Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 jún. 4, 19:05 
Nem betegség, rossz szokás. Adj nekik sok ásványi anyagot, nameg próbálj meg olyan röpdét kialakítani amiben van mivel lefoglalnia magát, tudjon sokat rágni(ne önmagát)!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 jún. 4, 18:29 
Van rá valamilyen gyógyszer?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 jún. 4, 18:26 
Miért szerinted valamilyen betegsége van?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 jún. 4, 17:49 
gyuri777 írta:
Sziasztok vettem ma egy pennant párat. Kék hím és piros tojó.
A tojónak olyan a hasa mintha szaggatná magát (sok szürke pihe látszik rajta), de az illető azt mondta hogy csak vedlik!
Szerintetek vedlik?
Vagy a pennantok költés előtt megszaggatják magukat?


Az illető egyértelműen megérdemelne egy nagy pofont ;)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 jún. 4, 17:39 
Sziasztok vettem ma egy pennant párat. Kék hím és piros tojó.
A tojónak olyan a hasa mintha szaggatná magát (sok szürke pihe látszik rajta), de az illető azt mondta hogy csak vedlik!
Szerintetek vedlik?
Vagy a pennantok költés előtt megszaggatják magukat?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 22:55 
gyuri777 írta:
Sziasztok!
A pennantok hány éves korban ivarérettek? Egy pár tud költeni egy 1méter széles, 2 méter hosszú és 2méter magas helyen? És hogy, hogy bírják a hideget?


A hely megfelelo, a hideget bírják, de legyen fedett rész, elvileg két éves korban kellene kezdeni szaporíttani oket.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 22:53 
Sziasztok!
A pennantok hány éves korban ivarérettek? Egy pár tud költeni egy 1méter széles, 2 méter hosszú és 2méter magas helyen? És hogy, hogy bírják a hideget?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 20, 14:01 
A keresztezés maga egy dolog, ízlések és pofonok, kinek mi tetszik...

Azonban ez a két faj olyan messze van egymástól, hogy kivitelezhetetlen a keresztezésük....szerintem.
Ennyi erővel a birkát a bölénnyel is keresztezni lehetne....vagy legalábbis meg k'öllene próbálni. :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 20, 13:07 
Szerintem a hullámos maradjon hullámos, a törpe meg törpe, de ez az én véleményem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 20, 12:55 
Azért a fácán-csirke kicsit reálisabb, főleg hogy volt már rá sok helyen példa és az adott madarak természete, szokásai is megengedik ezt a dolgot. Míg a hullámos-törpe, vicces:) Csak ahol ilyesmi megjelenik, ott utána egy cikket se tartok hitelesnek.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 20, 12:04 
Sziasztok!
Kicsit ugyanilyen érzés kerített hatalmába (bár lehet' alaptalanul ?!?), mikor néhány éve az említett magazin hasábjain valaki azt taglalta, hogy keresztezni fog egy hullámosok által felnevelt törpét (ha jól emléxem rózsásfejűt?!?) hullámossal.

Ez is kicsit meredek dolognak tűnik.... :roll:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 13, 20:40 
Fegyverneki Attila írta:
Sziasztok!

A napokban kezembe került a DM szeptemberi száma, egy cikk rögtön fel is keltette a figyelmem: A pennant papagáj színmutációi
Elolvastam és csak néztem ki a fejemből, ugyanis a cikk félelmetesen rossz! Azt is mondhatnám hogy egy nagy 0! Persze lehet, hogy csak eltúlzom, de tényleg így érzem!
Nem értem, ha valaki nem tájékozott egy területen, miért érez késztetést ilyen cikkek írásához! Persze elhiszem én, hogy sokan jól bírják az idegen nyelveket, és a külföldi honlapokat böngészik, de mindenkit megnyugtatok, hogy ezek az oldalak(többnyire) semmiképp nem tekinthetők tartalmukban etalonnak és szakmailag megalapozottnak! Egyszóval hemzsegnek a hibáktól, pontatlanságoktól!
Azért mert valakinek van egy komoly állománya, az még nem feltételezi hogy a genetikához és a színmutációkhoz is komolyabban konyít!
Sajnos ezt itthon is könnyen megtapasztalja az ember! Voltam olyan törpe tenyésztőnél, akinél hemzsegtek a szebbnél szebb színváltozatok, kár hogy fogalma sem volt róla, mi van a birtokában! Ezt a monori börzén is tapasztaltam, óriási a homály, mondhatni teljes sötétség honol házunk táján! Sajnos!


Attila! Valószínű a törpe tenyésztő az olyan magamfajta lehet. Én szerintem soha nem fogok a madaraim genetikai hátteréről annyit tudni mint te, vagy brimston. Ha tetszik egy madár színe vagy rajzolata az nekem elég. Az való igaz,hogy fogalmam se lesz hogyan tudnék elérni keresztezéssel egy-egy színt ami tetszik, de ez nekem nem is annyira fontos. Eddig még... Aztán lehet hogy később vérszemet kapok. Természetesen amit elértetek azt őszintén becsülöm, de nekem ez magas mint malacnak a farzseb. :D :D :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 10, 19:46 
Sziasztok!

A napokban kezembe került a DM szeptemberi száma, egy cikk rögtön fel is keltette a figyelmem: A pennant papagáj színmutációi
Elolvastam és csak néztem ki a fejemből, ugyanis a cikk félelmetesen rossz! Azt is mondhatnám hogy egy nagy 0! Persze lehet, hogy csak eltúlzom, de tényleg így érzem!
Nem értem, ha valaki nem tájékozott egy területen, miért érez késztetést ilyen cikkek írásához! Persze elhiszem én, hogy sokan jól bírják az idegen nyelveket, és a külföldi honlapokat böngészik, de mindenkit megnyugtatok, hogy ezek az oldalak(többnyire) semmiképp nem tekinthetők tartalmukban etalonnak és szakmailag megalapozottnak! Egyszóval hemzsegnek a hibáktól, pontatlanságoktól!
Azért mert valakinek van egy komoly állománya, az még nem feltételezi hogy a genetikához és a színmutációkhoz is komolyabban konyít!
Sajnos ezt itthon is könnyen megtapasztalja az ember! Voltam olyan törpe tenyésztőnél, akinél hemzsegtek a szebbnél szebb színváltozatok, kár hogy fogalma sem volt róla, mi van a birtokában! Ezt a monori börzén is tapasztaltam, óriási a homály, mondhatni teljes sötétség honol házunk táján! Sajnos!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 25, 11:43 
Nekem van: Nimfa, Hullámos, Veréb, Rózsásfejű törpe, Zebra pinty, Japán fürj, Kínai törpe fürj


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 25, 10:27 
Szia!

Az én pennant hímem hiába is próbálkozna, a tojók még zöldek, nem rég vettem őket, tegnap az egyik el is pusztult, meséltem, hogy a hím leharapta a lábait, szerintem a másik tojóra is ez a sors vár, mivel neki sincs már ép lába. Hiába van külön a hímtől és megpróbálunk mindent megtenni, hogyha eszik ne a vason karcolja fel a hasát, hungarocelt raktunk be a kajája alá, egy akkora darabot hogy a madár is elférjen rajta.

Érdekes a kecskéim is négyen vannak a volierben és nem bántják egymást, csak a tojó fejéről hiányzik pár toll, valószínűleg azért mert a hím párosodott vele, de semmi hasonlóan rossz tapasztalatom nincs a kecskéknél.

Kinek milyen madara van??

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 25, 10:21 
Szia!

Éppen ezért én csak a hullámosokat és a nimfákat raktam össze. Az énekeseim ( 1pár) teljesen külön voltak a többi madártól. Csak az az ember aki az alapokat tanította egyben tartotta a nimfáit és a hullámosait, ezért próbáltam meg, de amint a kis hullámosok nagyobbak lesznek szétválasztom a két fajt.
Már kezdek azon gondolkodni hogy abba is hagyom a tenyésztést, pedig minden egyes fióka kikelése olyan boldogsággal tölt el.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 25, 10:17 
Nálam volt énekes hím ami egymás után három tojót amortizált le......Agyonütötte őket:( A mostani párjaimnál ninsc baj,a kék párom épp költ. De másoktól is hallottam már,hogy párban tartva is előfordulnak agresszív hímek.

A pennantok mekkora helyen vannak? Mindenképp páronként kell tartani őket. A hímek valószínűleg azért bántják a tojókat, mert költésre akarják rávenni őket, az odúba próbálják beverni a párjukat. Ha nagyon agresszív a hím, ki szoktuk cakkolni a fél szárnyát. Ne nagyon, repülni azért tudjon,de jóval nehezebben,mint a tojó. Lehet kegyetlen módszer,de sokszor a tojó életét csak ez mentette meg és így költött egyes tenyésztőknél. Persze ez csak akkor jó módszer,ha röpdében vannak és nem kalitkában. De a pennant nem is való csak röpdébe.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 25, 7:20 
Szia Kati,

a Nimfák nyugodtan tarthatóak kolóniában egész évben, illetve ha megfelelő mennyiségű odút helyezel fel, nyugodtan költeni is fognak. Egymást nem zavarják.

Az énekesek azonban már jóval agresszívebbek lehetnek. Igaz van aki már ért el eredmény 3 párból álló kolónia tartásával, de nem ebből kell kiindulni. A pihenő időszakban amúgy békés és aranyos madárkák költéskor (leginkább a hímek) igencsak vérre menő verekedésbe is belemehetnek! Kezdőknek ezért inkább e fajt költési időszakban csak páronként ajánlatos tartani!
A tojó pusztulásának körülményeit azonban még jobban meg kéne határozni!
Mikor és hogy pusztult el? Énekeseknél csak a tojó kotlik, a párja pedig eteti az odúban. Tehát ha adott esetben az odúban találtátok meg elpusztulva, tojásokon, akkor gyaníthatóan a kimerülés, élelemhiány, vagy esetleg tojás visszamaradás okozta a vesztét (persze ha nem találtatok rajta roncsolást).

A másik két fajról nincs tapasztalatom, így az előttem elhangzottakhoz nem tudok hozzászólni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 23, 23:42 
Szia!

A pennantokat páronként is tartottam, de ennek ellenére is oda lett mind a 2 tojó lába. Már egy ép pennantom sincs, de nincs amíg esznek és elvannak addig mért bántanám őket?? Nem az a fajta ember vagyok, aki abban a pillanatban megszabadul a madaraitól ahogy nem hoznak hasznot.
Az énekes pár meg már évek óta együtt volt, én tojásvisszamaradásra gyanakszom.

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 23, 15:10 
Szia Kati!

A pennantok kapcsán csak annyit,hogy mikor nekem voltak, örültem ha a hím a 3és fél méter hosszú röpdében a tojót nem ütötte agyon,nemhogy még csapatba tartsam őket. Ezeknél a madaraknál ez egyszerűen lehetetlen és jól átvágott a tenyésztő aki azt mondta, hogy lehet:S
Az énekeseknél szintén vannakm elég agresszív egyedek a hullámos meg szimplán egy aljas dög.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO