Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 8, 19:37
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 szept. 8, 19:42 
Szept. 4-én elszökött egy szürke színű, narancssárga arcfoltos, nőstény nimfapapagáj a 17. kerület Kucorgó tér környékéről. Nem teljesen szelíd, fél az idegenektől, de ha éhes és elfáradt könnyen befogható. Egy 5 éves kislány szomorkodik miatta.
Kérem aki megtalálta jelentkezzen.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 7, 17:14
Hozzászólások: 2
Valódi név: Fülöp Lívia
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 17:21 
2014. szeptember 6-án az esti órákban a Klapka u. 28. szám alól (XIX. ker) eltűnt egy citomsárga színű nimfapapagáj. 14 éves, az arcán narancssárga folttal, a lábán csökevényes/hiányzik az egyik hátsó karom. Kérjük aki megtalálta vagy látta, értesítsen a 0620 428-61-22-es telefonszámon.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 3, 16:39
Hozzászólások: 2
Valódi név: Reményi Levente
   
Hozzászólás 2014 szept. 4, 14:32 
Elveszett Észak Mo.-n,Nógrád megyében,Nézsán a Jákó papagájunk 2014.09.02.-án délután fél három után ,1 éves sincsen,gyűrűzött.

Azonosítása: Szürke színű,pirosa farktolla, még nincs a teljes méretében,szinte mindentől megijed,nagyon óvatosan közeledj hozzá, kérlek ha meglátod hívj minket rögtön.Kérlek ha csak egy pillanatra is meglátod azonnal hívj minket az alábbi telefonszámon!! (Szavakat még nem nagyon tud de nekünk a "Gyere ide"-re hallgat )

Reményi László: 06/30-910-24-37


Jutalom jár a megtalálónak!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 1, 7:07
Hozzászólások: 1
Valódi név: Bárány Margit
   
Hozzászólás 2014 szept. 1, 7:13 
Sziasztok!
2014 augusztus 31-én este, a szürkületben egy óvatlan pillanatban megszökött Dina nevű (tojó) szürke kis nimfapapagájom a 9. kerületben a Sobieski utcában. Párja kétségbeesve keresi és hívja, de a szakadó esőben bizonyára megbújt valahol. Kézhez szokott madár, kézre száll és ha éhes, a tenyerünkből is elfogadja az ételt. Kérlek benneteket, ha megtalálnátok, hívjatok a 06 20 598 6168-as számon. Köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 31, 17:22 
ozge írta:
A papagaj megkerult, nagyon boldog vagyok, koszonet erte. Visszajott a Romai partra, most nagy a szerelem.

Szuper, szerencsések vagytok! Vigyázz rá. ;)

:35:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 27, 13:51
Hozzászólások: 3
Valódi név: Ozdemir Eva
   
Hozzászólás 2014 aug. 30, 22:58 
A papagaj megkerult, nagyon boldog vagyok, koszonet erte. Visszajott a Romai partra, most nagy a szerelem.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 27, 13:51
Hozzászólások: 3
Valódi név: Ozdemir Eva
   
Hozzászólás 2014 aug. 28, 8:59 
:) Sziasztok! Aug.27-én reggel elveszett Csillaghegyről egy gyönyörű jákópapagáj. Szépen beszél, farok tolla piros világos szürke a teste. 50e ft jutalom a megtalálónak. tel. 06 20-9-221-120

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 okt. 9, 14:18
Hozzászólások: 3
Valódi név: Rácz Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 28, 8:38 
Elveszett Jákó Papagáj Budapesten .
http://olx.hu/hirdetes/jako-papagaj-ID2 ... 42262eb561


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 20, 7:15
Hozzászólások: 1
Valódi név: imre
   
Hozzászólás 2014 aug. 20, 7:33 
Kép

A tegnap, augusztus 19., a délutáni órákban kirepült a lakásból, VI. kerület Szondi utca (a Dózsa György úthoz közeli környék) a képen látható nagyon szeretett és aranyos sárga nimfa papagájunk. Bogyó névre hallgat.
Kérem, hogy ha valakihez berepült és sikerült megfognia hívjon.
70/2053175

Köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 18, 15:08
Hozzászólások: 3
Valódi név: Betty
   
Hozzászólás 2014 aug. 18, 15:15 
ELVESZETT
AFRIKAI TÖRPEPAPAGÁJ
06-20/ 220-67-98

Elvesztettük kedves 2 éves papagájunkat, Gyurit.
Augusztus 17-én vasárnap délután Budán a II. kerületben.
Kirepült a ketrecéből a fákra, háztetőkre, erkélyekre.
A Fillér utcában és a Bimbó úton körözött ahol szem elől
tévesztettük. Kék, fehér és szürke színű. Hallgat a nevére,
nagyon félénk. Jutalom a megtalálónak!
Telefon: +36-20/220-67-98



Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 aug. 13, 23:14 
Elveszett kakadu Budapesten!
Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 13, 17:42
Hozzászólások: 1
Valódi név: Edina
   
Hozzászólás 2014 aug. 13, 17:59 
Tegnap elveszett a 4ker,virág utcából,egy lék hullámos fiú papagáj.Kérem ha valaki esrtleg befogta,vagy berepült hozzá,jelezze nekem.Köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 júl. 21, 20:10 
Sziasztok!
Ezt a szerencsétlen sztorit minden volieres madártartó figyelmébe ajánlom!
A hétvégén nem voltam itthon és az állatokat (egy bentlakós cica, 2 kutya és 2 voliernyi papagáj: 6db nimfa, 2 költőpár és 2db kézzel nevet növendék, 1pár kecskepapagáj) egy ismerősömre bíztam. Már hazafelé tartottunk párommal, mikor az ismerős kétségbeesetten hívott, hogy az udvar fel van dúlva, a két kutyát összeverték és a volierek tárva-nyitva. A kecske költőpárra rá tudták zárni a volier közlekedő ajtaját és visszamentek a saját helyükre, az egyik nimfa pár hímjét nagyjából megkopasztották, repülni jelenleg alig tud, így őt is vissza tudták rakni, egy tojó pedig a tojásain ül.
A hím hiányzó tojója az ismerősöm megérkezésekor a tetőn ült, ahogy meglátta, el is repült.
Hazaérkezésemkor a volier úgy nézett ki, mint egy csatatér: tollak mindenhol, az eddig kezes madaraim (már ami megmaradt) reszkető, tollhiányos, verzett gubbasztó roncsokként ültek az ágakon, a legkisebb zajra is hisztérikus vergődésbe kezdtek.
Az elvitt madarakat valószínűleg célirányosan választották ki: egy foltnélküli hordozó hím (a tojások apja), egy foltnélküli hófehér kézzel nevelt beszélő növendék és egy kézzel nevelt, szintén beszélő lutinó növendék.
Az udvarról semmi más nem hiányzott, a kutyákon szétvert locsolókanna és seprű volt a madarakon kívül az egyetlen kár. Mikor hazaértem, a kutyák pofája véres volt, de legalább nem a sajátjuk. Remélem a madarak árát az orvosi ellátására költi ez a nyomorult!


Szeretnék tőletek segítséget kérni!
A 3 "elveszett" madárral már nem tudok mit kezdeni, csak reménykedek, hogy aki ellopta őket, legalább olyan odaadóan gondozza majd őket, mint mi. Egyetlen reményem, hogy az elröppent tojó visszajön még.
Tegnap egész nap a környéken körözött, a hím és mi is kétségbeesetten hívtuk, ő pedig válaszolt és visszajött, azonban ahogy meglátott minket, az eddig kézre hívásra gond nélkül szálló madár azonnal eltűnt a fák közt.
Ma már csak reggel és délután láttuk, pedig a párja egész nap hívja.
Kicsit aggódom, mert most éppen szakad az eső és egyre fogy a remény, hogy Maximális visszatér.

Nagyon szépen kérlek Titeket, akik olvassátok, esetleg debreceniek vagytok, vagy a környékről, ha látjátok a madarat, jelezzétek.

Kép
A bal oldali madárról van szó, hallgat a nevére (Maximális)
Ha esetleg kisállatkereskedésben találkoztok vele, az ő neve pedig Béla. Valószínűleg már eladta... A begyén és a bóbitája mögött van 1-1 kopasz folt, így nem tovább tenyészthető.

Kép

Köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 6, 15:45
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 9:45 
Idézet:
Ezt a mázlit! :D De minden jó ha jó a vége. Örülök, hogy így megoldódott.


Szia!

Ez már több lehet mint mázli, ugyanis ez a kis lökött már másodszorra repül el és jön vissza! :lol:
Pedig olyan hatalmas erdős-mezős terület veszi körbe a helyet ahol elszökött (több tíz négyzetkilóméter), és már első pillanatban olyan messze repült el (ameddig a szemünk ellátott, komolyan), hogy nem reméltük, hogy megint megkerül.
Teljesen szürreális és valótlan volt, amikor érte mentünk és ott csücsült egy kanapé szélén. :shock:
Persze azt tudni kell, hogy nagyon ragaszkodik a kisfiamhoz, - sokszor 1-1,5 órát is eltölt bebújva a gyerek pólója alá. A fiam fióka korától neveli, emlékszem táppal etette fecskendőből amikor a kis szárnyas még kopaszka volt.
Na mindegy, az biztos, hogy a reményt ne engedjétek elillanni...

ja és egy gyakorlati tanács: :!:

A madár nem magától repült el igazából, mert épp rendezgettük a kalitkáját. Új ülőbotot tettünk be neki, és az új dolgoktól mindig is félt, általában ha új tárgy kerül a kalitkájába, egy napig nem hajlandó a kalitka aljáról felmászni sem. Az más kérdés, hogy amitől félt, az sokszor kedven játéka lesz.
Tehát meg volt ijedve a bottól és pont akkor szabad út is nyílt neki, úgyhogy azt tette amit kellett. Menekült... Szóval erre vigyázzon mindenki...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 9, 19:06 
Gerzsonka írta:
Azt a vidám hírt írnám meg részetekre, hogy Gerzson megkerült!
Másnap este egy ismerősünk kertjébe berepült, majd rászállt az ismerősünk fejére.
Ő besétált vele a házba és magára zárta az ajtót... :D

Ezt a mázlit! :D De minden jó ha jó a vége. Örülök, hogy így megoldódott.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 6, 15:45
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 júl. 9, 14:46 
Kedves Fórumtársak!

Azt a vidám hírt írnám meg részetekre, hogy Gerzson megkerült!
Másnap este egy ismerősünk kertjébe berepült, majd rászállt az ismerősünk fejére.
Ő besétált vele a házba és magára zárta az ajtót... :D

Csak a jó Isten tudja, merre járt két napig, de úgy néz ki minden rendben van vele.

Köszönöm a lehetőséget és mindenkinek szívből kívánom ugyanezt a szerencsét!

Üdv!!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 6, 15:45
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 16:00 
Sziasztok!

Mai nap egy szerencsétlen mozdulatnak köszönhetően elrepült egy éves Jákó papagájunk. Helyszín a Rétság melletti Bánk falu.
Szokott beszélni, legtöbbet ezeket: puszi, puszika, apuci, kukucs, valamint dallamot fütyűl. Neve Gerzson, néha hallgat rá.
Kérem aki látná vagy befogná, a következő telefont hívja: 06 hetven 455-04-harminckilenc.
Esetleg Romhány, Felsőpetény, Alsópetény, Rétság környékén is repkedhet.

Köszönöm!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 5, 13:49
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 júl. 5, 14:02 
Sziasztok!

2014. július 4.-én este az V. kerületben(Markó utca és Széchenyi rakpart sarka) találtuk ezt zöld-sárga hullámos papagájt.Nagyon kedves,kézhez szokott kis állat.Eredeti gazdiját keressük.

Marcsi(0620/7750908)


Csatolmányok:
kepatmeretezes_hu_Fnykp0106.jpg
kepatmeretezes_hu_Fnykp0106.jpg [ 8.84 KiB | Megtekintve 9119 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 17, 14:38
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 jún. 17, 15:08 
Sziasztok!

2014. június 16.-án este találtam egy hullámos papagájt az Üllői út és a Ferenc krt. kereszteződésénél.
Jogos tulajdonosához szeretném visszajuttatni, amennyiben ez lehetséges.

Ha nem kerül elő a tulajdonos, akkor egy befogadót keresnék, mert sajnos én nem tudom befogadni.
Gyűrű nem volt a lábán és a környékbeli állatorvosok sem ismerték fel.

Hátha valakinek ismerős lesz.

Fotó mellékelve.

Niki(20/501-78-01)
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 12:56
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 jún. 15, 13:31 
Sziasztok!

2014. Június 14-én, Szigetszentmiklóson (Rév sor, Dunapart) elrepült egy hím HULLÁMOS PAPAGÁJ- sárga fejű, vilagoskék tesű, fekete hullamok a szárnyan.

3,5 éve a csalad fontos része. Fióka kora óta én neveltem fel, emberbarat, kézhez szokott. Rengeteg emlék fűződik hozzá, nagyon hiányzik!
Kérem aki találkozott vele, látta vagy esetleg befogadta az szóljon, nagyon fontos nekem! Rudi névre hallgat, amit ő maga is elmond (szia! Rudi vagyok), továbbá csibész, puszi, Dóri szavakat is tud mondani.

Aki tud róla valamit kérem szóljon, meghálálom!

Köszönettel,
Dóri (30/340-1637)


Csatolmányok:
image.jpg
image.jpg [ 19.93 KiB | Megtekintve 9120 alkalommal. ]
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO