Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 1, 20:54 
Jahh :lol: :lol: :lol:

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 1, 20:53 
Igy előre gondolkodni :D


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 31, 22:39
Hozzászólások: 47
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 1, 20:49 
Sziasztok !!
Most ugy néz ki hogy egy üzletből sikerül beszereznem egy pár vadszinű rozellát !! A him 2 éves a tojó 1 éves !! Egy pár hete vannak együtt !!
Amint hozzám kerülnek kapnak odút és lágyeleséget !! Ha sikerül a költés és mind vadszinű lesz a kicsik közül akkor a himet lecserélm egy lutinó vagy valamilyne szinváltozatra !!
Remélem sikerül őket költeni még idén !!

_________________
TóTh MáRk


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 1, 19:29 
Végre sikerült szereznem két hímet. Ősszel alig lehet őket eladni,ilyenkor meg a világot bejárhatja érte az ember......:)

A rubinó páromnál 7 tojás van, abból 6 fias.

1.pár:

Kép

2.pár:

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 26, 8:49 
szia RTOMEK.hát most lesegettem öket de szerintem neked volt igazad, ez a fiu szerintem nem ivarérett téli , ugyhogy párcserét alkalmaztam mert a tójón ugy láttam nagyon akarja , de ez a tökfej csak átugrált rajta, van valami érdekes mozdulat a tójónál mikor párzani akar,,? vagy csak nekem tünik ugy, ez egyfolytába reggel mikor a fiu közelit ugy csinál mitha hasra feküdne és lenyomja a szárnyait,jelent ez valamit, szia


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 25, 7:09 
szia RTOMEK, HÁT KÖSZ A TANÁCSOKAT, IGYEKSZEM JOL TARTANI ŐKET MAJD KIDERÜL MIRE JUTOK VELÜK.CIAO


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 24, 21:41 
Szia csabász !
Ami a rozellák párzását illeti többnyire a tavasszal ( áprilisban ) indulnak , én évek óta az odukat nőnapra szoktam berakni nekik ( nőnapra a tojóknak odu :wink: ) de az első tojásokat általában április elején szokták letojni , ez monjuk a többségnél igy van de tertmészetesen van eltérés a párak között(megjegyzem nálam a madarak kinti röpdékben vannak ). Vannak tenyésztők akik mondjuk zárt ( meleg ) helyen tartják őket , náluk indulak előbb is , de szerintem a rozelláknak a széltől védett bármilyen röpde megfelel még télen is és ha eljön a tavasz gyönyörüen beindulnak, és ahogy mondod ha az első fészekajj után nem kezdenek el vedleni akár mégegy fordulót is beválalnak :lol: De ez mondjuk nálam pártól is függ , van amelyik mondjuk a tiz év alatt bármit is csináltam velük(csiráztatott... fertivit,... nekton-E...) soha nem tojt le másodszor , viszont van olyan pár amelyiknél még a kicsik ki se jönnak kezd ujra tojni :shock: , hát kb ennyi :wink:
ödv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 24, 20:21 
SZIA,,. R TOMEK,,szabó krisztiánnak hivják nem tudom ismered e,én csak most nemrég vettem a rozelláim mondjuk a másik párt még a télen hát kiváncsi vagyok mit hoznak össze,lesegetem őket hátha okosodok, elvileg mikor van nálluk a párzás ,sok helyen irják ,hogy évente 2 szer is költ, igaz ez.. szia


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 23, 7:33 
szia csabász.. örülök neki ..madarász :D ??? nekem is van Törökkanizsán rokonom sőt nagyon jó madarász ( egzótás )haverjaim is :wink:
üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 23, 7:03 
szia tomek,most látom szabadkán laksz,sogorom törökkanizsai.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 22, 11:03 
köszi szépen. tegnap előtt kaparta a bejáratot akkor szerintem hagyom kössz még1 szer a segitséget


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 22, 9:25 
szia csabász :)
Ha a himed tavalyi ( ami szerintem valószinű) akkor már ivarérett esetleg ha nem téli költésből származik? A rozella himek meg igencsak fickósak szoktak lenni ami a párzást illeti úgyhogy nem valószinű hogy itt lehet a gond előbb lehet hogy a szomszédasszony tetszik neki esetleg jobban :wink: főleg ha azok se áltak még párba .....hát próbáld meg , ha eddig nem tojtak még le, és a másik pár sem harmonizál , próbáld cseréld meg őket de vigyázz mert lassan kifutsz az időből és az idén lecsúszhatsz a sikeres költésről ! Figyeld meg előtte a másik párat hogy viselkedik nehogy szétválaszd őket ha már kaparja a fészket a tojó ha meg nem akkor próba szerencse :lol:
üdv Roby


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 8:40
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: GÖDÖLLÖ
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 22, 8:53 
sziasztok ,van két pár rozellám ,de az 1ik fiu szerintem nem ivarérett a tójó meg párzana ,mivan ha megcserélem a párokat


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 3, 14:36
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 4, 23:00 
Helló!
Köszönöm a segítséget. Azt hiszem az alapszíneket kezdem érteni.
A párt valószínűleg hagyom együtt, jól el vannak, már két három napja etetik is egymást. Örülök, hogy rubinó színű utódok is lehetnek, mert a családban van rá jelentkező, de tenyészteni nem szeretnék.
Még egy kérdésem volna.
A hím elég vad volt, de kezdett szelídülni, magától visszajárt a kalitkájába. Amióta a tojót kapta, ismét undokabb. A tojó egy röpdében volt más fajta madárak is voltak vele, úgy láttam az emberektől félt. Ő viszont sokkal több érdeklődést mutat, gondolom a fiatal kora miatt. Hogyan lehet szelidíteni őket? Ha külön veszem a tojót az segít? Félek a hímtől így most csak bizalmatlanságot tanul.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 4, 21:34 
Attila köszi a magyarázatot , remélem sokan megértették és hasznát veszik a továbbtenyésztésben !! Sajnos kevés ilyen és ehhez hasonló téma van a fórumon!!
még egyszer kössz ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 4, 12:15 
Szia !

A rubinó elnevezés opalin-ino (lutino opalin) madarat takar, ami nem egy primer mutáció, hanem egy kombináció, az X kromoszómán található ino (lutino) és opalin (rubin) kombinációja.
A tojó rubinók X kromoszómája: X ino-opalin, azaz mindkét allélt tartalmazza, két külön lókuszon, hordozók nem lehetnek mivel csak egy X kromoszómával rendelkeznek!
A hím rubinó X kromoszómái: X ino-opalin
X ino-opalin
Mindkét X kromoszómán jelen vannak az ino és opalin allélek, ha az egyikről hiányoznak, hordozó madarunk van.
X opalin
X opalin, hím madarunk opalin.

X ino
X ino, hím madarunk lutinó.

X ino-opalin
X ino, hím madarunk lutino, és opalin hordozó.

X ino-opalin
X opalin, hím madarunk opalin(rubin), és ino hordozó.

X ino-opalin
X ,madarunk normál színezetű, ino és opalin hordozó.

X ino
X opalin, madarunk normál színezetű ino és opalin hordozó.

Az utóbbi két esetből az a szerencsésebb(ha rubinók tenyésztése a cél!) ha a két különböző allél azonos X kromoszómán helyeződik, mert az opalin és ino lokusz közel helyeződik a kromoszómán és az esetek nagy részében (kb. 70 %) kapcsoltan öröklődik, azaz ha olyan hordozó hímünk van aminél a két allél nem azonos X kromoszómán helyeződik, az ivarsejtek képződése során az átkereszteződéskor az esetek 30%-ban keletkeznek olyan ivarsejtek, amelyekben azonos X kromoszómán helyeződik az ino és opalin lókusz. Ez a gyakorlatban úgy jelentkezik, ha hordozó hím madarunkat normál tojóval rakjuk össze, és opalin és lutinó tojókat kapunk , a hímnél nagy valószínűséggel eltérő kromoszómán helyeződik a két allél. Ha főként rubinó tojókat kapunk, a két allél azonos X kromoszómán található.

Szerintem a normál hordozó hímed opalint is hordoz azonos X kromoszómán.
A képen lévő párnál a hím madarad egy lutino madár ami opalin hordozó:
X ino-opalin
X ino
Ha az X ino-opalin kromoszómát tartalmazó hímivarsejt termékenyíti meg a petesejtet rubínó tojót kapsz.
Ha az X ino................ akkor lutinó tojót kapsz.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 3, 23:21 
Hali !

Attila örülök, hogy bekukkantottál ide ! És segitesz a genetikai dolgokat helyrerakni én az igazat megmondva nem vagyok túl jártas ebben inkább a saját tapasztalataim alapján szoktam véleményt mondani.
A lutinó tojót úgy értettem hogyha a him( papa) esetleg hordoz lutinót ( hordozhat-e egyáltalán ????) akkor akár lehet hogy lessz lutinó tojó?
ha ez nem lehetséges örülnék ha megmagyaráznád mi is itt a helyzet!!
Sajnos saját tapasztalatból tudom hogy minden össze vissza van keverve, mondjuk én a legszebb rubinókat egy normál hordozó himtől( lutinó+fahéj) és egy sima rubin tojótól nevelem már évek óta !

Kép
ettől a pártól pedig öt éve normál ( hordozó ) himeket és lutinó és RUBINÓ tojókat kapok ! Gondolom a him hordozza a rubinót, és ezért gondoltam mivel nem tudjuk mitől származik pacska rubinó himje lehet hogy jöhet neki is ki lutinó ( nagyon sokan párositják őket lutinót+rubinót)
ez az én tapasztalatom !!
örülnék ha elmagyaráznád hogy is van ez ? előre is kössz
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 3, 22:29 
Hali!

Rubinó hím , normál tojó párosításból hogy kelhet lutino tojó???????

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 3, 21:53 
szia pacska!!
Ahogy irod a madárkának bizony szerencséje volt, hogy te találtál rá mivel ilyen gondosan ápolod :wink:
Ha normál( vad szinű) tojót adtán neki akkor 100% normál hordozó himeket( kivállóak a továbbtenyésztéshez, én is tartok ilyen hordozókat), és 100% rubinó tojókat fogsz kapni !! De itt még azt el kell mondani, hogy a him hordozhat más szineket is és lehet akár lutinó tojó fióka is de ez már a him madártól függ hogy ő mitől származik amit ebben az esetben nem tudunk .
A párokat természetesen ki lehet cserélni , de két három hét alatt igazán össze se álnak , ha viszont mégis akkor ajánlatos azt a madarat amit nem kivánunk megtartani minnél előbb eltávolitani mert ha hajják egymás hangját nem nagyon törődnek az új mátkával , és nem lessz belőlük semmi.
üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 3, 14:36
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 3, 15:43 
Szia Rtomek!
Most van először papagájom. Az utcán találtuk a hóban. Amit kitaláltam róla: rubinó rozella, hím. A lába volt eltörve, megműtettük, bár egy kicsit így is biceg rá. Azt olvastam, hogy nem szabad egyedül tartani, ezért a múlt héten vettünk hozzá egy tojót (csak vad színűt találtunk, állítólag egy éves).
Kérdésem: Ha lesznek kicsik csak vadszínűek lesznek? Rubin vagy egyéb színű tojóval milyen utódok lehetnek? Szabad két-három hét után kicserélni a tojót?
Várom válaszod
Pacska


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO