Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 15:13 
köszi.
Nem tudnál olyan falyokat felsorolni minden féle papagájokból ami max 60-70 000-ftba kerül egy pár?
Csak azért hogy utánna tudjak olvasni róluk!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 14:40 
gyuri777 írta:
Szia conure
akkor 100 000ft-ba kerülne legalább egy pár nap papagáj?
Nem tudnál tanácsot adni hogy milyen madarakat tartsak majd? Most hullámosaim és nimfáim vannak!
Ja és mit jelent az hogy aratingák?

Szia Gyuri
Igen, kb. annyiba kerülne..
Abban senki sem tud tanácsot adni neked, hogy milyeneket tartsál. Azt mindenkinek saját magának kell eldönteni. Talán annyit lehetne hozzáfűzni, elsősorban olyat ami tetszik, anyagilag föléred, és megfelelő körülményt tudsz biztosítani neki. A hullámos és a nimfa tökéletes választás kezdőknek, az alapokat meglehet náluk tanulni.
A papagájalakúak rendjébe 3 "családot" sorolnak:
1. Lórifélék
2. Kakadufélék
3. Papagájfélék
a papagájfélék családját további "alcsaládokra osztják, az alcsaládokat pedig "nem"-ekre (nemzetségekre) (V.S. légyszí javíts ki, ha rosszul írtam). Szóval az egyik ilyen "nem" az " Aratingák " neme. Ezekbe a nem-ekbe sorolják be a "faj"-okat. Egyik ilyen faj latin vagy tudományos neve az Aratinga solstitialis, aminek a magyar neve a "nap-papagáj"
Amennyiben van rá módod, akkor lapozgasd az ilyen témájú könyveket, magazinokat. Javasolni tudom Romhányi Attila könyvét, aminek címe: Papagájkedvelők kézikönyve


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 13:35 
Szia conure
akkor 100 000ft-ba kerülne legalább egy pár nap papagáj?
Nem tudnál tanácsot adni hogy milyen madarakat tartsak majd? Most hullámosaim és nimfáim vannak!
Ja és mit jelent az hogy aratingák?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 23, 13:00 
conure írta:
Szerintem rosszul tudod, tök egyforma a hangjuk. (azért mindkét fajnál egyedi eltérések lehetnek)
Megnézve a képeket, most már biztos, hogy nem beteg az a madár. Ti meg már összehívtátok az orvosi konzíliumot :wink:


Azt hiszem, hogy az orvosi konzílium nekünk jobban kellett, mint a madárnak. Már én is látom, hogy nem beteg.

Nem ismerem a jandayát, csak olvastam róla. Ezek szerint hülyeséget...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 23, 12:09 
annmr írta:
A nap hangja úgy tudom nagyobb, mint a jandayaé, de szerencsére ő ritkán kiabál. Remélem, ez később sem változik. Akkor kiabál ha látja, hogy elmegyünk, vagy ha reggel meglát és örül. Mi is a másodikon lakunk egy tömbházban, remélem, nem lesz ilyen gondunk.

Szerintem rosszul tudod, tök egyforma a hangjuk. (azért mindkét fajnál egyedi eltérések lehetnek)
Megnézve a képeket, most már biztos, hogy nem beteg az a madár. Ti meg már összehívtátok az orvosi konzíliumot :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 23, 12:06 
Saca77 írta:
Megírták a Loro Park-ból milyen idősek az Aratinga mitraták. A hím 1988 augusztus 3. kelt ki.
A tojó 1989 január 27. került a parkba. Kelési ideje nem ismert. Így már érthetőbb miért anyira pirosak.

Na látod jó ötlet volt megkérdezni őket, gondoltam hogy válaszolni fognak. Mire betöltik a harmincat, lehet hogy zőőd tolluk sem lesz. :lol: Az igaz, hogy az idő előrehaladtával egyre több piros jön rájuk, de szerintem ez azért egyedi, mint ahogy látni a másik példányt, az is ennyi idős, még sem annyira piros.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 23, 8:26 
"Meg kellett válnom tőle a hangja miatt. Nagyon sokat volt kint, sokat foglalkoztam vele, de amikor nem vele voltam hatalmas hangja volt. Tömbházban lakok a másodikon és csukott ablakoknál lehetett hallani a hangját az utcán."

A nap hangja úgy tudom nagyobb, mint a jandayaé, de szerencsére ő ritkán kiabál. Remélem, ez később sem változik. Akkor kiabál ha látja, hogy elmegyünk, vagy ha reggel meglát és örül. Mi is a másodikon lakunk egy tömbházban, remélem, nem lesz ilyen gondunk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 feb. 23, 1:06 
Mátyás Gábor írta:
bathoszilvi írta:
Nekem volt jandayám, de a felépítése ugyanilyen volt mindig. Így kép alapján teljesen jó kondiban van.



Már nincs meg? :(


Meg kellett válnom tőle a hangja miatt. :( Nagyon sokat volt kint, sokat foglalkoztam vele, de amikor nem vele voltam hatalmas hangja volt. Tömbházban lakok a másodikon és csukott ablakoknál lehetett hallani a hangját az utcán.[/quote]

Jaj hát az tényleg gáz ha szólnak érte.Sajnálom.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 feb. 22, 23:53 
bathoszilvi írta:
Nekem volt jandayám, de a felépítése ugyanilyen volt mindig. Így kép alapján teljesen jó kondiban van.



Már nincs meg? :([/quote]

Meg kellett válnom tőle a hangja miatt. :( Nagyon sokat volt kint, sokat foglalkoztam vele, de amikor nem vele voltam hatalmas hangja volt. Tömbházban lakok a másodikon és csukott ablakoknál lehetett hallani a hangját az utcán.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 feb. 22, 23:42 
Nekem volt jandayám, de a felépítése ugyanilyen volt mindig. Így kép alapján teljesen jó kondiban van.[/quote]


Már nincs meg? :(

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 22, 21:49 
annmr írta:
KépKép

Egyáltalán nem tűnik kórosan soványnak. Lehet csak beállt a súlya.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 feb. 22, 21:04 
annmr írta:
Saca77 írta:
annmr írta:
Köszi az infókat! Sokat segítettetek. Remélem, rendbe jön, mert nagyon megszerettük.


Írtad, hogy szivacsot atok neki hetente. Én nem javaslom, mert lehet, hogy azt is eszi. Amelett, hogy nem egészséges jólakotsági érzetet is kelthet ami miatt nem eszik eleget. De ha nem is ez okozza akkor sem tesz jót neki. Hova szoktad rakni a szivacsot? Odúba?
Ha igen akkor inkább rakj fürészport vagy faforgácsot. Ezek jobban megfelelnek. De a szivacsot ne add neki.
Conour-nak igaza van aban, hogy csak a fiók kori súlyából veszített. A legtöbb papagáj fiókáji nehezebek a kirepülőskór mint a szüleik. Ezt leadják később. A képről nekem is egészségesnek tünt.



Szia!
Nem szivacs, hanem egy anyaggal bevont valami, amit nem tud szétszedni, de múltkor egyszerűbb volt szivacsot írni, mint hogy elemezzem az anyagát. Biztosan nem evett belőle. Az odújában van, a forgács jó ötlet, majd kipróbálom, legalább azzal is elfoglalja magát egy darabig. Nem tudtam, hogy a fiókák veszítenek a súlyukból, amikor áttérnek rendes kajára. Valószínűleg igazatok van és nem beteg.
Egyre több napraforgót eszik, eddig inkább kölest evett.

Csináltam ma képeket.


Kép

Kép


Nekem volt jandayám, de a felépítése ugyanilyen volt mindig. Így kép alapján teljesen jó kondiban van.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 22, 20:58 
Saca77 írta:
annmr írta:
Köszi az infókat! Sokat segítettetek. Remélem, rendbe jön, mert nagyon megszerettük.


Írtad, hogy szivacsot atok neki hetente. Én nem javaslom, mert lehet, hogy azt is eszi. Amelett, hogy nem egészséges jólakotsági érzetet is kelthet ami miatt nem eszik eleget. De ha nem is ez okozza akkor sem tesz jót neki. Hova szoktad rakni a szivacsot? Odúba?
Ha igen akkor inkább rakj fürészport vagy faforgácsot. Ezek jobban megfelelnek. De a szivacsot ne add neki.
Conour-nak igaza van aban, hogy csak a fiók kori súlyából veszített. A legtöbb papagáj fiókáji nehezebek a kirepülőskór mint a szüleik. Ezt leadják később. A képről nekem is egészségesnek tünt.



Szia!
Nem szivacs, hanem egy anyaggal bevont valami, amit nem tud szétszedni, de múltkor egyszerűbb volt szivacsot írni, mint hogy elemezzem az anyagát. Biztosan nem evett belőle. Az odújában van, a forgács jó ötlet, majd kipróbálom, legalább azzal is elfoglalja magát egy darabig. Nem tudtam, hogy a fiókák veszítenek a súlyukból, amikor áttérnek rendes kajára. Valószínűleg igazatok van és nem beteg.
Egyre több napraforgót eszik, eddig inkább kölest evett.

Csináltam ma képeket.


Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 29, 4:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Magyarország
Valódi név: Szántó Sándor
   
Hozzászólás 2010 feb. 21, 18:46 
annmr írta:
Köszi az infókat! Sokat segítettetek. Remélem, rendbe jön, mert nagyon megszerettük.


Írtad, hogy szivacsot atok neki hetente. Én nem javaslom, mert lehet, hogy azt is eszi. Amelett, hogy nem egészséges jólakotsági érzetet is kelthet ami miatt nem eszik eleget. De ha nem is ez okozza akkor sem tesz jót neki. Hova szoktad rakni a szivacsot? Odúba?
Ha igen akkor inkább rakj fürészport vagy faforgácsot. Ezek jobban megfelelnek. De a szivacsot ne add neki.
Conour-nak igaza van aban, hogy csak a fiók kori súlyából veszített. A legtöbb papagáj fiókáji nehezebek a kirepülőskór mint a szüleik. Ezt leadják később. A képről nekem is egészségesnek tünt.

_________________
Szántó Sándor
www.madarak.eu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 29, 4:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Magyarország
Valódi név: Szántó Sándor
   
Hozzászólás 2010 feb. 21, 18:19 
Megírták a Loro Park-ból milyen idősek az Aratinga mitraták. A hím 1988 augusztus 3. kelt ki.
A tojó 1989 január 27. került a parkba. Kelési ideje nem ismert. Így már érthetőbb miért anyira pirosak.
Kép

_________________
Szántó Sándor
www.madarak.eu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 21:22 
Köszi az infókat! Sokat segítettetek. Remélem, rendbe jön, mert nagyon megszerettük.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 20:29 
annmr írta:
Nem találtam azokat a probiotikumokat, amiket Warhawk javasolt.
Megnéznéd/megnéznétek a galamb.hu-n lévő termékeknél, hogy ott van-e olyan, ami jó lehet? A termékek/ galamb termékek között van egy csomó minden, de mivel nem értek ehhez elvesztem a sok termék között.

A GALAMB.HU-n illetve a Galambászkuckó-ban szoktak néha lenni ilyen állatgyógyászati anyagok is, de ha bemész egy sima állatpatikába, akkor szerintem 100% kapsz. Van itt egy csomagküldő szolgálat: KLIKK IDE, az online katalógusokban van Laktiferm M. Ha mondjuk véletlen nem lenne, akkor kérdezz rá az Entrobac-ra. Méregdrága, de az is megfelel (egyesek szerint még jobb is).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 19:51 
annmr írta:
Szia!
Köszi a tanácsokat! Ma vettem neki két féle grittet, egy agyagosat és egy olyat, ami ásványi anyaggal dúsított.
Naponta ki van takarítva a kalitka, az alvóhelyén lévő puha szivacsot pedig hetente cseréljük.

Nem találtam azokat a probiotikumokat, amiket Warhawk javasolt.
Megnéznéd/megnéznétek a galamb.hu-n lévő termékeknél, hogy ott van-e olyan, ami jó lehet? A termékek/ galamb termékek között van egy csomó minden, de mivel nem értek ehhez elvesztem a sok termék között.

Lenne még egy kérdésem: Milyen magkeveréket kapnak a madaraid? Mert abból is iszonyatosan sok féle van.

A Laktiferm M-et állatgyógyszertárban lehet megvenni!!!
A magkeverék? Én saját magam keverem. Nekem nem tetszenek a gyáriak.Kajájuk összetétele mindig függ a hőmérséklettől. Hidegben 50-60 % az olajos mag (csíkos és fehér napraforgó, szeklice, esetenként fekete dió és kender, a többi mag : buza, árpa, zab, cirok, rizs, bükköny, vörös-sárga-fehér köles, csumiz, fénymag, borsó, lencse, kukorica, stb De ezek tenyészmadarak, és nem a szobában tartom őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 19:28 
conure írta:
Sziasztok!

Egy-két észrevételem lenne a lefogyott nappal kapcsolatban.
Nem tudom mikoriak azok a képek, de azokon egészségesnek tűnik a madár.
Elválasztás után, ha a szülők nevelték, ha kézzel volt nevelve, logikus hogy lefog adni a súlyából, hiszen neki is meg kell tanulni rendesen enni.
Kézzel nevelt madárnál, ha csak a minimális tisztasági szabályokat betartották, akkor nem hiszem a férgességet.
Az EKODIAR-t nem kell abbahagyni, hiszen az segíti fölszívódni a vitaminokat, ásványi anyagokat.1 hónapig kell egyfolytában adni.
Probiotikum adása valóban erősen javallott, azt viszont nem hiszem, ha gyári kézi táppal nevelték, hogy már ásványi anyag hiánya lenne, de ártani ez sem árt.
Hajlok rá, hogy azt mondjam semmi baja a madárnak, de sajnos így látatlanban ezt nem állíthatom, de remélem így van :wink:



Szia!
Köszi a tanácsokat! Ma vettem neki két féle grittet, egy agyagosat és egy olyat, ami ásványi anyaggal dúsított.
Naponta ki van takarítva a kalitka, az alvóhelyén lévő puha szivacsot pedig hetente cseréljük.

Nem találtam azokat a probiotikumokat, amiket Warhawk javasolt.
Megnéznéd/megnéznétek a galamb.hu-n lévő termékeknél, hogy ott van-e olyan, ami jó lehet? A termékek/ galamb termékek között van egy csomó minden, de mivel nem értek ehhez elvesztem a sok termék között.

Lenne még egy kérdésem: Milyen magkeveréket kapnak a madaraid? Mert abból is iszonyatosan sok féle van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 19:02 
Sziasztok!

Egy-két észrevételem lenne a lefogyott nappal kapcsolatban.
Nem tudom mikoriak azok a képek, de azokon egészségesnek tűnik a madár.
Elválasztás után, ha a szülők nevelték, ha kézzel volt nevelve, logikus hogy lefog adni a súlyából, hiszen neki is meg kell tanulni rendesen enni.
Kézzel nevelt madárnál, ha csak a minimális tisztasági szabályokat betartották, akkor nem hiszem a férgességet.
Az EKODIAR-t nem kell abbahagyni, hiszen az segíti fölszívódni a vitaminokat, ásványi anyagokat.1 hónapig kell egyfolytában adni.
Probiotikum adása valóban erősen javallott, azt viszont nem hiszem, ha gyári kézi táppal nevelték, hogy már ásványi anyag hiánya lenne, de ártani ez sem árt.
Hajlok rá, hogy azt mondjam semmi baja a madárnak, de sajnos így látatlanban ezt nem állíthatom, de remélem így van :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO