Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 11:20 
Csőrike írta:
Azért eléggé furcsa válaszokat ad ezen az oldalon a 'szakember'.


Melyik oldalon van ez, hol találtad?

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 10:10 
Azért eléggé furcsa válaszokat ad ezen az oldalon a 'szakember'.

"A madár tünete lehet idegrendszeri(például bakteriális fertőzésből visszamaradó tünet), vagy fizikai sérülésből adódó is. A kereskedésbe kellene visszavinni, mivel "hibás teljesítés" történt, vagyis tudva, vagy tudatlanul egy beteg madarat adtak el. Amennyiben a kereskedő önként nem vásárolja vissza, úgy meglehetősen bonyodalmas procedúrára számíthat, mivel állatorvosi igazolásra lesz szükség, hogy a madár problémája már a megvásárlás előtt keletkezett. (...)"

Még csak véletlenül sem azt tanácsolja a kedves gazdinak, hogy legelőször is vigye el a madárkáját állatorvoshoz. Mintha ez a madár csak egy portéka lenne, amire garancia van és kicserélik.
Ez egy élőlény, amiért felelősséggel tartozik az ember.
Na mindegy. Ezen most kicsit felhúztam magam. Elnézést az offolásért.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 10:00 
Csőrike:

http://www.youtube.com/watch?v=egUa6-NQENw


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 9:59 
Szia!

Sajnos mi sem leltük meg Csőrikét. Én ugyan a busz vonalán tegnap láttam egy furcsa, kint szokatlan madarat reppenni, ami akár Csőrike is lehetett volna, de az szól ellene, hogy a lakótelepen a házak között volt ez és hogy eltelt már több mint 1 hét... úgyhogy vélhetően ez nem a mi madarunk volt. A buszról láttam és nem szálltam le, de felhívtam anyámat, aki szintén nehezen elképzelhetőnek tartotta, hogy a mi madárkánk lett volna.
Én még telefont, email -t sem kaptam, hogy látták, hallották.

Én sajnos az általad adott linken csak a nyitóoldalt látom, a 'megkerült' nimfás apróhirdetést nem.
Ha belinkelem a videómat, amiben a képek láthatóak, megtennéd, hogy összeveted az apróhirdetésben látható madárkával?
Telefonszámom nem titkos... ha úgy érzed, hogy Ő is lehet akár, megcsörgetsz? Visszahívlak. Én sajnos mindjárt megyek dolgozni, ahol nem leszek netközelben és a telefonom sem okostelefon... bár lehet, hogy internetezni tudnék rajta... passz.
(06/20 -335-97-15)

Köszönöm előre is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 12, 9:41
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 8:54 
Kedves András!

Megértelek, én még mindig nem találtam meg Cserfeskémet. :cry: Két telefont is kaptam, hogy látták/hallották a környéken. Már végigkutattam a környéket, szinte az egész várost kiplakátoltam, semmi. Hiába kerestem többször (a másik madarammal mentem, hogy hívja - így találtam meg először is lent a Duna-parton, kb. 1 km-rel arrébb, mint ahol elröpült), de sajnos nem találtam meg. Annyi bíztatót mondhatok, hogy a többi madár - úgy tűnik - őt sem bántotta, én is féltem miatta. Ami mára nem bíztató, az az idő. :( Nagyon drukkolok nektek! (Egyébként a plakátolás bizonyult a leghatásosabbnak. A helyi rádió elsősorban az idősebb korosztály miatt lehet célravezető!)
Engem tegnap kerestek meg a netről egy talált nimfával. Budaörs, tőlünk nagyon távol (és a kép alapján sajnos bizti, hogy nem Ő az én kis drágám), de a Ti esetetekben látok rá rációt. (FB-om nincs, ezért nem tudom megnézni a képeid, hogy ő lehet-e.) Berakom a hirdetés linket: http://www.haziallat.hu/apro/elveszett- ... t-allatok/ (Próbáltam neki levelet írni, hogy felhívjam a figyelmét a hirdetésedre, de nem tudom miért visszapattant a levelező rendszerről.)

Nagyon szorít! :wink: Tudom milyen iszonyú érzés. :cry:

(Egyébként az egyik tollasom nekem is Csőrike. :wink: Még egyszer-sokszor: drukk! :) )


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 6, 23:55 
Megvallom őszintén, én még azt se tudom, itt mondjuk kerületi szinten (XXII., XI.... és a környező kerületekben) milyen rádiók üzemelnek. Persze a kereső megoldaná a problémámat nyilván, de egy rádióban nem látják a madárról a fényképet... Ha annyit mondatok be, hogy elrepült egy szürke mintázatú nimfapapagáj, nem hiszem, hogy sokan kapnák fel a fejüket. Annak pedig nem túl nagy a valószínűsége, hogy az esetleges madarat befogadó személy is pont hallgatna egy kisebb, lokális rádióadót... amint mondtad is, az országos sugárzásúak meg miért is mondanák be?
Írtam az egyik országos sugárzású kereskedelmi tévé, illetve egész pontosan annak most indult új csatornájának internetes oldalára, mert hogy a korábbiéra nem lehet sem fényképet feltölteni, sem üzenetet hagyni... az meg fura, ha valami teljesen más témájú hír hozzászólásai közé szúrom be.
A lényeg, hogy annyit kértem eme csatorna fb. oldalának üzemeltetőitől, hogy rakják ki legalább az üzenőfalukra. Válaszra sem méltattak.
Egy volt kollégám ellenben egy helyi tévénél dolgozik vágóként. Ő is megosztotta... és én a fb. -on megtaláltam a médium oldalát, belinkeltem hát oda is.
Úgyhogy elég sok követ megmozgattam, úgy érzem.
Az internetes ismerőseimet arra buzdítottam, hogy osszák meg ismerőseik között.
Plakátoztunk, hirdettem. Semmi. Sajnos.

A többi eltűnt madár esetében is az internet az egyik legjobb közvetítő közeg a segítségkéréshez.
A tévében filmek, híradók is mennek, amik lekötik a nézők figyelmét; de a rádió egyre inkább háttér 'műsorforrás'. Gyakran nem is figyelnek rá igazán az emberek.

De ettől függetlenül jó ötletnek tartottam ezt is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 okt. 6, 22:25 
A helyi rádiók népszerűségét szerintem minden városban tudja az illető. Nálunk két nagy rádió működik, így természetesen mindkettőbe bemondatnám. A nagyobb, országos szinten működő rádiók biztos nem foglalkoznak egy madár eltűnésével. Egyébként ha te mondjuk egy középvárosban élsz az ország déli csücskében, pont az jut eszedbe, hogy a Kossuth rádióba mondasd be, hogy keresed a madarad?? Nem hiszem :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 6, 17:10 
Az internetes közösségi oldalak látogatottsága elég nagy... helyi rádió... hm, ez se rossz ötlet, de előbb körül kell nézni, mik is vannak, mik azok, amiket tényleg hallgatnak is. Mert a kereskedelmi rádiók mellett talán a (régi) Kossuth és Petőfi adókat hallgatják legtöbben. Hiába dolgozok a MR -nál, nem fogják a kedvemért bemondani :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 okt. 6, 12:31 
Andris, én ezeket a hirdetéseket a honlapomról másolom. Ott van egy elveszett madarak keresése pont és oda kiírtam mindenkinek, hogy aki oda felteszi a hirdetését, én annyit segítek még, hogy megosztom az idrén is. Mivel email címek és telefonszámok is vannak benne, ezért én csak ide teszem fel, ugyanis csak az idrét említettem meg plusz segítségként.

Egyébként legjobb ilyenkor plakátolni és a helyi rádióba reggel 7 és 8 között illetve munkaidő után feltétlen bemondatni, hogy elveszett a madár. MUnkába menet szinte az emberek 90 %-a hallgat rádiót.
Szerencsére még nem repült el madaram, de ha hallják a rádióban a kereső szavakat biztos sokat segít.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 23:53 
Érdemes megosztani a facebook -on is... akár az adott vagy szomszédos kerületek oldalán.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 22:13 
Ez egyszerűen hihetetlen :(
Mit csinálnak a gazdik, hogy ennyi madár eltűnik????


E-mail cím: porkolabzoltan@gpwoil.hu
2012.10.01 Hétfőn elszökött Kék homlokú Amazon papagáj családtagunk Muki névre hallgat, X. kerületben Sörgyár u. és Mádi u. közötti területen lehet aki látta vagy megtalálta kérem hívjon az alábbi számon 0670674-88-80 ismertetőjele jó reggelt és jó éjszakátót kíván a megfelelő időben.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 23:43 
Megosztottam facebook -on én is a két sorstárs segítségkérését. Remélem, ezzel segítettem az ügyet.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 23:34 
Holnapra szabadnapot vettem ki és körbejárom a környéket saját madárkám ügyében, de akkor figyelni fogom a jákót is (Koko).
Nehezen értem meg, hogy egy olyan intelligens madár, mint a jákó, nem talál vissza.

Abban reménykedem, hogy sokáig még jó idő lesz, hogy túlélhesse azt az időszakot, ami alatt esetleg befogadó új gazdit találnak... vagy ami még jobb lenne, ha visszatalálnának.

Attól félek, hogy a kisebb testű madarakat a nagyobbak terrorizálhatják, bánthatják.
A hirtelen zajoktól elreppenek és aztán megint ki tudja, hol állnak meg.

Zöld övezetben élek... remélem, hogy a madarak is inkább ezt a környezetet preferálják és nem mennek messzire.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 18:40 
Sajnos Én sem szeretek ide írni, de ha többen látjuk, hátha sikerül őket megtalálni :?
Ismét vannak eltűnt madarak: :(

E-mail cím: pauloviczmuko@citromail.hu
2012.09.23-án vasárnapPILIS városában elrepült kis kedvencünk,Nagy sándor papagájunk ha valaki esetleg látott vagy esetleg tud segiteni.jutalom ellenében várom segitségét.köszönettel Tomika!egy 10-éves kisfiu


E-mail cím: halasi.melinda@gmail.com
ELVESZETT JÁKÓ PAPAGÁJ,2012.09.29.én a XXII kerület Dukát utcából.A madarat KOKO-nak hívják és nem barátkozik,de a gyümölcs a gyengéjeKérem ha valaki befogta vagy látta hívja az alábbi telefonszámot:30/2837656

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 0:16
Hozzászólások: 27
Valódi név: Szőke András
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 0:33 
Szervusztok!

Szomorú, hogy ilyen apropóból kell itt első hozzászólásomat megírni.

2012. szeptember 30 -án reggel 8 óra után pár perccel elrepült Csőrike névre hallgató fél éves, szürke mintázatú hím nimfapapagájunk.
Budapest XXII. kerületében (Rózsavölgy, 41 -es villamos, 150 -es, 250 -es busz... ha így mond valamit), a hegyen lévő házunkból szökött meg egy óvatlan pillanatban. (Apám vitte volna fel az emeletre a vállán, de édesanyám figyelmetlen volt és kinyitotta a bejárati ajtót... a madár pedig utánarepült és megtörtént a baj).

Csináltam egy fb. oldalt, adtam fel hirdetést egy országos hirdetési újság weboldalán, írtam jó néhány madaras oldalra.
Itt is megosztanám az oldalt, amin fényképek és egyéb információk is láthatóak.

http://www.facebook.com/ElrepultNimfapapagajomatKeresem

Annyit azonban itt is leírnék, hogy a madár jól fütyüli a sárgarigók által is énekelt 'huncut a bíró' -t, hátha erre reagál és be lehet fogni.

A megtalálójának magas jutalmat adunk.

Elérhetőségeim:
06/20 -335-97-15
dcdfan01@yahoo.com

Köszönöm a segítséget!

András
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 nov. 23, 17:52
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Tolna megye
Valódi név: Pintér Gáborné
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 16:07 
Sziasztok:
Gyors segítségre lenne szükségem.
A házunktól nem messze egy diófán van egy fenyő vagy más néven kína papagáj.
azt szeretném megtudni hogy tudnám legkönnyebben befogni, félek hogy a hideg idő nem tesz neki jót és valami baja lesz- És ha nem találom meg az eredeti gazdit abban az esetben nálunk is lakhatna.
Válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Rió és Kiwi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 12, 9:41
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2012 szept. 12, 9:48 
2012. szeptember 06-án (csütörtökön) 17:35 órakor végleg szem elől veszett Cserfeske nevű hím nimfa papagájom. Utoljára Szigetmonostorra repült át Leányfaluról a szentendrei rév környékéről. Szeptember 05. (szerda) délután óta van a szabadban. Mára aggasztóan legyengült lehet. :( Szelíd, barátságos, gazdájához ragaszkodó, ezért nem kizárt, hogy végső kétségbeesésében megpróbál emberhez közeledni. Alapvetően azonban az idegenekkel bizalmatlan. Kérem, amennyiben megtalálta, látta, vagy bármilyen érdemi információval rendelkezik, a nap bármely szakában keressen a 30/441-0855 telefonszámon! Félelmében éles, rikácsoló hangot ad, ha ilyesmit hall (főként ha az nem megszokott a környéken!) nem kizárt, hogy ő az, kérem akkor is értesítsen. Gazdáján kívül négy másik társa és egy kislány várja nagyon-nagyon haza. :cry: Nagyon szépen köszönöm!
Csatolmány:
Másolás - P1020443.JPG
Másolás - P1020443.JPG [ 85.42 KiB | Megtekintve 6465 alkalommal. ]

Csatolmány:
Másolás - P1090741.JPG
Másolás - P1090741.JPG [ 59.73 KiB | Megtekintve 6457 alkalommal. ]


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 3, 11:18
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 szept. 3, 11:27 
Szeptember 2-án Óbudáról, a faluház környékéről elröppent fiatal tojó nimfánk.
Nagyon kezes, Süti névre hallgat.
Ha látjátok, kérlek hívjatok: 30/6166317


Csatolmányok:
IMG_4696.JPG
IMG_4696.JPG [ 150.09 KiB | Megtekintve 6420 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 szept. 1, 21:46 
Nem szívesen írok ide, de megint eltűnt egy madár :?
Idézem....

"2012.09.01-jén a XI. kerületből elveszett zöld színű amazon papagájunk. Nagyon várjuk haza! Aki bármit tud róla, hívjon a 06-20-211-3515-ös telefonszámon!"

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 31, 10:28
Hozzászólások: 102
Valódi név: Czeglédi Balázs
   
Hozzászólás 2012 aug. 30, 16:06 
Üdv mindenkinek!
Ma délelött elrepült két örvös/kissándor papagáj a 16. kerületben az Összefogás sétány közelében. Egy kék színű szelídebb, és egy kissé vadabb szürke, akin már kijött az örv. Kérem, bárki aki látja, a lakótelepen, vagy a Hilda utca környékén az jelentkezzen ezen a telefonszámon: 06 30-62-85-525. Aki be tudná fogni őket, azt mégjobban megkösszönném. Nagyon fontos, nyilván megértitek, mint madártartók.
Köszönöm
Czeglédi Balázs

_________________
Czeglédi Balázs


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 14:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO