Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 okt. 12, 18:16 
Navy írta:
Az egyik szilvám a következőt csinálja:ide-oda járkál a rúdon, ágaskodva peckesen, közben kis hangokon nyafog, és a rudat ütögeti a csőrével, úgy hogy egy hang, egy ütés stb.Tegnap láttam először, hogy közben a szeme is változik, hol fehér, hol fekete, szűkül és kitágul.Kb.másfél éves.Jól sejtem, hogy ő hím? Véleményetek?


Nekem a kínáimnál udvarol így a hím. A szilvafejűeknél sajnos még nem volt szerencsém ezt látni. De ez alapján tuti hím. Ez az a madár amit itt a fórumon is hímnek mondtunk?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 okt. 12, 13:24 
Az egyik szilvám a következőt csinálja:ide-oda járkál a rúdon, ágaskodva peckesen, közben kis hangokon nyafog, és a rudat ütögeti a csőrével, úgy hogy egy hang, egy ütés stb.Tegnap láttam először, hogy közben a szeme is változik, hol fehér, hol fekete, szűkül és kitágul.Kb.másfél éves.Jól sejtem, hogy ő hím? Véleményetek?

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 21:51 
Dehogy bántottál!:)
Na most gondold el, végeztem egy röpke becslést, nekem kicsit több, mint 900 madarat és 70 baromfit kell ellátnom. De biztos van, amit kihagytam a számításból.
Amúgy meg mennék én Monorra mankóval is, ha kell, az az életem:)
Ez nem tudom miért van, de nálam is mindig le volt törve kölyök korukban a tolluk. Mármint a tenyészpáromnak. Mióta ivarérettek nincs vele gond.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 16:43 
Nem akartalak bántani ,bocs, nehogy félreérts:D Amúgy, amennyi időt én elvacakolok ezzel a pár madarammal, nem is értem, hogyan tudsz olyan sokat ellátni, el is hiszem, hogy mindig ezer tennivaló lehet velük!Na és nemcsak a madarak vannak.Jobbulást, a lábadra vigyázz, kell az még pár évig, hogy jössz pl.Monorra láb nélkül?? :lol: A tőled való szilva pedig az, akinek már kinőtt az új hosszú faroktolla.Érdekes, hogy mind a négy fiókámnak előbb-utóbb letört a két középső hosszú tolla sajnos. Talán a felnőtt tolluk erősebb lesz?

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 15:26 
Navy írta:
Az enyémeken híre-hamva sincs még(egyáltalán?)szárnyfoltnak, akkor lehet, hogy 2 csajszi mégis.Ezeknél a hang különbözik nemenként? Az enyémek irtó jópofán énekelnek, sivalkodnak,fütyülnek, és mindenféle hangokon bohóckodnak, imádom őket!Már a legkisebb is kezdi :D

Ja! Madaras kedves, nem írtál a képeimre semmit...pedig ott a tied is, nagyon kis szépecske lett!
Én tenyésztőtől hallottam, mutatta is a madarat, akinél 2,5 évesen dőlt el a neme biztosra!


Ezer bocs, dolgozok egész nap csak pár percekre ülök a gép elé ránézni a fórumra, miközben ebédelek vacsorázok,stb:) Ketreceket gyártok, átalakítok. Most pl a bokám is fel van dagadva mert sikerült valami rozsdás vasba belerúgnom. Remélem nem esik le:D Szóval ezért vok kicsit szétesve:) 2,5 évesen? Még ha tojó akkor okés is, de mint hím csak akkor színesedett ki?:) Amúgy ha visszagondolok, az enyémek kb 2 évesen lettek egyértelműek. Az én hímemnek se jött ki egy évesen a vállfoltja. Egyébként szépek a szilvád!:) De őszintén megmondom, nem tudom melyik van tőlem:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 28, 14:59 
Az enyémeken híre-hamva sincs még(egyáltalán?)szárnyfoltnak, akkor lehet, hogy 2 csajszi mégis.Ezeknél a hang különbözik nemenként? Az enyémek irtó jópofán énekelnek, sivalkodnak,fütyülnek, és mindenféle hangokon bohóckodnak, imádom őket!Már a legkisebb is kezdi :D

Ja! Madaras kedves, nem írtál a képeimre semmit...pedig ott a tied is, nagyon kis szépecske lett!
Én tenyésztőtől hallottam, mutatta is a madarat, akinél 2,5 évesen dőlt el a neme biztosra!

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 27, 23:03 
Sziasztok!

Egy másik ismerősömnél is van 2 2010-es szilvafejű, már enyhén látszódik a vállfoltjuk. Ennyire eltérően jön ki náluk? Van aminél már egy van aminél csak 2 évesen? 2 hím igaz? Egyiket cserélné tojóra.
KépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 25, 20:56 
Sziasztok!
Szerintem 2 hím 1 tojó(farkatlan) atojónak laposabb a feje,a hímnek kerek!
Nálam is etették egymást fiatalon.Idén szinesedtek ki és tojtak elősszőr 3.évesek,de sajnos üresek lettek a tolik:cry:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 22:24 
Szerintem tojók. (de lehet jön valaki és megkövez :D )

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 21:58 
Na most-remélem-mutatok képeket, kéretik tippelni a nemeket :lol:Telefonos képek, de csak ilyen van. Mindkettő tavasszal volt egy éves, a rövidfarkút áprilisinak mondták, szóval kb 15-16 hónaposak.
KépKépKépKépKép

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 22:49 
adam92 írta:
madaras86 írta:
Egy ismerősömnél vannak eladóak, most színesednek 3 hím 1 tojó.

Hol és mennyiért?


Szia!

Az árat nem tudom, de majd utána kérdezek pár napon belül meglesz. Egyébként Debrecenben, de Monorra szokott járni, vagy ha ő nem, akkor segíthetek ebben, ha valakit érdekel.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 22:05 
Jaj, majdnem elfelejtettem, köszönöm, hogy betetted az elveszett topicba.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 21:37 
Navy írta:
Tompe73 írta:
Szia!!
Ez nem a te madarad???
vagy csak a kép "kölcsönkért" ?
üdv-M
http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-27710166/

Szia! Nem az én kicsim, róla nem volt ilyen jó képem, azért tettem fel a hirdetést ezzel a netes képpel. Sajnos, ő nincs meg, nemrég telefonált valaki, hogy látta egy meggyfán,még mindig a kerületben(16.ker.) de nem jön lejjebb, nem lehet befogni. :cry:


Értem-sajnálom:-(

üdv-Móni

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 21:25 
madaras86 írta:
Szerintem mindegy mikor, nem olyan buták ők, mint a baromfik.....Azoknál számíthat, itt nem. Annyi, hogy akkor engedd be, mikor velük vagy. És talán jó, ha kapnak friss fűzfaágat, gyümölcsöt stb ami leköti őket. Amúgy a nemek tutik már? Egy ismerősömnél vannak eladóak, most színesednek 3 hím 1 tojó.

Na együtt vannak, laza délutánt töltöttem velük a 30 fokban, hűsölés helyett.Egymás mellé tettem a két röpdét, nyitott ajtókkal, hogy ne kelljen megfogással gyötörni a kicsit. Erre mi lett? A nagyok mentek át hozzá.Eltartott egy kis ideig, mire kukoricacső,kakaslábfűcsomók,körte, minden földi jó bevetésével végre mindenki egy röpdébe került.A kicsit nem bántják, hanem most a legrégebbi kezdte jobban üldözni a tiédet, eddig is több etetőjük volt, hogy ne veszekedjenek.Remélem, kiegyeznek.
A nemek, háát az még titok.A tiédnek gyönyörű kék lett a feje, de nem lilás.Mintha a nyakszalagja is egyre élesebb sárga lenne, szóval most tojónak néz ki.A másik most nagyon vedlik, faroktolla nincs szinte,a feje most olyan zöldes, benne a kék tollakkal, úgy látszik, vagy fiatalabb, vagy későbben érik.Egészében jóval világosabb szürkés a feje, mint a másiknak.Mennyi idősek a most színesedők, amiket írtál?

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 21:14 
Tompe73 írta:
Szia!!
Ez nem a te madarad???
vagy csak a kép "kölcsönkért" ?
üdv-M
http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-27710166/

Szia! Nem az én kicsim, róla nem volt ilyen jó képem, azért tettem fel a hirdetést ezzel a netes képpel. Sajnos, ő nincs meg, nemrég telefonált valaki, hogy látta egy meggyfán,még mindig a kerületben(16.ker.) de nem jön lejjebb, nem lehet befogni. :cry:

_________________
N.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 16:57 
madaras86 írta:
Egy ismerősömnél vannak eladóak, most színesednek 3 hím 1 tojó.

Hol és mennyiért?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 16:12 
Szia!!
Ez nem a te madarad???
vagy csak a kép "kölcsönkért" ?
üdv-M
http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-27710166/

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 15:46 
Navy írta:
madaras86 írta:
Szia!

Két másik ismerősömnek is vannak hasonló korú madarai, ott az egyik helyen elég agresszívak egymással, a másik helyen meg szimplán csak külön ülnek. Szerintem veheted egy jó jelnek.

Annak veszem :) amúgy nekem mindegy is, hogy párba állnek-e, csak ne bántsák egymást! Most készülök betenni hozzájuk egy harmadikat, idei kicsit, remélem, nem bántják majd...Mit mondasz csináljak vmi extrát, vagy csak pottyintsam be közéjük? Reggel? Este? Mindegy?Kép


Szerintem mindegy mikor, nem olyan buták ők, mint a baromfik.....Azoknál számíthat, itt nem. Annyi, hogy akkor engedd be, mikor velük vagy. És talán jó, ha kapnak friss fűzfaágat, gyümölcsöt stb ami leköti őket. Amúgy a nemek tutik már? Egy ismerősömnél vannak eladóak, most színesednek 3 hím 1 tojó.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 12:18 
madaras86 írta:
Szia!

Két másik ismerősömnek is vannak hasonló korú madarai, ott az egyik helyen elég agresszívak egymással, a másik helyen meg szimplán csak külön ülnek. Szerintem veheted egy jó jelnek.

Annak veszem :) amúgy nekem mindegy is, hogy párba állnek-e, csak ne bántsák egymást! Most készülök betenni hozzájuk egy harmadikat, idei kicsit, remélem, nem bántják majd...Mit mondasz csináljak vmi extrát, vagy csak pottyintsam be közéjük? Reggel? Este? Mindegy?Kép

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 20, 8:19 
Navy írta:
A szilvafejű növendékeim etetik egymást, náluk ez normális? Mint ahogy pl. a hullámos fiókák is etetik egymást? Most kb.1,5 évesek.


Szia!

Két másik ismerősömnek is vannak hasonló korú madarai, ott az egyik helyen elég agresszívak egymással, a másik helyen meg szimplán csak külön ülnek. Szerintem veheted egy jó jelnek.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO