Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2017 jan. 22, 20:34 
Peto93 írta:
Valakinek valami tipp ?
Vagy így képről nehéz megmondani ??


Szia! A rubinók balról jobbra haladva szerintem : tojó-tojó-hím
Mindenesetre képek alapján ez csak tipp, ilyen képek alapján meg aztán végképp, a madarakkal egy magasságban kéne lennie a gépnek, nem a hasi rész alapján mondjuk meg a nemeket :O

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2017 jan. 21, 20:03 
Valakinek valami tipp ?
Vagy így képről nehéz megmondani ??


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2017 jan. 18, 21:56 
Sziasztok!
Olyan kérdésem volna hogy milyen neműek a rozelláim ??? (3 rubino és 1 vadas).
A válaszokat vagy tippeket előre is köszönöm!!!


Kép


Kép


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 szept. 9, 20:13 
Rozelláink:

phpBB [video]


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 8, 21:27
Hozzászólások: 7
Valódi név: Gottfried Donát
   
Hozzászólás 2015 márc. 11, 15:19 
adam92 írta:
Ott kezdeném, hogy elosztanám a röpdét több kisebbre, mondjuk 3 részre és nem kísérleteznék együtt tartással. Szokták mondani, hogy más kárán tanul az okos. Te tanulj az enyémen. Még általános 8. osztályban nekem is ilyen röpdém volt és több faj volt együtt. Elég kellemetlen tapasztalatokkal kellett megtanulnom, hogy ez mennyire rossz ötlet. Meglepődnél a hullámosok mennyi gondot tudnak okozni a nagyobb és velük megegyező testű madarakkal szemben is. Tojás és fióka kipakolás nagy mesterei. Középsuliban már szép osztott röpdék voltak. Az egy nagyot elosztottam 5 darab (kb) 8 köbösre. Jobb lett a költés és nem bántották egymást a madarak. Ja és röpdéknél dupla rács, mert szimpla rácson keresztül is szeretnek pl rozellák átcsípni és ennek esetleg másik madár lába láthatja kárát. Főleg ha mondjuk szomszédos röpdében fiatal madarak vannak amik a rácson sokat kapaszkodnak még. Hibrid készítést pedig tényleg ne erőltesd.



A nagy röpdét sajnosnem tudom felosztani, mert csatlakozik hozzá egy védőház, amit elég nagy meló lenne átalakítani.De esetleg olyat tudok csinálni (feltéve ha a szüleim beleleggyeznek) hogy építek néhány röpdét védőházikó nélkül, és csak télére kerülnek egy helyre.Illetve még egy olyan kérdésem lenne, ha télére egy védőházikó nélküli röpdét letakarok egy vastag fóliával, akkor az megvédi a madarakat?A hullámosokat pedig átrakom egy 120x60x80cm-es kalitba.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2015 márc. 11, 10:48 
Ott kezdeném, hogy elosztanám a röpdét több kisebbre, mondjuk 3 részre és nem kísérleteznék együtt tartással. Szokták mondani, hogy más kárán tanul az okos. Te tanulj az enyémen. Még általános 8. osztályban nekem is ilyen röpdém volt és több faj volt együtt. Elég kellemetlen tapasztalatokkal kellett megtanulnom, hogy ez mennyire rossz ötlet. Meglepődnél a hullámosok mennyi gondot tudnak okozni a nagyobb és velük megegyező testű madarakkal szemben is. Tojás és fióka kipakolás nagy mesterei. Középsuliban már szép osztott röpdék voltak. Az egy nagyot elosztottam 5 darab (kb) 8 köbösre. Jobb lett a költés és nem bántották egymást a madarak. Ja és röpdéknél dupla rács, mert szimpla rácson keresztül is szeretnek pl rozellák átcsípni és ennek esetleg másik madár lába láthatja kárát. Főleg ha mondjuk szomszédos röpdében fiatal madarak vannak amik a rácson sokat kapaszkodnak még. Hibrid készítést pedig tényleg ne erőltesd.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 8, 21:27
Hozzászólások: 7
Valódi név: Gottfried Donát
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 23:34 
tasi írta:
DonaTTT írta:
Igazából csak a madarak miatt gondoltam erre.Még középsuliba járok így nem mindig tudok venni a madaraknak párt.Azért jutott ez eszemebe, csak jobb nekik ha eggyütt vannak, mint ha 2 külön röpdébe ülnek magányason.Illetve a kíváncsiság is hajt engem.Tovább gondoltam a dolgot, és akár egy átlagnál nagyobb testű rozellát is ki lehetne tenyészteni.De visszatérve az előzőhöz, amint lesz rá pénzem, mindketten kapnak egy párt.Csak arra az időre gondoltam, hogy egy röpdébe helyez őket.Illetve lenne még egy kérdésem:Ugye egy olyan közös röpdébe nem lehet se a rozellát, se a pennantot berakni, ahol mar tartózkodik többek közt egy barnard pár is?


Persze, jobb nekik együtt mint magányosan, de akkor ne adj nekik odút.
Nem fogsz tudni egy "átlagnál nagyobb testű rozellát" kitenyészteni.
Ez két külön faj.
Ha a lovat és a szamarat keresztezed nem lesz belőle egy átlagosnál nagyobb testű szamár hanem egy öszvér...
Te is csak egy átlagos méretű rozella-pennant hibridet fogsz kapni.
Barnard, rozella, nem arról híresek, hogy költési időben megtűrnek más fajokat maguk mellett.
A "többek között" arra enged következtetni, hogy lenne még rajtuk kívül más madár is a röpdében, véleményem szerint könnyen vérfürdő lehet a dologból.

Igen a nagy röpdébrn ami kb 18m³ abban a barnard pár mellet van még egy hullámos pár illetve egy még magányos nimfa hím, és egy szintén magányos kecske hím.(Nekik ha minden oké már ehéten lesz párjuk) Úgy olvastam, illetvr úgy informáltak engem, hogy a barnard sok más papagájjal megfér, feltéve ha az nem rozella, pennant, stenly stb(eddig nagyon jól meg is voltak, kb 8-9 hónaja vannak meg).Amennyibe ez nem így van, mond meg légyszi.Nagyon sokat kell még tanulnom :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 23:00 
DonaTTT írta:
Igazából csak a madarak miatt gondoltam erre.Még középsuliba járok így nem mindig tudok venni a madaraknak párt.Azért jutott ez eszemebe, csak jobb nekik ha eggyütt vannak, mint ha 2 külön röpdébe ülnek magányason.Illetve a kíváncsiság is hajt engem.Tovább gondoltam a dolgot, és akár egy átlagnál nagyobb testű rozellát is ki lehetne tenyészteni.De visszatérve az előzőhöz, amint lesz rá pénzem, mindketten kapnak egy párt.Csak arra az időre gondoltam, hogy egy röpdébe helyez őket.Illetve lenne még egy kérdésem:Ugye egy olyan közös röpdébe nem lehet se a rozellát, se a pennantot berakni, ahol mar tartózkodik többek közt egy barnard pár is?


Persze, jobb nekik együtt mint magányosan, de akkor ne adj nekik odút.
Nem fogsz tudni egy "átlagnál nagyobb testű rozellát" kitenyészteni.
Ez két külön faj.
Ha a lovat és a szamarat keresztezed nem lesz belőle egy átlagosnál nagyobb testű szamár hanem egy öszvér...
Te is csak egy átlagos méretű rozella-pennant hibridet fogsz kapni.
Barnard, rozella, nem arról híresek, hogy költési időben megtűrnek más fajokat maguk mellett.
A "többek között" arra enged következtetni, hogy lenne még rajtuk kívül más madár is a röpdében, véleményem szerint könnyen vérfürdő lehet a dologból.
A helyedben átgondolnám a dolgot még egyszer...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 8, 21:27
Hozzászólások: 7
Valódi név: Gottfried Donát
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 20:07 
tasi írta:
DonaTTT írta:
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha egy rozella hímet és pennant tojót rakok össze, a kicsik melyik madár színeit fogják dominánsabban örökölni?A rozella tegnap került hozzám, ma raktam be a már lassan 1 éve nálam lévő pennant tojó mellé.Karantént azért hagytam most ki, mivel a rozella a nagyimtól került hozzám, így tudom hogy milyen körülmények között volt tartva.Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


Valaki magyarázza már meg nekem, hogy mire jó a hibrid gyártás...???? :shock:
Minek? Kinek?
Az amúgy sem túl erős magyar állományt tovább gyengíteni?
Ne tedd!!!!


Igazából csak a madarak miatt gondoltam erre.Még középsuliba járok így nem mindig tudok venni a madaraknak párt.Azért jutott ez eszemebe, csak jobb nekik ha eggyütt vannak, mint ha 2 külön röpdébe ülnek magányason.Illetve a kíváncsiság is hajt engem.Tovább gondoltam a dolgot, és akár egy átlagnál nagyobb testű rozellát is ki lehetne tenyészteni.De visszatérve az előzőhöz, amint lesz rá pénzem, mindketten kapnak egy párt.Csak arra az időre gondoltam, hogy egy röpdébe helyez őket.Illetve lenne még egy kérdésem:Ugye egy olyan közös röpdébe nem lehet se a rozellát, se a pennantot berakni, ahol mar tartózkodik többek közt egy barnard pár is?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 19:36 
DonaTTT írta:
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha egy rozella hímet és pennant tojót rakok össze, a kicsik melyik madár színeit fogják dominánsabban örökölni?A rozella tegnap került hozzám, ma raktam be a már lassan 1 éve nálam lévő pennant tojó mellé.Karantént azért hagytam most ki, mivel a rozella a nagyimtól került hozzám, így tudom hogy milyen körülmények között volt tartva.Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


Valaki magyarázza már meg nekem, hogy mire jó a hibrid gyártás...???? :shock:
Minek? Kinek?
Az amúgy sem túl erős magyar állományt tovább gyengíteni?
Ne tedd!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 8, 21:27
Hozzászólások: 7
Valódi név: Gottfried Donát
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 18:40 
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha egy rozella hímet és pennant tojót rakok össze, a kicsik melyik madár színeit fogják dominánsabban örökölni?A rozella tegnap került hozzám, ma raktam be a már lassan 1 éve nálam lévő pennant tojó mellé.Karantént azért hagytam most ki, mivel a rozella a nagyimtól került hozzám, így tudom hogy milyen körülmények között volt tartva.Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 feb. 12, 20:47 
Szia!
Nem tenném össze mert kinyírják egymást. Főleg ha odu is van bent.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2015 feb. 12, 17:40
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 feb. 12, 17:44 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy egy magányos hímhez (aki mellől nemrég meghalt a párja) be lehet-e tenni egy pár rozellát( hím+tojó)?

Vagy esetleg van-e valakinek eladó tojó vad színű rozella papagája Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2014 aug. 29, 20:22 
Köszönöm Attila69 én is igy gondolom bar Soós Ádám egy kicsit elbizonytalanitott!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 aug. 29, 13:33 
1. kép tojó
2. kép hím

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2014 aug. 28, 19:12 
valaki erösiti


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2014 aug. 24, 22:40 
2 tojó

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 24, 11:53 
Csabi8409 írta:
Kihalt a forum?

Nem, de nagy a (nyári) pangás. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2014 aug. 23, 23:19 
Kihalt a forum?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2014 aug. 22, 10:06 
Nemekeben tudnatok nekem segiteni
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO