Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2016 jan. 28, 14:01 
Cseh statisztika:
Kép

Egy-két embert talán érdekel

(Bizonyára hamar utolérjük őket "madarászásban", akárcsak az EU élbojt életszínvonalban) :03:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 feb. 10, 10:56 
Sziasztok!
Elnézést a kései reakcióért, de mindenkinek köszönöm a tanácsokat, gondolatokat! :D

Idézet:
De tudom--utálod a kígyókat....


Lehet meglepő, de szeretem a kígyókat! Nem is kicsit. A tartásukkal annyi gond van, hog, nincs szívem az egeret odaadni neki, szóval kilőve. :lol:

Másban még nem nagyon gondoltam, hisz madaras vagyok. Suli után... Hát az még sajnos nagyon messze van... :(

Engem szerintem nem zavarna a vartyogás - bár még nem tapasztaltam ténylegesen 0-24-ben, szóval naiv vagyok. :) Az "élet hangja" az ami nekem hiányzik, olyan üres-csöndes lett minden pár hónapja. A motoszkálás, dumálás, csiccsegés és mekegés betöltené a lakást. :)

Egyébként az idő nagy részében kint lennének szabadon, nem kalitkában - legalábbis úgy terveztem.

Tudom, tudom, ezt nagyon át kell még gondolnom. Minden esetre nagyon szépen köszönök minden hozzászólást! :drunken:

Szép napot mindenkinek! :)
N. Bettina


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 31, 17:45 
Sziasztok.

Mint katalinos és mint kolis írok.

Nálunk pl nem tarthatunk állatot a koliban, de akkor sem vinnék be ha lehetne...

A katikat úgy tudnám leírni,mint a tollas tengerimalacok. S a sok gyümölcs miatt képes oda is elfoani,ahova nem is hinnéd... Ez egy koli esetében nem éppen kedvező... Ráadásul a monoton vartyogás egy idő után agyadra tud menni. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2015 jan. 31, 17:16 
Egyik madár sem nagyon való kalitkába, de a kecske biztos, hogy nem.
Nálam 2m hosszú ketrecekben vannak. Egész nap repkednek,
napi 3x fürdenek, ami azt jelenti, hogy szétpocskolják a vizet,
úgy, hogy jut mindenhova.

Mint kedvenc, nem sok öröm lehet benne,
mert a simogatást néhány másodpercig hagyja,
aztán repül tovább, mert minden érdekli.
Nézni jó.

Egy katalin pár megfelelőbb lenne.
Viszont a kollégiumi hurcolászásról
én lemondanék. Inkább iskola után vágnék bele
a helyedben.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 jan. 31, 13:18 
Bettina!

Hali!

A neten sok hirdetés van onnan ki tudsz nézni közeli címeket.
De van valami adatbázis is a neten csak üsd be, hogy papagájtenyésztők, meg ilyesmi.De itt a fórumon is van néhány hirdetés és van akinek sok madara is van.

( a katalin papagáj ülőformája nem tetszik nekem, olyan mintha mindig hasalna, gubbasztana, olyan mint ha félne.A kecske papagájnál meg irritál a hangja, nekem egy papagáj ne mekegjen hanem krákogjon, csipogjon, fütyüljön, vagy bánomis én mit, de ne legyen alapból a hangja egy emlősállaté... :lol: ./persze tudom, hogy sok hangutánzó madár van, a jákóm előszeretettel nyávogott, a macskámtól tanulta el--persze nem örültem mert ezt 70 decibellel tette. :) .Egyébként a kecske nem is tetszik annyira mint a rokona az ugráló papagáj, sztem sokkal szebb.Kép


http://www.loromania.com/images/imagen- ... riceps.gif

Egyébkén a fentiek mind a saját véleményeim, más-máskép gondolkodik, és ezt tiszteletben tartom nincs is azzal gond, hogy Ő más madarat tenyészt, neki az tetszik nekem meg emez.

Koleszban meg inkább tartanék egy hüllőt, pl. egy királysiklót az is gyönyörű és 100 X igénytelenebb mint a madár.Ráadásul a terrárium is lehet álomszép, az enyém is mindenkinek tetszett, még annak is a undorodott a siklótol.De tudom--utálod a kígyókat.... :(

Bár most jut eszembe, hogy madárhangot tudsz importálni is, csak megkéred a tenyésztőt, hogy vigye a röpdéhez a telefont és tartsa a madarak közelébe, és élőben hallgatni fogod a lármát.

A madarak általában félnek minden újtól és ha feléjük tartja a telefont biztos elkezdenek rikácsolni és Te máris tudsz hátast dobni az elviselhetetlen zajtól.. :)

Viszont azonnal ki is tudod nyomni a telefont és máris hívhatsz egy másik tenyésztőt... :)
Ilyennel magam is tudok Neked szolgálni--igaz ez enyémek csak elrettentésnek lennének jók, nem kifejezetten koleszos madarak, bár ki tudja-lehet, hogy egyedül kevesebbet óbégatna a megvett példány.
Szóval ez is egy megoldás.. :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 22:26 
Ok, utánanézek. Debrecen környékén nem tudtok esetleg valakit..? :oops:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 20:50 
bettina írta:
U.i.: Ha bárkinek bármi észrevétele/gondolata/tanácsa/akármije van, szívesen meghallgatnám.

Ha már meghallgattad videóról, felvételről és van valami elképzelésed, akkor próbáld megfigyelni élőben is (valakinél aki tart olyat), mert a hangját visszaadja a felvétel, de a hangerőt csak élőben lehet "átélni" úgy igazából... :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 19:27 
Szia Jojo!

Hát igen, a kinézet-hang paradoxon tényleg fogós tud lenni. Annak idején engem is a nagy és színes és hű-de ha papagájok fogtak meg. De aztán utánaolvas az ember, vagy saját maga megtapasztalja, meghallgatja őket, ahogy Te is mondod. Aztán kiderül, ki bírja, vagy ki nem. Személy szerint én is elég hamar letettem róluk...

A katalin és kecske viselkedésén mit értesz? A videókon a kecske hangja annyira nem tűnik vészesnek.. Ő az a monoton fajta?

Szóval pl. fűpapagáj? Utánuk olvasok. Köszönöm szépen a gondolataidat. :)

Üdv.:
N.B.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 15:44 
"de azért egy nimfa és egy katalin között is nagy a különbség..."


Ez így van.

Mivel én bogaras vagyok a madárhangokat illetően, azaz ez inkább a papagájokra vonatkozik ez mivel ezeket tartom (persze más madarak, akár énekes madarak hangja is megér egy misét-negatív értelemben) mielőtt újrakezdtem a madártartást, már körülnéztem a papagájoknál, hogy mi az amit eltűrne a fülem.

Mikor nagyon kezdő koromban kezdtem a hullámossal meg a nimfával nem tudtam, hogy milyen kiállhatatlan hangjuk van.(EZ szubjektív dolog és nem akarom megbántani a több millió huli és nimfatartót !!)

Hamar túladtam rajtuk és utána kezdtem el gyűjteni a "madárparkomba" a többi delikvenst"A gond az volt, hogy nemigen volt akkoriban semmilyen ismerősöm akiknél meg tudtam volna hallgatni a madarak hangját.

Aztán belefutottam egy nagy zsákutcába, mert összevásároltam jó pár papagájt és kiderült, hogy nem bírom a remetéket, a kis és nagysanyikat, a kecskét, az énekeseket, a hegyit, a barabandot, azaz a Polytelis "bagázst", az amazonokat, a jákót, és az aratinga féléket sem.No meg persze az állatkertben meghallgattam a kakadukat, az araféléket meg egyéb ott tartott fajokat.Rohadtul leszűkült a kör de már tudom mik azok amik majd lesznek.

Most gyakorlatilag ott tartok, hogy a madár szépsége sem tudja feledtetni azt ha számomra elviselhetetlen hangja van.Meg se veszem, és ha ajándékba kapnám vagy kényszerhelyzetbe lévő ember megkérne, hogy fogadjam be, akkor erősen kétségbe esnék--ha a madár hangja nem smakkolna nekem.Nem mondom, hogy egy vöröshasú álarcospapagáj vagy fénylő pézsmapapagájt (Prosopeia splendens-t nem fogadnék be de egy pálmakakadut tuti, hogy visszautasítanék.
(sejtem, hogy írjátok erre páran, hogy ha ilyen előfordulna akkor nyugodtan küldjem hozzátok....persze megteszem de a madár valós értékének 10 %- át kérem mint közvetítői jutalék... :) )

És nem mindig a hangerő számít, van ami nem hangos de az egész napi morgása károgása idegtépő.

Azt se árt tudni, hogy vannak olyanok is amelyek előszeretettel fogyasszák a gyümölcsöt is és a fele eleségüket is ez teszi ki.És itt nem a lórikra gondolok...

Nálam rengeteg gyümölcs és lágyeleség fogy (persze minden relatív- kinek mi a rengeteg) és a reggeli kaja elkészítése fél óra tehát ezt is figyelembe kell venni.Persze nyilván az egyszem koleszos madárnak nem fog ennyi ideig tartani de ezt is figyelembe kell venni.Szóval időt kell rá áldozni.


Viszont a madár főleg ha kézzel nevelt igényli a foglalkozást, nem tudom, hogy lesz-e rá időd.

Mindenesetre nagyon körül kell nézni, hogy mit is akarsz tartani.
Spec. számomra a kati és a kecske a viselkedésük és hangjuk miatt kilőve, én a Neophemákra voksolnék.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 12:52 
Sziasztok!

Természetesen megértem, hogyne érteném. Ezért is írtam, hogy biztos vagyok benne, hogy Te mindent megteszel a madaraidért. Ne haragudj rám azért, mert nem tudtam pontosan, mit értesz bohócmadár alatt. Hát mostmár tudom, és ez az állapot valóban, abszolút elkerülendő. Nem akartam és nem is akarok kötekedni, hiszen ismételten nem ez a célom azzal, hogyha ide írok, kérdéssel, tanácskéréssel. Szerintem nem magyaráztam bele semmit, de hát fátylat rá.

Engedd meg, karel, hogy egy sort idézzek Tőled, egyáltalán nem bántásként, egyáltalán nem kötekedésként, de hátha belátod, hogy én sem rosszindulatból válaszoltam mindenféle szavakkal:
Idézet:
...Tehát a kóterba cipelést, bohóckodást el kell felejteni.

De ahogy írtam is, volt, megvolt, tanultunk belőle, fátylat rá.

Pont azért írtam ide, hogy Ti, akik sokkal több tapasztalattal rendelkeztek ezen a téren, mondjatok valami okosat, mert a neten található nem mindig túl pontos infókból nem mindig lehet tudni, kinek-minek higgyünk. Ezért is - ahogy írtam is - köszönöm mindannyiótok válaszát, akármi is az, mert tudom - nagyon úgy gondolom - hogy Ti mindenképp a madarak érdekeit fogjátok figyelembe venni, így a madárnak nem (ezért nekem sem!) lesz semmi kellemetlen.
Ha azt mondjátok, semmiképp se legyen egyedül: hát megfogadom, legyen úgy; már úgy is tervezek. Elvégre ezért indultam, tanácsért. :wink:

Jojo:
Idézet:
...hallgasd meg a madarak hangját a neten valahol, sok videó van róluk.

Hmmm, meglesz! Nem is számítok néma madárra, de azért egy nimfa és egy katalin között is nagy a különbség...

A kolesz téma pedig valóban húzós. De nem hinném, hogy akkora dolog lenne, (mármint hogy rajtam felbuzdulva mások is papagájt akarnának, mert mondjuk én se akarnék nyulat, ha valakinek a koliban nyula lenne...) bár ha ti mondjátok, elhiszem. Ettől még nem biztos, hogy feladnám... Mindenképpen alszom rá. Sokat.

Elvégre van még időm... ha nem most, hát később csatlakozom Hozzátok. Bár, én örülnék, ha sikerülne "boldog madártulajdonos"-ból "boldog papagájtartó"-ba átmennem, de hát majd meglátjuk, majd meglátjuk.

Minden esetre mégegyszer mindannyiótoknak köszönöm a válaszát!

Üdv.:
N. Betti

U.i.: Ha bárkinek bármi eszrevétele/gondolata/tanácsa/akármije van, szívesen meghallgatnám.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 12:22 
jojo írta:
Ha meg már a koszolásról beszélünk én tuti madárvitrinben tartanám, nálam kényszerhelyzetben már bejött a lakásban.

Kosz szempontjából nem olyan rossz a madárvitrin (ha csak az egyik oldala készült üvegből), de volt egy jópofa tanulmány valamelyik újságban (linket nem tudok rá sajna) ahol a légmozgás hiányát (tollpor) és a saját hangjának túlzó felerősödését (zárt helyen saját magát erősebben hallja) hozták fel negatív példának. De ez valószínűleg leginkább a papagájféléknél okozhat problémát.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 11:00 
Sziasztok!

Karel strílusát meg kell szokni, ő már csak ilyen....
Szókimondó, célravezető, és más szemében ez bántó.
Ugyan nem ismerem Őt csak évekre visszamenőleg olvastam hozzászólásait, és tényleg úgy vettem észre, hogy néha kissé kötekedő, (bár sokszor igaza volt)nálam is volt egy eset vele (tényleg szóra sem érdemes)egy meghirdetett verébpapagájjal, bár teljesen békésen zárult.. :)

A koleszban való tartást én sem javasolnám.A papagáj koszos, szemetel, (nálam a lágykaját is fogyasztók elképesztően tudnak dzsuvázni még a plafonra is jut, az meg azért nem semmi..)és allergiát is okozhat egyeseknél.(Pl. én is az vagyok rájuk)Tény. hogy vannak csendesebb fajok, pl. a Neophemák, de a hím ott is tud szépen énekelni, és sokáig folyamatosan, bár nem zavaró de nem is halk...

A másik amit utálok az a kalitkában való tartás....Milliók tartanak így madarat, de ha valami változás állna be az életemben és panelba szorulnék akkor sem tartanék ott kalitkában madarat.Inkább egy szobát feláldoznék nekik..
Egy sima két- három ülőrudas kommersz 3-4 m3-es volier is jobb mint egy nagy kalitka..Egy természetet utánzó röpde meg ezt is kenterbe veri.

De ha mindenképpen papagájt akarsz akkor hallgasd meg a madarak hangját a neten valahol, sok videó van róluk.Kevés halk madarat fogsz találni, főleg nagyobb testűek közül, de asszem egyet sem.
Lehet, hogy a nap nagy részében csendben van, de ha egyszer rákezd óbégatni akkor Isten neki, fakereszt...
Nálam is vannak ilyenek..
Van amelyik meg egész nap zsezseg, meg citteg monotonon az se sokkal jobb.

Ha meg már a koszolásról beszélünk én tuti madárvitrinben tartanám, nálam kényszerhelyzetben már bejött a lakásban.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 9:29 
Mindig örülök ha vita (de nem veszekedés) alakul ki, mert az viszi előre a dolgokat.

Karel kevésbé érzékenyen kellene reagálnod, senki sem képzelt bele semmit olyat ami nem lett volna benne a hozzászólásodban. Viszont az embereket sem kellene hülyének nézned, elég egyszer betenni a linket a videóról, így a hozzászólásod nem lenne annyira irritáló. Ez persze csak egy jó tanács amit vagy megfogadsz vagy nem. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2015 jan. 29, 23:00 
Szia!

1. A hozzászólásom egyik-másik részét félreértetted..........
2. A másik dolog, hogy olyan tartalmat is belemagyarázol, amit nem hogy nem írtam bele, de még csak célzást, utalást sem tettem rá.

Kezdem az első ponttal, mert az az én hibám is lehet. (Úgy tűnik rosszul fogalmaztam, rossz környezetbe írtam az utóiratot.)
Az utóiratnál olyasmire gondoltam, hogy az a madár, amit kóterba is vinnél magaddal, nagymértékben lenne kitéve olyan helyzetnek, ami mindenféleképpen elítélendő egy felelős állattartó részéről. Az, hogy egy állatot ingergazdag környezetben célszerű tartani, nem feltétlenül jelenti, hogy jót tesz neki, ha a fél világ a csodájára jár.
Márpedig biztos, hogy "nagy sikere" lenne "a kollégium szelíd papagájának". Lehet, - sőt biztos - hogy te ezt a helyzetet nem éreznéd sem dicsekvésnek, sem felvágásnak, sőt, mivel x ideje együtt élsz a madárral, neked ez lenne természetes. De gondolj bele az olyanok helyzetébe, akik eddig maximum galambot láttak közelről, valamelyik városi téren. Ezek közt az emberek közt sok olyan lenne, aki állandóan ott lógna a madár nyakán. (ez nem feltétlenül jó a madárnak.) Biztos hogy sok olyan is lenne köztük, aki a te példádon felbuzdulva szintén szerezne magának valamilyen madarat, anélkül, hogy utánajárna a dolgoknak. (és ne felejtsd el, olyanokról van szó akik eddig csak galambot láttak a Fő téren.)
Így értettem a "felvágást" és a "dicsekvést". Mégegyszer, ez lehet hogy első olvasatra a gazda szempontjából értelmezve rossz fogalmazás, de közelítsd a dolgot a másik oldalról.
Félreértés másik része: amit te bohóckodásnak írsz. Ilyet én nem írtam, én bohócmadarat írtam. Bohócmadárnak nevezem azokat a jobb sorsa érdemes kézzelnevelt-kézszelídszelíd madarakat, akiknek "azt dobta a gép" hogy csak és kizárólag "ember-faj-társakkal" éljenek, és nincs alkalmuk másik madár társaságát élvezni. Lehet egy madár kézzelnevelt, és kézszelíd, de legyen már mellette másik madár, mert annak a másik madárnak a hiányát semmiféle ember, és semmiféle emberi foglalkozás - gondozás nem tudja pótolni.

bettina írta:
Úgy gondolom, hogy ha egy madár megfelelően szocializálva van, fajtársával, tehát párban kölcsönös szereteten alapuló kapcsolatot alakít ki egy emberrel, abban nincs semmilyen " bohóckodás", sem pedig bármilyen kellemetlen érzés a madárnak.

OK. De akkor jöjjön a "B" terv, az "A" tervet pedig dobd ki az ablakon! Az pedig ez volt:
bettina írta:
Egy madárral gondoltam kezdeni, őt jól beszokatni, aztán esetleg ha olyan a faj, akkor párt neki.


2. pont
bettina írta:
Azt pedig nem értem, mi baj lenne azzal, ha valaki egzotázott, most pedig új területen szeretné kipróbálni magát ................

Sehol nem írtam azt, hogy akár az, hogy eddig egzótáztál, akár az, hogy most más madarak tartásába akarsz belevágni, baj lenne. A baj azzal van, hogy elsőnek egyke madarat szeretnél, és a később történő fajtárs beszerzése csak esetleges dolog.

Ja, mégegy:
bettina írta:
U.i.: köszönöm szépen a filmajánlást, megérte megnézni. Megbizonyosodtam arról, hogy valóban nem való nekem még nagypapagáj.

Egyedül, bohócmadárként tartva nem csak neked, hanem másnak sem, tehát SENKINEK, és nemcsak még, hanem később sem.
Viszont építs voliert, bazi nagyot, amekkorát csak a rendelkezésre álló hely, és a pénztárcád enged, és rakjál bele egy csapat papagájt. De azért azt se felejtsd el, mit mondott a pali a filmben, mikor említette, hogy megkérdezték tőle, hogy mekkora volier kell egy arának. Ez nem csak az arákra, és nem csak a papagájokra, hanem minden madárra vonatkozik....... De gyarló az ember.... Én is az vagyok....

Talán most már belátod, hogy az előző hozzászólásom nem támadás volt, és nem ellened, az érdekeid ellen, hanem a madár mellett, a madár érdekei mellett szólt.

.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 29, 10:43 
Szia karel!

Köszönöm szépen a válaszodat, a gondolataidat.

Úgy tűnik, sokan sokféle képpen értelmezik/ értelmezzük a felelős madártartást, amit én mindvégig legnagyobb erőimmel igyekeztem és igyekszem most is betartani. Nem tudod, milyen körülmények között, hogyan tartom egzotáimat, ennek ellenére döntöd el, helyesen teszem-e azt vagy sem. Én biztos vagyok benne, hogy Te a lehető legtöbbet megteszel a madaraidért. Azt is tudom, hogy vannak dolgok, amikben fejlődhetnék. És feljődök is, minden nap, ahogy sorra tapasztalattal javítom ki hibáimat.
Nem tudom, honnan, veszed a "felvágást", "bohóckodást", meg a hasonló ilyen-olyan negatív szavakat. Egyértelműen NEM ezek a céljaim. Véleményem szerint dicsekedni egy madárral egyedül azzal kapcsolatban lehet, hogy mennyire elégítjük ki az igényeit. Teszemazt, ha sikerül megfelelő körülményeket kialakítani (érts ezalatt mindent, elhelyezést, mozgást, táplálást, stb.) és emiatt pl. fajtajellegzetesen viselkedik, egészséges, ill. esetleg ugyanilyen utódai születnek, azzal lehet dicsekedni. Nem is dicsekedni - ismét egy negatív tartalmú szó - hanem megosztani tapasztalatainkat másokkal, olyanokkal, akik még nálunk is jobban csinálják és olyanokkal, akiknek ezzel a fejlődésben segítünk.
Úgy gondolom, hogy ha egy madár megfelelően szocializálva van, fajtársával, tehát párban kölcsönös szereteten alapuló kapcsolatot alakít ki egy emberrel, abban nincs semmilyen " bohóckodás", sem pedig bármilyen kellemetlen érzés a madárnak.
De persze ez csak az én - ezek szerint naiv - véleményem, sok-sok, felelős papagájtartó, kik napi szinten éltek együtt, bújtok össze szeretett madaraitokkal, kérlek, cáfoljatok meg.
Azt pedig nem értem, mi baj lenne azzal, ha valaki egzotázott, most pedig új területen szeretné kipróbálni magát és mindemt beleadni ezeknek a csodás élőlények igényeinekk teljesítése érdekében. Hisz minden madarász ezt csinálja, nem? Beleszeretünk a madarakba, naphosszat csak olvasunk róluk, életükről, igényeikről, majd ha úgy látjuk, megfelelők lehetünk számukra - meg az, amit biztoaítani tudunk - akkor belevágunk esetleges tartásukba.

Maradok tisztelettel:
N. Bettina

U.i.: köszönöm szépen a filmajánlást, megérte megnézni. Megbizonyosodtam arról, hogy valóban nem való nekem még nagypapagáj. De nem is ez volt eddigi célom. Olyan madarat szeretnék - változatlanul - akinek ki tudom elégíteni az igényeit. Mindent megteszek, hogy megtaláljam ezt a madárkát, akivel kölcsönös jólétven tudnánk élni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2015 jan. 29, 0:05 
Helló!
bettina írta:
Furcsa helyzet állt elő számomra.
Mármint az nem furcsa, hogy papagájt szeretnék, csak az, hogy fogalmam sincs, milyet.
....................................................................................
Minden válasz nagyon jól jönne! Előre is köszönök mindent.

Bohócmadárként tartva? Semmilyet!.......
Papagájt csak "megfelelő méretű" (értsd: a lehető legnagyobb méretű!) volierben, minimum kettesével, vagy a tartási hely mérete által megengedett létszámú csapatban lenne szabad tartani.
Tehát a kóterba cipelést, bohóckodást el kell felejteni.


Nem hiszed? Akkor nézd meg ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=T9kJkCBtBRg&feature=em-upload_owner

bettina írta:
Egzotáztam - még mimdig azt teszem, de kampóscsőrűekkel nincs még tapasztalatom. Ennek ellenére persze minden kihívásnak állok elébe.

Akkor (újra) nézd meg ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=T9kJkCBtBRg&feature=em-upload_owner


U.i.: Jó lenne, ha a hobbiállattartók megfogadnák Pénzes Bethen szavait, amit sajnos nem tudok szó szerint idézni, de a lényege nagyjából annyi, hogy az általunk tartott állattal nem felvágni kell, nem dicsekedni vele, nem bohócot csinálni belőle, hanem a róla szóló irodalmat felkutatni, és elmélyülten tanulmányozni, valamint magát az állatot (viselkedését) is tanulmányozni kellene, hogy a tartása során az igényeit mindinkább ki tudjuk elégíteni.

.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 28, 18:32 
[/quote]
Warhawk írta:
bettina írta:
... ami leginkább tetszik, a kecskepapagáj. Neketek mi a véleményetek?

Ez egy határozottan jó ötlet, de a nagyobb méret miatt nagyobb helyet is igényel (btw koleszba nem tudom mennyire megengedett madár tartása)...

bettina írta:
U.i.: nem tudom pl. mi a helyzet a kakadukkal. Esetleg valaki mond egy igen-t vagy egy nem-et rájuk?

Határozott NEM a válasz. Nagy mozgás igény és meglehetősen nagy hang társul hozzájuk. Még a rózsás kakadu is elég zajos tud lenni (legalábbis ha egy szobatárs igényeit is figyelembe kell venni).


Szia Warhawk!

Köszönöm szépen a választ!
Akkor a kakadu elvetve. :drunken: A jákóról esetleg nincs valami tapasztalatod? Igazából ő játszik még, a krágent és a hegyit is elvetem. Még annyit, hogy a kecskék mennyire intelligensek? Esetleg megtaníthatom, hogy egy adott helyre végezze a dolgát, vagy idejöjjön, ha hívom, ilyenek?

A koleszt pedig mindenképp megoldom, már utánakérdezgettem 1-1 helyen. :D

Előre is köszönöm a választ. :)
Üdv.:
N. Bettina


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 28, 14:15 
bettina írta:
... ami leginkább tetszik, a kecskepapagáj. Neketek mi a véleményetek?

Ez egy határozottan jó ötlet, de a nagyobb méret miatt nagyobb helyet is igényel (btw koleszba nem tudom mennyire megengedett madár tartása)...

bettina írta:
U.i.: nem tudom pl. mi a helyzet a kakadukkal. Esetleg valaki mond egy igen-t vagy egy nem-et rájuk?

Határozott NEM a válasz. Nagy mozgás igény és meglehetősen nagy hang társul hozzájuk. Még a rózsás kakadu is elég zajos tud lenni (legalábbis ha egy szobatárs igényeit is figyelembe kell venni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2015 jan. 27, 22:29 
Sziasztok!

Furcsa helyzet állt elő számomra.

Mármint az nem furcsa, hogy papagájt szeretnék, csak az, hogy fogalmam sincs, milyet.

Egzotáztam - még mimdig azt teszem, de kampóscsőrűekkel nincs még tapasztalatom. Ennek ellenére persze minden kihívásnak állok elébe.

A fő szempont, hogy nyugodt, csendes madár legyen. Persze, tudom hogy egyik madár se néma - tudtommal -, de azért mégis. Hogy mikor 2 év múlva kolis leszek, természetesen oda is vihessem, tehát ne kelljen leendő szobatársaimnak füldugóval aludni.
Persze tudom, hogy egy madár nem egyenlő egy kutyával, mégis intelligens, szelíd madarat szeretnék, vállon ülős, odahívhatós madárkát.
Egy madárral gondoltam kezdeni, őt jól beszokatni, aztán esetleg ha olyan a faj, akkor párt neki.

Felmerültek tehát a következő fajok: katalin - őket túl kicsinek találom, ezért elvetettem őket. Hegyi papesz, krágen vagy ami leginkább tetszik, a kecskepapagáj. Neketek mi a véleményetek? Esetleg van tapasztalatotok akármelyik fajjal, vagy más szóbajöhetővel?

Természetesen minden nap, a lehető legtöbbet repülne, sokat tanítgatnám, játszanék vele, hisz sok tanulás miatt sokat vagyok itthon. Eszemben volt még az amazon, amit hisztijei miatt vetettem el (ezek tényleg ennyire durvák lennének?), vagy a jákó. Utóbbi viszont... Nem is tudom. Olyan okos, hogy az már félelmetes :lol:

Minden válasz nagyon jól jönne! Előre is köszönök mindent.

Madárbarát üdvözlettel:
Noszály Bettina

U.i.: nem tudom pl. mi a helyzet a kakadukkal. Esetleg valaki mond egy igen-t vagy egy nem-et rájuk?


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 23:16 
Köszönöm a hozzászólást Neked is! Nem feltétlenül tervezünk szaporítást, aztán meg ki tudja, mi lesz később - első nekifutásra inkább többet szeretnék, aztán alakulhat úgy, hogy megpróbálkozunk a tenyésztéssel (szorgosan olvasom a katis topik régi bejegyzéseit, a macerás nemmeghatározás miatt amúgy is praktikusnak tűnik egy nagyobb banda összeállítása.)
A kalitkát már beszereztük, most ennyi hely van a kezdéshez, de ahogy ismerem magunkat, nem kizárt, hogy egy év múlva több kalitka lesz. ;) Ezt igyekszem majd praktikusan berendezni, hogy ne csak helikopter-üzemmódban tudjanak közlekedni.
Odúmentesen hány állat lenne optimális? (Azzal, hogy ha kialakulnak párok, akkor szétrakom őket.)
Hmm, lehet, hogy ez már a Katalin-topikba kívánkozik.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO