek?
B.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 19:55 
conure írta:
Na jó,majd megkérdezzük Thomast :lol:


Kacsintsatok a fotóm alatti névre....:) Nyugi,ha tudok segítek,de most nincs kedvem :D :lol: 8) :P


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 19:42 
[quote="bt."
.Nem ezekért kerűltek ki a aratingák közűl, talán erre Thomas Arndt jobban tudná a választ.
[/quote]
Na jó,majd megkérdezzük Thomast :lol: Lehet, hogy nagy butaság amit írok, de szerintem ez a besorolás valamikor úgy működött, hogy amely fajok nagyon hasonlítottak egymásra mind küllemben, mind viselkedésben azokat azonos nem-be (nemzetségbe) sorolták. Azonban az idő múlásával és a tudomány fejlődésével ma már DNS alapon sorolják be az élőlényeket, és egy ilyen vizsgálat során kiderült, hogy eltérőbb a DNS-ük a többi Aratinga fajtól.
Ezt gondolom én, de majd talán jár valaki tudományos ember is erre, aki megcáfolja, vagy éppen megerősíti .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 18:43 
Warhawk írta:
bt. írta:
Ha valakit érdekel bővebben a guarouba segítek, teljesen más mint az aratingák, ezért kerültek ki a csoportból.
B.T.
Kép

Szerintem nálunk meglehetősen ritka, ismeretlen papesz, szóval szerintem lenne akit érdekelne bárminemű infó, beleértve, hogy miért is kerültek ki a csoportból?


Én nagyon sok aratingát tartottam / nap, gvajakil,mitráta, pertinax, stb./ mind más talán szoba
madárnak a legjobb a gvajakil jól tanítható, és nem "kiabálós". Mindegyik odulakó ezért télen is kinttarthatók, tenyésztésük nem nehéz. A guarouba már nem ennyire egyszerű eset biztos azért van belőle kevesebb, sokkal érzékenyebbek állandó feladatot kell biztosítani nekik, mert az egyik legtolltépősebb madár. Játékok, étkezés megnehezítése pl. rács tetejére dobni a gyümölcsöt, amiből sokat kell adni nekik. A röptük olyan mint egy kolibrié, szokatlanul gyorsan csapkodnak a szárnyukkal, és nem repűlnek sokat.Nem ezekért kerűltek ki a aratingák közűl, talán erre Thomas Arndt jobban tudná a választ. A legkülönlegesebb madarak közé tartozik
remélem egyszer a tenyésztéséről is beszámolhatok.
B.T.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 11:08 
bt. írta:
Szia!
Én is meglepődtem a hirdetésen, írtam is neki de nem nagyon volt képbe, egyébként tudod ki tart arany-papagájt, érdekel ha nem titok.
Üdv. B.T.
Ha valakit érdekel bővebben a guarouba segítek, teljesen más mint az aratingák, ezért kerültek ki a csoportból.
B.T.
Kép


Szia Tibi!
Hátha valaki tudja, az Te vagy :D :wink:
2008. szept.ben voltam nálad megnézni. Most ősszel meg voltam a Bélánál madárért és mondta mi történt. :(
Sajna másnál nem tudok, csak akinek neki adtad, meg a másik ismerősödnél, (olyan németes neve van, és B.P. alatt lakik, asszem Kiskunlacházán), ha még meg van neki.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 10:04 
bt. írta:
Ha valakit érdekel bővebben a guarouba segítek, teljesen más mint az aratingák, ezért kerültek ki a csoportból.
B.T.
Kép

Szerintem nálunk meglehetősen ritka, ismeretlen papesz, szóval szerintem lenne akit érdekelne bárminemű infó, beleértve, hogy miért is kerültek ki a csoportból?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 23:28 
bt. írta:
conure írta:
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?

Érdekesség:
múltkor láttam egy hirdetést, a lényeg ez volt: keresek nap-papagájt vagy aranypapagájt :lol:
Az én olvasatomban ez ugyan az: keresek Skodát vagy Ferrarit :lol:
Asszem hót fogalma sem volt róluk, csak szép sárga volt mindkettő a képen, és tetszett neki

Szia!
Én is meglepődtem a hirdetésen, írtam is neki de nem nagyon volt képbe, egyébként tudod ki tart arany-papagájt, érdekel ha nem titok.
Üdv. B.T.

nem tudok ilyet én csak a loro park videoján láttam de mintha valakinek az oldalán is lett volna kép egy párról.Majd megnézem.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
 
Hozzászólás 2010 feb. 2, 21:53 
conure írta:
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?

Érdekesség:
múltkor láttam egy hirdetést, a lényeg ez volt: keresek nap-papagájt vagy aranypapagájt :lol:
Az én olvasatomban ez ugyan az: keresek Skodát vagy Ferrarit :lol:
Asszem hót fogalma sem volt róluk, csak szép sárga volt mindkettő a képen, és tetszett neki

Szia!
Én is meglepődtem a hirdetésen, írtam is neki de nem nagyon volt képbe, egyébként tudod ki tart arany-papagájt, érdekel ha nem titok.
Üdv. B.T.
Ha valakit érdekel bővebben a guarouba segítek, teljesen más mint az aratingák, ezért kerültek ki a csoportból.
B.T.
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bt. 2010 feb. 2, 23:48-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 12:13 
conure írta:
Jövőre én is csinálok egy ilyen üvegházat, s a jendayák, napok szabadon szárnyalhatnak :lol: :D :P :wink:



Szólj mikor lesz kész, elmegyek megnézem. :) Ha kell az alapot segítek kiásni ! :lol:

Néhány rövid videó az üvegházról és lakóiról:

http://www.youtube.com/watch?v=bn5m72Zb ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=AgGZI-CKi20
Kíváncsi kis madárkák :) http://www.youtube.com/watch?v=FO-nU2Ec ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=-OnuDxdD ... re=related

stb. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 11:36 
Jövőre én is csinálok egy ilyen üvegházat, s a jendayák, napok szabadon szárnyalhatnak :lol: :D :P :wink:
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 31, 18:46 
kimora írta:
Másik kérdésem, hogy tavalyi madarat, akit kézzel neveltek, de már volierben van kint a társaival, vissza lehet-e szelidíteni? Válaszaitokat előre is köszönöm !!!
Ha kézzel nevelt is volt a madár, egy féléves volieres tartás után már nagyon nehezen szelídül meg újra. Persze ebben egyénenként is lehet kisebb nagyobb eltérés, de nagy általánosságban nézve a madarak mindig könnyebben vadulnak vissza mint ahogy megszelídülnek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 31, 16:25
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2010 jan. 31, 16:40 
Helló Mindenki! Új vagyok itt a fórumon, és a segítségetekre és tapasztalatotokra lenne szükségem.Még nincs papagájunk, most tervezzük a vásárlását. Szerelem első látásra számunkra a kékfejű aratinga,másodikra a pávua.Segítsetek, ki tenyészt ilyen fajtákat? Másik kérdésem, hogy tavalyi madarat, akit kézzel neveltek, de már volierben van kint a társaival, vissza lehet-e szelidíteni? Válaszaitokat előre is köszönöm !!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 27, 11:01 
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?

Érdekesség:
múltkor láttam egy hirdetést, a lényeg ez volt: keresek nap-papagájt vagy aranypapagájt :lol:
Az én olvasatomban ez ugyan az: keresek Skodát vagy Ferrarit :lol:
Asszem hót fogalma sem volt róluk, csak szép sárga volt mindkettő a képen, és tetszett neki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 29, 4:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Magyarország
Valódi név: Szántó Sándor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 22:01 
rollerbird írta:
conure írta:

ha valaki németül, vagy angolul írástudó ember elküldené ezeket a képeket a Loro e-mail címére, és rákérdezne az életkorukra, lehet hogy meg is írnák. Mindenesetre veszíteni nem lehet vele.


Ez valóban nem volna hülyeség. Saca77, meg tudnád ezt oldani ???? Ha jól látom angol ajkú területen élsz, gondolom jobban megy az angol neked mint nekem !
Meg ha már itt tartunk akkor a madár pontos alfaját.


Írtam nekik. Remélem választ is kapok. Ha nem kapnék, akkor telefonálok egyet.

_________________
Szántó Sándor
www.madarak.eu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 29, 4:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Magyarország
Valódi név: Szántó Sándor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 21:13 
karel írta:
Szia!
Gideon írta:
rollerbird írta:
Találtam egy nagyobb képet róla. Loro park (Tenerife) lakója a papagáj.

Kép



Sziasztok
Nem akarok okoskodni!, de amikor vettem M. Csabától a mitratáimat említettem neki ezt a képet és egyszerű választ adott mondván látta ő is ezt a képet.
Ez nem Mitrata hanem Frontata egy másik aratinga alfaj sőt a Frontata egyik alfaja.
Nála is volt ugyan nem ennyire de átlagnál több pirossal felnőtt madár.

Én sem akarok okoskodni, de sztem pöttyöt elírtad a dolgokat, ugyanis frontatanak nem lehet az alfaja, mivel maga a frontata az alfaj, mégpedig a wagleri-nek az alfaja.
A kérdés már csak az, hogy Csaba VALÓBAN ERRE a képre gondolt-e, mikor azt mondta hogy látta ezt a képet, és hogy ez nem mitrata, hanem wagleri frontata?
Amúgy azon a honlapon ahol szerepel ez a kép, mitrata van mellé írva.
Amúgy (annak ellenére hogy azt már tudom hogy a wagleri tud elég érdekesen is kinézni) szerintem is inkább mitrata mint wagleri , de tévedtem már nagyobbat is, úgyhogy asszem megvárom míg Csaba megnézi ezt a képet, és megmondja a véleményét.
Majd ő megszakérti a képet, és megmondja hogy mi is ez.

.


Igaza van Karelnek. Valóban a wagleri alfaja a frontata. Legalább is tenerifén annak sorolják be. Csatolok két képet a frontatáról.
Az első képen a másik wagleri alfaj a minor látható. a tegnapi biztos, hogy
mitrata volt. Több képet is sikerült készítenem róla.

Kép
Kép

Kép

_________________
Szántó Sándor
www.madarak.eu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 20:07 
conure írta:
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?


Még annyi érdekesség, hogy már nem az Aratinga nem-be sorolják, hanem külön, ha jól tudom a tudományos neve mostanság: Guaruba guarouba

Magyarországon két párról biztosan tudok (lehet több is), az ára csekélység, 3000 EU/db


Nem semmi de gyönyörű madarak meg is érik az árukat az biztos aki ennyi pénzért ilyen madarat vesz az biztos meg ad neki mindent és megbecsüli.Na nem mintha a kisebb értékű madarakat nem mindenki becsülné meg de hát sajnos láttunk már olyat hogy nem volt drága mit számít.Sajnos sokan nem a madarat értékelik hanem az árát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 17:18 
conure írta:
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?


Még annyi érdekesség, hogy már nem az Aratinga nem-be sorolják, hanem külön, ha jól tudom a tudományos neve mostanság: Guaruba guarouba

Magyarországon két párról biztosan tudok (lehet több is), az ára csekélység, 3000 EU/db



Aprópénz :D :D :lol:
Ebből vegyen az ember 5-6-ot, hogy saját maguk választhassanak párt. :D

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 16:59 
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?


Még annyi érdekesség, hogy már nem az Aratinga nem-be sorolják, hanem külön, ha jól tudom a tudományos neve mostanság: Guaruba guarouba

Magyarországon két párról biztosan tudok (lehet több is), az ára csekélység, 3000 EU/db


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 16:35 
Köszi a loro parkban láttam ilyen madárkákat csak elolvasni nem tudtam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 15:59 
bathoszilvi írta:
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?


Szigorúan védett! Hossza 34 cm, alapszíne aranysárga, a szárnya 21 cm hosszú, a külső szárnyfedői és az evezői sötétzöldek, sötétebb sárga alsó felülettel. A farka 15 cm hosszú, az alsó felülete kissé sötétebb árnyalattal. Írisze barna, szemgyűrűje fehér, a csőre 3,6 cm hosszú, szaruszínű, a lába hússzínű. A hím és a tojó egyforma.
Az élőhelyén 5-15 példányból álló csoportokban látható. Hangja éles, fémes csengésű.
Csak néhány nagyobb madárpark büszkélkedhet vele. Legalább 70% páratartalmat igényel. Tolltépésre hajlamos. Fészekkontrollra nagyon érzékeny, a szülők gyakran otthagyják a fiókákat. 30 hónapos korára válik ivaréretté.

Forrás: Dr. Romhányi Attila - Papagájkedvelők kézikönyve

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO