Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 15:49 
Aratinga guarouba erről a fajról tud valaki bővebb információt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 14:50 
brimston írta:
Szia Conure

Nem kioktatásként, amellett hogy nagyra becsülöm a tudásod, kijavítanám : rendszertanilag a nemzetség a helyes, a "nem" a slendrián megfogalmazás.

Állatoknál javallott a nem, de a nemzetség és az öregnem is jó. Jó pár éve volt már, de az egyetemen még nemzetségként tanítottam ezt. Bocs a kotnyeleskedésért.


Szia Sanyi !

A francokat! Dehogy veszem kioktatásnak! Hiszen ez a Te szakmád, én meg műszaki vagyok, ebben pedig autodidakta. Végül is ugyan azt írtad, csak kicsit pontosabban, én meg egyszerűbben.
Állatoknál "nem" a javasolt, ahogy írod, meg ahogy én is írtam, végül is hol itt a bibi? Hiszen állatokról beszélünk. Kicsit tanulmányozd a linket, ha megnyitod a "rendszertani nem"-re kattints rá.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nem_(rendszertan)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 12:36 
Szia Conure

Nem kioktatásként, amellett hogy nagyra becsülöm a tudásod, kijavítanám : rendszertanilag a nemzetség a helyes, a "nem" a slendrián megfogalmazás.

Utánna nézve alaposabban: a helyzet bonyolultabb:
A fő kategóriákat vastag betű, az alkategóriát dőlt betű jelöli.

család (familia)
alcsalád (subfamilia)
alcsaládág (infrafamilia)
nemzetség (tribus)
öregnem (subtribus)
nem (genus)
alnem (subgenus)
fajkomplexum (species complex vagy superspecies)
faj (species)
alfaj (subspecies)

Állatoknál javallott a nem, de a nemzetség és az öregnem is jó. Jó pár éve volt már, de az egyetemen még nemzetségként tanítottam ezt. Bocs a kotnyeleskedésért.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 11:49 
bathoszilvi írta:
Sziasztok

Érdeklődnék csak hogy mennyibe kerül egy barnatorku aratinga? Kiváncsi lennék az árára egy hirdetés miatt.Köszi előre is a választ.


Nálunk 15 körül mozog

Írtam pű-t


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 11:42 
Gideon írta:
Ez nem Mitrata hanem Frontata egy másik aratinga alfaj sőt a Frontata egyik alfaja.


Vannak a "NEM"-ek (sokan írnak "nemzetséget", de ez nem pontos) Pl:
- Pyrrhura nem
- Psittacula nem
- Amazona nem
- Pionus nem
- Pionites nem
- Aratinga nem
- stb..stb

A "NEM"-ken belül vannak a "FAJOK" pl. az Aratinga nem-ben a következők:
- Aratinga solstitialis (nap papagáj)
- Aratinga auricapilla (aranysapkás papagáj)
- Aratinga pertinax (barnatorkú papagáj)
- Aratinga erythrogenis ( gvajakil papagáj)
- Aratinga wagleri (wagler papagáj)
- Aratinga stb..stb..

A "FAJOK"-on belül vannak az "ALFAJOK", pl. az Aratinga wagleri-nél a következők:
- Aratinga wagleri wagleri ( a "törzsalak" , a wagleri papagáj)
- Aratinga wagleri minor
- Aratinga wagleri transilis
- Aratinga wagleri frontata (a Peru papagáj)

A fent leírtakat nem okoskodásnak és nem Gideon cikizésének szántam, csupán a dolgok tisztázására.
Mivel az egészet fejből írtam, ezért előfordulhat benne elírás, azért bocsi.

Egyébként a képen látható madár szerintem biztos hogy mitráta (ha a piros színt eltüntetnénk a madárból, akkor valóban nem lehetne megkülönböztetni a frontatától), mert a frontata fejetetején a piros szín a nem túl pirosodott példányoknál is majdnem a tarkóig nyúlik, míg ennél a példánynál csak a mitrátára jellemző homlok totál piros.
Az én megfigyeléseim szerint meg a felső csőrkávánál is van különbség. A waglerié szűkebb és jobban lenyúló.

http://www.arndt-verlag.com/projekt/bir ... =226_1.JPG


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 10:42 
bathoszilvi írta:
Sziasztok

Érdeklődnék csak hogy mennyibe kerül egy barnatorku aratinga? Kiváncsi lennék az árára egy hirdetés miatt.Köszi előre is a választ.


A csőrhibásra gondolsz? Amúgy ha jól tudom, akkor 20-30 ezer körül van.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 26, 10:30 
Sziasztok

Érdeklődnék csak hogy mennyibe kerül egy barnatorku aratinga? Kiváncsi lennék az árára egy hirdetés miatt.Köszi előre is a választ.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 23:55 
conure írta:

jobban szeretem, ha a pofa és nyaki részen több és nagyobb foltok vannak.


Ezek is szépek szerintem !


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 23:10 
Szia!
Gideon írta:
rollerbird írta:
Találtam egy nagyobb képet róla. Loro park (Tenerife) lakója a papagáj.

Kép



Sziasztok
Nem akarok okoskodni!, de amikor vettem M. Csabától a mitratáimat említettem neki ezt a képet és egyszerű választ adott mondván látta ő is ezt a képet.
Ez nem Mitrata hanem Frontata egy másik aratinga alfaj sőt a Frontata egyik alfaja.
Nála is volt ugyan nem ennyire de átlagnál több pirossal felnőtt madár.

Én sem akarok okoskodni, de sztem pöttyöt elírtad a dolgokat, ugyanis frontatanak nem lehet az alfaja, mivel maga a frontata az alfaj, mégpedig a wagleri-nek az alfaja.
A kérdés már csak az, hogy Csaba VALÓBAN ERRE a képre gondolt-e, mikor azt mondta hogy látta ezt a képet, és hogy ez nem mitrata, hanem wagleri frontata?
Amúgy azon a honlapon ahol szerepel ez a kép, mitrata van mellé írva.
Amúgy (annak ellenére hogy azt már tudom hogy a wagleri tud elég érdekesen is kinézni) szerintem is inkább mitrata mint wagleri , de tévedtem már nagyobbat is, úgyhogy asszem megvárom míg Csaba megnézi ezt a képet, és megmondja a véleményét.
Majd ő megszakérti a képet, és megmondja hogy mi is ez.

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 22:35 
conure írta:

ha valaki németül, vagy angolul írástudó ember elküldené ezeket a képeket a Loro e-mail címére, és rákérdezne az életkorukra, lehet hogy meg is írnák. Mindenesetre veszíteni nem lehet vele.


Ez valóban nem volna hülyeség. Saca77, meg tudnád ezt oldani ???? Ha jól látom angol ajkú területen élsz, gondolom jobban megy az angol neked mint nekem !
Meg ha már itt tartunk akkor a madár pontos alfaját.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 22:00 
rollerbird írta:
Találtam egy nagyobb képet róla. Loro park (Tenerife) lakója a papagáj.

Kép



Sziasztok
Nem akarok okoskodni!, de amikor vettem M. Csabától a mitratáimat említettem neki ezt a képet és egyszerű választ adott mondván látta ő is ezt a képet.
Ez nem Mitrata hanem Frontata egy másik aratinga alfaj sőt a Frontata egyik alfaja.
Nála is volt ugyan nem ennyire de átlagnál több pirossal felnőtt madár.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 14:48 
Azért marhára kíváncsi lennék, hogy mennyi idősek. Ma este majd felhívok egy illetőt, kinek sokáig voltak mitrátái, és mostanában kint járt Tenerifén, hátha tud valamit róluk.
Az biztos, hogy ilyen helyen, ahol szakértők állítják össze az étrendjüket, valamint állandó orvosi ellenőrzés és felügyelet alatt vannak, akár matuzsálemi kort is megérhetnek. Szakértők szerint fogságban 25-30 év az átlagélettartamuk, egy Loro Park-ban ez akár több 10 %-al is meghosszabodhat, úgy hogy van bőven idejük kipirosodni.
Mivel a vadonban sokkal nagyobb kihívások elé néznek, ezért lényegesen rövidebb az élettartamuk, ebből következik, hogy nincs annyi idejük kipirosodni, ezért nemigen fotóztak még ennyire színes vad példányokat.

Egyébként lehet, hogy hülyeség amit most írok, de ha valaki németül, vagy angolul írástudó ember elküldené ezeket a képeket a Loro e-mail címére, és rákérdezne az életkorukra, lehet hogy meg is írnák. Mindenesetre veszíteni nem lehet vele. Nagy meglepi lenne a 10 év alatti kor.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 29, 4:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Magyarország
Valódi név: Szántó Sándor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 13:16 
rollerbird írta:
Találtam egy nagyobb képet róla. Loro park (Tenerife) lakója a papagáj.

Kép

Kép

Csak én is mutatok egy képet a tenerifei aratingákról, kicsit más szögből.

_________________
Szántó Sándor
www.madarak.eu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 25, 12:06 
Ha még annyit megjegyezhetek: ez az életkorral járó színesedés nem csak a zöld aratingákon figyelhető meg, hanem a jendayán és a napon is. Saját tapasztalat: jendaya tojóm vállán 8 éves korában (tavaly) sárga tollacskák jelentek meg, azt meg ugye tudjuk a napokról, hogy ahogy idősödnek úgy cserélik le szárnyukon a zöldet sárgára.

Alant lévő mitrata koráról: az biztos, hogy már nem gyerek, de az nem biztos, hogy azért ennyire piros mert nagyon öreg. Az a madár szerintem nem csak az öregségétől lett ennyire piros, valószínűleg már fiatal korában is igen színes egyéniség volt. Azt viszont látni rajta, ha jobban megnézzük, hogy nem mai gyerek, míg a felső képen lévő két madáron látni, hogy aránylag fiatalok. Az biztos , hogy egy "színes egyéniség"

Ajándékba egy csinos példány:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 22:07 
karel írta:
Üdv!

Alighanem Nimfanatikus írta jól..... De ez is egyedfüggő....
rollerbird írta:
az ivaréretté válásig,............. Ami ennél a fajnál 3 év ??? Nem élete végéig ill. nem egészen öreg koráig színesedik....

Pedig de. De amint egy sorral feljebb írtam, ez egyedfüggő, van amelyik sok piros tollat hoz idős korára, ám ez nem feltétlenül jelenti azt hogy az összesnél megnőne a piros szín aránya, és azt sem jelenti hogy amelyiknél megnő, az mind ilyen lesz. Sőt, van olyan amelyik sok éven keresztül alig változik, aztán "hirtelen" feltűnik benne egy csomó piros szín....
Igaz hogy EZ MÉG nem saját tapasztalat, hanem VALAKI másé.

.


Köszönöm !
Ezt jó tudni ! Ilyet még sehol nem olvastam,vagy még nem találtam volna meg ?? De ezekből az okoskodásokból (magamra értettem) :) lehet ám tanulni is egy keveset ! :D Legközelebb hallgatok,de mindenesetre érdekes volt !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 22:04 
Azért nem irtam a nevét, mert ha nem jól emlékszem hogy ő mondta e (bár meg vagyok gyözödve) akkor rosszul érintené a tévedésem.

De Karel gondolja jól, nem csak az ivarérésig pirosodik, hanem egész életében és valóban egyedfüggő.
Mint a pávua aratingánál, azok is szinte egyszinű zöldek fiatalon, de idős korukra sok piros tollat növesztenek.

Sztem ennek semmi köze a tudatos tenyésztésnek, ugyanis a Loro park egy kvázi tudományos génmegörző bankként is funkcionál, és mint a legtöbb nívós szakmai éllatkert és tenyésztelep, a mutációkat nem kívánt génleromlásként kezelik. Ha vannak is mutációk a parkban (bocsánat h ilyen tájékozatlan vagyok de h megmondjam őszintén nem sokat foglalkoztam vele) azokat nyilván nem "nemesítik" tovább, mivel az ő céljuk a fajok megmentése lehet, azok pedig csak alfajtisztán érnek annyit mint vadon élő társaik.

Ergó ez egy vén püspöksüveges, amit a változatos kaja rendesen beérlelt :D

Bocs ha rosszul használom az idegen szavakat, kicsit meg vgyok keveredve ma.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 21:18 
Üdv!

Alighanem Nimfanatikus írta jól..... De ez is egyedfüggő....
rollerbird írta:
az ivaréretté válásig,............. Ami ennél a fajnál 3 év ??? Nem élete végéig ill. nem egészen öreg koráig színesedik....

Pedig de. De amint egy sorral feljebb írtam, ez egyedfüggő, van amelyik sok piros tollat hoz idős korára, ám ez nem feltétlenül jelenti azt hogy az összesnél megnőne a piros szín aránya, és azt sem jelenti hogy amelyiknél megnő, az mind ilyen lesz. Sőt, van olyan amelyik sok éven keresztül alig változik, aztán "hirtelen" feltűnik benne egy csomó piros szín....
Igaz hogy EZ MÉG nem saját tapasztalat, hanem VALAKI másé.

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 20:55 
Nimfanatikus írta:
Hali!
Nekem az "aratingás" :) azt mondta hogy ahogy idősödnek, úgy tünnek fel a piros tollak. Nyilván nem azt mondta hogy ilyen szépen beérik mint eegy alma, de talán ez egy öreg madár már és ez látható rajta, nem?


"aratingás" ?? Ahogyan idősödik ? Inkább arra értette : az ivaréretté válásig, addig elmegy pár év és teljesen kiszínesedik. Ami ennél a fajnál 3 év ??? Nem élete végéig ill. nem egészen öreg koráig színesedik ......szerintem így logikus.

Ez a madár így sikerült ! :) De szerintem jól sikerült ! :) Az biztos ,hogy ritka !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 20:46 
Szerintem ezt tudatosan tenyésztették ki, bár az is előfordulhat, hogy váratlanul jelent meg ezen a példányon.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 20:44 
Hali!
Nekem az "aratingás" :) azt mondta hogy ahogy idősödnek, úgy tünnek fel a piros tollak. Nyilván nem azt mondta hogy ilyen szépen beérik mint eegy alma, de talán ez egy öreg madár már és ez látható rajta, nem?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 5:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO