Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 aug. 19, 19:40 
A szilvafejű növendékeim etetik egymást, náluk ez normális? Mint ahogy pl. a hullámos fiókák is etetik egymást? Most kb.1,5 évesek.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2010 szept. 9, 15:48 
madaras86 írta:
Egyébként bocs, ha hülyeséget kérdezek, de ugye nem tőlem ered a madár?

Szia. Nem hiszem, hogy tőled van.Párban vettem őket, egy cremino tojóval, több mint egy éve.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 16:41 
Nem is lehet mindet. :)

Kicsit eltúlzot kijelentés volt :D

De amire telik természetesen azt. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 16:04 
Jocc55 írta:
Rövid távú célom, hogy jövőre egy pár szilvafejűvel vagy szakállassal gazdagodjak. :)

Hosszú távú, hogy minden Sándor féléből legyen egy párom :) Nagyon szimpatikusak. :)


Nah, Márknak jövőre lesz egy tuti vevője?:)))))
Én is imádom a sándor féléket, csak a hangjuk ne lenne ennyire durva... Akkor lehetne belőlük több. Bár a szilva pont kivétel.
Azért mire mindent beszerzel nem lesz kis összeg;)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 16:00 
Navy írta:
Tamás, na akkor jó, már többször akartam rákérdezni, örülök, hogy minden ok, na és hogy nem volt komoly, nem hozott magával semmi fertőzést.....kár a másikért.

Madaras.Láttam, hirdetsz szilva gyereket, tudni már a nemét?Mivel voltak együtt???
Nem ide tartozik bocs, de itt talán olvasod.Elpusztult az egyik katalinom sajnos.Hím volt.A többinek semmi baja, még kint vannak a ház mellett, nagy kalitkában(vagy kis röpde inkább) szél ellen lefóliázva.


Amiket hírdetek nekem gyanús, hogy ellentétes neműek, de hát tesók. Egyébként a szilváknak én sose szoktam bevállalni, hogy biztosra megmondjam a nemüket. Amikkel nekem volt rá példa, hogy az ivarérettek együtt voltak költési időszakon kívül: nimfa, rozella, kecske, princ, copfos és törpe fürj. A kölykök is ezekkel vannak most (javarészt a többi is kölyök, kivéve pár ivarérett pennant, meg van velük egy skarlát hím. Szóval ők(a szilvák) nem verekedősek, nem kell félteni tőlük a többit. Szerintem inkább őket a többitől.

Sajnálom a katalint, nálam őket szerencsére nem nagyon viseli meg a hideg, odúban alszanak. Nameg nekem télire is kint maradnak, jelenleg még le se fóliáztam őket, bár gondolkodok rajta, hogy lassan kéne, csak hogyha jön egy napsütéses idő, akkor 40 fok lesz a madárházban. Egyébként bocs, ha hülyeséget kérdezek, de ugye nem tőlem ered a madár?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 15:22 
Rövid távú célom, hogy jövőre egy pár szilvafejűvel vagy szakállassal gazdagodjak. :)

Hosszú távú, hogy minden Sándor féléből legyen egy párom :) Nagyon szimpatikusak. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 15:06 
Tamás, na akkor jó, már többször akartam rákérdezni, örülök, hogy minden ok, na és hogy nem volt komoly, nem hozott magával semmi fertőzést.....kár a másikért.

Madaras.Láttam, hirdetsz szilva gyereket, tudni már a nemét?Mivel voltak együtt???
Nem ide tartozik bocs, de itt talán olvasod.Elpusztult az egyik katalinom sajnos.Hím volt.A többinek semmi baja, még kint vannak a ház mellett, nagy kalitkában(vagy kis röpde inkább) szél ellen lefóliázva.

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 12:46 
Szia Navy!

Igen, szerencsére rendbe jött! Lehet, hogy csak stressz hatás volt, vagy nem kapott eddig napi rendszerességgel sárga répát (és főtt tojást), ezért volt baja!? Most már nincs gond <koppkoppkopp> Kaptak 4 napos vitamin kúrát, holnaptól pedig almaecetes vizet adok nekik!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 12:45 
Utóbbival van tapasztalatom, költési időn kívül nekem voltak együtt más madarakkal és semmi probléma nem volt velük. Persze ez a hely méretének függvénye is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2010 szept. 8, 12:19 
Én pedig azt kérdezném, hogy odu nélkül együtt tehetném-e hullámossal, katalinnal,énekessel?

Tamás,szia, meggyógyult a Monoron vett hullámosod?

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 7, 19:59 
Nagy Tamás írta:
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Akkor lehet, hogy lesznek szilva fejűim :D ! Esetleg más fajokkal lehet-e közös röpdében tartani költés ideje alatt? (nimfa, hullámos) Vagy nem tanácsos társítani?



Valaki esetleg tudna ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 21:32 
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Akkor lehet, hogy lesznek szilva fejűim :D ! Esetleg más fajokkal lehet-e közös röpdében tartani költés ideje alatt? (nimfa, hullámos) Vagy nem tanácsos társítani?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 13:57 
Nagy Tamás írta:
De széltől csapadéktól 100%-ra védett Le esnének a szilvák pl egy hét -20 után? Fűteni nem tudnék rájuk.

Én azóta nem csodálkozom semmin se, amióta egy tenyésztő mesélte, hogy az amúgy igencsak meleg igényes Kuba amazonjai a kerti volierben (szélvédett helyen) a -17 C° hőmérsékleten nekiálltak költeni (erről a madárról írja azt a szakirodalom, hogy +15 C° alatt rövid időn belül elpusztul).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 2, 17:47
Hozzászólások: 113
   
Hozzászólás 2010 szept. 1, 13:19 
Szia Nagy Tamás!

Nekem a szilváknak semmi gondjuk nem volt még e leghidegebb (-27)időben sem .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 31, 20:49 
Sziasztok!

Egy "pár" ember véleményét már kikérdeztem arról, hogy szilvák mennyire bírják fűtetlen helyen telet? Még nincsenek meg, csak érdeklődöm.
Nálam 6.5 köbméteres röpde áll rendelkezésre. Keletről üvegfal, délről fólia, északról hullám lemez, nyugatról pedig tégla fal van! Szóval, az biztos, hogy fagyni fog bent! De széltől csapadéktól 100%-ra védett Le esnének a szilvák pl egy hét -20 után? Fűteni nem tudnék rájuk.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 aug. 7, 10:38 
Köszi a tanácsokat!

Szerintem a táplálásukkal nagy gond nem lehet és a többi kölyökkel nincs gond. Akkro valószínűleg a tolltépés miatt lesz. A vedlést meg már valószínűleg nem nálam fogja tölteni, szeretném eladni, bőven elég egy költőpár belőlük, nincs annyi helyem:(

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 17:39 
Hát ha a tojó megtépte a hátát akkor a stressztől is előfordulhatott hogy ilyen "korcs" tollai nőttek. Ez még a jobbik eset, mert ha begyulladnak a tüszők akkor akár örökre nyomorék maradt volna.
Ugy gondolom hogy az első vedlését követően ezek a tollak eltűnnek, amúgy szép fióka. Ha elkapod a vedlési időszakát, csak akkor adj neki tollképződést segítő vitamint (korvimin, vagy muta-vit szerintem nagyon jó). Addig meg változatos kaja meg töltsd fel ásványi anyagokkal és nyomelemekkel, hogy fel tudja dolgozni a vitaminokat a vedlésére!
Nem a reklám helye de már 1 éve használom 2 havonta a Rostás Balázs mikroelem koncentrátumát és van olyan madár amin nagyon sokat dobott!!! Egyik idősebb nimfa hímem is szerintem attól nyerte vissza a nemző képességét. Persze nem csodaszer ugyh nem minden madaram változott meg tőle eddig, na de most jön az újabb vedlési szezon, ősz végére többet fogok tudni :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 16:53 
madaras86 írta:
Szóval anyagcsere. És ez esetben majd később gondolom átvedli zöldre, igaz?

Csak vakon ötletelek, de megnövelt zöldeleség és E valamint K vitamin biztos sokat segítene (tollképzést elősegítő anyagok). Aztán persze az is lehet, hogy nem. De ártani biztosan nem ártanak ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 16:43 
Nimfanatikus írta:
Szia!
Én első körben anyagcserezavarra tippelnék, mert a tollak nem egyöntetűen sárgák, hanem csak egy részük.
Tieid?


Igen, enyéim, a költőpár 8 éves, eddig még nem volt ilyen kölykük. De az is igaz, hogy idén fordult elő először, hogy a tojó kicsit megtépte a kölykök hátát. A legnagyobb kölyöknek jött elő helyette ilyen sárga toll. Szóval anyagcsere. És ez esetben majd később gondolom átvedli zöldre, igaz?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 16:39 
Szia!
Én első körben anyagcserezavarra tippelnék, mert a tollak nem egyöntetűen sárgák, hanem csak egy részük.
Tieid?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO