Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 1, 14:03 
Ma reggel a tuti tojó elkezdett odúzni. A gyanús nem jár be.

madaras86 írta:
Köszi, énis egyre inkább tojónak tippelem mindkettőt. Lutinó hímmel mi várható tőlük? Jobb szeretnék hordozó madarat venni hozzájuk, csakhát az egy börze esetén mindig barkóba, hogy valóban az -e.........


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 28, 10:26 
Köszi, énis egyre inkább tojónak tippelem mindkettőt. Lutinó hímmel mi várható tőlük? Jobb szeretnék hordozó madarat venni hozzájuk, csakhát az egy börze esetén mindig barkóba, hogy valóban az -e.........


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 21, 21:36 
szia madaras86
Ahogy meg figyelted van elég sok párom ami nem tisztán van összerakva itt hordozó ( spalt ) madarakról van szó . Nálam ez bevált , mint ahogy azon a képen is amit felraktam látszik hogy a négy fióka három szinű ( megjegyzem hogy nincs szó tojás cseréről !!!! )
Ami a te madaraidat illeti , hááát nekem tojónak tünik mind a kettő, amit te himnek gondolsz nekem a képen elég kicsinek tünik a csőre!! DE a DE az mindig megmarad , volt már eset hogy ilyen kis csőrű és kis fejű rubinó him lett , de ez ritka , a himnek ebben az esetben is nagy erőteljes( bunkó) fejünek kell lenni !
Ha tényleg tojók lesznek én vagy maradnák a rubinó párnál esetleg lutinót adnák neki de mindenféleképp valami inót , főleg a tojók esetében ( esetleg ha tudnál szerezni biztos hordozót az még jó lenne hozzájuk !!)
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 17, 13:52 
Előre is bocsánat a sok képért,de nagyon érdekelne,hogy akkor pár-e,vagy sem. A kék színnel jelölt madár lenne az állítólagos hím. Némely képeken a másik is elég erős,de az szerintem tuti tojó. A hímben viszont nem vagyok biztos,elég kerek feje van számomra a másik hímem sokkal nyilvánvalóbban hím. A gyűrűiket megnéztem a mostani képeken lévő madarak 2008-as szlovák madarak. A másik páron csak jelölő gyűrűk vannak. Azokat több madár közül választottam,állította a fickó,hogy tavalyiak,nem is tűnt szélhámosnak. Hát fene tudja,de nem volt oka hazudni,sőt......:) Direkt úgy csináltam,hogy hát de nekem idősebb kéne,stb,hogy tuti költsön(amúgy 2008-ast akartam, csak jobb nem azt kérdezni amit szeretne az ember,úgy biztosabb a válasz)
Tehát a második pár,ami gyanús:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 16, 23:35 
Nem ismertem ezt a színváltozatot,de nagyon tetszik. Nálad a rozelláknál a párok nem azonos színűek? És hibás színű utód sose jön ki, mind szabályos? Vannak színek amit nem szabad összetenni?

A rozikat Monoron vettem márciusban, állítólag tavalyi madarak. Hogy őszinte legyek nem néztem meg a gyűrűjüket, de holnap erre is sor kerül. Szép színes madár,ez tetszett benne,vehettem volna olcsóbban is,csak fele ekkorát meg kevésbé színeset. A tojója tuti 2008-as,azon még jobban látszik. Te egy évesen hagyod már őket költeni? Mert sokan azt mondják,hogy a rozella csak két évesen költ,de nekem régen az alap színűek már egy évesen kezdték. Ez a tojó is nagyon kaparja az odúban a fűrészport.

Ez a "vagy szép tojó vagy csúnya hím" nagyon ismerős mondat, más madaraknál mi is sokszor használtuk:)
A viselkedésüket sajnos nem igazán tudom megfigyelni. Rettenetesen vadak úgy alapvetően a rozellákhoz képest is.

A másik páromnál ha az állítólagos hím mégis tojó,akkor hatalmas madár.Az a bajom vele, hogy nagyon kerek a feje. Viszont talán fiatalabb, őszi madár lehet.
A többi színváltozatnál számomra sokkal egyszerűbb volt megkülönböztetni a nemeket. Rubinóhoz egyébként milyen színt ajánlanál,ha mégis két tojó lesz?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 16, 22:43 
Szia madaras86, a madár amit kérdeztél - rubin-pasztel(fióka)
hát igen az első képeden lévő him valószinüleg néhány éves és gyönyörű , itt már jól látni a nemek közti külömbséget de a fiatal rubinóknál sőt meg a lutinóknál is nem minden esetben eggyértelmű a nemek közti külömbség, természetesen vannak tipikus himek és ugyanúgy tipikus tojók is .. de sok esetben találkozni olyan egyedekkel amelyeket nem tudunk hova tenni de idővel azért kialakul a külömbség ( 1-2 év ) erre azt szoktam mondani vagy szép tojó lessz vagy csúnya him :D
de mivel itt a tenyészidény szerintem viselkedésük alapján könnyen rá fogsz jönni a madaraid nemére!! a himek ilyenkor nagyon agreszivek :wink:

jocooo örulök hogy neked is tetszenek a rozellák de azt kell hogy mondjam hogy én nem ajállom hogy se kecskével se más fajjal ( a sajátjával főleg ) ne tarsd eggyütt , a rozellát legjobb páranként tartani , még ha nem tudsz nagy helyet biztositani számára az se baj csak ne tedd össze semmivel !! Én minden rozella pár közé valami más fajt teszek !!!
Vannak akik mondjuk gyémántgalambot betesznek a rozellákhoz és nincs gond de van hogy a földön futkosó jap. fürjet is megöli , egyedtől is függ !

üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 16, 18:17
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Kóka
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 16, 21:11 
Hali, szeretném megkérdezni, h a rozella papagáj-t összelehet tenni a kecskepapagájjal 1 röpdébe? Mert gondolkozok rajta, h veszek rozella papagájokat


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 16, 20:32 
A tojót sajnos kihúzott farokkal vettem,azóta kinőtt neki.
A bizonytalan párról holnap teszek fel képet,ha sikerül.

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 16, 20:28 
rtomek nagyon szépek a rozelláid!
A felülről a második képen lévő színváltozatnak mi a neve?
Nekem is van két pár rubinóm. Illetve az egyik tuti pár,máris rakok fel róluk képeket. A másik párban nem vagyok biztos,tavalyi madarak és nagyon gyanúsak. Látta őket pár tenyésztő,ki ezt mond,ki azt.... Sajnos nem láttam a testvéreiket,ők meg nem testvérek egymással így nehéz viszonyítanom,kezdő rozellatartóként. Mármint régen voltak alap színűim,azoknál egyszerűbben ment.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 15, 22:15 
szia rencsi0808!

Örülök hogy ilyen benyomást keltettek benned a rozellák , valóban egy normál rozelle szerintem is az eggyik legszinpompássabb papagájfaj :wink:

Az ami neked hangosnak tünt azért szerintem mégsem volt fülsértő mint annyi más faj hangja ......de ez a kis hangzavar is a tavaszi párzási idényre jellemző !!

üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
Hozzászólás 2009 ápr. 15, 20:41 
Hétvégén voltunk a miskolci vadasparkban ott sikerült lencsevégre kapnom ezeket a rozellákat! Hát mit mondjak egyből beléjük szerelmesedtem! Bár lehet hogy sokan voltak de nekem nem tűntek csendesnek! :lol:
Ha egyszer lesz egy jó kis voilerem ők lesznek a következő lakók! Nagyon szép madarak!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 23, 23:51 
Üdv Rolandó!

Ami a rozzellákat illeti talán nem a szelidségükkel és tanulékonyságukkal veszik le az embert a lábáról :lol: inkább a gyönyörű szinek azok amik ezt a fajt legjobban jellemzik. Találkoztam már több kézzelnevelt példánnyal is ( árat sajnos nem tudok ) akik részei a családnak de soha ne várjuk tőle hogy olyan szelid legyen mint egy jákó vagy mondjuk az üregi ( patagóniai )papagáj. Sajnos én még szavakat utánzó rozellát nem láttam ( ami nem azt jelenti hogy nincs! ) de külömböző dallamokat és akár hosszabb strófákat is ügyesen el tud fütyülni !
Viszont ami mellette szól hogy mondjuk a kissándorral szemben hogy csendes de ha mégis hallatja a hangját az még mindig messze nem olyan fülsértő mint a kissándoré :D .
Neked is csak azt tudom ajánlani mint bárki másnak AHOL EGY MADÁRNAK VAN HELY OTT VAN KETTŐNEK IS és ez jobb a madárnak is és a gazdának is !!

üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 21, 23:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2009 márc. 22, 0:02 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy 1 Rozella papagáj mennyire nehéz ill. könnyű megszelídíteni??
Vagy egy szelíd madár mennyibe kerül???
Kis Sándor vagy a Rozella lenne jobb "társ"??
Előre is köszönöm a segítséget!

_________________
Madárbaráti üdvözlettel: Roland


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2009 márc. 21, 15:38 
sziasztok !

A ROZELLA papagáj igen csak elterjedt a tenyésztők körében , ezért hiányoltam is itt a fórumon ezért inditottam el ezt a témakört!

Ez a gyönyörű ki madarat szinte mindenki tarthatja , a kezdők -mivel nem nagy igényű, könnyen és medbizhatóan szaporodik, a tapasztaltak- mivel a sok sok új mutáció megjelenése mindig új kihivás elé állitja a tenyésztőt.

Nekem ez a KEDVENC papagájfajtám !

Izelitőnek néhány kép a tenyészetemből !! :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

ŐBELŐLE LETT A 2008-AS SZERBIA BAJNOKA ( 91 pont ) :wink: Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO