Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 14, 10:50 
üdv madaras86!
a képen látható röpdéim 175 hossz x 70 széles x 110 magasak, a tisztitás nem gond mivel mindegyik hátulról a KIPÖRGETŐS etetőajtókon kivül teljes méretben nyitható és nyesőszerű szerszámmal könnyedén takakritható, és ha a madár ki is röppen az etetőfolyosóban szépen kivárja hogy rendberakjam a lakosztályt :wink: ,
ami a rubinpasztel himjeidet illeti valóban gyönyörüek, az 15 ezer amit fizettél értük szerintem reális ár! Nálunk ez még elég ritka mutáció és ha hozzá is lehet jutni az ára 50-70 EUR között mozog.
Sajnos az én rubinpasztel páram az idén szült :D egy egész fiókát nevelnek .
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 13, 0:39 
Rtomek szuperek a röpdék! Ezek az általad leírt méretűek? Ha valóban 150cm hosszúak és magasságában ketté van osztva,akkor nem nehézkes a takarítás? Hogy oldod meg? Azt jól gondolom,hogy ezek az etetők itatók körbeforgathatók? Nem láttam még ilyet,de szuper.

A rubinpasztell hímjeimet imádom,szerintem csodaszép szín. Alapvetően jobb szeretnék hozzájuk a saját színükben tojókat,ill a rubinókhoz hímeket,de ez most kényszer helyzet volt, már normál hímmel is beértem volna, annyira nem kaptam a rubinó tojókhoz hímet. Egyébként 15ezer volt darabja. Ez reális ár? Az egyik olyan helyről származik,ahol tudom,hogy egy odún belül van mindenféle szín a kölykök közt,szóval jó vegyes,hátha itt is ez lesz.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 12, 13:24 
szia r-TOMEK, HÁT KÖSZI A TANÁCSOKAT, IGYEKSZEM MEGFOGADNI ÖKET MOST KB 120X 80X 100 HELYEN VANNAK MOST ÉPITEK NEKIK , DE TUDOD milyen AZ ASSZONY A HÁZNÁL.JA BESZÉLTEM SOGOROMMAL ISMERIK T-KANIZSÁN A ROKONOD, DE ÉN HA NYÁRON MEGYEK A PIACOT KIHAGYOM NÁLLATOK ,S HOZZÁD MEGYEK GYÖNYÖRKÖDNI KÖSZI CIAO


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 12, 8:41 
Szia csabász :)
Ami a rozellák párzásának idejét tekinti igaz ami igaz ez márciustó kezdődik és eltart 2-3 hónapig ez az idő alatt legtöbbjük le is tojik, de vannak kivételek úgyhogy mondhatjuk hogy madárfüggő a dolog de azért nem jellemző rájuk hogy éppen bármikot fészkelnének ( mint mondjuk hullámos, nimfa, kacske....) még akkor sem ha mondjuk télen főtött helyen tartjuk is őket vannak amelyek letojnak de ez nem jellemző.
Ami a röpdeméretet illeti háááát az minél nagyobb annál jobb :D ( ez ugye az a sablonos szöveg amit mindig mindenki leir :wink: ) először is tudni kell hogy a rozella igen csak aktivan sokat mozgó madár( megfigyeléseim szerinf főleg a himek igencsak hajlamosak az elhizásra mindaz mellett hogy szinte hihetetlen milyen keveset esznek, az elhizási időszak általában a nyugalmi azaz télen és ezek a madarak tavasszal aztán nem produkálnak :? azaz tojók terméketlen tojásokat raknak ...sajnos ez is saját tapasztalat :lol: ) de hogy ne húzzam a dolgot szerintem a minimum hossz 150cm széles 70cm magas120-200cm ezek a méretek ami alá ne meny de ez nem jelenti hogy nem költ akár kisebb helyen is
Kép
Kép
a röpdéim egy része ahol a rolellák vannak ...kivülről és belülről
ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
Hozzászólás 2009 jún. 12, 7:42 
szia RTOMEK. LEHET 1X ERÜ DOLGOT KÉRDEZEK ,DE HÁT IJEN 1 KEZDÖ, NÁLLAD milyen HONAPOKBAN SZOKTAK A ROZIK PÁRZANI,OLLVASTAM ,HOGY SZBADON MIKOR VAN NÁLLUK A PÁRZÁS DE ARRA LENNÉK KIVÁNCSI ,HOGY EZ FOGSÁGBAN IS IGY VAN,,? MOST CSINÁLOM A RÖPDÉT NEKIK, MEKKORÁT JAVASOLSZ,? KÖSZI


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 20:03 
de szerintem mellőzzük ezt a témát , inkább a madarakról legyen szóó 8)

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 19:59 
Meg mondjuk mindeki a szaporulat forgatja vissza madarakba eleségbe , röpdékbe , volierekbe !!

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 19:46 
Helló Rtomek !!
Kösszönöm !!
Olvastam a többi dolgot de nem szolok hozzá ilyen kikezdéshez ... :x :x

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 19:06 
Ami a hibrideket illeti a rozella + penannt hibridek minden további nélkül továbbtenyészthetőek , nem ritkák azok a rozellák amelyeknek a pofafoltjuk a fehér helyett kékes ezek a penannt ősükre utalnak de sokszor találkozni egészen tirke tarka madarakkal is ! Van aki szivesen tart ilyen " különleges szinű keverékeket si" !! :D
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 18:57 
Visszatérnék a ROZELLÁKHOZ :D ,( talán én is tereltem el a témát BOCCS :oops: , egy alkalommal a szabadkai kiállitáson interjut készitettek velem és az első kérdés az volt "mennyibe kerül ?" hát akkor is kivertem a hiszti ....na meg azóta is alergiás vagyok ha valaki az anyagiakal kezdi a beszélgetést ...még egyszer bocs :oops: )
Kösz Attila a választ én is csak alátámasztani tudom mivel a normál pasztelhim és lutinó tojótól csak normál madarakat kaptam :( , és a felállás ebben az esetben is hasonló csak a rubin ( opalin ) variációban )
madaras86 ezt tarsd számon :!: szerintem az inó madarakat főleg ha tojók legcélszerűbb inóval ( rubinó, lutinó), párósitani , viszont a pasztel himed gyönyörű ( és meg kell hogy mondjam hogy nálunk az eggyik legaktuálisabb mutáció a pasztel :wink: )ennek inkább egy ( ha már nem pasztel ) sima rubin ( opalin )vagy rubincimet tojó volna az igazi , szerintem ezt Attila is alátámasztaná.
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 15:53 
Most mit "mondjak", alapvetően igazad van.....
Azt a fórumot nem nagyon olvasom, mert a tanulás és munka mellett már nem jut mindenre idő. Mindenesetre remélhetőleg korából adódóan a hozzáállása, értékrendje még változik. Na ezt a témát én letudtam, nem ide való:)

karel írta:
Hali!

Idézet:
A helyes írás és a fogalmazás pedig.........Hát ezt a kort éljük…..

Értelek én, de azért ez erőteljes visszalépés a pár évvel korábbi állapotokhoz képest....
Ezek szerint tíz év múlva az érzelmek nélküli alap kommunikációt már csak hörgés-morgás-gesztikulálás és mimika fogja alkotni? Örömünknek visítással adunk hagot nemtetszésünknek meg a bunkósbot megsuhintásával?
Amúgy pár napja még a szilvás topikba írt érthetetlen mondatot, akkor arra hivatkozott h gyorsan gépel és ezért vannak a hibák. Én meg azt mondom h kitérdekel? Ha mondani akar valamit hát gépeljen lassabban, ha gyorsan nem megy!
Érdemes egyáltalán ennyivel elintézni a dolgot hogy "ezt a kort éljük"? Szerintem inkább a tudomására kellene hozni hogy ez nem igazán menő dolog, és mondjuk olvasásra kellene buzdítani. Ezzel talán még két legyet is lehetne ütni egy csapásra, mert minél többet olvas, valszeg annál - (nem anál, mert az más......) - inkább képes lesz helyesen kifejezni a gondolatait, másrészt talán nem bulvárlapokat fog olvasni hanem szakirodalmat, ezáltal pöttyöt jobban képben lesz adott témával kapcsolatban.
Amúgy meg lehet h nem madarászik 20 éve, és hiába néz ki úgy hogy kezdő, a madarait nem most vette. Ha a győri fórumot olvasod akkor láthatod h a volierjeiben vannak sanyik, szilvák mittomén még mik.....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 15:18 
Hali!

Idézet:
A helyes írás és a fogalmazás pedig.........Hát ezt a kort éljük…..

Értelek én, de azért ez erőteljes visszalépés a pár évvel korábbi állapotokhoz képest....
Ezek szerint tíz év múlva az érzelmek nélküli alap kommunikációt már csak hörgés-morgás-gesztikulálás és mimika fogja alkotni? Örömünknek visítással adunk hagot nemtetszésünknek meg a bunkósbot megsuhintásával?
Amúgy pár napja még a szilvás topikba írt érthetetlen mondatot, akkor arra hivatkozott h gyorsan gépel és ezért vannak a hibák. Én meg azt mondom h kitérdekel? Ha mondani akar valamit hát gépeljen lassabban, ha gyorsan nem megy!
Érdemes egyáltalán ennyivel elintézni a dolgot hogy "ezt a kort éljük"? Szerintem inkább a tudomására kellene hozni hogy ez nem igazán menő dolog, és mondjuk olvasásra kellene buzdítani. Ezzel talán még két legyet is lehetne ütni egy csapásra, mert minél többet olvas, valszeg annál - (nem anál, mert az más......) - inkább képes lesz helyesen kifejezni a gondolatait, másrészt talán nem bulvárlapokat fog olvasni hanem szakirodalmat, ezáltal pöttyöt jobban képben lesz adott témával kapcsolatban.
Amúgy meg lehet h nem madarászik 20 éve, és hiába néz ki úgy hogy kezdő, a madarait nem most vette. Ha a győri fórumot olvasod akkor láthatod h a volierjeiben vannak sanyik, szilvák mittomén még mik.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 14:19 
Szia Karel!

Tökéletesen igazad van, de itt nem derült ki az a dolog, hogy egy tinédzser kissrácról van szó, aki saját maga kezd el madarászni és csak az ilyen helyeken van lehetősége hasznos infókhoz jutni. Azt kéne megrugdosni, aki így átvág egy kezdőt, rátukmálja a sz*r madarat. Az más kérdés, hogy a pénz valóban elég erősen közrejátszik a srácnál, de ha belegondolsz neki nem sok más lehetősége van még tovább fejleszteni a madárállományát, kaját venni nekik, stb, csak abból amit visszaforgat. Persze meg kell találni az arany középutat és úgy csinálni, hogy elsődlegesen a madárnak is meglegyen minden. A helyes írás és a fogalmazás pedig.........Hát ezt a kort éljük…..Nem baj pár év múlva az ilyen napokon majd ők írják a kis X-eket is......


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 11:58 
Hi!

Idézet:
Nem a lé körül forog de ha keltek 3-4 rozellát !!

e'mmit jelent???? :shock:

Idézet:
És nem kell a senkinek nem tudok velük mit csinálni !!

és ez???? :?

1. Ha nem tudsz magyarul, de mindenáron meg akarsz osztani velünk ezt-azt, akkor fogadj tolmácsot és kérd meg hogy gépelje le a gondolataidat! Mert baromira érthetetlen amiket ide bepötyögsz......
Az előző hozzászólásod két mondatának magyarul baromira nincs semmi értelmes jelentése.

2.
Idézet:
Sziasztok !!
Szerintetek a rozella x pennant keverék madarakat érdemes tenyészteni?? El lehet adni az utódokat??

Szóval ha el lehet adni akkor már érdemes, ha nem lehet eladni akkor meg nem érdemes?
Ezek szerint te az a típusú ember vagy aki jó pénzért még azt is megkérdezi hogy: "hol az a kecske?"
Figyusz! Hibrideket nem kéne tovább szaporítani, akár el lehet adni az utódokat, akár nem. Akkor sem ha 20 forintot kínálnak a szaporulatért, meg akkor sem ha 200 ezret!

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 11:56 
Hali Márkó!

A lényeg itt az lenne, függetlenül attól hogy mennyire eladhatók a hibridek, hogy ne keverjük a sza.t !!!!!! Ha egy mód van rá, ne állíts tenyésztésbe hibrid madarakat!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 8:57 
Helló !!
Nem a lé körül forog de ha keltek 3-4 rozellát !! És nem kell a senkinek nem tudok velük mit csinálni !!

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 0:29 
rtomek írta:
madaras86 nagyon szépek a rubinpasztel himek :wink: jó lenne ha mondjuk Attila vagy valaki aki jártas a genetikába elmondaná , hogy ebből a párositásból mire lehet számitani :D RUBINÓ +RUBINPASZTEL :?: :?: :?:
izgatottan várom a választ (sajnos nekem ezekben a dolgokban inkább tapasztalatom van mintsem genetikai szaktudásom :( )
üdv ROBY


Alapesetben (ha a madarak nem hordozók!), csak rubin(opalin) utódok lesznek. Ha a tojók pasztell hordozók, kelhetnek rubin pasztell, ha a hím ino hordozó rubinó fiókák is.
Természetesen egyéb színek is megjelenhetnek (pl. ha a hím fahéj hordozó, rubinfahéj tojók kelhetnek és stb.)
(a leírtak rubinó tojó- rubinpasztell hím párosítására vonatkoznak!)

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 6, 22:49 
márkó írta:
Sziasztok !!
Szerintetek a rozella x pennant keverék madarakat érdemes tenyészteni?? El lehet adni az utódokat??

Szerintem inkább lottózál az bizosabb pényzforrás mint a madártenyésztés :D mert ahogy látom nálad minden a LÉ körül forog :twisted:
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 6, 22:44 
madaras86 nagyon szépek a rubinpasztel himek :wink: jó lenne ha mondjuk Attila vagy valaki aki jártas a genetikába elmondaná , hogy ebből a párositásból mire lehet számitani :D RUBINÓ +RUBINPASZTEL :?: :?: :?:
izgatottan várom a választ (sajnos nekem ezekben a dolgokban inkább tapasztalatom van mintsem genetikai szaktudásom :( )
üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 6, 22:21 
Sziasztok !!
Szerintetek a rozella x pennant keverék madarakat érdemes tenyészteni?? El lehet adni az utódokat??

_________________
TóTh MáRk


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO