Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 15, 13:08 
Egy szép kis sándor.

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Csatlakozott: 2009 szept. 15, 12:48
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 szept. 15, 12:51 
A szomszédunk kertjében, az almafán lakmározik egy papagáj mostanában. (XV.ker, Bethlen G.u.)
Nem hiányzik valakinek?

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 18, 16:04 
Sziasztok!
Elszökött egy nemes papagáj, a családja nagyon várja haza.http://mizoblogja.blogspot.com/2009/08/samson-elveszett.html

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 20:59
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Budapest,XVI kerület
Valódi név: Gyarmati Renátó
   
Hozzászólás 2009 aug. 18, 10:30 
vaci.kata írta:
Szia!
Köszönöm a választ! Kipróbáljuk amit javasoltál, kis változtatásokkal. A nagy kalitkájukat kettéválasztottam egy alumíniumos szúnyoghálóval és a billenős ajtaját kitámasztottam egy kis bottal, ha esetleg berepülne magára zárja (sajna napközben nem tudjuk szemmel tartani a kalitkát).
Péntek délután repült ki, pár órára rá visszarepült a párjához akivel 1 éve volt együtt (a kalitka akkor már zárva volt) de a család nem volt a helyzet magaslatán és elijesztették. Azóta sajnos nem láttuk, már 3 napja. Lehet, hogy már messze jár. A Ti madárkátok hány nap után ment vissza?


Nah ez még így jobb is hogy a nagyot választottátok ketté mert így nagyobb a valószínűsége hogy belemegy,és remélhetőleg a botos megoldás is bejön.A mi madarunk 2-3 nap után jött vissza,pontosan már nem emlékszem rá,de arra igen hogy az utca végéig elrepült és ott csatlakozott a verebekhez és azokkal repdesett.Amikor visszajött már nagyon éhes lehetett mert úgy foguk meg hogy nagymamám odament és rázárta az ajtót,akkor nem kötöttünk rá damilt,csak ugyebár mivel nagymamám nyugdíjas ezért otthon volt és szerencsére épp ott volt a közelbe mikor visszajött.Ezeknél a madaraknál az a baj hogy nem a legintelligensebbek mint mondjuk a nagyobb papagájok és ha még vízre rátalálnak,élelemre nem biztos,és hamar éhenhalnak :( de abba reménykedhetsz hátha valaki befogta és ha nem is kerül vissza hozzád jó helyre kelül...esetleg pár plakátot ki lehetne ragasztgatni hogyha valaki látta esetleg befogta az hívjon föl,de hát az anatómiájukból adódóan a madarak nagy távolságokat képesek megtenni rövid idő alatt,úgyhogy ez elég reménytelen sajnos...főleg hogy vadszínváltozatú ami elég jól beleolvad a környezetébe,bár egy csapat betonon keresgélő veréb közül meg eléggé kitűnik.Azért remélem szerencsétek lesz.[/quote]


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 22:37
Hozzászólások: 4
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 18, 7:39 
Találtunk a népligetben egy fiatal hím barrabandot. Eredeti gazdája a 0670-335-3659-es számon jelentkezhet.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 aug. 15, 22:57
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 aug. 18, 0:01 
Szia!
Köszönöm a választ! Kipróbáljuk amit javasoltál, kis változtatásokkal. A nagy kalitkájukat kettéválasztottam egy alumíniumos szúnyoghálóval és a billenős ajtaját kitámasztottam egy kis bottal, ha esetleg berepülne magára zárja (sajna napközben nem tudjuk szemmel tartani a kalitkát).
Péntek délután repült ki, pár órára rá visszarepült a párjához akivel 1 éve volt együtt (a kalitka akkor már zárva volt) de a család nem volt a helyzet magaslatán és elijesztették. Azóta sajnos nem láttuk, már 3 napja. Lehet, hogy már messze jár. A Ti madárkátok hány nap után ment vissza?

Minusz írta:
Csak annyit tudok tanácsolni hogy hogy rakjatok a kalitka mellé egy másik kalitot amibe raktok vizet és kaját neki,esetleg ha van kedvenc csemegéjét akkor azt,nyissátok ki az ajtaját,kössetek re egy hosszú damilt amit ha meghúztok bezáródik az ajtó,és amennyit tudtok üljetek kint és figyeljetek!.Nem tudom mióta vannak együtt,de ezek ugyebár ragaszkodó kis madarak,nevüket is erről kapták,úgyhogy nagy valószínűséggel visszafog még jönni,ha nem is a párja miatt akkor az éhség és szomjúság miatt biztosan.Mi így fogtuk meg egyszer az elszökött rózsásfejű törpénket,pedig akkor még egyedül volt és nem is volt párja,és most pár hónapja egy fiatal fischerit,odacsalogatták a hangjukkal rózsásfejűink.Szurkolok,sok sikert a megfogásához!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 20:59
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Budapest,XVI kerület
Valódi név: Gyarmati Renátó
   
Hozzászólás 2009 aug. 16, 13:15 
vaci.kata írta:
Sziasztok!
Tegnap este láttuk utoljára Budapesten, Pestszentlőrincen a 18. ker. Gömbakác utcában a kalitkájából kirepülő és párját elhagyó fiú papagájunkat.
Pont így néz ki: http://www.asfg.mx/aviary/images/MaskedLovebird.gif
Még reggel repült ki a kalitkából, délután visszarepült a párjához, de mivel nem tudott bemenni a kalitkába a zárt ajtó miatt és mi is megzavartuk, elrepült. Azóta sajnos nem találjuk. A párja nagyon magányos (ő nem tudott meglógni vele, mert rossz a szárnya) és nekünk is a szívünkhöz nőtt. Ha tudtok bármiben segíteni nagyon hálásak lennénk!
Köszönöm előre is!


Csak annyit tudok tanácsolni hogy hogy rakjatok a kalitka mellé egy másik kalitot amibe raktok vizet és kaját neki,esetleg ha van kedvenc csemegéjét akkor azt,nyissátok ki az ajtaját,kössetek re egy hosszú damilt amit ha meghúztok bezáródik az ajtó,és amennyit tudtok üljetek kint és figyeljetek.Nem tudom mióta vannak együtt,de ezek ugyebár ragaszkodó kis madarak,nevüket is erről kapták,úgyhogy nagy valószínűséggel visszafog még jönni,ha nem is a párja miatt akkor az éhség és szomjúság miatt biztosan.Mi így fogtuk meg egyszer az elszökött rózsásfejű törpénket,pedig akkor még egyedül volt és nem is volt párja,és most pár hónapja egy fiatal fischerit,odacsalogatták a hangjukkal rózsásfejűink.Szurkolok,sok sikert a megfogásához!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 aug. 15, 22:57
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 aug. 15, 23:22 
Sziasztok!
Tegnap este láttuk utoljára Budapesten, Pestszentlőrincen a 18. ker. Gömbakác utcában a kalitkájából kirepülő és párját elhagyó fiú papagájunkat.
Pont így néz ki: http://www.asfg.mx/aviary/images/MaskedLovebird.gif
Még reggel repült ki a kalitkából, délután visszarepült a párjához, de mivel nem tudott bemenni a kalitkába a zárt ajtó miatt és mi is megzavartuk, elrepült. Azóta sajnos nem találjuk. A párja nagyon magányos (ő nem tudott meglógni vele, mert rossz a szárnya) és nekünk is a szívünkhöz nőtt. Ha tudtok bármiben segíteni nagyon hálásak lennénk!
Köszönöm előre is!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 11:48
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2009 aug. 12, 11:52 
Sziasztok!

Hétfőn Kispesten találtam egy kék hullámos papagájt. Még fiatalnak tűnik. Akinek hiányzik kedves kis hullámosa, jelentkezzen.
Kérem tényleg csak az jelentkezzen, akinek elveszett a madara, akárkinek nem fogjuk odaadni, mivel nagy madárbarátok vagyunk mi magunk is.
Erre az emailcímre lehet írni: yielke@gmail.com.
Sziasztok!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 28, 14:35
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2009 júl. 28, 15:03 
2009. 07. 26.-án vasárnap délután Isaszegen a Mátyás Király utcában elrepült tőlünk szürke színű, kicsi, édes, Lili névre hallgató NIMFA PAPAGÁJunk, aki nagyon hiányzik nekünk.
Reménykedünk benne, hogy valakihez esetleg odarepül, mert nagyon barátságos és bízik az emberekben. Nagyon aggódunk érte, hiszen már családtagként élt velünk, és nagyon szerettük.

Kérem, aki tud róla valamit, látta vagy esetleg befogta, jelentkezzen ezen a telefonszámon: 06/20-252-1072.
Reménykedünk.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 25, 20:42 
saját jákóm keresése közben jutott a tudomásomra, egy nagyon kedves és rendes szolnoki madarász által, hogy az elmúlt napokban, szolnokon fogtak egy zárt gyűrűs jákót. Jelenleg a jászberényi állatkertben van megőrzésre beadva. Ha valakinek tudtam segíteni és rátalált elveszett kedvencére, majd egy visszajelzést küldjön.

Sajnos az én Kikóm még mindig nincs meg, de nem adom fel, hátha én is ilyen szerencsés leszek, hogy jó szándékú emberek értesítenek a hollétéről!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 11, 18:48
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest,XI.ker
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 11, 18:56 
Sziasztok.Ma budapesten,zuglóban elrepült 2 hullámos papagájom(még fiatal,saját tenyésztésű,pár héttel leválasztás után).
Egy szürkehátú égszínkék,és egy vadszínü zöld.Kérlek,ha tudtok segítsetek,terjesszétek,az infot.Ha van valami itt lehet elérni:harry1587@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 9, 19:43
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2009 jún. 9, 19:51 
Sziasztok!
sajnálom hogy csak most találtam meg ezt a fórumot. A XXI kerületben lakunk és a Jákó papagájunk április elején tűnt el, még látták többen egy szomszédos kerületben a rákövezkező héten, de azóta semmi hír (lehet mégis, ha ő volt az a XV. kerületben), ha valakinek lenne róla információ akkor kérem írjon.
Köszönöm!
Tomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 9:57
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 30, 16:21 
Szasztok!

Saját nimfám keresése közben vélhetően láttam 1 nagytestű színes papagájt a XV.ker.Kőér u.és az óhegy park sarka felé tartva.1útmenti fa oldalára volt tapadva,mint 1 harkály,de olyan színes volt,hogy kicsukva.
Sajnos mire előkaptam a telcsit (idegességemben nem találtam),ő megpattant.Szólongattam,de már semmi remény nem volt...
Szóval,ha valakinek hiányzik 1 nagytestű jákó méretű papija,ott érdemes
lehet keresni.
Egyáltalán nem mellesleg,ha valaki találna egy fehér szárnyvégű gyöngyszürke nimfapapagájt,bóbitavég zöld,faroktoll alja zöld,Zuglói szökevény,szóval nagyon hiányzik az ő mamijának,csörizzen a 20-550-2366-os telcsi-számon,éjjel is nyitva.Kösz:Mary[img]
Kép[/img]


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 12:33
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 máj. 25, 19:56 
Nagy örömmel tudatom mindenkivel,hogy Árnyék úr közbenjárásával és a szerencsés véletleneknek köszönhetően megtaláltuk Topikámat.Tőlünk légvonalban másfél km-re lévő horgásztónál szállt le,és egy nagyon kedves hölgy elvitte haza,ma pedig visszakerült hozzánk.Most éppen a vállamon ülve nézi,mit írok.Ilyen szerencsés végkifejletet kívánok mindenkinek,akinek elrepül a madárkája.
Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek,aki segített,a hölgynek főleg,aki vigyázott rá egy napig,etetgette,és volt olyan becsületes,hogy keresse a gazdáját!Ebben a világban egyre ritkább az ilyen. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 12:33
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 máj. 25, 12:47 
Sziasztok!Sajnos figyelmetlen voltam egy pillanatra,és 3 napja Dunaharasztin,a Taksony felőli részen,kirepült az ajtón a Jákó papagájunk.
A szívem megszakad,másfél éves madárka,imádja az egész család,és mindenki lelki beteg azóta.Éjszakás vagyok,de ahogy reggel hazaérek,már megyek is az erdőbe keresni 3 napja(sajnos erdős részen lakunk),így szinte semmit nem alszom.A környéken ki lett plakátozva,hátha...
Ha esetleg olvassa olyan,aki itt,vagy a környéken lakik(Taksony)és látta,vagy sikerült valamilyen csoda folytán megfognia,kérem,azonnal értesítsen a 06205256681-es számon!
A madárka gyűrűzve van,a cit-es papírja itthon.Nagyon várjuk haza!! :cry: :cry: :cry: :cry: http://www.kepfeltoltes.hu[/img][


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 1, 18:45 
Még mindig keresem Kikó nevű jákó papagájomat! Ápr 2.-án röpült el Zsámbokon, eddig a keresése sajnos eredménytelen volt. Esetleg a környékbeli településekre is eljuthatott (Kóka, Dány, vácszentlászló, Valkó, Jászfényszaru, Tóalmás) Szépen beszél, nevét is mondja. Szelíd, de idegenekkel nem barátkozik. Sajnos a gyűrűje nincs rajta, de a cites papírjával együtt nálam van. Kérek mindenkit, aki látta, hallott róla, megvette, magas jutalom fejében értesítsen. Tudom, hogy nem érzi jól magát idegen környezetben és nagyon aggódom miatta, nehogy megtépje magát és depis legyen. Családtagként élt velünk, olyan volt mint egy rossz gyerek, akit tanítgatni, nevelgetni kellett. Sok videó készült róla. Ezeken a linkeken meg lehet őt nézni. Tel: 30/9510-170.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLbgl1pOAY

http://videa.hu/videok/allatok/kit-szer ... hFooINWP9P
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 21, 15:41 
Szia rencsi! Köszönöm szépen a biztatást és az együttérzést és a segítőkészséget! Természetesen nem adom fel a keresését és a reményt sem, bár egyre jobban elkeseredek az idő múlásával. Csak remélni tudom, hogy befogta valaki, aki szereti az állatokat és tudja is, hogy mit kezdjen egy jákó papagájjal, bízom benne, hogy nem zárták be egy kis kalitba, mert itt nálunk nagyon sokat szabadon volt, és az nagyon megviselné őt ha egy pici helyen kellene lennie, és bízom abban, hogy egyszer hozzá is eljut a hír, hogy keressük Kikót és lesz olyan jó, hogy jelentkezik és visszaadja nekünk. Sajnos a tapsztalatom az, hogy az emberek a papagájt a hullámossal azonosítják és nagyon sokan nem is hallottak még jákó és egyéb papagájról, vagy ha hallottak is fogalmuk sincs hogy néz ki. Hiába írtam, a szórólapra, hogy hogy néz ki, volt aki fekete rigót, galambot hullámos papit nézett jákónak. Mindenesetre örültem ezeknek a hívásoknak is, mert kiderült, nem volt hiába való a szórólapozás.
Szép napot Nektek!
Madárbaráti üdvözlettel! Marcsi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 21, 11:14 
Tuli írta:
Ápr. 2.-án elröpült Zsámbokon Kikó névre hallgató jákó papagájunk. Szelíd, de idegenekkel nem barátkozik. Szépen és sokat beszél, nevét nagyon szépen mondja. Sajnos eddig a keresése nem hozott eredményt. Elképzelhető, hogy valamelyik környékbeli településre eljuthatott (Tura, Vácszentlászló, Dány, Kóka, Tóalmás, Jászfényszaru) Nagyon aggódunk érte, hiszen már családtagként élt velünk, és nagyon szerettük. Kérem aki tud róla valamit, látta vagy esetleg befogta, jelentkezzen. Magas jutalmat ajánlunk, ill. visszavásárolnánk Őt. Tel.30/9510-170


Szia! én turai vagyok és régóta figyelem a hirdetéseidet. Nagyon sajnálom a papagájt! Láttam róla videót is azóta figyelek itt nálunk hátha egyszer meglátom! mindenkinek mondom itt a környéken is a párom innen Kistarcsára jár dolgozni és nagy erdőfigyelő. Szóval bízunk a legjobbakban és ne adjátok fel! Én nagyon bízok benne hogy előkerül!!
Kitartást nektek! Ha tudunk segítünk! Madárbaráti üdvözlettel: Rencsi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 12, 8:26 
Ápr. 2.-án elröpült Zsámbokon Kikó névre hallgató jákó papagájunk. Szelíd, de idegenekkel nem barátkozik. Szépen és sokat beszél, nevét nagyon szépen mondja. Sajnos eddig a keresése nem hozott eredményt. Elképzelhető, hogy valamelyik környékbeli településre eljuthatott (Tura, Vácszentlászló, Dány, Kóka, Tóalmás, Jászfényszaru) Nagyon aggódunk érte, hiszen már családtagként élt velünk, és nagyon szerettük. Kérem aki tud róla valamit, látta vagy esetleg befogta, jelentkezzen. Magas jutalmat ajánlunk, ill. visszavásárolnánk Őt. Tel.30/9510-170


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 16:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO