Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 22:26 
Én is a Katikra szavazok,mint már lejjebb írtam is! :72:
Ekkora helyen ,ha szaporítani is akarod 1 pár,de ha nem teszel odút akár többen is lehetnek!Ha a hely engedi inkább hosszában csinálnám 180-ra, helikopterben nehezebben repülnek :mrgreen: Ha szaporítani is szeretnéd eloszthatod a magasságot akár 3, 4 felé is.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 13:17 
Warhawk, Tasi, köszönöm! Győztek a katik, remélem, hamar találunk megfelelő eladósorban lévőt. A kecskék is őrület módon tetszenek, de a méretük-mozgékonyságuk miatt tartok tőle, hogy kevésbé éreznék jól magukat az adott helyen. Na, majd ha lesz lehetőségünk nagy kinti voliert csinálni, lesz kecske is. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 10:46 
A kati ideális választás.
Nekem a lakásban nincs madaram (sem más állat, rajtam kívül...), de ha tartanék benn akkor én is mellettük tenném le a voksomat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 10:45 
A katik meglehetősen csendesek, még akkor is ezt állítom, ha mások más véleményen vannak. :lol: Nálam is volt, hogy hangoskodtak, de miután két méterrel odébb helyeztem a kalitkájukat, megkukultak. Egyszerűen ahol előzőleg voltak nem érezték jól magukat és ezt "hangoskodással" a tudomásomra is hozták. Persze ez a hangoskodás sem volt vészes (két szobányira már nem hallatszott).

A kecske sem túl hangos, de mivel nekem csak egy madaram volt az is csak ideiglenesen állomásozott nálam, erről nem merek felelősségteljesen nyilatkozni ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 18, 9:57 
Szembesítettem a zuramat az elhangzottakkal, egyelőre a katik vezetnek (el is kezdek infót gyűjteni a topikjukban), de még semmi sincs eldöntve, úgyhogy hálás vagyok minden új infóért.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 20:03 
A tapasztalatok megosztását nem nevezném rábeszélésnek, főleg, hogy én kértem. :)
Semmiképpen nem akarok egyedüli madarat, úgy tartom korrektnek, hogy ha már tartom, akkor a lehetőségek szerint az igényeit figyelembe véve, jól tartsam. Emiatt nem szeretnék olyat sem, aminek épphogy elfogadható a kalitka mérete. Ugyanakkor bármennyire is fogjuk őket szeretni, nem az a cél, hogy napi 24 órában körülöttük forogjon az életünk, erre a célra inkább családot szeretnék.
Hmm, a tervezett család miatt lehet, hogy a stressztűrés sem utolsó szempont. Szelídségben az lenne az alap, hogy a röptetések ne okozzanak gondot, ha szuperjófej-barátkozósak, az már csak hab a tortán, de nyilván inkább egymással fognak foglalkozni, mint velünk. Van esetleg olyan faj a felsoroltak közül, ami nehezebben szelídülőnek mondható? (Az egyértelmű, hogy egyedfüggő is a dolog.)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 19:05 
Kevés kivétellel minél nagyobb egy papagáj annál hangosabb.És persze a helyigény is növekszik, vagy ha kicsi a kalitka akkor meg sokat kell kiengedni.
Tehát a Kecske v. az ugráló talán jó lehet.Bár annyira nem ismerem a leghangosabb repertoárjukat, ezt talán más elregéli.

A fény is tud csicseregni énekelni, de szép-aranyos éneke van és nem zavaró.
A veréb is halk, inkább citteg, csipog, nemigen hangoskodik.A Kati néha elsikkantja magát (legalábbis egyszer voltam egy helyen ahol hallottam,) de amúgy eléggé kuka.

Ha két madarat tartasz párban akkor is szelídek lehetnek de nem igénylik annyira a társaságot, bár nálam van ami rácáfol.

De ne mi beszéljünk már rá, hogy mit is tartsál.... :) Minden szubjektív, de ha akarod én elkezdhetem, hogy én mit akarok nálatok tartani a Ti pénzeteken.. :D
Vegyél Hooded-ot már mondom is az elérhetőséget. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 18:15 
Szia Jojo, köszönöm a hozzászólásodat! Őszintén bevallom, nekem mindegy a megadott paramétereken belül, bárminek örülnék - a párom olyat szeretne, ami nagy és szép és színes és szelíd és okos és beszél és szinkronizál (ha még főzne is helyettem, azt pláne értékelné.) Kettőnk közül én vagyok az állatmániás, ő is szereti őket nagyon, de magától nem tartana. Szóval tulajdonképpen én választok, ő meg jó képet vág hozzá, ennek megfelelően szeretnék olyat, amihez a lehető legjobb képet tudja vágni.
Amikor szóba került a papagáj-téma, közölte, hogy ha ő választhat, akkor jákót vagy arát szeretne - ezen már hálisten túl vagyunk, ezek a jószágok sem térben, sem időben, sem anyagiakban nem férnek bele a lehetőségekbe.

A listát a topik elején elsorolt, halknak nevezett fajokból írtam össze, (fénypapagáj, vörösbegyű, katalin, veréb, ékes, kecske, ugráló), a neten található infókat elolvastam, de semmi tapasztalatom nincs velük. Nekem a csöndességen túl az a fő szempont, hogy jól érezze majd magát az állat, logikusan belegondolva ezt elősegíti az, hogy kistestű madár van az adott kalitkában, a párom meg ugye minél nagyobbat, szelídebbet, színesebbet, látványosabbat szeretne (ehh, pasik.) Vagy kisebből többet/többfélét, ami nem tudom, mennyire szerencsés megoldás. Ebből keressük az arany középutat... A páromnak amúgy tökmindegy lesz onnantól, hogy beszereztük a madarakat, nagyon fog örülni nekik meg annak, hogy végre nyugton hagyom.

Sajnos kicsi az esélye, hogy a monori börzére el tudunk jutni, de ha összejönne, az jelentősen leegyszerűsítené a helyzetet.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 17:38 
Hali!

Ha a párodnak az tetszik a fél győzelem, és ha Neked is tetszik akkor hajrá... :)
Ha már a kecskéig eljutottatok akkor inkább az Ugráló papagáj, rokon is, meg kicsivel színesebb.

De miért Te mit választanál? Ha már összeírtad a listát akkor tedd közzé.
Mik a kitételek? Közepes, kicsi, nagyon halk, színes?
Katalinok,a Hooded papagáj, a Neophemák, Verébpapagájok halkak és van közöttük szép színes is.

Vannak megbízható tenyésztők az ország más részén is és a monori börzére felhozzák Nektek a madarat.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 márc. 17, 16:09 
Én is kihasználnám a lehetőséget, hogy van már ilyen topik, és a tapasztaltabbak segítségét kérném.
Társasházi lakásban szeretnénk papagájt tartani, a beszerzett kalitka 180 cm magas, 100 cm széles és 70 cm mély, ebbe keresünk lakókat.
Visszaolvastam a topicot, igen, ki is jegyzeteltem az egyes fajtákat, rá is kerestem, de azért a tapasztalat Nálatok van, úgyhogy inkább Rátok hagyatkoznék. A két elsődleges szempont, hogy a kalitka kényelmes elhelyezést nyújtson (+ rendszeresen kiengednénk a madarakat a lakásba), és ne ordítsanak át a falon.
Ami még jó lenne, hogy kellő foglalkozással lehessen velük kontaktálni (nyilván nem kutyának szeretnénk őket, node mégis). Nem tudom, kiengedéskor a rücskös falfelület mennyire csábítja az egyes fajokat rágásra, ha van ilyen, akkor ez is szempont, merthogy albérletben lakunk, és a megrágott újság minket nem annyira zavar, mint a megrágott fal a lakástulajdonost. A páromnak a kecskék tetszenek, mert színesek-pörgősek, én meg befolyásolható vagyok, a lényeg, hogy hosszú távon élvezhető legyen az együttélés embernek-madárnak egyaránt.

Mindenképpen fiatal madarakat szeretnénk beszerezni megbízható helyről, ezügyben is szívesen veszem a tanácsaitokat - milyet, kitől, stb (Solymár környéki tenyésztők előnyben). Köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 26, 13:55 
Rontó írta:
...több olyan videót is láttam, amin ketten virgonckodtak a lakásban. És persze ezeken a videókon meg se mukkannak... :) és olyan szépek!

A rikácsolós videókat ritkán teszik fel valamiért. :lol:

Az összes aratinga meglehetősen rikácsolós, de még ezen belül is vannak persze különbségek, mert mindegyik egyéniség. Aztán az is más amit az emberek hangosnak vagy zajosnak tartanak. Ami az egyiknek már elviselhetetlen azt a másik fel sem veszi. Ezért is nehéz jó tanácsot adni ebben a kérdésben. Meg kellene hallgatnod őket élőben is. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 19, 23:19
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 feb. 20, 21:12 
És a kékhomlokú aratinga? Az nem annyira elviselhetetlenül hangos? Azt olvasom róla, hogy rém barátságos, érdeklődő és okos. Tetszik!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 19, 23:19
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 feb. 20, 19:39 
Köszönöm, gondoltam, hogy lakásba a szenegálit fogják ajánlani elsőre, azóta még több videót megnéztem és még többet olvastam és valóban az tűnik a leglogikusabbnak, mégis az tetszik a legkevésbé... nyilván hülyeség és csak arra tudok alapozni, amilyen videókat láttam. A szenegálik szuper okosnak tűnnek, de nem olyan jópofák, mint a fekete sapisok, de mégis a nap tetszik a legjobban, több olyan videót is láttam, amin ketten virgonckodtak a lakásban. És persze ezeken a videókon meg se mukkannak... :) és olyan szépek!
A barátom a rikácsolástól retteg, szóval lehet, hogy a napokkal együtt kitenne a napra...
A pyrrhurák annyira nem tetszenek... szépek nagyon, csak valahogy olyan veréb szerűek...
És az aratingáknak melyik a csendesebb alfaja? Mert azt konkrétan nem írtad. Nagyon jó, hogy pont az ordibátorokhoz vonzódom...

Valamelyik topikban valaki írta, hogy minél okosabb egy papagáj annál többet kell vele foglalkozni. Én valahol fél úton szeretnék a hullámos és a jákó közé belőni (biztos rosszul ítéltem meg, hogy ez volna a 2 véglet), olyat, ami okos, tanítható, kell vele foglalkozni, barátságos, bátor, érdeklődő, de azért nem napi 18 órás elfoglaltság, nem izlandi zuzmóval és katicalábbal táplálkozik és nem 600.000 ft.

Azt jól sejtem azért, hogy ha párban tartom őket akkor elég jól elszórakoztatják magukat, vagyis egymást? Szóval ha mondjuk egyik nap nem "játszom" velük akkor nem lesznek depressziósak, elég ha kiengedem őket és egymással elvannak?

Várok még ötleteket szeretettel, ami megfelel az elvárásaimnak. Ja, a nemes is nagyon tetszik természetesen, csak hát ugye nagy falat.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 20, 12:23 
Hali!

Annó nekem is voltak morfondírozásaim an , hasonlóak mint a Tiéd.

Sokan használják a röpde szót is, sztem ez magyaros hangzású, a volier megfelelője de az olyan úrias kifejezés....Nem kell a kákán csomót keresni fogadjuk el, hogy ugyanazt jelenti.

Ha a teraszon építesz voliert azzal semmi gond nincs de legyen olyan hely amelybe a madár erős napsütés, szél, eső vihar esetén be tud húzódni.Azzal sincs gond, hogy nyáron, vagyis amikor már megfelelő az időjárás kint tartod őt, és télire beviszed.Én is így csináltam egy pár évig.

A teraszon lévő röpdét-voliert akkorára építsd, hogy be tudjál menni és ott tudjál foglalkozni a madárral. Kell egy zsiliprendszer is.Most téli időszakban nálam is kinti madárházban vannak a madarak , csak etetés, itatás, takarításkor megyek be hozzájuk.


Kint van egy pár szelíd kézelnevelt párom, de nem felejtenek el, most is rám szállnak, csipkednek gagyognak hozzám, nem vadultak el.A papagájnak azért nem rossz a memóriája, pl. rá Konrad Lorenz kakaduja és búbika esete… Szóval kicsik, de nem hülyék….(áá…..ez nem igaz, vannak közöttük gyagyástónik de komolyan..)

A nappapagáj is tud úgy óbégatni mint a jendaya, de ha szelíd akkor kevesebbet hallatja a hangját.
Mindenestre én lakásba nem vállalom be a kertben is lesznek kétségeim mert én is azt néztem ki magamnak.
Lakásban még egy törpe, vagy egy pyrrhura is zavaró, nemhogy egy Aratinga ordibátor.De van az Aratingának egy csendes alfaja is, ha nem is olyan színes mint a nap.
Jó fejek a feketesapisok de azért azok is rohadt hangosak hallottam már őket lakásban, beszélni nem tudtunk tőlük.
Persze nyilván vannak olyanok akik mindjárt írják,hogy az övék csendes…..
Tény , hogy a szenegáliak szeretnek rágcsálni, de nem kell fából építeni a röpdét, ennyi az egész.
Adni kell nekik ágakat, fadarabokat, kötelet, diót, ezzel elfoglalják magukat.Én a szenegálit választanám, ha a lakásba is akarnám tartani. Persze ő se néma, tud sivítani.


Bár annyi madár van ami még alkalmas lehet a benti tartásra, én még biztos nézelődnék.Jó fejek a pyrrhurrák-bár ők se csendesek-, én láttam egy bohóc király hímet, ami nagyon megfogott, de még lehetne sorolni….

Én megbízható tenyésztőtől vennék nagyon fiatal önálló párba állított (párnak szánt) véridegen madarakat.
Én mindig így teszek.Tény, hogy lutri, hogy elfogadják e később egymást, de viszont nálam nőnek fel, nálam szokják meg a környezetet, és a családot.

Persze ki így ki úgy ..


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 19, 23:19
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 feb. 19, 23:39 
Sziasztok!

Ha már van egy ilyen topik, itt szeretnék kérdezni ahelyett, hogy az összes fajta topikjába írnék, ami érdekel.

Bő 1 éve tervezgetem a madártartást, már jártam is egy tenyésztő bácsinál nézelődni, az első tervem az volt, hogy a kertben, vagy még inkább a fedett teraszon építek egy röpdét/voliert (amúgy mi a különbség?) és oda veszek valami nem rikácsolós madarat, olyat, ami megfelelő körülmények között át is telel és szépen énekel nekem tavasztól őszig, amikor a teraszon üldögélek. Az énekes papagáj mellett kötöttem ki, a kanárik nem tetszettek, ez volt az, ami a kívánalmaimnak leginkább megfelelt.

De aztán változott a terv, mert rájöttem, hogy nem akarok még egy olyan állatot, amit csak etetek/itatok és meg se foghatom, csak nézhetem, mint az állatkertben (halaim is vannak és peléim), és akkor elkezdtem nézni a különböző jópofa papagájokat. Először azt hittem, hogy ha simogatós, bújós, csipogós, jópofa papagájt akarok, akkor valami kézzel nevelt kell és abból is 1 db, de aztán tovább művelődve a neten rájöttem, hogy lehet párban tartani őket, attól még lehetnek szelídek, fejre ülők, fülbe csipogók.

Egy ismerősömnek volt egy jandaya, iszonyú jó arc volt, óriási figura, folyton produkálta magát, full szabadon élt egy tanyán, éjszakára berepült a kalitkába, de annyira hangos volt, hogy az zárt helyen félek megsüketülnék...

Amik eleinte tetszettek, de levetettem az a kék, vagy sárga homlokú amazon, a hangutánzó képessége fantasztikus, de elvette a kedvem a kamasz kori és hormonális hiszti rohama, amiről sokat olvastam és ha párban tartanám őket, akkor az már nagyon hely és pénz igényes és be is láttam, hogy túl nagy madarak ezek elsőre (hullámosom volt már).

Ami most tetszik az a feketesapkás papagáj, a nappapagáj és a szenegáli. De vannak fenntartásaim mindegyikkel. A feketesapkás tűnik a legnagyobb figurának, aki bearanyozza a napomat, nem is olyan nagy, az etetése se tűnik teljesíthetetlennek (a peléim miatt amúgy is van itthon gyümölcs választék és lisztkukac), de egy ex lóri tulajdonos haverom azt mondta, hogy szét fogják kakilni a lakást lány, undorító kakival, ami nem olyan, mint a papagájé, hanem sokkal undibb.
A nappapagáj is iszonyúan tetszik, sok sok videót megnéztem, okosnak és viccesnek tűnik és ebből láttam a legtöbb olyat, hogy párban voltak, de mégis érdeklődtek az ember iránt és párban ültek az emberen, de itt mindenki azt írja, hogy ordítoznak. Annyira durvák, mint a jandaya? Ha párban vannak, akkor még hangosabbak?
A szenegáli külsőre nem tetszik annyira és azt meg valahogy mindenki egyedül tartja és annak meg a fafarigcsálása rémiszt meg és a szabaduló tehetsége.


Szerintetek ezek közül melyiket kéne választanom?

és bocs, de még pár kérdés:

Olyan megoldás létezik, hogy kint-benti madár, tehát mondjuk télen bent lakik megfelelő méretű kalitkában a lehető legtöbbet szabadon engedve (elég sokat vagyunk itthon), nyáron pedig kint a fedett teraszra épített volierben? Ilyenkor nem vadulnak el nyáron, ha onnan nem veszem ki őket?
Ha párban szeretném akármelyik fent említett madarat, akkor külön érdemes megvásárolni a tojót és a hímet, vagy testvéreket is lehet venni, vagy érdemes már összeszokott párost venni?

hű mennyi kérdés... bocsánat... Előre is köszönöm a segítséget. Kicsit bizonytalan vagyok még (nem is kicsit) annyi faj és annyi tartási lehetőség kínálkozik...
Madarakkal nincs tapasztalatom (még), de rengeteg állatom volt már (és van is) sok különböző rágcsáló (hörcsög, futóegér, fűegér, törpe egér, zsírfarkú, patkány, tengerimalac), kígyó, halak, most is vannak ugye a pelék, halak, 3 kutya (és 1 ló, de az nem itthon lakik).


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 22:25 
Persze,minél többet hallja annál előbb mondja!(már amelyik tanulékonyabb)
Én minden etetésnél mondogattam ugyan azt a pár szót,volt olyan nagy sanyi is amelyik mire önálló lett már helózott :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 21:12 
:)
Ráadásul úgy kezdett el beszélni, hogy én sohasem tanítottam. Gondolom, ha valakinél egyszem madár és rendszeresen tanítják, motivációs csemegékkel, stb, akkor hamar el lehet érni olyan fecsegést is, mint amiket a youtube-on lehet látni katalinoktól. :)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 19:06 
:72: ő az!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 11:22 
:) Azt hiszem ezt a világoskék gonosztevőt ismerem valahonnan... :D És tényleg beszélt! Csak sajna nem az én, hanem a felesége szórakoztatására, így nem tudtam sosem lencsevégre kapni.

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 2:30 
Nagyon szépek! Aranyos a kislány velük :) A kedvencem a kék szinü. Ennél a tenyésztőnél is olyan van. Valószinü a Katalinnál maradok. Köszi a képeket!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 6:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO